Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2012., 09:22   #5301
Pa nije sramota... Ako možeš naplatiti više u RH i Sloveniji nego u Srbiji ili Bosni - zašto ne bi?
Isto tako, nitko nas (još) ne sprječava da putujemo njihovim agencijama ako nam je jeftinije
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 10:51   #5302
Evo ja sam se vratila jučer Najbolji odmor ikad!!!

Dragi i ja smo uplatili još u 1. mjesecu kada je bila 'first minute' ponuda tako da smo hotel El Mouradi Palm Marina dobili za svega 2.090 kuna, koji je sada 3.190 kn! Ukoliko niste zapeli za baš neki određeni hotel, želite ići što prije i uštedjeti onda pričekajte neke 'last minute' ponude kojih će sigurno biti, ali ako ste studenti i znate svoj raspored i ako vam nije hitno otići u Tunis, a želite uštedjeti što više, onda vam svakako preporučam da pričekate kraj godine kada će opet biti ovakvih ponuda - za smiješnu cijenu dobijete hotel u kojem god terminu tokom godine želite.

Kao što je netko u postu maloprije naveo, Palm Marina je vrhunski hotel. Mi smo ostali oduševljeni. Čitajući starije postove na ovu temu bilo me je strah hotela jer vidim da ljudi pišu da je prljavo, neuredno, bla bla, ali to uopće nije tako (a vjerujte mi da sam ja jako osjetljiva)! Mi smo također imali oooogromnu sobu koja je imala pogled prema kuhinji i to je zapravo jedina mana sobe u kojoj smo bili.
Kuhinja super, hrpetina razne hrane svaki dan u bilo koje vrijeme, ali tu je pak mali bed to što ne napišu na svako jelo što je. Primjerice, ja sam imala situaciju kada su za večeru kao jedan od izbora bili ponuđeni neki trokutići od tijesta. Rekoh, ajde budem probala, mogao bi biti neki sir unutra. Kad ono...morski plodovi!!! Pošto ja volim jedno ribe od hrane koja dolazi iz mora, ovo mi je bila koma, tako da - OPREZ tko nije gurman!
Za birceve nemam što dodati, sve je usporeno, ali to je tako kod njih i brzo se naviknete. No, posebno bih izdvojila Caffe Mauri (to je onaj koji se otvara tek u 15 h, nažalost), koji ima tako lijepu i ugodnu poziciju u vrtu, možete piti njihov čaj od mente koji je tamo fantastičan, i pušiti shisshu (nargilu), a konobar je jako uljudan, pogotovo ako mu ostavite dinar, dva. Mi smo svaki dan dolazili i kad bi nas primijetio odmah bi nam bez pitanja donio shisshu i čajeve

E da, ako idete prvi puta u Tunis, svakako preporučam izlete! Ne znam kako je u drugim agencijama, ali mi smo išli preko Sunčanog odmora i izleti i vodiči (Gordana i Davor) su super! Posjetili smo glavni grad i Kartagu, to je bio jednodnevni izlet (76 TD) i Saharu i ostale bitnije gradiće, dvodnevni izlet (159 TD), gdje si svakako nadoplatite još i adrenalinsku vožnju džipovima (55 TD) i jahanje na devi (25 TD). Po meni, nema smisla prvi puta ići u Tunis ako nećete ići na izlete. Vjerujte mi da nećete požaliti!

Ne znam što da više nadodam pošto je dosta toga rečeno, pa ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte jer sam ja još uvijek pod dojmom i u laganoj depresiji što sam se vratila u Zagreb
__________________
"Imperare sibi maximum imperium est!"
kety1765 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 13:30   #5303
Quote:
kety1765 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam se vratila jučer Najbolji odmor ikad!!!

