Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2008., 16:18   #81
direktno duševna bolest ne utječe na duljinu života, ali statistički duševni bolesnici žive kraće.
zašto? pa zbog nezdravog načina života, malo kretanja, pušenja, lijekovi isto nisu posve zdravi, a još nešto mislim da utječe:
srce prosječnog čovjeka u životu otkuca oko 3 milijarde puta,a čovjek kad je napet srce mu kuca nešto brže, ili ako je jako napet puno brže, pa onda je jasno da psihički bolesnici koji su često nemirni i napeti da će prije potrošiti tih 3 milijarde otkucaja srca..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 18:12   #82
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
a ne govorim o tim ekstremima
nego ono .. desi ti se sranje
tužan si i ne moš si pomoć
i veliš: a tak mi je grah pao, neću plakat .. biće bolje
jel može čovjek i dalje ok sve ak ga nešto tišti
a pa to je ono o čemu govorim.
ti si svjestan i realna ti je situacija da moraš prihvatit jer nemaš izbora,već se dogodilo i gotovo.
ali,mi samo mislimo da smo prihvatili.kako objasnit mozgu da prihvati nešto što je već prihvatio?
ali,ako je prihvatio mozak,nemora bit da smo to emotivno prihvatili.
uvijek je problem što psihijatri npr,odvajaju emocije,ti dođeš i potvrdiš da shvaćaš sve ono što ti je on rekao,tj otvorio ti oči,vraga ti je otvorio kad ti već sve znaš.
ali emocije ne prihvaćaju,taj dio uma ne prihvača,i dok je tako,nemožemo dalje..


ovako,ispričavam se na mom ponovljenom brljanju,nadam se da je netko shvatio što je pjesnik htio reči..
mene je teško pratit,jer brzam malo.tako kaže dr.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 18:14   #83
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
direktno duševna bolest ne utječe na duljinu života, ali statistički duševni bolesnici žive kraće.
zašto? pa zbog nezdravog načina života, malo kretanja, pušenja, lijekovi isto nisu posve zdravi, a još nešto mislim da utječe:
srce prosječnog čovjeka u životu otkuca oko 3 milijarde puta,a čovjek kad je napet srce mu kuca nešto brže, ili ako je jako napet puno brže, pa onda je jasno da psihički bolesnici koji su često nemirni i napeti da će prije potrošiti tih 3 milijarde otkucaja srca..

to je i logično.
ja sam se pomirila s tim da neću doživjeti stotu,al nek mi idućih dvadeset bude kak spada
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 18:41   #84
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
a pa to je ono o čemu govorim.
ti si svjestan i realna ti je situacija da moraš prihvatit jer nemaš izbora,već se dogodilo i gotovo.
ali,mi samo mislimo da smo prihvatili.kako objasnit mozgu da prihvati nešto što je već prihvatio?
ali,ako je prihvatio mozak,nemora bit da smo to emotivno prihvatili.
uvijek je problem što psihijatri npr,odvajaju emocije,ti dođeš i potvrdiš da shvaćaš sve ono što ti je on rekao,tj otvorio ti oči,vraga ti je otvorio kad ti već sve znaš.
ali emocije ne prihvaćaju,taj dio uma ne prihvača,i dok je tako,nemožemo dalje..


ovako,ispričavam se na mom ponovljenom brljanju,nadam se da je netko shvatio što je pjesnik htio reči..
mene je teško pratit,jer brzam malo.tako kaže dr.
onaj psihijatar koji zanemaruje emocije baš i nije dobar psihijatar..
ideš kod privatnika ili preko uputnice?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 19:15   #85
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
onaj psihijatar koji zanemaruje emocije baš i nije dobar psihijatar..
ideš kod privatnika ili preko uputnice?
točno emocije su bitna kompeneta
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 23:27   #86
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
točno emocije su bitna kompeneta
a šta je to kompeneta?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 23:37   #87
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
točno emocije su bitna kompeneta
jesi popila krivih lijekova?
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 23:43   #88
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
točno
ahahahah koji tebe filmovi pucaju
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 14:46   #89
Smile

