Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2007., 01:43   #41
Quote:
Flin Stone kaže: Pogledaj post
Je li netko napisao da, ako je netko od likova završio u bolnici, i ako ima nerazriješene račune s glavnim negativcem, taj negativac će doći u bolnicu i pokušati ugušiti jastukom onog koji je tamo, dok će liječnici i med. sestre (koji se obično vide kroz neki prozor u sobi) ne osvrćući se, prolaziti dok ovaj guši toga...
Tacno - Natasa Jug/Max Lovrek u "Villa Maria" i Ratko Milijas/Gvozden Djevenica u "Jeleni" . Mada je u oba slucaja rec o negativcima koji se pokusavaju resiti drugog negativca... ali opet je "napadac" veci negativac od onog napadnutog .
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 10:03   #42
...s tim da je meni još Nataša Jug kao negativka bila odličan lik za razliku od nekih latino-američkih ''serijskih ubojica, sotonistica i sl.''
 
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 10:16   #43
Quote:
Vanya kaže: Pogledaj post
...s tim da je meni još Nataša Jug kao negativka bila odličan lik za razliku od nekih latino-američkih ''serijskih ubojica, sotonistica i sl.''
Ona mi je super negativan lik
Zato i obožavam Villu Mariu
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 11:13   #44
Quote:
Flin Stone kaže: Pogledaj post
Je li netko napisao da, ako je netko od likova završio u bolnici, i ako ima nerazriješene račune s glavnim negativcem, taj negativac će doći u bolnicu i pokušati ugušiti jastukom onog koji je tamo, dok će liječnici i med. sestre (koji se obično vide kroz neki prozor u sobi) ne osvrćući se, prolaziti dok ovaj guši toga...
Meni je predobro kada negativac krene u sobu ubiti pozitivca tako da mu iz nosa izvadi onu cjevčicu pa on umre. Kao da je soba vakum, pobogu
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 11:56   #45
Quote:
Ogius kaže: Pogledaj post
Evo čitao sam malo par topica s ovog podforuma, i odlučio sastaviti jednu listu dosad nepisanih sapuničastih pravila. Neka sam vidio ovdje na forumu, neka negdje drugdje na netu, a neka sam čak i sam smislio (bazirana na Zabranjenoj ljubavi, Santa Barbari, Guiltu, i nekoj tamo zaboravio sam kako se zove, ali likovi su bili neki patuljak i vještica).

Uglavnom evo pravila i slobodno napišite svoja.


Zakoni Sapunice

1.) Aklo netko pogine, a niste vidjeli njegovo tjelo, sigurn će opet oživjeti. Ako ste vidjeli njegovo tjelo, pojavit će se blizanac/blizanka suprotnih etičkih karakteristika.

2) Kada god se dvoje likova poljube, jedan ili više potencialnih partnera to promatraju skriveni uz dramatičnu glazbu.

3) Ne postoje dva lika u sapunici koji imaju isto ime, a različito prezime. Ako se pojavi neki lik koji se preadstavlja imenom nekog već postojećeg lika, on se zasigurno lažno predstavlja!

4) Svi likovi iz sapunica imaju „mračnu tajnu“ koja je najčešće razotkrivena na mjestima kao što su u crkvi za vrijeme vjenčanja, božičnoj ili novogodišnoj proslavi ili u bolničkoj čekaonici.

5) Viještice, vampiri, vukodlaci i zombi nisu samo priče za malu djecu. Štoviše, to je vjerovatno jedna od „mračnih tajni“ iz Pravila 4.

6) U sapunici ljudi ne idu na WC, ne peru odjeću i ne gledaju sapunice. Gedanje sapunica je za pichkice.

7) U sapunici tko god ode posjetit svog rođaka na tjedan dana, vrati se za mjesec dana sav preplanuo.

8) Političko uređenje države u kojoj se sapunica odvija je demokracija, a vrhovno zakonodavno tijelo je parlamet s samo jednim zastupnikom izabranim na demokratskim izborima. To zastupničko mjesto obično pripadne negativcu, zato jer se služio „prljavim trikovima“ u predizbornoj kampanji. Ako slučajno pozitivac pobjedi na izborima, ubrzo će biti svrgnut s vlasti.

9) Pad u more s visine od 20 cm može može biti pogibeljan. Nako što se to stvarno desi pogledaj pravilo 1.

10) Grad u kojem se odvija sapunica ima samo jedan ugostiteljski objekt u koji svi likovi iz sapunice zalaze. Čak kada se nalaze sa ljubavnicima/ljubavnicama.

11) Ako ženski i muški lik ostanu sami u prostoriji u kojoj ima alkhola, ženski lik će sigurno zatrudnit. Ovo pravilo ne vrijedi ako i samo ako su ti likovi u braku.

12) Kućne pomoćnice zanju sve obiteljske tajne. Ipak, svaki put kada neki lik odaje obiteljsku tajnu, a one to načuju (nije da prisluškuju), od iznenađenja im ispadne porculanski servis za čaj koji je u obitelji već 7 generacija. Naravno, tog čajnog servisa ima beskonačno na skladištu.

