Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2014., 16:49   #201
Quote:
audiofonik kaže: Pogledaj post
Podophyllin se stavlja 1x tjedno!! Iznimno 2x. Zašto bi nastavljala sa terapijom ako su se kondilomi posušili i otpala krastica????? I to još na zdravu kožu?!


Dr. želi izgleda biti siguran da se neće vratiti, pa nek' se malo nekrotizira tkivo preventivno.
__________________
"Ljubav ne pobeđuje, nijedna od stotine."
MalaTetaAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 09:15   #202
Đizs! Rađe nemoj..
audiofonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 09:00   #203
pozdrav svima.
molim vas za pomoc na temelju vasih iskustava
i ja sam jos jedna vlasnica kondiloma -.-
nemam toliko novaca da idem privatnim ginekolozima, a jos nisam napravila ni papa test tj. nisam nikad bila na pregledu. dosla sam u zg zivjeti pa bi vas molila da mi kazete koja je procedura i gdje bi mi bilo najpametnije otici? koliko dugo cu morati cekati na rezultate papa testa i koje lijecenje kondiloma pokriva hzzo?
molim vas za pomoc jer ne znam sta da radim kako i gdje
hvala vam puno unaprijed
jakozabrinuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 11:43   #204
Quote:
jakozabrinuta kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.
molim vas za pomoc na temelju vasih iskustava
i ja sam jos jedna vlasnica kondiloma -.-
nemam toliko novaca da idem privatnim ginekolozima, a jos nisam napravila ni papa test tj. nisam nikad bila na pregledu. dosla sam u zg zivjeti pa bi vas molila da mi kazete koja je procedura i gdje bi mi bilo najpametnije otici? koliko dugo cu morati cekati na rezultate papa testa i koje lijecenje kondiloma pokriva hzzo?
molim vas za pomoc jer ne znam sta da radim kako i gdje
hvala vam puno unaprijed
Moraš odabrati ginekologa u sustavu HZZOa kod kojeg ima mjesta i koji te može upisti kod sebe i dogovoriti prvi pregled s papa testom. Naime kondolome prouzrokuje HPV niskog rizika, ali se najčešće taj podtip HPVa javlja zajedno s onim visokog rizika koji stvara lezije na grliću maternice i ako se ne drži pod kontrolom, može se pretvoriti u karcinom, to je daleko veći problem od neugodnosti bradavica.
Zapravo nema nekog lijeka osim dizanja imuniteta koji drži virus pod kontrolom pa tako i rast bradvica u oba slučaja HPVa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 17:57   #205
Dobar dan,

Bila sam kod ginekologa, privatno, a zaboravila pitati par pitanja. Naime, on mi je vidio kondilome, a i unutra, te rekao kako ih nema puno. Dao mi je recept za Podophyllin. Trebam ga otici kupiti, i onda doci ponovno k njemu. Cekam rezultate papa testa kod svog ginekologa, a ovaj mi je rekao da jedino pazim na imunitet i da ce mi on premazati Podophyllinom kad ga donesem. No, mogu li ja to sama stavljati ili cu stalno morati ici k njemu (vjerojatno za unutarnje kondilome?)? I zanima me, posto se kondilomi stalno vracaju, mogu li ja uopce imati spolne odnose ako su zarazni (iako, naravno, sa zastitom)?
Lorea2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 10:34   #206
Quote:
Lorea2 kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

