Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 09:10   #1281
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Međutim, ne sjećam se je to negdje spomenuto, ali sasvim je moguće da se njegovo ime pojavilo na nekom popisu, jer su ga pogrešno smatrali poginulim.
Jel neko ovde spomenuo članak Is Yugoslav President Tito Really a Yugoslav? Jel ti je ovo poznato, možda, i koje je tvoje mišljenje?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 09:13   #1282
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Pobocnik kontraadmiral Zvonko Kostic posvjedocio je o sadrzaju Titove zmijske akt-torbe koju je uvijek nosio sa sobom, a koja je otvorena nakon sto je umro. Tu su bili clanovi komisije za sredjivanje Titove ostavstine.

U njoj je bila kopija austrougarskog Ministarstva rata iz jeseni 1915. u kojoj se nalazi popis poginulih austrijskih casnika, docasnika i vojnika u vrijeme borbe na Galiciji. Na tom popisu je ime kaplara Josipa Franje Broza.

Izvor informacije, admiral Davor Domazet Loso, "Admiralovi zapisi - O pobjedi i ljubavi", 2015., str 102.
Izvor bi bio daleko autentičniji ako bi takva kopija ugledala svetlost dana - ima li je igde da se to može proveriti? Ako je ima - zašto nije dostupna javno, svima?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 09:22   #1283
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Izvor bi bio daleko autentičniji ako bi takva kopija ugledala svetlost dana - ima li je igde da se to može proveriti? Ako je ima - zašto nije dostupna javno, svima?
Slazem se!

Treba se istraziti tko je sve bio u komisiji za ostavstinu i zatraziti zapisnik s ostavinske ako je izradjen i arhiviran.

A sokantno saznanje bi bilo za stanovnistvo tada, da postoji materijalni trag koji ukazuje da Tito nije bio Joza iz Kumrovca.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:00   #1284
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Jel neko ovde spomenuo članak Is Yugoslav President Tito Really a Yugoslav? Jel ti je ovo poznato, možda, i koje je tvoje mišljenje?
Nisu bili upoznati sa svojstvima kajkavskog jezika.

Evo još jednog Rusa:
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:25   #1285
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Jos malo historiografije koja nije protivna tezi admirala Davora Domazeta Lose da je Tito bio Churchillov igrac.
Churchill nije ni cuo za Tita.1941 godine, KPJ je imala oko 8000 clanova, a SKOJ , oko 30 000 .Minorna partija, zakonom zabranjena, koja nije bila u stanju nista napraviti. No, kada se vec igras sa citatima, citiraj onda do kraja ;
Quote:
Prvi revolucionarni proboj starog političkog sistema odigrao se 27. marta 1941.godine. Puč prozapadno orijentisane frakcije buržoazije i vojnih vrhova protiv pristupanja Jugoslavije hitlerovskom bloku, prevaziđen je raspoloženjem i kretanjem narodnih masa, jer rastući revolucionarni demokratski pritisak koji se ostvarivao pod rukovodstvom Komunističke partije, nije dopustio da taj puč ostane u granicama u kojima su ga pokušavali
da zadrže njegovi nosioci.
Komunistička partija uspjela je da ga dalje razvije u pravcu dubljeg revolucionarnog pokreta.Bez obzira kako puč tumačili njegovi izvodioci i pristaše, ili oni protiv čije je politike bio početno usmjeren, ili oni koji su se njime najviše okoristili, nema nikakve sumnje da je njegov neposredni učinak bio ogroman i da je postao početnom točkom uspješne
komunističke revolucije
Demonstracije su bile masovne, spontane, u razlicitim gradovima, sa razlicitim motivacijama, i pocele su prije potpisivanja sporazuma.Uloga KPJ, je bila nikakva.U 27.martovskim demonstracijam u Beogradu, mozda je bilo 200 komunista
kiseli1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:34   #1286
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Pobocnik kontraadmiral Zvonko Kostic posvjedocio je o sadrzaju Titove zmijske akt-torbe koju je uvijek nosio sa sobom, a koja je otvorena nakon sto je umro. Tu su bili clanovi komisije za sredjivanje Titove ostavstine.

U njoj je bila kopija austrougarskog Ministarstva rata iz jeseni 1915. u kojoj se nalazi popis poginulih austrijskih casnika, docasnika i vojnika u vrijeme borbe na Galiciji. Na tom popisu je ime kaplara Josipa Franje Broza.

