Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2004., 00:15   #1
Pad u barbarstvo

Sramim se. Tu ima topic "domace ili kupovno?" u kojem sam napisao da jedem samo zdravo. To nije istina. Nije cijela istina.

Dovoljno je da ostanem sam na nekoliko dana i padam u stanje barbarluka:

- ishrana se temlji na junk foodu - pizze, cevapi, McD (da se razumijemo - za mene prvo i drugo je OK food - ali je to taj koncept, kuzite)

- umjesto prave: salse za pastu priustim si kupovnu

- punovrijednim obrokom smatra se meni na kojem je recimo cajna kobasa i majoneza: ili poli i jogurt (da, poli)

- i na koncu, najgore, ali obicno samo jednom (toliko padnem u vlastitim ocima), kupim si dvolitrenu kolu (pravu kolu, ne onu diet lupestinu) i veliku vrecicu cipsa onako uz filmove

Ipak pad nije bas pad do dna

- nikad, nikad nisam spao na jeger i luk ter
- sam suhi burek nije nikad kompletan obrok (jogurt ga mora upotpuniti)
- ne jedem ostatke pizze, ali slijedece jutro pojedem preostale masline i spek

a ima i nekih sasvim zdravih navika - vocni obroci (nekoliko vrsta voca umjesto rucka).

Dobro da to nije precesto ali nekoliko puta godisnje je. Nije zdravo.

Kad smo ja i draga sami (nedostaje samo junior do punog sastava) malo je bolje, ali ne previse - barem odemo na miru nesto vani pojesti - u pravi restach ili gostionu.

Desavaju li se vama ovakvi ekscesi.

Sta je na vasoj listi gresne klope.

(Necu traziti ispovijesti i kajanje grijeha, evo to sam ja napravio pa bi vama trebalo biti lakse.)

Dajte napisite nesto... ako ste vec veliki karakteri - barem neku rijec ohrabrenja. Ajde pishite.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 08:42   #2
Mea culpa, mea culpa, mea culpa:
ja si ponekad priuštim one tacose iz vrećice, veri spajsi, ja to zovem sado-mazo hrana! isto uz telku.
A i pizzu, ćevape...

Al inače SAMO DOMAĆE!!! (valjda se ovo računa kao pola boda!?!)
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 09:17   #3
Re: Pad u barbarstvo

Quote:
RobiKa kaže:
Desavaju li se vama ovakvi ekscesi.

Sta je na vasoj listi gresne klope.
ah, naravno.. cijeli moj zivot je jedan veliki grijeh..

recimo, na mojoj listi je vecinom slatko, od slanog mi se zalome kettle chips (salsa & mesquite okus).

dakle: cokolada bilo kakva, onako krvnicki je znam izmlatit od kraja; razni marsovi i slicne pizdarije; pa nutella; pa oni uzasno slatki cereal cornflakesi tipa crunchy nut; pa mascarpone, e, to znam jest zlicom bez icega, to je cisti orgazam, onako kremast i fin (a masti u tri pizde materine); sacherova torta; sigurno ima jos toga, ali to mi je prvo palo na pamet.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 09:37   #4
Bravo, bravo

braco i sestre,

Tako treba. Tako treba. Plava ksijola i bobice bravo

E da, taj mex chips je smrt.

Ali tu ja iskopam rov (sinoc je bio Band of Brothers) i ni makac ko 101 zracnodesantana kod Bastogne.... Ne umacem u kupovnu salsu i gvakamole. Jos jednom - ne u kupovnu.

Xiola - to slatko je veliki grijeh... Znam i razumijem. Moja sreca je da inace nisam slatko/choksa ovisnik (znas da 70% cokolade pojedu zene). Ali kad se izneredim onda obicno ne stajem do, recimo, zadnje mrvice Krashotica (sinoc).
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 10:05   #5
i mene zna uvatit manija pa mi je sala mala slistit pringels od paprike i bilu miliku sa kokosom u isto vrime i sve to zalivat velikim kolicinama kokakole... sram me je. ali vecinom kad me uvati napadaj gladi, a sama sam doma, onda skuvam spagete sa salsom (uvik imamo doma domace smrznute salse) i puuuuno parmezana i ubim se time. ili ako mi se ne da kuvat onda fini socni tost sa sirom, majonezom i kukuruzom...
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 10:44   #6
Je je

Quote:
xiola bleu kaže:
dakle: cokolada bilo kakva, onako krvnicki je znam izmlatit od kraja; razni marsovi i slicne pizdarije; pa nutella; pa oni uzasno slatki cereal cornflakesi tipa crunchy nut; pa mascarpone, e, to znam jest zlicom bez icega, to je cisti orgazam, onako kremast i fin (a masti u tri pizde materine); sacherova torta; ....

