Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2012., 15:19   #1
Cvili predji desni tocak samo kad su niske temperature

Postovanje svima , imam problem sa prednjim desnim tockom, i to samo zimi ili kad su malo nize temperature. Znaci zimi cvili ,ciči , kad smotam nece da cvili, ili ak vozim ono lijevo desno nece ,cim pustim pravo da ide opet ista prica... mislio sam da je do diskova i plocica i promijenio sam ih,ali nije to , ne znam sta bi moglo da bude , sumnjam da nije mozda lezaj tocka al opet ne znam ,par majstora sam isao rasklapali su ocistili klijesta ,kocnice dirali nesto cistili medjutim nista, molim za pomoc, radi se o audi osamdeset ...
legendaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 15:50   #2
da je do diskova i kliješta cvililo bi stalno,a ovako može bit neki ležaj,kakve su ti manžete? da nije neka plastika? može bit svašta...reci mi kakav je cvilež,željezo od željezo ili nešto od gumu?? idi pravcem malo,stani i pogledaj kakva je guma,možda od nju nešto struže,opruga amortizera ili nešto...
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 15:53   #3
Ležaj, teško da je nešto drugo. To može i sam provjerit - tu starnu na dizalicu, ruke na "12 sati i 6 sati" i probaj da li se klima - ne smije imat lufta više od par mm (to znači 2-3-4 a ne 10-20-30 mm)
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 18:47   #4
Manzetne su promijenjene , a cvili kak da vam objasnim najbolje , cuje se bas kak se okrece tocak i kao da nesto dodiruje od nesto prije ce biti kao zeljezo od zeljezo , ili kao da je nesto zasušilo, pa cijuce ( napominjem, znaic smao kad je hladno i kad su niske temperature, kad je toplo nista se ne cuje ) . A provjerit cu taj lezaj kak ste mi objasnili pa cu vidjet jel to ...
legendaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 22:51   #5
Quote:
legendaa kaže: Pogledaj post
Postovanje svima , imam problem sa prednjim desnim tockom, i to samo zimi ili kad su malo nize temperature. Znaci zimi cvili ,ciči , kad smotam nece da cvili, ili ak vozim ono lijevo desno nece ,cim pustim pravo da ide opet ista prica... mislio sam da je do diskova i plocica i promijenio sam ih,ali nije to , ne znam sta bi moglo da bude , sumnjam da nije mozda lezaj tocka al opet ne znam ,par majstora sam isao rasklapali su ocistili klijesta ,kocnice dirali nesto cistili medjutim nista, molim za pomoc, radi se o audi osamdeset ...
moja pretpostavka..cisto onako je da vozas renao..poputa lagune i slicno...oni iamjau taj problem..desi im se da skripe..ili kad skrece ili kad ide ravno..ugl stvar se ne popravlja mijenjanejm dijelova..vec podmaze se lezaj amortizera..koji je an vrhu..i par kapi ulja nebitno kojeg bi trebao rijesit kvar..pokusaj..pozz
angellll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 22:58   #6
mozda struze o onaj lim sto renoi imaju sa unutrasnje strane?
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 23:08   #7
Lim ima ali drugaciji je zvuk kad je u pitanju taj lim, izgleda da je do lezaja ,moguce da je zasusio pa mozda cvili zato, ali mi samo neide u glavu da to svili samo kad je hladno napolju a kad je toplo nista se ne cuje, pa zat predpostavljam da je zasusio rek taj lezaj, kontam ga zamijenit al nije ni on jeftin bas pa dok ruke platis , i zamisli nije lezaj u pitanju ,al morat cu riskirat
legendaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 23:31   #8
Zamijeni gumeno crijevo od kočnice
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 11:55   #9
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Zamijeni gumeno crijevo od kočnice
jesi siguran da je to bas ,imao si problem s tim ?
legendaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 21:22   #10
Jesam, i na moju sreću, kolega je prošao kalvariju sa svojim autom, zamijenili su sve što iole ima veze s kočnicama da bi na kraju skužili da se crijevo "napuhnulo" ali prema unutra pa se ja nisam patio. Ne tvrdim da je to, ali probaj sljedeće:
Vozi ravno i naglo pritisni kočnicu. Da li auto pobjegne lijevo?
Nađi negdje mjesto gdje možeš voziti bez kočenja. Vozi i povremeno lagano stisni kočnicu na par sekundi. Kad provezeš nekoliko kilometara, provjeri zagrijanost diskova. Da li je desni topliji?
Ako je odgovor na pitanja da, mijenjaj crijevo. Btw, košta desetak €.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:49   #11
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Jesam, i na moju sreću, kolega je prošao kalvariju sa svojim autom, zamijenili su sve što iole ima veze s kočnicama da bi na kraju skužili da se crijevo "napuhnulo" ali prema unutra pa se ja nisam patio. Ne tvrdim da je to, ali probaj sljedeće:
Vozi ravno i naglo pritisni kočnicu. Da li auto pobjegne lijevo?
Nađi negdje mjesto gdje možeš voziti bez kočenja. Vozi i povremeno lagano stisni kočnicu na par sekundi. Kad provezeš nekoliko kilometara, provjeri zagrijanost diskova. Da li je desni topliji?
Ako je odgovor na pitanja da, mijenjaj crijevo. Btw, košta desetak €.
Ok, uradit cu i to
legendaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 00:02   #12
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ležaj, teško da je nešto drugo. To može i sam provjerit - tu starnu na dizalicu, ruke na "12 sati i 6 sati" i probaj da li se klima - ne smije imat lufta više od par mm (to znači 2-3-4 a ne 10-20-30 mm)
Nema lufta provjerio sam
legendaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 00:05   #13
tako je i meni desni zadnji, to je od soli na cestama.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:37   #14
Cvili predji desni tocak samo kad su niske temperature

Oko ovog cviljenja rijesen je problem danaaas, inace nije mogao niko skontat sta je gdje god sam vozio auto , govorili su da lezaj ne moze da cvili ,cijuce , lufta nije bilo ,lezaj nije brujao , i tako jutros ja kod majstora rano ,hladno je bilo i culo se to cviljenje ,dignemo desni kraj auta i gas ,istom poce cvilit iz lezaja ,i skidaj ,zamijenim kad ono neke gumice unutar lezaja , i bio je poprilicno suh lezaj ,cak i kad smo izvadili i rucno okrenuli malo lezaj culo se to cviljenje... eto ti, svi majstori govore nije nije lezaj i tako sam mogao cijeli trap promijenit zbog tog ubitacnog cviljenja primijenio taj lezaj i gotovo eto da znate ako se bude nesto ovako desavalo ,znaci lezaj ! Hvala i vama na savjetima Lijep pozdrav
legendaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.