Izvor informacije, admiral Davor Domazet Loso, "Admiralovi zapisi - O pobjedi i ljubavi", 2015., str 102.
Ne razumijem što bi bio point da Tito nosi kopiju tog dokumenta sa sobom? To bi bila zadnja stvar koju bi on htio da netko vidi. Zašto to nije jednostavno spalio?
S druge strani ako stvarno postoji original negdje u austrijskim arhivima vjerovatno da bi ga do danas netko već iščeprkao i objavio.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:38   #1287
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Nisu bili upoznati sa svojstvima kajkavskog jezika.

Evo još jednog Rusa:
Gdje to, na kojim mjestima tvoj "Rus" pravi gramatičke grješke kao ovaj ovdje?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:52   #1288
Znaš kakvi su Rusi, ovakvi i onakvi.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:58   #1289
Neki kazu da su austrijanci mijenjali taj papir za ono sto je Tito imao o svom imenjaku Kurt (Josef) Waldheimu i njegovom radu za vrijeme WWII ,mada mi to zvuci kao SF.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:10   #1290
Quote:
kiseli1 kaže: Pogledaj post
Churchill nije ni cuo za Tita.
Pa to me potsjetilo, sto nije Staljin "upoznao" Tita sa Churchillom kada ga je Churchill vec poznavao, a pravio se da ga ne poznaje? Po Peri Simicu.

A mislim valjda prihvacamo da je Churchill bio slobodni zidar.

Na dan puca u ozujku 1941. Churchill je izjavio da je "rano jutros jugoslavenski narod nasao svoju dusu", Jozo Tomashevic, "Cetnici u drugom svjetskom ratu", 1979., prevedeno i cenzurirano izdanje, str. 55.

Rodoljub Colakovic, kojemu je Tito oprostio izjasnjavanje za rezoluciju Informbiroa, jednom prigodom rekao "Svaki covjek je tajna. Tito je tajna i to velika tajna, ali je najbolje za ovu zemlju da to i ostane", admiral Davor Domazet Loso, "Admiralovi zapisi - O pobjedi i ljubavi", 2015., str. 101.

Prema Titovim rijecima, Churchill mu je 1960. kada je krstareci Onasisovom jahtom 'Kristina' posjetivsi Split rekal 'Ti si, Tito, moj drugi sin. Moj duhovni sin. Kada bi postojala reinkarnacija, zelio bih da se moj duh spoji s tvojim duhom. Jedinstvo nasih duhova stvorilo bi od tebe nadcovjeka", str. 112., admiral Davor Domazet Loso, "Admiralovi zapisi - O pobjedi i ljubavi", 2015.

E sada, kada slobodni zidar igra svoju ulogu on ne smije posustati jer ga obvezuje zakletva. Mestar ceremonijala izgovara i ovu recenicu "Postanes li izdajnik, nijedno mjesto na Zemlji ne ce ti pruziti utociste niti ce te zastiti od ovog osvetnickog oruzija". A smrt po obredu je stvarno uzasna, str. 115., admiral Davor Domazet Loso, "Admiralovi zapisi - O pobjedi i ljubavi", 2015.

I sada zasto bi Tito kao jugoslavenski nacionalist do duboko u starost cuvao tu Jugoslaviju na okupu, vjerojatno znajuci da bi za Jugoslaviju najbolje bilo da prepusti poziciju nekom mladjem, zdravijem koji bi ju modernizirao, pa bi se mozda i izbjegao slom i raspad.

Quote:
kiseli1 kaže: Pogledaj post
Uloga KPJ, je bila nikakva.U 27.martovskim demonstracijam u Beogradu, mozda je bilo 200 komunista
To je ozbiljno potcjenjivanje Tita.

Sto nije jedna zigica dovoljna da zapali veliki pozar?
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:25   #1291
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ne razumijem što bi bio point da Tito nosi kopiju tog dokumenta sa sobom? To bi bila zadnja stvar koju bi on htio da netko vidi. Zašto to nije jednostavno spalio?
S druge strani ako stvarno postoji original negdje u austrijskim arhivima vjerovatno da bi ga do danas netko već iščeprkao i objavio.
Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
Neki kazu da su austrijanci mijenjali taj papir za ono sto je Tito imao o svom imenjaku Kurt (Josef) Waldheimu i njegovom radu za vrijeme WWII ,mada mi to zvuci kao SF.
Pa ima li netko da ima zenu, a da o nekoj bivsoj cuva neki kompromitirajuci dokument.

