Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 21:15   #201
Koji aspekti utječu na organiziranost ?
Pretpostavljam da glavnu ulogu ima Merkur.

Jako sam dobar organizator ali mi treba puno vremena da sredim kaos u umu.
Funkcioniram ili u potpunom kaosu ili potpunoj organizaciji..stanje između me izluđuje, pa me zanima koji aspekti remete dobru organizaciju?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 21:40   #202
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Koji aspekti utječu na organiziranost ?
Pretpostavljam da glavnu ulogu ima Merkur.

Jako sam dobar organizator ali mi treba puno vremena da sredim kaos u umu.
Funkcioniram ili u potpunom kaosu ili potpunoj organizaciji..stanje između me izluđuje, pa me zanima koji aspekti remete dobru organizaciju?
Zavisi o kakvoj organiziranosti se radi. Da bi organizirali nesto sa grupom to pripada znaku vodenjaka, ali ako se zelis organizirat i biti na vrijeme to pripada znaku djevice.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 22:02   #203
Quote:
Beskraj kaže: Pogledaj post
Zavisi o kakvoj organiziranosti se radi. Da bi organizirali nesto sa grupom to pripada znaku vodenjaka, ali ako se zelis organizirat i biti na vrijeme to pripada znaku djevice.
organizacija u poslu.
što često podrazumijeva i organizaciju grupnog, timskog rada itd.
konkretno je vezano uz rad u školi...dakle treba organizirat i pripremit sebe a i učenike.

Sunce i Merkur su mi u Djevici, a um je svejedno kaotičan, pa me zbunjuje sve skupa
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 22:51   #204
Pa bolje bi bilo ako mozes stavit link sa natalno kartom u potpisu pa bi se lakse moglo tako tumacit. Sunce u djevici je peregrine inace, ono se ne nalazi najbolje u tom, ali uziva u detaljima, e sad gdje se sunce nalazi u kojoj kuci tu pokaziva najbolje gdje vrsi organizaciju. E sad vezano za djecu vladar 5 kuce , time da osoba uziva radit sa djecom i voli planirat sto i kako bi im bilo dobro i istovremeno pazit da djeca budu u svom redu da nebi skrenula sa puta. Sad Merkur u djevici daje dosta analiticnost ka detaljima, ali sa djecom taj merkur nije siguran sto da radi niti sto bi djeca htjela. Znaci najbolje ako mozes natalnu kartu stavit u potpisu. Tvoj um nije kaotican, ima dosta rijesenja pa se tu nesigurnost javlja koji je najbolji za uzet.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 23:05   #205
Quote:
Beskraj kaže: Pogledaj post
Pa bolje bi bilo ako mozes stavit link sa natalno kartom u potpisu pa bi se lakse moglo tako tumacit. Sunce u djevici je peregrine inace, ono se ne nalazi najbolje u tom, ali uziva u detaljima, e sad gdje se sunce nalazi u kojoj kuci tu pokaziva najbolje gdje vrsi organizaciju. E sad vezano za djecu vladar 5 kuce , time da osoba uziva radit sa djecom i voli planirat sto i kako bi im bilo dobro i istovremeno pazit da djeca budu u svom redu da nebi skrenula sa puta. Sad Merkur u djevici daje dosta analiticnost ka detaljima, ali sa djecom taj merkur nije siguran sto da radi niti sto bi djeca htjela. Znaci najbolje ako mozes natalnu kartu stavit u potpisu. Tvoj um nije kaotican, ima dosta rijesenja pa se tu nesigurnost javlja koji je najbolji za uzet.
sunce je u 12.kući, a što se tiče rada s djecom, nikad mi nije bio pri vrhu prioroteta, no snalazim se, što mogu
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 23:36   #206
Izgleda da ti dosta tesko pada taj rad sa djecom. Mada gledajuci mjesec u svom sjedistu nebi trebalo biti taako tesko.

Po ovom sto ja vidim, tebi je lakse organizirat vezano za drustvo koje je odraslo. Samo tu je problem opozicije mjesca i jupitera. Gdje je jupiter u svom padu. Pa onda odatle dolazi nelagoda sa tim nekim ogromnim projektima posto tako puno svega uzme, a nekako tu postoji neka kocnica. Plus stvar je ta da si ti vise privatna osoba pa ti teze pada da se ugodno osjecas sa vise ljudi.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:40   #207
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
organizacija u poslu.
što često podrazumijeva i organizaciju grupnog, timskog rada itd.
konkretno je vezano uz rad u školi...dakle treba organizirat i pripremit sebe a i učenike.