Dragi i ja smo uplatili još u 1. mjesecu kada je bila 'first minute' ponuda tako da smo hotel El Mouradi Palm Marina dobili za svega 2.090 kuna, koji je sada 3.190 kn! Ukoliko niste zapeli za baš neki određeni hotel, želite ići što prije i uštedjeti onda pričekajte neke 'last minute' ponude kojih će sigurno biti, ali ako ste studenti i znate svoj raspored i ako vam nije hitno otići u Tunis, a želite uštedjeti što više, onda vam svakako preporučam da pričekate kraj godine kada će opet biti ovakvih ponuda - za smiješnu cijenu dobijete hotel u kojem god terminu tokom godine želite.

Kao što je netko u postu maloprije naveo, Palm Marina je vrhunski hotel. Mi smo ostali oduševljeni. Čitajući starije postove na ovu temu bilo me je strah hotela jer vidim da ljudi pišu da je prljavo, neuredno, bla bla, ali to uopće nije tako (a vjerujte mi da sam ja jako osjetljiva)! Mi smo također imali oooogromnu sobu koja je imala pogled prema kuhinji i to je zapravo jedina mana sobe u kojoj smo bili.
Kuhinja super, hrpetina razne hrane svaki dan u bilo koje vrijeme, ali tu je pak mali bed to što ne napišu na svako jelo što je. Primjerice, ja sam imala situaciju kada su za večeru kao jedan od izbora bili ponuđeni neki trokutići od tijesta. Rekoh, ajde budem probala, mogao bi biti neki sir unutra. Kad ono...morski plodovi!!! Pošto ja volim jedno ribe od hrane koja dolazi iz mora, ovo mi je bila koma, tako da - OPREZ tko nije gurman!
Za birceve nemam što dodati, sve je usporeno, ali to je tako kod njih i brzo se naviknete. No, posebno bih izdvojila Caffe Mauri (to je onaj koji se otvara tek u 15 h, nažalost), koji ima tako lijepu i ugodnu poziciju u vrtu, možete piti njihov čaj od mente koji je tamo fantastičan, i pušiti shisshu (nargilu), a konobar je jako uljudan, pogotovo ako mu ostavite dinar, dva. Mi smo svaki dan dolazili i kad bi nas primijetio odmah bi nam bez pitanja donio shisshu i čajeve

E da, ako idete prvi puta u Tunis, svakako preporučam izlete! Ne znam kako je u drugim agencijama, ali mi smo išli preko Sunčanog odmora i izleti i vodiči (Gordana i Davor) su super! Posjetili smo glavni grad i Kartagu, to je bio jednodnevni izlet (76 TD) i Saharu i ostale bitnije gradiće, dvodnevni izlet (159 TD), gdje si svakako nadoplatite još i adrenalinsku vožnju džipovima (55 TD) i jahanje na devi (25 TD). Po meni, nema smisla prvi puta ići u Tunis ako nećete ići na izlete. Vjerujte mi da nećete požaliti!

Ne znam što da više nadodam pošto je dosta toga rečeno, pa ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte jer sam ja još uvijek pod dojmom i u laganoj depresiji što sam se vratila u Zagreb
Da li lokalni mještani dolaze u krug hotela (na bazen i plažu) te ima li krađa u krugu hotela i plaže? Čitao sam da lokalci dolaze u mnoge hotele i da zna biti i krađa po plažama i po sobama (ne za ovaj hotel nego generalno).Pa ako može iz prve ruke komentar.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 14:03   #5304
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Da li lokalni mještani dolaze u krug hotela (na bazen i plažu) te ima li krađa u krugu hotela i plaže? Čitao sam da lokalci dolaze u mnoge hotele i da zna biti i krađa po plažama i po sobama (ne za ovaj hotel nego generalno).Pa ako može iz prve ruke komentar.
Nisam primijetila nikoga osim onih koji po plaži prodaju voće, odjeću i te neke njihove stvarčice. Ali mislim da ovisi i o tome gdje ti je hotel jer je naš baš u turističkom mjestu koje je udaljeno od njihovih naselja.