Quote:
njasa kaže:
i mene zna uvatit manija pa mi je sala mala slistit pringels od paprike i bilu miliku sa kokosom u isto vrime i sve to zalivat velikim kolicinama kokakole... sram me je. ali vecinom kad me uvati napadaj gladi, a sama sam doma, onda skuvam spagete sa salsom (uvik imamo doma domace smrznute salse) i puuuuno parmezana i ubim se time. ili ako mi se ne da kuvat onda fini socni tost sa sirom, majonezom i kukuruzom...
Jeste primijetili da u takvim fazama ne pale ono '50% manje kaloria', 'diet coke' i takve pizdrj - samo punomasni sastojici najgorih vrsta masnoca, secer bez isprike (ono do bola slatko), a okus, boja i miris pojacani onim Eovima (najmanje ih ima 5-6 tih Eovo, Eono, E123, E234 itd.).
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 10:46   #7
Ma čuj Robi, da ne muči tebe PMS? Mislim, imaš sve simptome....
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 10:52   #8
Re: Je je

Quote:
RobiKa kaže:
Jeste primijetili da u takvim fazama ne pale ono '50% manje kaloria', 'diet coke' i takve pizdrj - samo punomasni sastojici najgorih vrsta masnoca, secer bez isprike (ono do bola slatko), a okus, boja i miris pojacani onim Eovima (najmanje ih ima 5-6 tih Eovo, Eono, E123, E234 itd.).
ma kakvi diet bakraci, jebo to, daj ono pravo.. ali pazi, mene to ne pere samo tijekom pms-a nego stalno. ona diet coke, to sam pokusavala zavoljet, ono, imala sam seanse kad sam se htjela 'bondat' sa time, ali nije islo, jebiga, nismo stvoreni jedno za drugo..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 11:12   #9
A ne

Quote:
Cats kaže:
Ma čuj Robi, da ne muči tebe PMS? Mislim, imaš sve simptome....
A ne. Pre malo seksa me ne muci.

To je druga rubrika.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 11:23   #10
Doli diet coke

Quote:
xiola bleu kaže:
ma kakvi diet bakraci, jebo to, daj ono pravo.. ali pazi, mene to ne pere samo tijekom pms-a nego stalno. ona diet coke, to sam pokusavala zavoljet, ono, imala sam seanse kad sam se htjela 'bondat' sa time, ali nije islo, jebiga, nismo stvoreni jedno za drugo..
Diet coke suks - regular rulz.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 12:22   #11
chips je koma kad krene ne mozes stat.torolja je najgori jos kad ga umocis u salsu u koju natuces extra tabasco pa se sve zari i pali.

pa oni razni orascici. kupim indijske da nesto skuham s njima i onda ih ugledam u ormaru i smazem onak same.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 12:37   #12
Eeeee orasasti plodovi

Quote:
Roko kaže:
chips je koma kad krene ne mozes stat.torolja je najgori jos kad ga umocis u salsu u koju natuces extra tabasco pa se sve zari i pali.

pa oni razni orascici. kupim indijske da nesto skuham s njima i onda ih ugledam u ormaru i smazem onak same.
Ajmeeee. Orasasti plodovi. Ono kao zdravo, a pojedes ih 2mach... pa opet belaj.

A oni aditivi koji te tjeraju da jedes jos.... To stavljaju u chipseve i slicne pzdrje, a u orasima to kao da je 'od prirode dato'.

Sta je to neki 'apetitkiller'? Je li to deklarirano pod nekim 'E-om'?
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 12:48   #13
Joj, fuj kak ste grozni...

pod navalom vaših priznanja, sad moram i ja...

Voliiiiim kupovni sladoled, onaj od vanilije s jagodnim preljevom, a indijske i ine oraščiće - pa to je "zdrava" hrana, kaj nije???

I, a ovo priznajem samo ovdje i više nikada, čak ni pod prijetnjom smrću: kupovnu mađaricu (znate onaj čokoladni kolač na redove). Oni koji me znaju u RL mi ovo ne bi vjerovali jer se kod mene doma od malena jedu samo domaći kolači (moja je mama u tomu GENIJE, a ni ja nisam za bacit) ali taj "masnjak" mi tak paše kad sam u PMS-u.
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 13:29   #14
Hvala, hvala komplimenti gode

Quote:
Blueberry kaže:
Joj, fuj kak ste grozni...

pod navalom vaših priznanja, sad moram i ja...
Hvala, hvala. Za ovo 'Joj, fuj kak ste grozni...'

*Biljezim_si_komplimente*

Nu, skromno moram dodati kao veliki T. Ladan: 'za sve dobro zasluge idu vama, sve lose nasoj malenkosti'.