Sunce i Merkur su mi u Djevici, a um je svejedno kaotičan, pa me zbunjuje sve skupa
Pa imaš Me 90 Uran...Logično.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 19:58   #208
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Koji aspekti utječu na organiziranost ?
Pretpostavljam da glavnu ulogu ima Merkur.

Jako sam dobar organizator ali mi treba puno vremena da sredim kaos u umu.
Funkcioniram ili u potpunom kaosu ili potpunoj organizaciji..stanje između me izluđuje, pa me zanima koji aspekti remete dobru organizaciju?
Evo sam izvukla neke definicije pa ću ih staviti da bude vidljivije o čemu se radi:


"Organiziranje je proces: dizajniranja strukture, raspoređivanja dužnosti i koordiniranja osoba u njihovim naporima da ostvare ciljeve. Ovaj proces ima dvije specifične strane: strukturu i koordinaciju."

Kod organizcije i sposobnosti organiziranja uvijek treba krenuti od Sunca. Sunce je "direktor svemira" i ono je onaj ključni faktor koji je zadužen za organizaciju sustava i načina kojim funkcionira. Nadalje, ljudi koji imaju vezu Sunca i Saturna urođeno imaju jak osjećaj odgovornosti i stalnu potrebu za organizacijom sustava (iako u kontekstu organizatora u toj vezi ako osoba nema razvijenu društvenu svijest lako prevlada potreba da osoba stalno sama sebe stavlja na vrh sustava).


Također astrološkim jezikom rečeno osoba koja je organizator mora imati jako dobru kooordinaciju (Merkur) unutra sustava/poduzeća (Saturn). A ta veza Merkur/Saturn se odnosi i na dva osnovna načela dobrog oranizatora unutra nekog sustava:

1) stvaranje hijerarhalnih razina i radnih gupa u sustavu
2) koordinaciju aktivnosti & provođenje upravljanja i kontrole
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 23:04   #209
Quote:
Beskraj kaže: Pogledaj post
Izgleda da ti dosta tesko pada taj rad sa djecom. Mada gledajuci mjesec u svom sjedistu nebi trebalo biti taako tesko.

Po ovom sto ja vidim, tebi je lakse organizirat vezano za drustvo koje je odraslo. Samo tu je problem opozicije mjesca i jupitera. Gdje je jupiter u svom padu. Pa onda odatle dolazi nelagoda sa tim nekim ogromnim projektima posto tako puno svega uzme, a nekako tu postoji neka kocnica. Plus stvar je ta da si ti vise privatna osoba pa ti teze pada da se ugodno osjecas sa vise ljudi.
jednom sam negdje napisala kako sam ekstrovertirana, volim društvo, volim priču, a ipak sam ponekad sramežljiva, pa su se čudili toj kontradiktornosti
ali zaista je tako. zbog te Vage u sebi volim društvo, ali stoji i ovo da sam privatna osoba, valjda zbog Sunca u 12.

Nije mi toliko problem raditi s djecom, čak sam počela uživat u tome, super mi se zezat s njima...samo se nekad zapitam ima li to sve smisla

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pa imaš Me 90 Uran...Logično.
znam to mi je već Fish objasnila.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo sam izvukla neke definicije pa ću ih staviti da bude vidljivije o čemu se radi:


"Organiziranje je proces: dizajniranja strukture, raspoređivanja dužnosti i koordiniranja osoba u njihovim naporima da ostvare ciljeve. Ovaj proces ima dvije specifične strane: strukturu i koordinaciju."

Kod organizcije i sposobnosti organiziranja uvijek treba krenuti od Sunca. Sunce je "direktor svemira" i ono je onaj ključni faktor koji je zadužen za organizaciju sustava i načina kojim funkcionira. Nadalje, ljudi koji imaju vezu Sunca i Saturna urođeno imaju jak osjećaj odgovornosti i stalnu potrebu za organizacijom sustava (iako u kontekstu organizatora u toj vezi ako osoba nema razvijenu društvenu svijest lako prevlada potreba da osoba stalno sama sebe stavlja na vrh sustava).


