Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2007., 15:14   #941
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
..Ne radim s platinom (upravo sam vam otkrio da nisam koci-frankopanska ), ali kada bih ja kreirao cijenu platine ona ne bi bila 5-6 puta veća, jer platina je duplo skuplja kao sirovina i duplo je skuplja izrada iz tehnoloških razloga (moraš imati peći koje tope platinu na 3500C, a zlato topiš na 1100C). Znači realno bih platinu držao duplo skupljom od zlata u normalnim obrtajima i prodaji, ali u slučajevima manje prodaje bih bio prisiljen vdržati cijenu 2,5-3 puta višu, znači 400-600 kn/g. Ponavljam ne radim s platinom i ovo su nagađanja oko formiranja cijene .
A zbog čega ne radiš s platinom, ako se smije znati ?
Je li istina da je prstenje od platine kvalitetnije, dugovječnije? Ili je platina ipak precijenjena?
I ja sam ti postavila pitanje dvije-tri stranice prije, ali vjerojatno ga nisi vidio..
Quote:
Mayo474 kaže:
E sad, tvojem pitanju za zlatara pridružujem se i ja sa svojim - koliko mi je pametno raditi prsten kod neke zlatarne od svojeg komada platine (ne pitajte odakle mi )?
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 22:57   #942
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
zlatar koja je cijena brilijanata? znam da ovisi o veličini, mene zanima tri manja u prstenu od bijelog zlata. ak ti to kaj znači za cijenu I da li je razlika u cijeni ako su okrugli ili kockasti?
navedi mi milimetražu, barem otprilike, naravno dijametar. a i po kvalitetnoj fotki mogu procijeniti težinu dijamanta.

fency cut su skuplji u malim veličinma dijamanata (10-20%) + najčešće su i u boljoj kvaliteti pa i to podiže cijenu, ali oko 1ct su pak skuplji okrugli, tako je zbog ponude i potražnje u dijamantima, nitko ne želi ulagati u velike fency cut dijamante.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 23:09   #943
Odgovor za Mayo747

oprosti na nejavljanju, previdio sam pitanje...

s platinom ne radim jer je imam puno proizvoda i puno zaposlenih u puno ulažem vremena u razvoj i plasman proizvoda na tržuštu u hrvatkoj te pomalo i vani..., a pokretanje platine zahtjeva još anganžmana i još zaposlenih i još novaca uz jako spor povrat uloženih sredstava... u svakom slučaju volim platinu iako nikada nisam radio u njoj, te tko zna što budučnost nosi...

Platina je najskuplji metal od tzv. plemenitih, te nema dvojbe da je najkvalitetnija! precijenjena kod nas u hrvata je, bar koliko vidim na ovom forumu

Zlatari koji rade s platinom neće zaista napraviti novi nakit iz tvojeg komada koliko god te netko možda uvjeravao da je tako. Metali se tope i preljevaju u kalupe u minimalnim količinama od 100 g (prosječni vj. prsten je težak 5-6g), te ako se bave ručnom izradom nakita iz bilo čega imaju polupripremljene djelove nakita i poluproizvode koje koriste za tvoj prsten. Da netko napravi novi prsten iz donešenih 10g platine i koristi samo tvoj materijal je zaista neizvedivo... nadam se da te tonije rastužilo

Pozdrav
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 23:46   #944
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
.... Da netko napravi novi prsten iz donešenih 10g platine i koristi samo tvoj materijal je zaista neizvedivo... nadam se da te tonije rastužilo ...
Pa rastužilo me malo, ali me zato razveselilo što sam dobila odgovor
Hvala ti
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 00:16   #945
bas je super ovaj nas zlatar
tima is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 00:23   #946
Da, pogotovo me razveselio s povećavanjem fonta kad je napisao moje ime, i onda još pobrkao brojeve u nicku

Zlatar, zakon si
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 00:26   #947
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Da, pogotovo me razveselio s povećavanjem fonta kad je napisao moje ime, i onda još pobrkao brojeve u nicku

Zlatar, zakon si
neka, bas je simpatican

znaci nerodinirano bijelo zlato bi bilo kao bolje, ili? a jeli to mogu u svakoj zlatarni dobiti vidi se da sam pravi maher za ovu temu
tima is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 00:31   #948
Imaš pravo, skroz je simpa

