Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2006., 16:06   #21
Quote:
Natch kaže:
i kako bi poslodavac znao da si nisi sam isprintao diplomu?
Isto kak bi znao da nisi sam isprintao nostrificiranu diplomu
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 17:14   #22
Ako zaposljavas na neku odgovornu poziciju, nije li logicno provjeriti reference kandidata? Nesto kao nazvati referadu sveucilista s diplome i tak...
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 19:35   #23
Quote:
Natch kaže:
nedavno je osnovana posebna agencija pri ministarstvu znanosti koja se bavi nostrificiranjem stranih diploma. postupak je znatno pojednostavljen, vise ne treba polagati nikakve "diferencijalne" ispite, nego se jednostavno prevede diploma, priloze programi i priznaje ti se normalno stecena kvalifikacija kao i bilo gdje u svijetu. i troskovi nostrifikacije su smanjeni oko 10 puta i sad iznose par stotina kuna.
Imamo toplu vodu!

Hvala, Natch
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 11:04   #24
Quote:
Kyra kaže:
...

Nacionalni ENIC/NARIC ured
Kontakt telefon (uto-pet od 09-12h): +385 1 6274 888
fax: +385 1 6274 889
E-pošta: [email protected]
malo potpitanje! da li mi netko moze reci put kako bi za prijatelja dosao do prijepsa ocjena (a po mogucnosti i programa) vise zrakoplovne skole u zagrebu koji je pohadjao i zavrsio 1981? mislim da su mi rekli da to mora postojati na Sveucilistu u ZG, ali me zanima vise detalja ako netko mozda zna.

hvala u njegovo ime.
gonesail is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 19:44   #25
Ja se mučim sa nostrifikacijom, ali za EU.
Natežem se više od šest mjeseci sa namještenikom jednog konzulata.
Nakako da moj predmet primi u ruke...
Zato ljudi, blago vama sa nostrifikacijom za HR, to je puno jednostavnije...
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 19:20   #26
Eto, ja još uvijek čekam tu zadnju potvrdu komisije. Nikako da se sastanu jer su svi profesori zauzeti i nemaju vremena doći u Agenciju za visoko školstvo i naobrazbu. I tako sam ja danas poslala požurnicu...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 19:37   #27
Ma, svi su na pripremi prijave projekata, no to bi trebalo biti gotovo za desetak dana.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 21:40   #28
Ma kužim ja sve to, ali čekam na tu zadnju provjeru od kraja siječnja!!!
Meni o tome ovisi stalno radno mjesto (stalno sam na određeno vrijeme i tresem se svaki put kad objave Natječaj) i *ebena plaća. Diplomiraš u srpnju ali si plaćen kao SSS dok ovi ne nostrificiraju diplomu...

Lagano gubim živce
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 08:31   #29


Upravo sam doznala da je postupak završen i da je požurnica koju sam poslala prošle srijede upalila!

__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 20:17   #30
Quote:
Kyra kaže:


Upravo sam doznala da je postupak završen i da je požurnica koju sam poslala prošle srijede upalila!


požurnica?

to postoji?

kaj je to?
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 20:20   #31
To ti je ono "Molim Vas da požurite"

Ma poslala sam tako neko pisamce i u privitku Ugovor o radu koji mi ističe 31.3.2006. pa sam ih molila da požure s Rješenjem da bih mogla proći na Natječaju.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 19:16   #32
Dali netko ima iskustva sa nostrificiranjem hr diploma u EU?

Pitam zato jer mi je rečeno od referenta pri nadležnom ministarstvu
da je sve blokirano za zemlje koje nisu EU?

Dali je to moguće?

Meni to izgleda politička odluka?
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:04   #33
Quote:
mitzy kaže:
Dali netko ima iskustva sa nostrificiranjem hr diploma u EU?

Pitam zato jer mi je rečeno od referenta pri nadležnom ministarstvu
da je sve blokirano za zemlje koje nisu EU?

Dali je to moguće?