Također astrološkim jezikom rečeno osoba koja je organizator mora imati jako dobru kooordinaciju (Merkur) unutra sustava/poduzeća (Saturn). A ta veza Merkur/Saturn se odnosi i na dva osnovna načela dobrog oranizatora unutra nekog sustava:

1) stvaranje hijerarhalnih razina i radnih gupa u sustavu
2) koordinaciju aktivnosti & provođenje upravljanja i kontrole
Hvala Fish

meni je ova veza jako dobra, Merkur i Saturn su u sekstilu, da citiram: "You are quite good at organizing yourself, your work and the people around you. You are able to construct a plan that others can follow and make sure that the work is done well.

Your analytical mind very quickly figures out what is wrong with a situation and how to improve it. "

Bar nešto za pohvalit se

Samo da dam povratnu informaciju. Dakle, neke stvari su očito bile proizvod mog paničnog uma, tako da su se sad slegle i nekako sam se lakše primila organizacije.
Što jako dobro objašnjava još jedno obilježje ovog aspekta a to je da nove ideje ne prihvaćam brzo
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 22:07   #210
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
organizacija u poslu.
što često podrazumijeva i organizaciju grupnog, timskog rada itd.
konkretno je vezano uz rad u školi...dakle treba organizirat i pripremit sebe a i učenike.

Sunce i Merkur su mi u Djevici, a um je svejedno kaotičan, pa me zbunjuje sve skupa
To ti se Uran, koji je blizu osi 3. kuće i u kvadratu sa Merkurom, buni jer mu je možda dosadno. Čuvaj se monotonije i rutine.
mr.rochester is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 18:08   #211
Može mi netko reći kojom kućom je predstavljena osoba koju čovjek upozna preko interneta?
Pretpostavljam 11 kućom, a možda čak i 4, pošto čovjek je zapravo kod kuće kad ju upozna.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 22:05   #212
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Može mi netko reći kojom kućom je predstavljena osoba koju čovjek upozna preko interneta?
Pretpostavljam 11 kućom, a možda čak i 4, pošto čovjek je zapravo kod kuće kad ju upozna.
Na prvoj stranici ovog topica je opisana simbolika interneta. A prikaz osobe ovisi o tome što ona predstavlja. Ako je npr. to djevojka koja bi mogla biti nova ljubav onda je predstavljena Venerom, ako je to poznanik za čavrljanje onda Merkurom, itd...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 23:50   #213
Najljepše molim ako netko zna da kaže što bi ukazivalo na neku ...a nesmotrenost u komunikaciji u smislu da osoba ponekad nonšalantno bez ikakve bahate ili bezobrazne namjere kaže nešto što ispadne tako. Tj. ispadne u više "boli me briga stilu". I zabezekne prisutne. Nekoga tko predstavlja nekakav autoritet Ono, cijelokupno ponašanje osobe ispadne nonšalantno iako to nije namjera.


Pliz
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 11:28   #214
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Najljepše molim ako netko zna da kaže što bi ukazivalo na neku ...a nesmotrenost u komunikaciji u smislu da osoba ponekad nonšalantno bez ikakve bahate ili bezobrazne namjere kaže nešto što ispadne tako. Tj. ispadne u više "boli me briga stilu". I zabezekne prisutne. Nekoga tko predstavlja nekakav autoritet Ono, cijelokupno ponašanje osobe ispadne nonšalantno iako to nije namjera.


Pliz
ovo što si navela, a pogotovo boldano, kao da si mene opisala. mislim da je uran zadužen za ovakav stil komunikacije. imam konjunkciju merkura i marsa u kvadratu s uranom. jako, jako nezgodan i težak aspekt. često puta od straha (pre)šutim ono što bih rado rekla da me okolina ne bi pogrešno doživjela.

uran osim što sam po sebi voli šokirati, nema tabua, sve je "normalno i dozvoljeno", za njega nema priče u rukavicama i sl. i da, često se događa da ja uopće nemam nikakvu namjeru nikoga ni povrijediti, niti biti bezobrazna, provokativna, a pogotovo bahata, ali ostavim upravo takav dojam.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:32   #215
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ovo što si navela, a pogotovo boldano, kao da si mene opisala. mislim da je uran zadužen za ovakav stil komunikacije. imam konjunkciju merkura i marsa u kvadratu s uranom. jako, jako nezgodan i težak aspekt. često puta od straha (pre)šutim ono što bih rado rekla da me okolina ne bi pogrešno doživjela.