Bila sam kod ginekologa, privatno, a zaboravila pitati par pitanja. Naime, on mi je vidio kondilome, a i unutra, te rekao kako ih nema puno. Dao mi je recept za Podophyllin. Trebam ga otici kupiti, i onda doci ponovno k njemu. Cekam rezultate papa testa kod svog ginekologa, a ovaj mi je rekao da jedino pazim na imunitet i da ce mi on premazati Podophyllinom kad ga donesem. No, mogu li ja to sama stavljati ili cu stalno morati ici k njemu (vjerojatno za unutarnje kondilome?)? I zanima me, posto se kondilomi stalno vracaju, mogu li ja uopce imati spolne odnose ako su zarazni (iako, naravno, sa zastitom)?
za unutarnje kondilome ce biti potrebno ici ginekologu na premazivanje, za vanjske mozda mozes i sama premazati ali je to vrlo delikatno..spolne odnose bolje izbjegavati, kondomi ne stite od prenosa HPV ni visokog ni niskog rizika..naravno ako je partnerov imunitet dobar mozda nece dobiti kondilome, ali to nikad nije sigurno..pa da se izbjegne moguci ping-pong, bolja je apstinencija dok se kondilomi ne posuse i otpadnu...
dodatno bilo bi dobro probati osim podizanja imuniteta tretirati hpv i biorezonancom kako bi se virus brze neutralizirao i tada su testovi na hpv obavezno negativni...
searching is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 12:29   #207
Quote:
jakozabrinuta kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.
molim vas za pomoc na temelju vasih iskustava
i ja sam jos jedna vlasnica kondiloma -.-
nemam toliko novaca da idem privatnim ginekolozima, a jos nisam napravila ni papa test tj. nisam nikad bila na pregledu. dosla sam u zg zivjeti pa bi vas molila da mi kazete koja je procedura i gdje bi mi bilo najpametnije otici? koliko dugo cu morati cekati na rezultate papa testa i koje lijecenje kondiloma pokriva hzzo?
molim vas za pomoc jer ne znam sta da radim kako i gdje
hvala vam puno unaprijed
osobno sam imala takvih problema, kondilome, koji su se svako malo javljali. ono što sam koristila za vanjske kondilome (nakon bezbroj odlazaka ginu na premazivanje), je propolis, tinkturu, premazivala 2 put na dan i doslovce se posušili.
preporučam i dizanje imuniteta..
sretno!
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 02:19   #208
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post
osobno sam imala takvih problema, kondilome, koji su se svako malo javljali. ono što sam koristila za vanjske kondilome (nakon bezbroj odlazaka ginu na premazivanje), je propolis, tinkturu, premazivala 2 put na dan i doslovce se posušili.
preporučam i dizanje imuniteta..
sretno!
nakon koliko su ti se posusili?
hvala na savijetu nadam se da ce uspijeti
jakozabrinuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 12:16   #209
Quote:
jakozabrinuta kaže: Pogledaj post
nakon koliko su ti se posusili?
hvala na savijetu nadam se da ce uspijeti
kroz 3,4 dana. sretno!
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 08:07   #210
Nakon muke s cinom sada imam kondilome pa ja ću popiz.. Moram dogovoriti krioterapiju da li je tko bio i da li jako boli? Užasno se osjećam taman kad sam mislila da sam sve riješila... Ja ih imam oko 12 kaže doktor puno, pa koliko ih vi imate? A stalno idem po pregledima nije mi jasno kad su se toliko rasprostranili...
noname3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 21:34   #211
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post
osobno sam imala takvih problema, kondilome, koji su se svako malo javljali. ono što sam koristila za vanjske kondilome (nakon bezbroj odlazaka ginu na premazivanje), je propolis, tinkturu, premazivala 2 put na dan i doslovce se posušili.
preporučam i dizanje imuniteta..
sretno!

Mozes molim te pojasnit koji propolis je u pitanju (kolko posto, jacima
Ako tog ima).

I ako jos neko ima neki savjet cime bi
Bilo dobro premazat se a da je prirodno.
Borim se sa hpvom od prosle god ali tek sad bradavica izbila. Pozitivna sam
Na visokorizicni a ocito je sad i niskorozicni u pitanju. U ovih godinu dana sam radila na imunitetu i pape su bile dobre.
Ali sad se svasta nesto lose dogodilo i imunitet je pao. Prosli tj sam bila na redovnoj kontroli (iako bi otisla sad i zbog bradavice) gin ju je premazao onim
Necim tamnim ne znam naziv, i reko da dodem
Jos jednom ovaj tj. Ali ona nije otpala... Idem za 2 dana na to drugo premazovanje pa cemo vidit sta ce rec...