Pa zar ne vode ljudi osobne biljeske koje su za njih kompromitirajuce? Ponekad i dokaz na sudu protiv njih samih. Tito je prema svjedocenju u torbici imao i sliku Pelagije Bjelousove, umrlicu Davorjanke od 1. svibnja 1945., izvod iz knjige vjencanih s Jovankom.

To treba pitat psihologe zbog cega se ljudi ne odricu artefakta iz svoje proslosti koji su cak za njih problematicni.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 12:51   #1292
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Pa to me potsjetilo, sto nije Staljin "upoznao" Tita sa Churchillom kada ga je Churchill vec poznavao, a pravio se da ga ne poznaje? Po Peri Simicu.
Tja, P.Simic, V.Despot, i tvoj omiljeni admiral koji lovi marsovce, i tvrdi , kao autoritet za pjesadijsko (mornaricko, svemirsko, galakticko...) ratovanje, da bi "hrvatska pjesadija bila za dva dana u Ljubljani",nisu relevantni izvor za bilo koju nauku, eventualno za dokone domacice, koje trebaju materijal za ogovaranje........Ta budala ne zna gdje jedna komanda pocinje, a druga zavrsava, a kamoli da zna geostrategiju

http://kamenjar.com/davor-domazet-lo...i-u-ljubljanu/


Ne znam da li je Churchill bio mason, i ne vidim nikakvu vaznost pripadanja toj organizaciji , za bilo koji povijesni dogadjaj.Katolicka crkva , i ljubitelji "teorije zavjere", koji pate od izmisljanja vaznosti "tajnih drustava", ukljucujuci "iluminate", ih ne vole jako, ali za normalne osobe nemaju vaznosti
kiseli1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:16   #1293
Kiseli1 sumnjam u Vasu sposobnost prosudbe relevantnosti izvora.

Quote:
kiseli1 kaže: Pogledaj post
.., da bi "hrvatska pjesadija bila za dva dana u Ljubljani",nisu relevantni izvor za bilo koju nauku,
Pa naravno da bi za 48 sati dosli do Ljubljane. Dobro je to admiral pobjednicke vojske Davor Domazet Loso to zakljucio.

Ako smo bez oruzija dobili rat, pa s naoruzanjem bi vjerojatno bili u Ljubljani za 48 sati.

I naravno da su Slovenci nakon admiralove poruke zasutili, jer je ona u sustini bila mirnodopska, tako je bila formulirana i takav joj je bio efekt.

Quote:
kiseli1 kaže: Pogledaj post
...ne zna gdje jedna komanda pocinje, a druga zavrsava, a kamoli da zna geostrategiju
Pa naravno da zna, napisao je knjigu po kojoj su obranjeni hrvatski generali Gotovina i Markac.

Covjek je bio nacelnik obavjestajne sluzbe, radio na planiranju svih operacija strateske vaznosti, pa poslusajte samo brijunski transkript na youtube-u, bio nacelnik obavjestajnog stozera, itd.

Covjek se bavi intenzivno tim podrucjem i objavljuje radove na znanstvenoj razini 40 godina.

Quote:
kiseli1 kaže: Pogledaj post
a kamoli da zna geostrategiju
On sigurno zna jer se tim podrucjem bavi.

Dobitnik jedanaest hrvatskih odlicja, dobio odlikovanje 'Trooper' americke delegacije za hrabrost i profesionalizam, predavao je o operaciji Oluja na brojnim svjetskim ustanovama za strategiju, ....

A da ne govorim da je sigurno dao veliki doprinos da se u Domovinskom ratu porazi srpska, britanska i francuska geopolitika.

Dakle kako se kaze, i u teoriji i u praksi...


Quote:
kiseli1 kaže: Pogledaj post
Tja, P.Simic, V.Despot,
Pa ja ne biram izvore po ideoloskom kriteriju nego po relevantnosti. A za Tita su pokojni Pero Simic i Zvonimir Despot sigurno relevantni.

A naravno da koristim i druge izvore bez kocnice.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:47   #1294
Quote:
kiseli1 kaže: Pogledaj post
Operacija "Oluja " je isplanirana od strane Amerikanaca, do razine bataljuna, i onda predana HV-u da razradi cete, i vodove ....
To je teza dijela jugoslavenskih nacionalista i dijela cetnika, jer se ne mogu pomiriti s porazom pa eto netko drugi mora biti kriv.