Mene je malo zabrinulo što sam jučer gledala prsten od frendice koja se udala u srpnju 2006. godine i prsten joj je sad skroz sjajan, a bio je napola matiran (bijelo zlato).
Postoji li kakva tehnika matiranja koja će ipak malo dulje zadržati taj mat sjaj?
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 17:29   #949
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
Realna cijena zlata je relativna stvar, ako kupuješ u pravoj firmi koja ima režije i plaća poreze, te pošteno plaća radnike, realna cijena za 14kt zlato (bilo koje boje) je 200kn/g minus popusti, možeš naći jeftinije ako netko radi u garaži i/ili možda šverca itd...
Ne radim s platinom (upravo sam vam otkrio da nisam koci-frankopanska ), ali kada bih ja kreirao cijenu platine ona ne bi bila 5-6 puta veća, jer platina je duplo skuplja kao sirovina i duplo je skuplja izrada iz tehnoloških razloga (moraš imati peći koje tope platinu na 3500C, a zlato topiš na 1100C). Znači realno bih platinu držao duplo skupljom od zlata u normalnim obrtajima i prodaji, ali u slučajevima manje prodaje bih bio prisiljen držati cijenu 2,5-3 puta višu, znači 400-600 kn/g. Ponavljam ne radim s platinom i ovo su nagađanja oko formiranja cijene .

svi vi koji tražite druge proizvođače, potražite po web portalima za vjenčanja i slično, a najveću listu zlatara (nisu svi proizvođači i ne drže svi vjenčano) možete naći na http://www.zlatarna.com

moja želja je podjeliti informacije s vama, ali ne želim biti nametljiv pa se ograničavam na odgovore na pitanja, ALI STOGA LJUDI PITAJTE! nemojte se sramiti
14 karatno zlato je 14 karatno zlato sto znaci kod koga god da se kupi finoca je ista, bez obzira gdje on to radi, u biti je lakse ako radi u zlatarni, jer svaka zlatarna ima otkup zlata, a npr.za otkup 1 grama 14 karatnog zlata dobite oko 40 kn (da na taj gram plate 100% poreza, što nije slučaj taj gram bi njih koštao 80kn), a isti taj gram u zlatarni vam prodaju po 200 kn/g sto nije realno. Što znači da je NJIHOVA ZARADA 160KN PO GRAMU, A NE PO PRSTENU, A PROSJEČAN PAR VJENČANOG PRSTENA TEŽI OKO 10-11GRAMA. PA VI LJUDI SAMI IZRAČUNAJTE ZARADU PO PARU PRSTENJA. Možete zaključti da je cijena od200kn/g jako pretjerana. Mislim da ljude ovdje zanima gdje mogu kupiti jeftinije prstene, a ne razmisljaju o tome KOLIKA JE PLACA COVJEKU KOJI TO RADI, jer da o tome razmisljamo, ne bi kupovali NIKE TENESICE koje ljudi u Tajlandu rade za 1 DOLAR PLACE CIJELI MJESEC! ZATO OSOBNO MISLIM DA IMA POVOLJNIJIH ZLATARNI OD NPR.ZLATARNE CELJE I ZLATARNE KRIZEK KOJE VISE NAPLACUJU SVOJE IME NEGO REALNU CIJENU. Preporučujem vam da zlato kupujete u manje razvikanim ili barem jeftinijim zlatarnama. Ja sam svoje prstene kupia dosta povoljnije, ne želim reći kod koga da ne reklamiram zlatarne. Ali ako si ti stvarno zlatar onda si preskup. Pozdrav svima, nadam se da će ovo nekome pomoći.