13) Ukoliko netko preživi sabračajku/pad u more s visine od 20cm/požar/pokušaj ubojstva.... iskoristit će priliku i glumiti nepokretnost/amneziju/komu/gubitak vida... da bi izazvao sažaljenje od drugih likova. Pogibeljne situacije u pravilu preživljavaju negativci.

14) Zakoni fizike/logike ne vrijede u sapunicama

15) Kada se sazna neugodna istina o nekom liku iz sapunice, taj lik će nervozno kolutati očima. To je ujedno i znak da je scena gotova.

16) Transplantacija bubrega je najsigurniji način da saznate tko su vam roditelji.

Hvala
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 12:07   #46
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Meni je predobro kada negativac krene u sobu ubiti pozitivca tako da mu iz nosa izvadi onu cjevčicu pa on umre. Kao da je soba vakum, pobogu
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 13:53   #47
a da li je netko spomenuo da barem jedan od glavnih likova obavezno tijekom radnje izgubi pamćenje?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 14:01   #48
CAREVI
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 20:35   #49
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
a da li je netko spomenuo da barem jedan od glavnih likova obavezno tijekom radnje izgubi pamćenje?

I onda kad vidi svoju ljubav života,nešto onako osjeti,kao da su povezani i obavezno se zaljube,sve dok se ovoj/ovom ne vrati pamćenje i sjeti se da ju je ovaj/ova poševio/la na nagovor punice

(izvor:ZOra)
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 00:20   #50
Quote:
Vanya kaže: Pogledaj post
...s tim da je meni još Nataša Jug kao negativka bila odličan lik za razliku od nekih latino-američkih ''serijskih ubojica, sotonistica i sl.''
Da... Natasa je bila zakon!

Secam se one scene, kada je se Maks probudio u bolnici, a Nata ga ceka sa injekcijom u ruci !
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 00:22   #51
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
Ona mi je super negativan lik
Zato i obožavam Villu Mariu
Natasa je cool... ali "Ljubav u zaledju" i "Jelena" su bile milion puta zanimljivije od "Villa Marije"!

Tatjana i Goga su bile fenomenalne .
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 07:44   #52
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Da... Natasa je bila zakon!

Secam se one scene, kada je se Maks probudio u bolnici, a Nata ga ceka sa injekcijom u ruci !
A kad je Tomeka dočekala na Dolcu, gledala ga s terase i putem moba mu rekla neka se izvoli nasred tržnice skinut i okrenut oko svoje osi
 
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:01   #53
Quote:
Ogius kaže: Pogledaj post
Evo čitao sam malo par topica s ovog podforuma, i odlučio sastaviti jednu listu dosad nepisanih sapuničastih pravila. Neka sam vidio ovdje na forumu, neka negdje drugdje na netu, a neka sam čak i sam smislio (bazirana na Zabranjenoj ljubavi, Santa Barbari, Guiltu, i nekoj tamo zaboravio sam kako se zove, ali likovi su bili neki patuljak i vještica).

Uglavnom evo pravila i slobodno napišite svoja.
...................

16) Transplantacija bubrega je najsigurniji način da saznate tko su vam roditelji.

na ovaj zadnji sam se zamalo ugušila


Quote:
matkotv kaže: Pogledaj post
Mislim da nitko dosad nije spomenuo jedno nadasve važno pravilo :

- Glavna junakinja, u početku jad i bijeda koja nema ni za kruh sama uspije bez ikakve diplome i završene škole postati doktorica
Quote:
matkotv kaže: Pogledaj post
Evo još nadopune:

- mračne i važne tajne se uvijek otkriju na taj način da ih osoba sasvim slučajno čuje, prisluškujući tuđi razgovor

- negativka vara glavnog junaka da je trudna i kad ovaj ode provjeriti to u bolnicu, ona brže-bolje potplati doktora da napravi lažni nalaz

- majka glavnog junaka (bogataša!) mrzi glavnu junakinju jer je ona iz nižeg staleža i nije dobra za njega, te najčešće podržava negativku koja također želi njenog sina. Na kraju kada negativka više ne stoji na putu glavnim junacima, majka glavnog junaka promijeni mišljenje i ISKRENO moli glavnu junakinju za oprost

- glavni junaci se UVIJEK zaljube na PRVI POGLED

- negativci potpomažu jedni druge i kad nemaju iste interese

- negativci najčešće bez razloga mrze određene likove (glavne junake uglavnom) jer su oni rođeni zli

- negativka na kraju reče kako sve zlo koje je počinila je počinila iz LJUBAVI



evo još:

-kad glavna junakinja sazna da je negativka trudna s glavnim junakom, ona ga se obavezno odrekne jer dijete treba oba roditelja , a kad se dijete rodi, obožava ga kao rođeno. kad negativka pogine/završi u zatvoru, glavna junakinja postaje majka tom djetetu, koje je ionako uvijek više voljelo nju, nego svoju majku, koja ga je maltretirala i nikad ga nije voljela

