Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2010., 15:38   #201
Quote:
delmusa kaže: Pogledaj post
ajde skupite malo novaca...
dat cu vam ja odlican karting,spreman za sezonu... a rest novaca
do vase prve utrke do proljeca... kart mozete voziti odmah...
ima od 450.- do 4.500.-€ svi su u top stanju...svi raceri...
pozzz...vruce gume
Ovo od rijeci do rijeci potpisujem. Musina rijec je njemu svetinja i stvarno je ovo prilika koja se ne propusta.
Covjek je meni odradio motor za fiksnu cijenu koja je dogovorena u startu, a na kraju je imao samo troskova duplo vise od te cijene, ali nije ni htio cuti da mu dam ostatak novaca.
Musa prijatelju, ako ne prije vidimo se svakako na pocetku iduce sezone. Ko zna, mozda zagrijem gume i za Delracing.
Marko Os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 21:14   #202
dobri moj marko... os...

marko covjece...
pa nije valjda da oklijevas raceru stari po ovome snijegu prihajati do gradacca... ha...
26.12.2010... dan poslije Bozica...slijedi 2.off road utrka...
ne pricas mi nista za del racing stranicu... pa video na you tube...slijedecu nedjelju dolaze mi dvojica madzara i ekipa iz slovenije...
ne vjerujem da ce voziti, ali hoce da dobro snime moju stazu...
e sada kada oni to dobro snime, ocekujem ih na trecoj utrci, a bas me interesuje koliko ce biti brzi i mozel se od njih sto preslikati,,, nauciti...
ti marko kada dodes, a vec od sredine januara ti mogu obecati da sjedas u pravo off road vozilo, iako je rental... moze pruziti puno zabave...
renault je pogonska grupa... 4 cyl...motor 1.1 ccm3
nema nikakve prerade,karburator jedno grlo cca 40 kw.. ali igra se s 450 kg...
tarapana...
a za del racing... uvijek si dobrodosao... samo umjesto capuchina na stazi ces dobiti visokooktansko gorivo

Zadnje uređivanje delmusa : 18.12.2010. at 21:16. Reason: bla,bla...
delmusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 21:24   #203
Hehe, pisao sam ti tamo na Facebooku kad si palio gume na Pavesiu, samo sam pisao sa zeninog profila, jer ja nemam facebook. Na stranici sam bio i svima ponosno pokazujem kako poznajem ekipu i prvaka u klasi 100 junior.
Sto se tice Gradacca, nije meni zima problem, vec nemam vremena. Stislo nas je sa svih strana, ali iza nove godine se sigurno vidimo. Pozdrav prvakinji, tebi i cijeloj Delracing ekipi i zelim vam puno srece u nadolazecim utrkama. Samo neka bezolovni gori!!!!
Marko Os is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 21:17   #204
Ekipo...

...sretna nova godina!

Želim max obrtaje i top brzine, ali i malo potrošenih guma i rastaljenih klipova(skupi su, jebiga). Naravno, puno sreće, zadovoljstva i zdravlja.

Ekipo draga, pa di ste? Kaj ste našli drugu...ovaj...drugi forum? Nema vas ko 100 €

Auspuh je trebao do sad biti poniklan, ali sam razbio teglu otopine nikla na autobusnom u Zgu (FU*K!!!). Javim se za par dana sa (nadam se) dobrim rezultatima jednog projekta koji sad vrtim.

Pozz

Zadnje uređivanje Host8 : 01.01.2011. at 22:27.
Host8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 15:45   #205
Ajmo Deso sta si se stiso. Daj te projekte na sunce. Bilo bi lijepo da uslikas malo CRG-a da ga se prisjetim . Kad krene sezona ocekujem da cemo se cesce cuti jer ce ti trebati puno svjecica

2 Delmusa:

Musa prijatelju stari, je tek sad procitao PM sto si mi poslao, ali znam situaciju sa Evelin Frank. Malo sam ju pratio nakon sto je na HRT-u bila reportaza. Cura je mrak, kazu englezi da jos dugo nisu vidjeli vozaca koji nema barem malo straha pred brzim zavojima, a Evelin ih reze ko vruci noz maslac.
Zelim joj stvarno sve najbolje, a zlim jezicima samo zelim da im sto prije odobre neki visoki kredit i to u Švicarskim francima. (To nam je sad nova kletva)

Pozdravi Sarah i nadam se da se uskoro vidimo.
Marko Os is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 16:31   #206
Pričam ti priču...