DUŠEVNE BOLESTI ili psihoze djele se uglavnom na tri grupe:
1. na bazi organskog oštećenja
2. endogene psihoze (shizofrenija i manična depresija)
3. abnormalne psihičke kostitucije i reakcije(psihopatije,neuroze)
Nekad su se duševne bolesti smatrale sramotnim.
Danas medicina nastoji svakog duševnog bolesnika uključiti u drištvo.
U novije vrijeme uvedi su psihofarmaci koji pridonose bržem i kvalitetnijem liječenju
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 14:46   #90
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
jesi popila krivih lijekova?
desi mi se
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 13:42   #91
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
onaj psihijatar koji zanemaruje emocije baš i nije dobar psihijatar..
ideš kod privatnika ili preko uputnice?
aa,krivo smo se razumjeli
moj psihijatar jako ističe važnost emocija,baš one stvaraju problem,nisam se očito dobro izrazila..
htjela sam reći da je problem što ja znam sve što mi on kaže,sve to već znam,ali ja na neki način očekujem da mi on da čarobnu formulicu kako će mije emocije prihvatit ono što mozak već prihvaća.a to naravno ne može..
e sad,zato sam napisala da je problem,jer šta ćeš mi pričat o mozgu kad nije problem u mozgu,i kad već odvajaš onda mi pomozi malo,daj tu formulicu
inače,idem preko uputnice,jako ga cijenim i predivna je osoba,razgovara samnom kao da sam mu kćer,uopće ne dozvoljava razgovor u stilu žaljenja ili sl...čak se i svađamo,proturiječi mi i s velikim strpljenjem i pažnjom i nježnošću mi pristupa kad sam tužna,oraspoloži me,kad vidi da mi se svađa i raspravlja,on se svađa,ma genijalan je
i nekad me toliko naljuti jer neda na sebe,i tek kad izađem shvatim da je u pravu. e,i šta je najbitnije,hrani mi ego,uvijek izađem dobre volje
npr.zadnji put smo razgovarali tako je bio cool,kao da sam ja isto doktor psihijatar,baš vidim da mu se da natezat samnom..
ohoho,ode ja opet...
puuuuuusa
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 13:49   #92
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
točno emocije su bitna kompeneta
evo ovako,ja sam cijeli život plačip... ali izvana djelujem kao žena zmaj.
e sad,kako su me tako ljudi počeli doživljavati,ja sam se ajmo reć,doslovno pretvorila u ženu zmaj,dakle počela sam se ponašati onako kako me ljudi doživljavaju.
dakle,prestala sam plakati,prestala sam skoro pa osjećati,sve sam toliko zatomljavala u sebi da ne plačem već ohohoho.
znači,kad mi se toliko stresa i tuge i ljutnje i neznan čega nakupi,ja to ne izbacujem van,jer ja sam jaka,nedodirljiva i neuništiva.
ali zapravo nisam,kao nitko.
sad bi ja kao,da zaključim,trebala naučiti ponovo plakati,otvoriti se ljudima,biti ono što jesam,nježna,emotivna i ranjiva dušica..
a kako? kako?
ajmo,ajmo,hoće mi netko probat odgovorit? formulica možda neka?
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:54   #93
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
aa,krivo smo se razumjeli
moj psihijatar jako ističe važnost emocija,baš one stvaraju problem,nisam se očito dobro izrazila..
htjela sam reći da je problem što ja znam sve što mi on kaže,sve to već znam,ali ja na neki način očekujem da mi on da čarobnu formulicu kako će mije emocije prihvatit ono što mozak već prihvaća.a to naravno ne može..
e sad,zato sam napisala da je problem,jer šta ćeš mi pričat o mozgu kad nije problem u mozgu,i kad već odvajaš onda mi pomozi malo,daj tu formulicu
inače,idem preko uputnice,jako ga cijenim i predivna je osoba,razgovara samnom kao da sam mu kćer,uopće ne dozvoljava razgovor u stilu žaljenja ili sl...čak se i svađamo,proturiječi mi i s velikim strpljenjem i pažnjom i nježnošću mi pristupa kad sam tužna,oraspoloži me,kad vidi da mi se svađa i raspravlja,on se svađa,ma genijalan je
i nekad me toliko naljuti jer neda na sebe,i tek kad izađem shvatim da je u pravu. e,i šta je najbitnije,hrani mi ego,uvijek izađem dobre volje
npr.zadnji put smo razgovarali tako je bio cool,kao da sam ja isto doktor psihijatar,baš vidim da mu se da natezat samnom..
ohoho,ode ja opet...
puuuuuusa
onda zajedno poradite na tome da emocije prihvate
malo je teže al nije neizvedivo..
da, ima stvarno dobrih psihijatara, svaka im čast
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:00   #94
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
evo ovako,ja sam cijeli život plačip... ali izvana djelujem kao žena zmaj.
e sad,kako su me tako ljudi počeli doživljavati,ja sam se ajmo reć,doslovno pretvorila u ženu zmaj,dakle počela sam se ponašati onako kako me ljudi doživljavaju.