Zadnje uređivanje Cats : 11.02.2007. at 00:27. Reason: citiranje
 
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 00:09   #950
Quote:
borka kaže: Pogledaj post

NJIHOVA ZARADA 160KN PO GRAMU, A NE PO PRSTENU, A PROSJEČAN PAR VJENČANOG PRSTENA TEŽI OKO 10-11GRAMA. PA VI LJUDI SAMI IZRAČUNAJTE ZARADU PO PARU PRSTENJA. Možete zaključti da je cijena od200kn/g jako pretjerana. Mislim da ljude ovdje zanima gdje mogu kupiti jeftinije prstene, a ne razmisljaju o tome KOLIKA JE PLACA COVJEKU KOJI TO RADI, jer da o tome razmisljamo, ne bi kupovali NIKE TENESICE koje ljudi u Tajlandu rade za 1 DOLAR PLACE CIJELI MJESEC! ZATO OSOBNO MISLIM DA IMA POVOLJNIJIH ZLATARNI OD NPR.ZLATARNE CELJE I ZLATARNE KRIZEK KOJE VISE NAPLACUJU SVOJE IME NEGO REALNU CIJENU. Preporučujem vam da zlato kupujete u manje razvikanim ili barem jeftinijim zlatarnama. Ja sam svoje prstene kupia dosta povoljnije, ne želim reći kod koga da ne reklamiram zlatarne. Ali ako si ti stvarno zlatar onda si preskup. Pozdrav svima, nadam se da će ovo nekome pomoći.
Hmm da.
Zato si u proslom postu reklamirala zlatarnu.
I stvarno me cudi da se tak dobro razumijes u zlato i cijene.
Ako si, kao sto si u proslom postu napisala, samo mladenka.
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 00:32   #951
Quote:
UltraViolet kaže: Pogledaj post
Hmm da.
Zato si u proslom postu reklamirala zlatarnu.
I stvarno me cudi da se tak dobro razumijes u zlato i cijene.
Ako si, kao sto si u proslom postu napisala, samo mladenka.
tima is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 01:51   #952
i tu sam prvi post..
godinama sam htjela imati klasično, obično, neupadljivo vjenčano prstenje, žuto zlato, ali kao klinka. pa godinama bijelo zlato ali da je ono nešto, 'arhitektonično'
sad sam u fazi, klasičnog, običnog, od bijelog zlata, ali dok ne počnemo obilaziti i dok ne vidim kako mi stoji prsten, neću znati...
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 22:27   #953
[QUOTE=UltraViolet;7378179]Hmm da.
Zato si u proslom postu reklamirala zlatarnu.
I stvarno me cudi da se tak dobro razumijes u zlato i cijene.
Ako si, kao sto si u proslom postu napisala, samo mladenka.[/

Pa kad kupujes nesto raspitas se na vise strana, pa i nesto usput naucis. Npr. kada kupujes auto pogledas ih vise, pa i vise nakon toga znas o tome, tako je i sa ovim. Sto se tice zlatarne koju sam spomenula rekla sam samo da imaju najljepse prstene na danima vjencanja. Htjela sam vam samo pomoci da vam netko ne prica gluposti kako je 200kn/g jeftina cijena. Vidim da si ti pametna, pa kupi prstene i po 1000kn/g, imas kod Tiffanya u Los Angelesu na RODEO DRIVEU, a blizu ti je i Harry WINSTON zlatarna. Sorry kaj i to znam i kaj sam htjela pomoci. Vise necu. Lijep pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 23:05   #954
Quote:
borka kaže: Pogledaj post
Pa kad kupujes nesto raspitas se na vise strana, pa i nesto usput naucis. Npr. kada kupujes auto pogledas ih vise, pa i vise nakon toga znas o tome, tako je i sa ovim. Sto se tice zlatarne koju sam spomenula rekla sam samo da imaju najljepse prstene na danima vjencanja. Htjela sam vam samo pomoci da vam netko ne prica gluposti kako je 200kn/g jeftina cijena. Vidim da si ti pametna, pa kupi prstene i po 1000kn/g, imas kod Tiffanya u Los Angelesu na RODEO DRIVEU, a blizu ti je i Harry WINSTON zlatarna. Sorry kaj i to znam i kaj sam htjela pomoci. Vise necu. Lijep pozdrav
Ne se odmah ljutit
Ja sam samo nepovjerljiva prema osobama koje se tek registriraju i odmah nekog reklamiraju.

