Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 19:57   #1
A koje je vaše jelo?

ja fakat neznam kaj da velim amerima ili bilo kojem strancu koji je totalno ne upoznat sa hrvatskom,kad me pita-a koje je vase jelo???jel imate kaj specijano kaj samo vi spravljate???

covjek bi reko sarma-to mi nekak prvo padne na pamet ali mi nismo jedini koji rade sarmu.a jedemo manje vise sve mjesano..kaj bi vi izdvojili a da je bas specijalno vezano za hr?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 19:58   #2
mozda pasticada s njokima
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:30   #3
purica s mlincima
strukli
kulen
hladnetina
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:33   #4
jedina stvar koju ja znam da se jede iskljucivo u hrvatskoj (i malo slovenije) i nigdje drugdje na svijetu je ovakav oblik svjezeg sira i vrhnja na kakav smo mi navikli.

sve ostalo je nase, ali postoji i drugdje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:59   #5
E I SAD KAD IM VELIS STRUKLI,onda to njima nis ne znaci jer nemaju pojma kaj je strukl...ocekuju da cu reci nekaj kaj vec imaju ovdje...ili mlinci...kaj su mlinci?pokusas opisati ali zvuci im odvratno...zalosno je to da te neznalice misle da smo gladni svega i da bi se prodali za jedan americki hamburger.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:01   #6
pa čak se i to jede po njemačkoj
sa dodacima
crvenom paprikom, češnjakom, lukom,...

stvarno ne znam kaj je samo naše
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:02   #7
meso iz tiblice
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:10   #8
tjestenine
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:19   #9
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
tjestenine
je to je originalno hrvatsko, nigdi ga drugdje nema
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:40   #10
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
purica s mlincima
strukli
kulen
hladnetina
purica nije nase jelo vec samo mlinci.

ovo drugo je tocno.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:41   #11
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
kaj bi vi izdvojili a da je bas specijalno vezano za hr?
mlinci
strukli
paški sir
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:46   #12
lijepo kazes kako sam ja govorila - hrvatska je divna zemlja jer u jednom imas vise divnih kulinarskih tradicija od dalmacije sa ribom i maslinovim uljiem, viškom pogačom sa slanim srdelama i nebrojenim varijacijama morskih plodova, dalmatinske zagore s pršutom i poljica sa soparnikom preko paškog sira do istre i njihovih specijaliteta, pogotovo tartufa ali i jednostavnijim jelima poput jote, preko zagorja sa štruklima i puricom s mlincima do slavonije sa kulenom, fiš paprikašem i čobancem, da ne spominjem nadasve specifičnu međimursku kuhinju. i sve to s mnogim vrhunskim vinima i rakijama od medice do orahovice.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:51   #13
vidim da neki ubrajaju i puricu u nase jelo. purica nije nase jelo. istina da hrvati jedu puricu s mlincima, ali nasi su samo mlinci. purica nije.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:51   #14
od kolaca hrapačuš iz dola na bracu- kolac izgleda kao i to malo misto sve kamen, stijene ...super
strukle
mlinci
sir i vrhnje
viska pogaca...
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:52   #15
cekajte malo, vi zbilja mislite da je tijesto od brasna, jaja (ponekad) i vode, suseno na laganoj vatri originalno hrvatsko jelo?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:55   #16
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
cekajte malo, vi zbilja mislite da je tijesto od brasna, jaja (ponekad) i vode, suseno na laganoj vatri originalno hrvatsko jelo?
da.

moja generacija je to cak ucila i u srednjoj skoli.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 22:03   #17
nitko nije rekao samo purica, svi su rekli purica s mlincima. nije ni jabuka austrijsko jelo ali strudel s jabukama jeste
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 22:08   #18
ne slazem se s tobom. sori.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 22:13   #19
AFRODITA69
pitaš prvo "koje je vaše jelo" a onda ideš u podtekstu limitirati na nacionalno ...koka, malo pre-dugo živiš u jameriki i brkaš MI sa NACIJOM ....
pod "naše" jelo ja podrazumijevam "ono kaj smo doma jeli i uvijek me podsjeća na dom" ...a to ti je u Hrvatskoj malo teško unificirati kod toliko različitih regionalnih kuhinja ....nacionalno jelo isto tako ne postoji s pridjevom Hrvatsko ...zbog tolikih utjecaja podjeljenih po klimatskim/vegetacijskim/stočarskim regijama

pa sad, ako mene pitaš : ono što mene veže za moj dom i time to mogu zvati Mojim jelom, su razni čušpajzi : od graška, fino varivo, kelj, mahune, poriluk
...a u nedjelju - pohani picek s pire-krumpirom i zelena šalata (sounds so Kentucky, doesn't it ? )
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 22:18   #20
eh a rožata, fritule, međimurska gibanica
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.