dakle,prestala sam plakati,prestala sam skoro pa osjećati,sve sam toliko zatomljavala u sebi da ne plačem već ohohoho.
znači,kad mi se toliko stresa i tuge i ljutnje i neznan čega nakupi,ja to ne izbacujem van,jer ja sam jaka,nedodirljiva i neuništiva.
ali zapravo nisam,kao nitko.
sad bi ja kao,da zaključim,trebala naučiti ponovo plakati,otvoriti se ljudima,biti ono što jesam,nježna,emotivna i ranjiva dušica..
a kako? kako?
ajmo,ajmo,hoće mi netko probat odgovorit? formulica možda neka?
ne trebaš nikako početi plakati, ali ni gušiti frustracije u sebi...
treba se naučiti nositi sa stresom, a to se radi tako da se odmah na licu mjesta reagira ( ne previše eksplozivno), i poslije idemo dalje..inače nas svi ti stresni ožiljci polako žuljaju i smetaju, pa tonemo sve dublje i dublje, a može se desiti i da eksplodiramo i bude veliko zlo
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:09   #95
kaže moj doktor da će se za nekoliko godina ukinut svaki oblik psihoterapije preko uputnice i ostat će samo privatne psihoterapije, pa ko ima nek ide sad je 300 kn, a bit će i više
ovo je kaže preskupo za naš hzzo, a i je jer recimo jedan psihijatar može odradit 6 normalnih jednostanih psihoterapija na dan, i čini mi se da to stvarno ispada 300-tinjak kuna po psihoterapiji. ovako se dešava ono što se i meni dešava, da uslijed velikog broja pacijenata, i s ciljem obrađivanja što većeg broja njih, svaki dobije pola sata terapije, što je stvarno malo, pa i ukupni oporavak mora trajati znatno duže
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 18:15   #96
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
onda zajedno poradite na tome da emocije prihvate
malo je teže al nije neizvedivo..
da, ima stvarno dobrih psihijatara, svaka im čast
jasno , emocije se ne mogu negirati, nego prihvatiti,
iako je nekad teško ali nema drugog puta
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 15:27   #97
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
kaže moj doktor da će se za nekoliko godina ukinut svaki oblik psihoterapije preko uputnice i ostat će samo privatne psihoterapije, pa ko ima nek ide sad je 300 kn, a bit će i više
ovo je kaže preskupo za naš hzzo, a i je jer recimo jedan psihijatar može odradit 6 normalnih jednostanih psihoterapija na dan, i čini mi se da to stvarno ispada 300-tinjak kuna po psihoterapiji. ovako se dešava ono što se i meni dešava, da uslijed velikog broja pacijenata, i s ciljem obrađivanja što većeg broja njih, svaki dobije pola sata terapije, što je stvarno malo, pa i ukupni oporavak mora trajati znatno duže
o je...im pas m....
aha,znam i ja bit ljuta i vikat
nego gledaj ovo,ja ne idem u privatnika nikad jer nisu ni pametniji ni posvećeniji,samo me opare po novčaniku.eto,iz principa.
ali ima ljudi koji imaju ozbiljne probleme i sa psihom i sa financijama,i šta?
neka se lijepo ubiju? svaka čast šta pokušavaju iti živjeti i sa psihoterapijom,a kamoli bez nje?
ljuta sam.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 15:32   #98
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
ne trebaš nikako početi plakati, ali ni gušiti frustracije u sebi...
treba se naučiti nositi sa stresom, a to se radi tako da se odmah na licu mjesta reagira ( ne previše eksplozivno), i poslije idemo dalje..inače nas svi ti stresni ožiljci polako žuljaju i smetaju, pa tonemo sve dublje i dublje, a može se desiti i da eksplodiramo i bude veliko zlo
ma ja ti eksplodiram češće nego je potrebno,recimo otprilike svaki dan,fitilj mi je stvaaarno kratak.
ali,to nije to.tako samo izbacujem bijes a o razlozima bijesa,a pravi način problema nebi trebali tretirati bijesom,njime ne pokazujemo emocije..mislim jesmo,ljutnju,ali ja kad mi se plače,ja razbijam.ahh..

i da,bojim se koliko god gubim kontrolu da još uvijek može gore.

pusa,pusa
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 15:33   #99
ej,jeste primjetili kako ja liječim samu sebe na forumu?
a kad me nitko drugi ne sluša više..
hvala ljudi moji šta mi dopuštate filozofiranje.
etogac,toliko za danas
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:42   #100
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
ej,jeste primjetili kako ja liječim samu sebe na forumu?
a kad me nitko drugi ne sluša više..
hvala ljudi moji šta mi dopuštate filozofiranje.
etogac,toliko za danas
uh ja sam doživjela regresiju bolesti od foruma,
a ljudi budite sretni što ja tu pišem
eto
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.