A sto se mene tice, ja sam svoje odavno kupila.
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 08:53   #955
ha ha ha, primjetio sam bio čistu reklamu za prahira ali nisam htjeo komentirat... što ćeš, svi mi zlatari volimo besplatnu reklamu, pa makar kreće iz samog izvora

Istina je da je prosječna cijena otkupa 40 kn, a cijena s popustom je 180 kn/g, a između puno toga dođe i košta (nisam rekao da je to niska cijena, već realna, ako ti radnici imaju poštenu plaću itd). Opisati ću troškove između nabavne cijene sirovine i gotove cijene proizvoda s porezima:
1. prvo daješ otkupljeno lom zlato u rafineriju da ti vrate čisto zlato
2. kupuješ legure da iz čistog zlata ponovo legiraš u 14kt
3. topiš čisto zlato i radiš pripremu za prstene koje narudžbe očekuješ
4. prvog u mjesecu isplačuješ plaću (vrlo nervozan dan) a 15 plaćaš režije
5. sada smo na cijeni oko 80 kn/g
6. GLAVNA STVAR, otukup je ukupno manji od prodaje pa moraš kupovati zlato po cijeni na burzi, koja je oko 15€/g (stalno varira) za čisto zlato, ili ti 111 kn!!
7. po tim cijenama dolaziš na prosijek oko 100 kn/g
8. Obrnuto oduzmeš poreze od konačne cijene i dobiješ osnovicu za porez 113 Kn/g jer je zlato opterečeno s 30% porezom na luksuz i 22% PDV om, ukupno 58,6% poreza, ili ti u konačnoj cijeni udio od 37%
9. ostaje ti 13 kn/g zarada, a ponekada ti radnici pogriješe pa moraš proizvesti prstene ispočetka i izgubiš to malo... (ispala mi je nabrijana kalkulacija, realna je zarada oko 25 kn/g)
10. imate dvije opcije, kupiti kod nekog tko uredno plaća poreze i platiti 37% cijene državi, ili kupiti kod nekog tko ne plaća poreze i spremi si tu lovu u džep!! (garantiram da i ti manji zlatari drže cijenu od 200 kn/g - popusti)
11. evo istopilo se naših 160 kn zarade na 13 kn, he he he, često je da ljudi rade takvu kalkulaciju
12. skoro zaboravih, kada platiš karticom ne dobiješ popust, ali kalkulacija je ista, jer 5-7% ide kartičarskoj kući, 1-2% neka naknada banci + čekaš novce 25-35 dana

BORKA, mislim da sam pročitao po forumima da je oglašavanje zabranjeno, da ako se netko želi reklamirati da zakupi oglasni prostor, stoga se skuliraj ineće će vjerojatno moderatori pobrisati tvoje postove... (ili nešto)
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 08:56   #956
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Postoji li kakva tehnika matiranja koja će ipak malo dulje zadržati taj mat sjaj?
Postoje dva dublja mata, jedan je ručni te lijepi (konačna cijena je skuplja, sve što je ručno diže cijenu) a drugi je strojni i blještavi te prekičasti za muške, za ženske je taj drugi u redu...

he he, ljepo sam ti obrnuo brojke, vjerojatno me boeing inspirirao...
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 08:58   #957
Pohvale

Ljudi, uvijek je lijepo biti pohvaljen, ali nemojte za Boga miloga pretjerivati, pa ne želite da se umislim i probahatim , pustite me da ostanem tu na zemljici , u svakom slučaju hvala, lijepo mi je bilo to pročitati!!
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 10:33   #958
Mi smo prekjucer narucili prstenje.. Nismo uzeli 100% ista, jer meni bolje oni zaobljeni stoje a dragom oni malo ravniji.. Ali su iste sirine (cca. 7mm), bijelo zlato, bez kamencica itd... Slj. tjedan su gotovi...
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 11:20   #959
Magg gdje ste naručili prstenčiće?

Edit: vidjela sam na topicu Dani vjenčanja
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 23:49   #960
Meni se sviđaju s kamenčićima, ali ne po cijeloj dužini, nego samo u sredini, samo kaj se prsten sigurno stalno okreće i oni nisu nikad na sredini pa ne izgleda baš lijepo. Kaj vi mislite curke?
Maja V. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.