Quote:
Blueberry kaže:
I, a ovo priznajem samo ovdje i više nikada, čak ni pod prijetnjom smrću: kupovnu mađaricu (znate onaj čokoladni kolač na redove). Oni koji me znaju u RL mi ovo ne bi vjerovali jer se kod mene doma od malena jedu samo domaći kolači (moja je mama u tomu GENIJE, a ni ja nisam za bacit) ali taj "masnjak" mi tak paše kad sam u PMS-u.
Je, je. Kupovne madjarice iz onih malih frizidera u ducanima.

To je i u nasoj kucnoj apoteci suprotiv PMSa.

Recimo negdje na solidnom 2. mjestu poslije Milke sa grozdicama i ljesnjacima (choksa je moj izbor jer bi my dearest smazala bilo koju choksu - 'ako je PMS svaka je choksa PMS choksa' - ali ja se ogrebem, ako uspijem, za 1/2 - 1 rebra)


Ajmo cure & dechki. PMS nije tabu iako nije tema tpca!!!

Evribodi velkam!
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 14:50   #15
Evo, baš sam jednu smazala

A, komplimenti ti idu što si imao hrabrosti pokrenuti ovaj topic

Sad brišem jer nemrem ovo više čitati, sline mi cure...

Btw, ja ne jedem čokoladu osim one sa 70% kakaa! To je zapravo samo dobar način da ti ju nitko ne pokrade, jer su rijetki koji takvu vole. E, baš sam ih zeznula!

Pozdrav svim junkfoodoljupcima!
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 15:20   #16
Hvala egejn - dplezrisolmajn

Quote:
Blueberry kaže:
Evo, baš sam jednu smazala

A, komplimenti ti idu što si imao hrabrosti pokrenuti ovaj topic

Sad brišem jer nemrem ovo više čitati, sline mi cure...

Btw, ja ne jedem čokoladu osim one sa 70% kakaa! To je zapravo samo dobar način da ti ju nitko ne pokrade, jer su rijetki koji takvu vole. E, baš sam ih zeznula!

Pozdrav svim junkfoodoljupcima!
Tenkju, tenkju.

Choksa od 70%. E tu ne bi skrila od mene.

/// ma ja cu ovdje poticati svim <legalnim> sredstvima da se sto vise skrivenih gastrogrijeha ovdje otkrije - evo>
- P-o-l-i + m-a-j-o-n-e-z-a + l-i-z-i-k-a t-o j-e p-r-a-v-a s-t-v-a-r///
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 15:35   #17
da se pohvalim: upravo sam smazala snitu toasta koju sam debelo namazala sa green & black's organic chocolate spread. ah, ah, koje perverzno svrsavanje je to bilo..

i da nadodam da sam nakon 10 minuta pojela i jednu bananu na koju sam mazala taj chocolate spread.. uff..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 15:53   #18
Racuna se samo bijeli

Quote:
xiola bleu kaže:
da se pohvalim: upravo sam smazala snitu toasta koju sam debelo namazala sa green & black's organic chocolate spread. ah, ah, koje perverzno svrsavanje je to bilo..
E plava ksjola pravila su jasna: 'green & black's organic chocolate spread' moze proci samo ako je toast bio bijeli.

Onaj najbjelji, nikakve organske, punozrnate, pzdrje sa ekocertifikatom.

Dakle? Cekamo, duzna si odgovor!!!

Uz nas pozdrav: dobartek.

//sada mogu biti i malo strog sa sljedbom jos cu se malo strpiti s peljesenjem love - ko svaka postena sekta//
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 15:59   #19
eeee that's spirit

Quote:
xiola bleu kaže:


i da nadodam da sam nakon 10 minuta pojela i jednu bananu na koju sam mazala taj chocolate spread.. uff..
e to se racuna. to se racuna. to je taj stav. ispravan stav.

(to si dodala poslije jelda?)
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 16:06   #20
Re: Racuna se samo bijeli

Quote:
RobiKa kaže:
E plava ksjola pravila su jasna: 'green & black's organic chocolate spread' moze proci samo ako je toast bio bijeli.

Onaj najbjelji, nikakve organske, punozrnate, pzdrje sa ekocertifikatom.

Dakle? Cekamo, duzna si odgovor!!!
joj, robi, kruh je bio wholemeal.. upravo sad izmoljavam 5. ocenas da se iskupim za ovo zlo nevidjeno sto pocinih (em cokolada, pa jos organska)..
smajlickojipuzepopoduitrazimilost:

zato u frizideru imam pakovanje mascarponea od 500g koje ceka skoro razdjevicenje..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.