Što se krađa tiče, mi nismo imali takvih problema, ali sve vrijednije stvari smo stavljali u sef koji smo imali u sobi. Vrijedne stvari nismo nosili na plažu, a ako bi baš ponijeli smartphone ili fotić uglavnom bi uvijek netko od nas pazio na to ili bi bar bili u blizini, a stvari nastojali sakrit što bolje.
__________________
"Imperare sibi maximum imperium est!"
kety1765 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 21:21   #5305
Vidim da su izleti pojeftinili, kad sam ja bila izlet u Saharu je bio 100 eura, a sad 80 eura.
Ma nema krađa, ali i mi smo sve stavljali u sef i svi sretni.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 21:53   #5306
Kad bi mogla očekivati last minute ponude za 13.06.? Na stranici Suncanog odmora nema jos ništa

Zadnje uređivanje Zeta83 : 31.05.2012. at 22:47.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 08:57   #5307
Quote:
Zeta83 kaže: Pogledaj post
Kad bi mogla očekivati last minute ponude za 13.06.? Na stranici Suncanog odmora nema jos ništa
Jel baš želiš ići sa sunčanim odmorom?
Ako ne evo ti link pa si pogledaj ove opcije:
http://www.relax.si/objects/objects_list/222/0/0
napomena: u cijenu preko relax-a je uračunata i avio pristojba, osiguranja i sl... ( krajnja cijena korisnika).

Zadnje uređivanje libertas30 : 01.06.2012. at 09:02.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 09:25   #5308
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Jel baš želiš ići sa sunčanim odmorom?
Ako ne evo ti link pa si pogledaj ove opcije:
http://www.relax.si/objects/objects_list/222/0/0
napomena: u cijenu preko relax-a je uračunata i avio pristojba, osiguranja i sl... ( krajnja cijena korisnika).
ne znam za sve ali ovo što sam ja gledao tu i tamo (port el kantaoui, hotel selima), razlika je cca 500 kn u korist sunčanog...

i ja čekam last minute za 13.06.
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 11:04   #5309
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Da li lokalni mještani dolaze u krug hotela (na bazen i plažu) te ima li krađa u krugu hotela i plaže? Čitao sam da lokalci dolaze u mnoge hotele i da zna biti i krađa po plažama i po sobama (ne za ovaj hotel nego generalno).Pa ako može iz prve ruke komentar.
Ne. Samo u neke 3* hotele mozes doci i kupati se na bazenu iako nisi od tamo. Inace, kad si na plazi ni oni sto prodaju voce (ne kupuj i ne probavaj) i slicno po plazi ne smiju ni blizu lezaljki. Ako zelis nesto kupiti od njih moras otici do njih.
bayern781 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:52   #5310
Treba li nam kakva zaštita od komaraca?
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 11:57   #5311
Ja u Tunisu nisam vidjela ni jednog komarca-ne znam na koju foru.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 16:51   #5312
A čuj, nije važno na koju foru, ali odgovor mi se jako sviđa!!!
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:15   #5313
Quote:
Goga_fina kaže: Pogledaj post
Treba li nam kakva zaštita od komaraca?
Nema komaraca
Nema cvrčaka
bayern781 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 14:27   #5314
Da li se u Tunisu mogu podizati sredstva sa bankomata sa našim karticama- maestro ili Visom?
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 14:50   #5315
U turističkoj zoni nema komaraca, ali u Tunisu ima komaraca, samo ne tamo di ti ideš. Tuniški komarci su kao hrvatski bankari, piju krv samo sirotinji.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 17:56   #5316
dakle, prošla sam danas kraj izloga putne agencije i vidjela ponudu za Tunis.
zainteresirala me pa sam ušla unutra i pokupila katalog.
nisam se još vratila u agenciju, pitat neke stvari koje me zanimaju, ali budem svakako.

vidim da vas ima puno koji ste već bili, pa me zanimaju neka vaša iskustva
dakle, dečko i ja bismo išli 18.7. , najvjerojatnije EM Port El Kantaoui.

zasada ne garantiraju let iz Zg, nego je u igri i Ljubljana.
je li u tom slučaju agencija ta koja osigurava transfer ili moramo sami doći do Ljubljane?