...da Marko ne pomisli da sam se stišo, jer nisam. I nema sunca, pada snijeg.

Neki tjedan mi je riko komp. Crknuo je HDD. Pošto nisam imao namjeru to sredit, zakaj ne bi razj... komp do kraja?

Tako je uzeto napajanje Maxpower ATX v2.03. Kutija je rašarafljena i izvučen je bunt žica. Crvene (+5V), žute (+12V) i crne (GND) žice su pospajane zajedno. Mislim, boja na boju, da ne bude zabune. Važna žica je i zelena žica (Power on). Nju spojiti na switch pa na crnu ili ko ja direkt na crnu. U čošku 20 pinskog konektora vidjet ćete dvije žice koje idu u jedan pin (remote sense). Njih sam spojio na narančastu žicu(+3,3V). Kutija je zašarafljena. Ima još par međukoraka koje sam zab. napisati, al ćete se snać.

Informacije dignute sa: http://en.wikipedia.org/wiki/ATX
i
http://www.wikihow.com/Convert-a-Com...b-Power-Supply


Sad imamo moćan izvor istosmjerne struje.


Odi sada van i pogledaj diskove, auspuh ili već šta na svom bolidu.
Vidjet ćeš da ima hrđe kolko hoćeš na tome. To nije dobro.

Odi u trgovinu i kupi 2 paketa sode bikarbone, NaHCO3. Ona Franckova sa plavim poklopcem (cca 4 kn kom.)

Odi kod izvora vatre ili temperature. Treba ti 300+ stupnjeva.
Uzmi rajnglu, tavu, tepsiju...bilo što i istresi ta 2 paketa u tavu.
Poćni zagrijavati iznad 300 stupnjeva sat vremena.

Reakcija: NaHCO3---->Na2CO3+H2O+CO2 dekomponiranje

Na2CO3 je potreban jer otapanjem u vodi daje lužinu. Treba nam lužina
Soli reagiraju lužnato ako su nastale od slabe kiseline (npr. H2CO3) i jake lužine (npr. NaOH). Na2CO3 je upravo takav.
Ak imaš NaOH, koristi to.
Na2CO3 je sivkast spoj.

Nađi negdje ćeličnu šipku. Neka ima veliku površinu. NE SMIJE BITI NEHRĐAJUĆI ČELIK.

Uzmi kantu i napuni je običnom vodom.

Ubaci Na2CO3 u vodu.

Uzmi napajanje. Plus stavljaš na čeličnu šipku, a minus na ono što odhrđavaš. Ja sam stavio na šipku i crvene i žute žice.

Upali napajanje. Vidjet ćeš mjehuriće. To je dobar znak.


Proces je oksoredukcija. Ono što za sada sigurno znam, je da se na plusu odvija oksidacija, tj. čelična šipka se otapa, a na minusu redukcija. Hrđa se reducira u željezo. Evo, baš mi se sada "kuha" prednji disk. Pojavljuju mi se crne fleke na njemu, ali se one miniwashem ispiru i ostaje sjajni metal ispod.
Pazite na polaritet!!!!

Proces traje. Ja ovo kuham već 8 sati. Treba još 5-6.

Detaljniju analizu ću ispričat za tjedan dana jer tada odgovaram kemiju za 5 pa ću znat više.
Baš sam morao markat predavanja u vezi ovog....


Evo i koja slika:

http://img37.imageshack.us/i/dsc01115i.jpg/ Slika procesa

http://img98.imageshack.us/i/dsc01110v.jpg/ Radi se danju i noću

http://img825.imageshack.us/i/dsc01098a.jpg/ Kutija sode

http://img213.imageshack.us/i/dsc01099o.jpg/ Prženje sode

http://img717.imageshack.us/i/paljaa.jpg/ Paljenje auspuha kad gazde nema doma ()

http://img140.imageshack.us/i/dsc01095j.jpg/ Auspuh

Auspuh je već bio podvrgnut procesu. Poslat ću i te fotke. Kao i fotke bolida.


komentari dobrodošli!

