Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 08:49   #1
Nenamjerno prokidanje vodenjaka

Zanima me, događa li se.
Naime, nakon izuzetno grubog pregleda, tu noć mi je krenula plodova voda i završila sam u bolnici sa 37 tjedana. rodila se prekrasna curica, malo manja, al srećom, bez posljedica.
zato bih voljela znati je li moguće da dođe do prokidanja vodenjaka prilikom pregleda, jer prvo što mi je prošlo kroz glavu, što da je trudnoća bila manja, bi li moje zlato preživjelo zbog nemarnog gada.
iskustva?
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:17   #2
Quote:
sunashce kaže: Pogledaj post
Zanima me, događa li se.
Naime, nakon izuzetno grubog pregleda, tu noć mi je krenula plodova voda i završila sam u bolnici sa 37 tjedana. rodila se prekrasna curica, malo manja, al srećom, bez posljedica.
zato bih voljela znati je li moguće da dođe do prokidanja vodenjaka prilikom pregleda, jer prvo što mi je prošlo kroz glavu, što da je trudnoća bila manja, bi li moje zlato preživjelo zbog nemarnog gada.
iskustva?
Teško da će ti netko probiti vodenjak prstima. Pa ni kurac ga ne može probiti.
Meni su ga jedva probili onom nekom spravom na porodu.

Makar opet... nekome je ta opna očito tvrđa (meni npr. nije puklo niti u ful jakim trudovima. vjerojatno bi ga tek dijete glavom probilo na kraju)... a nekom pukne odmah (mojoj sestri je npr. počelo curiti samo od sebe).

al ne vjerujem baš da bi prsti to mogli probiti. stvarno teško.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:20   #3
ne znam jel tako svima, al mene je prokidanje vodenjaka luđački bolilo. tako da mislim da bi itekako osjetila da ti je vodenjak prokinut tijekom pregleda.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:21   #4
ja mislim da nema šanse da prsti probiju vodenjak. Meni je pukao doma, iscurilo je brdo vode i još su mi rekli da voda nije iscurila do kraja, dobro se sjećam onog užasnog štapića koji liči na one štapiće za ražnjiće s kojim mi je dr još na porodu dodatno bušio vodenjak.... tako da mislim da nejde to baš tak lako!

jedino ako su ti dan prije gledali s onom spravicom plodnu vodu (amnioskopija), ne znam bi li time potakli pucanje vodenjaka? meni je pukao 3 dana nakon amnioskopije,....
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:22   #5
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne znam jel tako svima, al mene je prokidanje vodenjaka luđački bolilo. tako da mislim da bi itekako osjetila da ti je vodenjak prokinut tijekom pregleda.
je,užas živi!!! velim,meni je puknuo doma i još su mi ga tam bušili.... boljelo je za pop.....
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:28   #6
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne znam jel tako svima, al mene je prokidanje vodenjaka luđački bolilo. tako da mislim da bi itekako osjetila da ti je vodenjak prokinut tijekom pregleda.
Daj nemoj zajebavat?
Uf. Sva sreća da sam bila na epiduralnoj.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:38   #7
Moj je puko sam sa 36 tjedana..... bez prethodnih pregleda, manipulacija i sl... Mislim da to što je porod krenuo, nema neke veze s pregledom.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:00   #8
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Daj nemoj zajebavat?
Uf. Sva sreća da sam bila na epiduralnoj.
mene nije boljelo ništa.. nisam ni osjetila skoro ništa osim da se odjednom gomila vode izlila iz mene a nisam imala ni epiduralnu ni dolantin
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:08   #9
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne znam jel tako svima, al mene je prokidanje vodenjaka luđački bolilo. tako da mislim da bi itekako osjetila da ti je vodenjak prokinut tijekom pregleda.
Ni mene nije ništa bolilo probijanje, prvi put čujem da to može biti tako neugodno
dada007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:14   #10
ok, sad mi je malo lakše, kad vidim da je to ipak nemoguće.
jer zaista nikad nisam bila na tako bolnom pregledu, kad su mi probijali vodenjak pri prvom porodu nisam ništa osjetila, pa zaista nisam mjerodavna što se tiče bolova. bilo mi je malo čudna ta koincidencija, jer na pregledu nije bilo apsolutno nikakvih naznaka da bi moglo doći do poroda, sve uredno.