-glavni junak je UVIJEK bogat i iz poduzetničke obitelji

-glavni junak uvijek živi u palači, a posjeduje i luksuzni samački stan u koji ga negativka dolazi zavoditi oskudno obučena

-on prvo pada na čari negativke, ali kasnije se sjeti da voli gl. junakinju pa sve ostaje samo na poljupcu

-spava s negativkom samo ako je mortus pijan zbog nesretne ljubavi prema gl. junakinji

-glavna junakinja je na početku seljančica bez stila, da bi kasnije sukladno s položajem koji je stekla (bez diplome i iskustva naravno ) postala sofisticirana mlada žena

-svaki lik se uvijek oblači u istu boju (paulina u otimačici - isključivo rozo)

-u gl. junakinju su uvijek zaljubljena najmanje 3 tipa koja ne primjećuju ni jednu drugu ženu osim nje

-glavna junakinja je uvijek "najljepša", iako oko nje ima puno ljepših žena
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 18:46   #54
Quote:
res publica kaže: Pogledaj post
na ovaj zadnji sam se zamalo ugušila









evo još:

-kad glavna junakinja sazna da je negativka trudna s glavnim junakom, ona ga se obavezno odrekne jer dijete treba oba roditelja , a kad se dijete rodi, obožava ga kao rođeno. kad negativka pogine/završi u zatvoru, glavna junakinja postaje majka tom djetetu, koje je ionako uvijek više voljelo nju, nego svoju majku, koja ga je maltretirala i nikad ga nije voljela

-glavni junak je UVIJEK bogat i iz poduzetničke obitelji

-glavni junak uvijek živi u palači, a posjeduje i luksuzni samački stan u koji ga negativka dolazi zavoditi oskudno obučena

-on prvo pada na čari negativke, ali kasnije se sjeti da voli gl. junakinju pa sve ostaje samo na poljupcu

-spava s negativkom samo ako je mortus pijan zbog nesretne ljubavi prema gl. junakinji

-glavna junakinja je na početku seljančica bez stila, da bi kasnije sukladno s položajem koji je stekla (bez diplome i iskustva naravno ) postala sofisticirana mlada žena

-svaki lik se uvijek oblači u istu boju (paulina u otimačici - isključivo rozo)

-u gl. junakinju su uvijek zaljubljena najmanje 3 tipa koja ne primjećuju ni jednu drugu ženu osim nje

-glavna junakinja je uvijek "najljepša", iako oko nje ima puno ljepših žena
potpuno točno-od početka do kraja
btw-i paula se iz otimačice isto oblačila samo u crveno koliko se sjećam....
__________________
Don't worry about your youth or inexperience,they will pass soon enough!
pussycat doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:46   #55
Ako je neki lik duševno/mentalno bolestan, sigurno će bit svjedok ubojstva ili pokušaja ubojstva, ali mu nitko neće vjerovat.

(inspiriran nedavnim preokretom u ZLJ)
__________________
Ustrijeli me Vendi
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 22:34   #56
Ogius i ostali- svaka cast!!
predobri ste.....



i ti chabane (cobane) skuliraj se...
Chocolate Soufle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 21:23   #57
vratimo se na temu... glavna junakinja nikad ne spava s nekim tko nije glavni junak, čak ni ako se za nekog uda, a kad to učini s njim, onda upotrijebi neki maloumni izraz poput "predala" mu se... điz...a tip može otići s bilo kojom i nitko ga ružno ne gleda jer je on muško. ovi koji to pišu nisu izašli iz srednjeg vijeka.
Ami13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:19   #58
Glavni lik će uvijek i u svakoj situaciji razmišljati o svojoj ljubavi i govoriti naglas rečenice tipa "xxx, ne mogu prestati misliti na tebe/ne mogu joj se oduprijeti...bla,bla,bla"
__________________
"We knew that it would soon be over, and so we put it all into a poem, to tell the universe who we were, and why we were here, and what we said and did and thought and dreamed and yearned for. We wrapped our dreams in words and patterned the words so that they would live forever, unforgettable."
AnitaMuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 13:30   #59
Quote:
AnitaMuki kaže: Pogledaj post
Glavni lik će uvijek i u svakoj situaciji razmišljati o svojoj ljubavi i govoriti naglas rečenice tipa "xxx, ne mogu prestati misliti na tebe/ne mogu joj se oduprijeti...bla,bla,bla"
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:48   #60
Quote:
AnitaMuki kaže: Pogledaj post
Glavni lik će uvijek i u svakoj situaciji razmišljati o svojoj ljubavi i govoriti naglas rečenice tipa "xxx, ne mogu prestati misliti na tebe/ne mogu joj se oduprijeti...bla,bla,bla"
Isto tako negativci uvijek moraju otkrivati svoje namjere naglas, kad su sami u sobi.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.