"...Aj, sad me rasturite. Pitajte me što god hoćete, pitajte me što god hoćete. I polemizirajte s menom, to nije istina, to nije istina..."



PS: Moj cimer misli da nisam trebao tolko texta napisat.


Pozz od mene i od cimera

Zadnje uređivanje Host8 : 20.01.2011. at 17:41.
Host8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 23:09   #207
Previse si ti tu toga napisao. To je samo trebalo bit, stavio, hrdja osla, i to ko novo. A ne tu neke Na2MU2Cko2Dju2bre.

Samo ti njega sredi i prvu voznju kad ga sastavis hocu da vidim na YT. Ustvari, hocu da vidim prvo paljenje. Vec mi fali taj zvuk.
Marko Os is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 02:01   #208
Naslov

, , pa na Markov odgovor ("Na2MU2Cko2Dju2bre").

Stavio sam nove cijevi, pumpu goriva i prednji kraj sam dignuo.

Hoću danas zapalit (i snimit), a ono ne ide. Svjećica ne daje iskru. Ili ju ne vidim.A da ne spominjem probleme sa zrakom u cijevima goriva....
"Ak ne ide, promijeni svjećicu" kaže Marko.
Tako ću i napraviti. Uzimam sutra Densovu svjećicu i par pojedenih šarafa. Ma 2 svjećice.
Stavim i slike i video. Evo, samo da ovo sredim.

Pozz od frenda i mene
Host8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 13:40   #209
Quote:
Host8 kaže: Pogledaj post
, , pa na Markov odgovor ("Na2MU2Cko2Dju2bre").

Stavio sam nove cijevi, pumpu goriva i prednji kraj sam dignuo.

Hoću danas zapalit (i snimit), a ono ne ide. Svjećica ne daje iskru. Ili ju ne vidim.A da ne spominjem probleme sa zrakom u cijevima goriva....
"Ak ne ide, promijeni svjećicu" kaže Marko.
Tako ću i napraviti. Uzimam sutra Densovu svjećicu i par pojedenih šarafa. Ma 2 svjećice.
Stavim i slike i video. Evo, samo da ovo sredim.

Pozz od frenda i mene
E pa Deso, Deso, kako sam ti rekao. Kad ti kart dugo stoji, gorivo iz cijevi se povuce. Moras prvo natiskati gorivo u cijevi i naravno u karb, jer vjerovano je i on prazan. Skini svjecicu, ali obavezno ju stavi na lulicu i nasloni negdje na motor, ubaci u brzinu i vrti zadnje kotace da natiskas gorivo u cijevi. Tek kad si dovuko gorivo do karba, vrati svjecicu, ubaci u 4. ili 5. brzinu i kresni. Nek ti netko drzi malo gasa ako treba. Mora upalit na zub iako nije dugo radio. Ako ne upali, dolazim ja kod tebe da ga zapalim (ne bukvalno). Ionako idem u Zg radit za nekih mjesec dana.
EDIT: Nadam se da znas koju svjecicu trebas uzeti
Marko Os is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 17:35   #210
Tnx, Marko!

Pokušat ću opet u ponedjeljak.
Bio danas u Moto Benconyu. Lik me pitao jel KV95 još uvijek postoji.
Pitao ga za Denso Iridium svjećice, IW31. Pokazao sam mu je.
Stari moj, mrak mi je pao na oči kad sam čuo cijenu 150 kn kom....

Zato ću uzet NGK platinastu (il kak se to kaže) svjećicu. 40 kn kom. Kaže čovjek da su ok. Identične su po duljini. Mislim na ono što si rekao koliko duboko ulaze u cilindar. Ne znam koju svjećku uzet (oni brojevi i slova), al zna prodavač. Zvučao je uvjerljivo.