Uzasno sam deprimirana nakon sto se
Kondilom pojavio. Toliko se losih stvari pocelo dogadat... I bas mi je tesko... Zato sam se prikljucila ovom forumu za neki savjet ali i podrsku jer sve mi se borimo sa istim sranjem:/
Intelektualna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 09:43   #212
Quote:
Intelektualna kaže: Pogledaj post
Mozes molim te pojasnit koji propolis je u pitanju (kolko posto, jacima
Ako tog ima).

I ako jos neko ima neki savjet cime bi
Bilo dobro premazat se a da je prirodno.
Borim se sa hpvom od prosle god ali tek sad bradavica izbila. Pozitivna sam
Na visokorizicni a ocito je sad i niskorozicni u pitanju. U ovih godinu dana sam radila na imunitetu i pape su bile dobre.
Ali sad se svasta nesto lose dogodilo i imunitet je pao. Prosli tj sam bila na redovnoj kontroli (iako bi otisla sad i zbog bradavice) gin ju je premazao onim
Necim tamnim ne znam naziv, i reko da dodem
Jos jednom ovaj tj. Ali ona nije otpala... Idem za 2 dana na to drugo premazovanje pa cemo vidit sta ce rec...

Uzasno sam deprimirana nakon sto se
Kondilom pojavio. Toliko se losih stvari pocelo dogadat... I bas mi je tesko... Zato sam se prikljucila ovom forumu za neki savjet ali i podrsku jer sve mi se borimo sa istim sranjem:/
pokusaj sa gelom od koloidnog srebra, ulje divljeg origana u kombinaciji sa kantarionom(1 kap:5kapi) ili ulje čajevca u kombinaciji sa kantarionom (omjer 1:5)...vanjski ce prije otici od unutarnjih jer je osjetljivo podrucje pa je to dugotrajan process...postoji krema na prirodnoj bazi Veregen koju se narucuje izvana (ljekarna Frebel na dolcu)
http://www.veregen.com/
http://www.zdravstveni-vodic.com/zdr...na-dolac/2751/

Sretno!
searching is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 18:02   #213
ja sam kupila domaći propolis, ima ih sigurno i u biljnim ljekarnama ili možda na placu, kod mene ima.. koliko je postotna otopina bila, ne znam, mogu pitati osobu od koje sam kupila, ako vam je to važno..
dva put dnevno sam nakapala propolis na one blazinice za skidanje šminke i držala tako oko 30 min

nakon par dana su nestali. imala sam oko 5, 6 vanjskih kondiloma..

sretno svima.
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 20:01   #214
Aha ma pitam za propolis jer ja imam kuci 10% pa ne znam
Jel taj preslab. Inace se ovaj pije uz med i bez alkohola je. Pa ako imate neke dodatne informacihe dobro bi dosle. Sutra idem kod gin na premazivanje iako je reko da ce ova otpast nakon jednog premazivanja al posto nije zanima me sta ce on rec.
Hvala Searching i vama na informacijama.

Zanima me
Djevojke kako to da ste se odlucile na ove prirodne terapije a
Ne klasicne premazivanje, zamrzavanje itd.
Intelektualna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 20:46   #215
mislim da ništa ne košta probati s ovim propolisom koji imate doma, pa prati razvoj događanja.

osobno sam se odlučila za prirodni pristup jer sam klasičnim putem već gubila živce, lakše mi je doma ordinirati terapiju , koja mi pomaže nego hodati na premazivanje.
stim da mi je gin dao neke tablete jer sam se više umorila od dolazaka svako malo, ali ih na kraju ipak nisam pila jer sam htjela probati prirodnim putem..