hvala na odgovorima
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:20   #11
ja sam došla u rađaonu s popriličnim trudovima, nisu me boljeli previše, vodenjak su mi odma probušili i ništ nisam osjetila, ali baš ništ ali sam se prepala kad sam vidla s čim mi idu bušit vodenjak- ličilo mi je to u taj tren na iglu za štrikanje
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 12:01   #12
Meni se to dogodilo,radio mi dr.amnioskopiju na dan termina a bila skroz zatvorena,baš me raščaćkao grubo,par puta uvodio onaj instrument da bi uspio vidit plodnu vodu..Brzo nakon tog pregleda počeo je ispadati sluzavi čep i polagano curit plodna voda,ja neiskusna nisam to primjetila,danima je voda polako curkala,mislila sam da je to normalni iscjedak
Ni dr.nisu primjetila da gubim plodnu vodu a išla sam svaki drugi dan na pregled,tek na pregledu prije rađaone(10 dana nakon termina) skužili da plodne vode više nema,i zbog toga se mali zarazio bakterijom jel nije bio zaštićen..

tako da bi rekla da je kod mene bilo nenamjerno prokidanje vodenjaka.
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 03:14   #13
Da, moguća posljedica pregleda je prokidanje vodenjaka.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 09:27   #14
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Meni se to dogodilo,radio mi dr.amnioskopiju na dan termina a bila skroz zatvorena,baš me raščaćkao grubo,par puta uvodio onaj instrument da bi uspio vidit plodnu vodu..Brzo nakon tog pregleda počeo je ispadati sluzavi čep i polagano curit plodna voda,ja neiskusna nisam to primjetila,danima je voda polako curkala,mislila sam da je to normalni iscjedak
Ni dr.nisu primjetila da gubim plodnu vodu a išla sam svaki drugi dan na pregled,tek na pregledu prije rađaone(10 dana nakon termina) skužili da plodne vode više nema,i zbog toga se mali zarazio bakterijom jel nije bio zaštićen..

tako da bi rekla da je kod mene bilo nenamjerno prokidanje vodenjaka.
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Da, moguća posljedica pregleda je prokidanje vodenjaka.
znači, ipak je moguće?
našla sam na nekom forumu, da je curi na pregledu u 20 i nekom tjednu trudnoće prokinut vodenjak, te je izgubila blizance
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 11:50   #15
Ne znam kako je kod običnog pregleda ali kada ti rade amnioskopiju onda te baš rasčaćkaju ali nju ionako rade od dana termina pa ako se i ošteti vodenjak nije tolika šteta,bitno je samo da ako ti je ˝dolje˝ i malo vlažnije pitati dr.,ja nisam pitala da ne ispadnem glupa a ispalo da sam trebala pitati
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 12:23   #16
ja sam dva tjedna prije termina imala naravno pregled.... i kako me je pregledavala rekla je kako imam gljivice i da mi trebaju vaginalete bla bla...al to joj nije bilo dovoljno pa je uzela nesto plasticno nalik onom tupom nozu za maslac i isla grubo strugat po nutra da mi "pokaze" kako su se bestije razmnozile... bolilo me je ..i isto sam 20 min nakon pregleda osjetila dosta vlazno dolje... jel moram rec da sam 4 sata iza pregleda zavrsila u predradjaoni?
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 12:28   #17
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
ja sam dva tjedna prije termina imala naravno pregled.... i kako me je pregledavala rekla je kako imam gljivice i da mi trebaju vaginalete bla bla...al to joj nije bilo dovoljno pa je uzela nesto plasticno nalik onom tupom nozu za maslac i isla grubo strugat po nutra da mi "pokaze" kako su se bestije razmnozile... bolilo me je ..i isto sam 20 min nakon pregleda osjetila dosta vlazno dolje... jel moram rec da sam 4 sata iza pregleda zavrsila u predradjaoni?
Jel to dr.iz Ri rodilišta? Jel za nju kažu da je jako gruba kod pregleda
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 12:30   #18
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Jel to dr.iz Ri rodilišta? Jel za nju kažu da je jako gruba kod pregleda
ne ne... ovo je ginkica kod koje sam bila samo dok sam bila trudna ..sad se vracam privatnici
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 12:35   #19
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
ne ne... ovo je ginkica kod koje sam bila samo dok sam bila trudna ..sad se vracam privatnici
Ja sam zadovoljna svojom soc.,preglede ni ne osjetim a u Ri rodilištu-kako koji doktor
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 13:10   #20
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne znam jel tako svima, al mene je prokidanje vodenjaka luđački bolilo. tako da mislim da bi itekako osjetila da ti je vodenjak prokinut tijekom pregleda.
Ja uopće nisam osjetila da su mi prokinuli vodenjak, da mi nisu rekli ne bi ni znala. I danas mi je misterija kako nisam osjetila ni da mi je voda iscurila. Valjda su me toliko trudovi boljeli da sam se totalno isključila.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.