Meni to izgleda politička odluka?
Ja ću se uskoro baviti istim stvarima pa ako bi mogla dati malo više detalja. Koja diploma je u pitanju, za koju državu tražiš nostrifikaciju, tko ti je rekao da je blokirano?

Zbunjena sam.
Ja ću trebati za Austriju.
Nastassja is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 15:36   #34
zanima me nesto.
zavrsila sam u inozemstvu studij, koji je u hrvatskoj u rangu magisterija.
dakle, u nostrificiranoj diplomi pise magisterij.
e sad, u medjuvremenu, prije nostrifikacije, upisala sam magistarski, pa doktorski studij u hrvatskoj i odlusala tri godine predavanja.
sad me zanima, dal imam pravo na neku 'ubrzanu' proceduru, jer bih zapravo morala slusati (i platiti!) samo doktorsku godinu?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 22:52   #35
Kakav magisterij ti piše? Mr.sc. ili mag. struke? To su dvije kategorije, jer mr.sc. su znanstvenici (slušali znanstvenu metodologiju, pisali magisterij, imaju pravo upisa u registar znanstvenika), a mag. struke sve to nemaju u takvom obimu.

Mr.sc. mogu uz određene uvjete izravno upisati pisanje doktorata, a mag. struke moraju proći tri godine doktorskog studija.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 22:55   #36
Quote:
Vojky kaže:
Kakav magisterij ti piše? Mr.sc. ili mag. struke? To su dvije kategorije, jer mr.sc. su znanstvenici (slušali znanstvenu metodologiju, pisali magisterij, imaju pravo upisa u registar znanstvenika), a mag. struke sve to nemaju u takvom obimu.

Mr.sc. mogu uz određene uvjete izravno upisati pisanje doktorata, a mag. struke moraju proći tri godine doktorskog studija.
dobro, sad mi je lakse
(mag pise)
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 10:18   #37
Quote:
Vojky kaže:
imaju pravo upisa u registar znanstvenika
Ovo uopce nema veze s tim jesi li mag ili mr. Mozes biti upisan u registar znanstvenika i ako imas titulu dipl. a radis kao znanstveni novak, a pogotovo ako si mag.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 16:26   #38
Quote:
Shockwave kaže:
Ovo uopce nema veze s tim jesi li mag ili mr. Mozes biti upisan u registar znanstvenika i ako imas titulu dipl. a radis kao znanstveni novak, a pogotovo ako si mag.
Ima veze. Stalni broj dobivaš ako si mr.sc. ili dr.sc. Naime, mr.sc. znači da je tvoje školovanje kao znanstvenika (u smislu stjecanja metodoloških i srodnih znanja) dovršeno.

Mag. struke neće imati pravo upisa u registar znanstvenika, kao što to nemaju ni dipl. Oni su jedino radi projekta privremeno upisani, a da ne dobiju akademsku titulu, trebalo bi ih brisati.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 22:21   #39
Quote:
Natch kaže:
zanima me nesto.
zavrsila sam u inozemstvu studij, koji je u hrvatskoj u rangu magisterija.
dakle, u nostrificiranoj diplomi pise magisterij.
Kod mene je obrnuto, moj studij završen u Hrvatskoj u Austriji (gdje trebam nostrificirati) je u rangu magisterija. Tj, nakon završenog identičnog studija u Austriji, oni dobiju titulu mag.
E sad, ja bih stvarno bila zahvalna ako bi netko malo pojasnio taj postupak nostrifikacije naše diplome u europi. Kod mene se radi o studiju matematike i informatike.
Nastassja is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 22:25   #40
Quote:
Nastassja kaže:

E sad, ja bih stvarno bila zahvalna ako bi netko malo pojasnio taj postupak nostrifikacije naše diplome u europi. Kod mene se radi o studiju matematike i informatike.
Mislim da ti to još uvijek ovisi o državi gdje nostrificiraš - nisu ni tamo u Europi potpuno ujednačeni.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.