Uglavnom mogli ste vec do sada znati za tu podvalu, https://m.youtube.com/watch?v=tIfMCadGchg

Quote:
kiseli1 kaže: Pogledaj post
Ni na jednom....
Ma Vi ste provokator.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:20   #1295
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Jel neko ovde spomenuo članak Is Yugoslav President Tito Really a Yugoslav? Jel ti je ovo poznato, možda, i koje je tvoje mišljenje?
Naravno. Ovdje je analiza eksperta:

UGLEDNI EKSPERT PROTIV AMERIČKE TAJNE SLUŽBE 'Ovo je čvrsti dokaz da je Josip Broz Tito bio Hrvat'

(U članku na sajtu, valjda omaškom, nema imena autora, ali je pisalo u tiskanom izdanju. To je Ravnatelj Instita za hrvatski jezik i jezikoslovlje dr.sc. Željko Jozić.)

Evo jedna sasvim nedavna izjava na tu temu, u članku u Večernjem listu 23. rujna 2017, koja proturječi naslovu samog članka.

https://www.vecernji.hr/vijesti/nije...estala-1196101

Quote:
- Ma nema šanse da bi taj naglasak itko mogao skinut. Pa Tito je znao pričati anegdote iz djetinjstva... - priča nam D.K. iz Klanjca.
Bio sam član Saveza komunista i izbačen sam jer nisam dolazio - Rođen sam 30 kilometara od Kumrovca pa to zatezanje nikad nisam mogao kopirati. Moraš biti rođen u Kumrovcu da bi znao kumrovečki. Može li tko van Zagorja tako govoriti? Može li tko skinuti bednjanski? Sve su to puke izmišljotine, teorije zavjere, Elvis je živ, Amer nije bio na mjesecu. Pričajte s 98 posto Kumrovčana i reći će vam isto.
Sjećam se da sam negdje čitao izjavu nekoga tko je Tita poznavao, a dobro je poznavao varijante kajkavskoga - hm, možda Augustiničić, kipar? Možda bih mogao negdje iskopati - da je, to je bilo još negdje za 2SR, pogodio po njegovom govoru odakle je, da je iz okoline Klanjca - naime, to je bilo u doba kad on još nije javno otkrio svoje ime, nego su ga svi znali kao Tita, a samo nekoliko ljudi je znalo da je on Josip Broz.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 08.10.2017. at 15:00.
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 15:53   #1296
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Pa ima li netko da ima zenu, a da o nekoj bivsoj cuva neki kompromitirajuci dokument.

Pa zar ne vode ljudi osobne biljeske koje su za njih kompromitirajuce? Ponekad i dokaz na sudu protiv njih samih. Tito je prema svjedocenju u torbici imao i sliku Pelagije Bjelousove, umrlicu Davorjanke od 1. svibnja 1945., izvod iz knjige vjencanih s Jovankom.

To treba pitat psihologe zbog cega se ljudi ne odricu artefakta iz svoje proslosti koji su cak za njih problematicni.
To je nešto sasvim drugo što ti pričaš. Čuvati fotografije bivših supruga, vjenčane listove i osmrtnice bliskih osoba je potpuno normalno i logično. Što ima tu komromitirajuće? Ajd' nositi to u torbici sa sobom cijelo vrijeme može biti nastrano ali i nastranost može biti logična. Ako ništa drugo ovo, ako je točno, ukazuje da je Tito bio sentimentalnija osoba nego što mislimo.

Nositi godinama sa sobom dokaz da ti nisi taj za koga se izdaješ i što svaka sobarica može pročitati kad negdje zaspeš nema smisla.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:11   #1297
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Naravno. Ovdje je analiza eksperta:

UGLEDNI EKSPERT PROTIV AMERIČKE TAJNE SLUŽBE 'Ovo je čvrsti dokaz da je Josip Broz Tito bio Hrvat'

(U članku na sajtu, valjda omaškom, nema imena autora, ali je pisalo u tiskanom izdanju. To je Ravnatelj Instita za hrvatski jezik i jezikoslovlje dr.sc. Željko Jozić.)