ne kažem da je moj način jedini dobar, ali se za mene pokazao super, pa ga se i držim..
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 11:27   #216
Ja odradila krioterapiju, ovdje mi nitko nije odgovorio da li je bolno... Pa da ja napišem kad sam već i to obavila, mene je bolilo točnije peckalo. Srećom pa je bol prestala nakon pola sata. Od sada na dalje ću po savjetu Nore Eleonore probati sa propolisom. Ako se gamad opet vrati Kako ste vi njegovale to područje nakon krioterapije? Jeste izbjegavale direktno tuširanje po tom području i koliko dugo, hvala!
noname3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 12:13   #217
Jel ima netko neki dobar savjet za rjesavanje tih bradavica? U zadnja dva mj su mi se pocele pojavljavat jedna dvije pa produ za par dana same pa opet dode jedna i tako. Ne mogu svako malo na premazivanje jer oda bi stalno trebala ic.
Dizem imunitet maticna mlijec 1000 mg dnevno. Bris je kao ovaj put negativan doso na hpv i to ne kuzim kako jer kad sam ga radila imala sam vec jednu bradavicu.
Cure zene bilo kakav savjet? Kako se borite protiv njih kakk dizete imunitet? Ja sam ocajna iskreno...
Intelektualna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 00:37   #218
Quote:
Intelektualna kaže: Pogledaj post
Jel ima netko neki dobar savjet za rjesavanje tih bradavica? U zadnja dva mj su mi se pocele pojavljavat jedna dvije pa produ za par dana same pa opet dode jedna i tako. Ne mogu svako malo na premazivanje jer oda bi stalno trebala ic.
Dizem imunitet maticna mlijec 1000 mg dnevno. Bris je kao ovaj put negativan doso na hpv i to ne kuzim kako jer kad sam ga radila imala sam vec jednu bradavicu.
Cure zene bilo kakav savjet? Kako se borite protiv njih kakk dizete imunitet? Ja sam ocajna iskreno...

Za imunitet probaj još i kapsule ulja divljeg origana, ili medicinske gljive npr Cordyceps i Reishi (Ganoderma Lucidum), Noni sok... meni su pomogli...
searching is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 04:30   #219
Je li moguce da anusu imam godinama neke izrasline koje nalikuju na bradavice ali da se ne šire da su uvijek iste veličine.
Negdje na vanjskoj sluznici vagine otkinula sam neku tvorbu nalik bradavici malo je krvarilo i prestalo. To je vise ličilo na neku bubuljicu. Da li je moguce da su kondilomi.
Da li je moguce izliječiti HPV virus ukoliko se radi na jačanju imuniteta oba partnera a ne prestane se sa seksualnim odnosima.
Hvala i pomagajte ))))))



Edit: bojim se da nemam kondilome i HPV virus
Treu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 14:58   #220
Evo da i ja dam svoj osvrt na kondilome, možda nekom pomogne. Mlada sam muška osoba koja je zaradila HPV, naravno uz HPV su se javili i njegovi znakovi - genitalne bradavice. Da sad ne duljim što, gdje i kako me to zlo snašlo, po blagodatima Interneta i razno raznim forumima sam pronašao "recept" u vidu obloga s vinskim octom (za vanjsku primjenu) i uklanjanje bradavica. I sa zadovoljstvom Vam mogu reci da su rezultati vidljivi unutar tjedan dana. Ove manje bradavice su se nakon obloga pretvorile u krastice i u potpunosti otpale. Ove velike tvrdoglavije se nisu tako lako dale pa sam za njih koristio oblog s alkoholnim octom (vinski 5% octene kiseline, alkoholni 9% octene kiseline) i nakon 2 terapije (stavio bih oblog navečer prije spavanja i skinuo ujutro kad se probudim) su doživile istu sudbinu.. Prvo pobijele, zatim faza kraste i otpadanje. Pošto je to zlo poznato po recidivima uz sve to trebalo bi podizati imunitet i ostaviti se loših navika (duhan, alkohol - mada ja evo i danas zapalim cigaret i popijem par pivi). Za imunitet preporučam smjesu s medom, smiksanim limunom i đumbirom..

Nadam se da je od pomoći! Nek je sa srićom!!
Johnny47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.