Marko, javi se bar tjedan dana prije nego dođeš u Zg. Tak da imam vremena iskemijat prijevoz bolida za Zg. Prefurat će ga vjerojatno frend s kojim sam došao u Čepin. Onda na parkiralište West gate-a ili pred Dinamov stadion... Ako želiš doći u Sisak, dobrodošao si. Sisak imao još boljih parkirališta....nekrštenih i nevinih....

Zadnje uređivanje Host8 : 22.01.2011. at 17:44.
Host8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 18:43   #211
Kod mene su ti IW31 90 kn. Ako uzimas NGK meni je jedino radio dobro na BR10EIX. Na druge je ili crkavo ili trokirao na visokim okretajima. Probao pa NGK i na kraju odustao jer gore ko sumanute. Na Densu sam se znao vozit i do 5-og tanka, a na NGK jedva 2 potrosi
Marko Os is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 18:50   #212
Tnx, Marko!

Host8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 14:22   #213
Još jedno pitanje....

Kolika je zapremnina hladnjaka?
Host8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 16:45   #214
1000L. Zacepi, napuni, izmjeri, jebemu.
Marko Os is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:37   #215
Opet ja...

...i opet kuham neš. Javim za par dana.
Pozz
Host8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:12   #216
kartingasi...kartingasi...

brzi i zestoki... sta se desava...?
ja se borim s 100 ccm KZH motor ICA... vodenjak...
pa nije cika musa svemocan... vrtim se tu negdje oko 22 000 o/min...
ulazem sve u sarah...
planiramo i u italiju na kvalifikacijski krug EASYKART...
ove sezone necu voziti izuzev poneku utrku u klasi 125...
moram malo vise biti aktivan na stazi s sarah...
ekipa jos se istipkamo do prvih voznji... zelim Vam visoke obrtaje i keramicko celo klipa...
pozzz cika musa
delmusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 14:50   #217
Naslov

Ma evo dvije fotke:

http://img833.imageshack.us/i/ngkk.jpg/
Ulje za kočnice i 2 NGK B9EG svjećice. Trebalo bi raditi.

http://img205.imageshack.us/i/glavina1.jpg/
Aj, i glavčine sa kočnicama sam očistio.

Gokart je zapečačen jer se očekuje loše vrijeme, čak i potres, a nemam i vremena sad. Za 2 tjedna tek... Kako god, bit ću prisutan na forumu.

Srdačan pozdrav!
Host8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:56   #218
Evo ga...

http://www.youtube.com/watch?v=ocC9uB5aL1U

Eto, proradilo je. Mislim da je "mrvicu" prejaka mješavina. Sori na kvaliteti.
Da, hahaha, ovo "Mjenjaj brzine" je cimer pokupio iz Musinog filmića...

Pozz!
Host8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:58   #219
To je moja beba

Samo gas i skidaj ga s tih nogara i vozi to. Grijeh je trosit gorivo na zrak.
Marko Os is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:51   #220
evidentno je...

ekipa...
ima tu jedan zajeb... nevjerovatno je kako taj motor moze da radi na malim obrtajima... dakle...
ima dobru kompresiju, i stepen ocitanja kruga je dobro podesen...
naime na tom motoru je uz dozvoljenu mjeru homologacije za taj model tm motora maximalno otvoren usisni kanal...
jer uz daj dellorto carb odlicno s malih ide u visoke obrtaje, a na visokim obrtajima u voznji ne gubi dah... znaci... vremenski ugao ranijeg paljenja je ok...
ovaj motor tm bi na stazi trebao da radi cudo...
trebalo bi ga staviti na dinamo masinu, a smijem gotovo garantirati da mu je
uzlazna krivulja snage proporcionalno obrtajima gotovo vektorska...
sto je majstorski posao ...
znam da serijski tm nije ovako eksplozivan kao ovaj motor...
preporucujem kvalitetno 2T ulje i nesto bogatiju smjesu uz svjecinu ngk EB 9
to ce zasigurno sacuvati celo klipa...
radilica je tu s lezajevima ok... ipak cuvati u voznji... ne tuci je kao moj rodzo u nize obrtaje...iglicasti lezaj klipnjace i bocni C# ce izdrzati,bolcna je vec nauka....ipak za ovako otvorene obrtaje biti jako osjecajan u voznji...
vruce gume zelim...
delmusa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.