Evo jedna sasvim nedavna izjava na tu temu, u članku u Večernjem listu 23. rujna 2017, koja proturječi naslovu samog članka.

https://www.vecernji.hr/vijesti/nije...estala-1196101



Sjećam se da sam negdje čitao izjavu nekoga tko je Tita poznavao, a dobro je poznavao varijante kajkavskoga - hm, možda Augustiničić, kipar? Možda bih mogao negdje iskopati - da je, to je bilo još negdje za 2SR, pogodio po njegovom govoru odakle je, da je iz okoline Klanjca - naime, to je bilo u doba kad on još nije javno otkrio svoje ime, nego su ga svi znali kao Tita, a samo nekoliko ljudi je znalo da je on Josip Broz.
Mene baš najviše muče te "morfosintaktičke pogreške", ali i tolika palatalizacija mi je čudna. Zagorci ne ubacuju j ni u jat, a zašto bi onda to radili nakon suglasnika m ili r?

Možda naš forumski kajkavac Wikiceha dođe na ovaj topik i dade nam svoje mišljenje.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:33   #1298
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
To je nešto sasvim drugo što ti pričaš. Čuvati fotografije bivših supruga, vjenčane listove i osmrtnice bliskih osoba je potpuno normalno i logično. Što ima tu komromitirajuće? Ajd' nositi to u torbici sa sobom cijelo vrijeme može biti nastrano ali i nastranost može biti logična. Ako ništa drugo ovo, ako je točno, ukazuje da je Tito bio sentimentalnija osoba nego što mislimo.
A mozda su mu to bili samo trofeji, kao Nadanu Vidosevicu umjetnine i ubijene zivotinje, http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat....-kuna/919250/

A kako je to Tito bio sentimentalan, kada je ostavio Pelagiju samu sa sinom u Zagrebu bez sredstava za zivot i otisao trcat za politickom karijerom u Zagrebu.

A na kraju i Pelagiju i Luciju tesko teretio tijekom Staljinovih cistki (po Peri Simicu).

Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Nositi godinama sa sobom dokaz da ti nisi taj za koga se izdaješ i što svaka sobarica može pročitati kad negdje zaspeš nema smisla.
Pa nije ga mogla otvorit sobarica jer je imala akt-torba i lokot.

Pa sigurno je da je Tito bio pomalo ovisan o adrenalinu, odvazan u djelovanju.

A mozda je to bio dokument koji ga je potsjecao na ono sto jest odnosno nije.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:16   #1299
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Mene baš najviše muče te "morfosintaktičke pogreške", ali i tolika palatalizacija mi je čudna. Zagorci ne ubacuju j ni u jat, a zašto bi onda to radili nakon suglasnika m ili r?

Možda naš forumski kajkavac Wikiceha dođe na ovaj topik i dade nam svoje mišljenje.
Naravno. zašto bismo vjerovali ravnatelja Instituta za jezikoslovlje, kad imamo pouzdanije eksperte - anonimce s foruma!

Malo sam potražio o onome što sam gore spomenuo - stvarno se radi o Antunu Augustinčiću.
Quote:
Augustinčić je, inače, Tita upoznao prije rata, u jednom zagrebačkom salonu.

- Naslućivao sam - rekao je kasnije Augustinčić - da je Tito iz Zagorja, negdje iz okolice Klanjca. To sam zaključivao po njegovu govoru, izgovoru i naglasku pojedinih riječi. I kad me je jednom Tito upitao što mislim odakle je on, ja sam smjesta rekao — deset kilometara od Klanjca! To po izgovoru. Tako je, na primjer, Tito govorio “sam biu” a tako se govori s obje strane Sutle, na hrvatsko-slovenskoj granici.
https://www.24sata.hr/news/rekord-po...00-kuna-536665
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:35   #1300
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Naravno. zašto bismo vjerovali ravnatelja Instituta za jezikoslovlje, kad imamo pouzdanije eksperte - anonimce s foruma!
I to ekspertu koji se nije potpisao na ekspertizu.

Ovo je tipicna logicka pogreska argumentum ad verecundiam, https://en.m.wikipedia.org/wiki/Argument_from_authority

Naime, ne mozemo se svi klanjati necemu samo zbog toga sto je to rekao neki ekspert. Ekspert mora dokazati svoju tezu kao i svaki drugi covjek.

Bolji je put kojim je krenuo Diliberth, a to je istrazivanje, a naravno mogu se uzeti u obzir i argumenti eksperta.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.