kako smo iz Osijeka, i put do Zg moramo platiti, vjerojatno vlak.
postoji li nekakav prijevoz do zračne luke, nekakva gradska linija busa ili nešto?
jer ako idemo vlakom, nekako moramo do Plesa, jel

pretpostavljam da kada se stigne u Tunis, bus dolazi po nas na aerodrom, ovisno već o hotelu i da nas tako i vrate do aerodroma kad idemo kući

također, kako idemo sami, nadamo se da ćemo upoznati nekoga za druženje, izlaske i sveštovolemladi
Whoopsy Daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 20:03   #5317
Quote:
Whoopsy Daisy kaže: Pogledaj post
dakle, prošla sam danas kraj izloga putne agencije i vidjela ponudu za Tunis.
zainteresirala me pa sam ušla unutra i pokupila katalog.
nisam se još vratila u agenciju, pitat neke stvari koje me zanimaju, ali budem svakako.

vidim da vas ima puno koji ste već bili, pa me zanimaju neka vaša iskustva
dakle, dečko i ja bismo išli 18.7. , najvjerojatnije EM Port El Kantaoui.

zasada ne garantiraju let iz Zg, nego je u igri i Ljubljana.
je li u tom slučaju agencija ta koja osigurava transfer ili moramo sami doći do Ljubljane?

kako smo iz Osijeka, i put do Zg moramo platiti, vjerojatno vlak.
postoji li nekakav prijevoz do zračne luke, nekakva gradska linija busa ili nešto?
jer ako idemo vlakom, nekako moramo do Plesa, jel

pretpostavljam da kada se stigne u Tunis, bus dolazi po nas na aerodrom, ovisno već o hotelu i da nas tako i vrate do aerodroma kad idemo kući

također, kako idemo sami, nadamo se da ćemo upoznati nekoga za druženje, izlaske i sveštovolemladi
Vozi ti bus za Pleso, imaš ovdje opisano
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 20:26   #5318
Daisy, ako nemaš let iz HR, preporučio bi ti da si izkemijaš aranžman s letom iz Beograda. Jednako ti je do Nikole Tesle kao do Plesa.

Ako ti je do izlazaka i sličnog, preporučio bi ti da ideš u centar turističke zone u Sousse-u a ne u Kantawi (nekih 10km udaljenosti da ne moraš taksijem svugdje već možeš pješke).

Potraži si Kontiki Travel iz Beograda, oni ti imaju hotele u Sousseu koje je prije dilao Kompas.

Pogledaj si Riadh Palms (najbolja lokacija, najbolja plaža, hotel tak-tak, slabiji od Mouradi Palace ili Palm Marine, vjerojatno u malo bolji nego Club Kantawi), Movenpick (najbolji hotel, odma do Riadh Palms, ali malo skupo), Tour Khalef (isto odlična lokacija, party zona je između Riadh Palmsa i Tour Khalefa, osim Bora Bore koja je malo dalje od Tour Khalefa prema Kantawiju, ali Kantawi ti je daleko od svega zanimljivog)

18.07 ti nije baš dobar datum jer Ramazan počinje 20.07 pa ti to baš nije najzgodnije vrijeme. Preporučio bih ti da ideš tjedan ranije, izvan Ramazana je zanimljivije, pa bi bilo šteta da ti prvi put u Tunisu bude u cjelosti u ovom vremenu posta, molitve i duhovne kontemplacije (ili u praksi, spavanja po danu, lijenčarenja na poslu i prežderavanja kasno u noć, ko kod nas sa sarmom nakon polnoćke)
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:40   #5319
hvala na odg

nisam znala za Ramazan, zaklela bih se da je to nekad kasnije:503
koliko to ometa uobičajene aktivnosti u resortu?
ako pretpostavim da većina turista nisu musklimanske vjere...

a ne možemo ranije, trebam diplomirat početkom 7.mj, a poslije nam skupo
Whoopsy Daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:45   #5320
U resortima sve normalno funkcionira, a nije ni tak strašno van hotela, ma nije ti tunis dubai
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.