uran osim što sam po sebi voli šokirati, nema tabua, sve je "normalno i dozvoljeno", za njega nema priče u rukavicama i sl. i da, često se događa da ja uopće nemam nikakvu namjeru nikoga ni povrijediti, niti biti bezobrazna, provokativna, a pogotovo bahata, ali ostavim upravo takav dojam.
Eto, apsollutno te mogu razumjeti Ja sada ne znam, ali čini mi se da bi moglo imati smisla. Merkur - Uran, imam inkonjukciju. ALI imam ASC u trigonu s Uranom. A Ascedant je ono kako, je l', zračimo Pa mene drugi često doživljaju .. hmm ..kako da kažem. Uglavnom, da u trenutku izvalim nešto što ispadne totalno flegmatično u tom nekom "Boli me briga smislu".

Neki dan nešto nije štimalo oko nečega, a tri puta sam provjerila i BEZ IMALO loše namjere sam rekla kako ja više nemam vremena to provjeravati, da kasnim negdje i neka to netko drugi radi. Zato sam i pitala ovo jer mi je frendica koja je bila ondje rekla da su drugi ostali u nekom šoku. Ne negativnom jer je ta moja reakcija ispala jako nonšalantna i, kakti, simpatična. Ali da im je bilo čudno. Jer ipak predstavljaju neki autoritet.

Da bar ja prešutim Umjesto toga lupim i ostanem živa
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 21:02   #216
Naaajljepše molilmm nekoga tko zna Upravo sam našla jedan vrlo hvaljen dokumentarac o narkoticima i narkomanima, ALI ne mogu. Meni je to mučno gledati. Dakle, igla Strah igala! Kako to objasniti? Dakle, kaj se droge tiče ..sve okej, mogu gledati i zanima me, no kada vidim scenu igle na žili, odmah se primam za ruke. Neki srsi me prođu. Ne znam objasniti. Oduvijek je tako. Ako gledam neki film gdje su takve scene prisutne, uvijek žmirim


Hvaaala!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 10:00   #217
Moze li mi netko reci kojim poljem ili planetom je predstavljeno stanovanje,konkretno vlastiti stan i selidba.Hvala!
Mariqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 13:03   #218
4. polje.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 03:11   #219
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Prema religijama, odnosno institucionalnim vjerovanjima, osjećam, blago rečeno, tešku odbojnost. Vl. 9. polja u kvadratu s Uranom...
A osobito su mi neshvatljive žene vjernice, kad znamo kakav je odnos Crkve prema ženama. Shvaćam babe od 90 g., ali mlade djevojke u današnje vrijeme, e to mi ne ide u glavu. Opet, Ve 90 Ur.
Zapravo, ne shvaćam čemu ta potreba da se vjera stavi unutar neke institucije, i slijedi nekakav "pastir".
Također. Kad promatram religiozne pripadnike kao da gledam djecu kako se natječu tko ima boljeg imaginarnog prijatelja, "moj se zove Ante i on daje xy upute" "moj se zove Stipe i on daje xy upute" i tko što bolje slijedi te upute to će bolje profitirat nakon što ga zatrpaju zemljom 2m ispod, al ajd' imaju ljudi pravo i na to, sve dok ne maltretiraju ovo ne-imaginarno smrtno društvo oko sebe tim istim uputama. U mom slučaju u 9.k. su Uran i Neptun u jarcu(neaflicirani), vladar 9.-te Saturn u vodenjaku 11.k. iskvadriran. To što se tiče religije
...kad je u pitanju vjera, neznam, vjerujem u odgovornost, vjerujem da je ljudska "sudbina" rezultat čovjekovih djela, razmišljanja i domino efekta prethodnih događaja i sudionika i da samim postojanjem snosimo enormnu odgovornost prema sebi i okolini, vjerujem u ljudsku savjest, nevjerujem da se rak dobiva jer smo se nekome u osnovnoj rugali da ima klempave uši jer je to "karma" koju sprovodi kozmički sudac, ali vjerujem da djela ostavljaju utisak koji se prenosi nadalje u negativnom ili pozitivnom obliku i da nije potreban duhovni autoritet sa repertoarom mogućih kazni da bi se ponašali korektno i ljudski, uostalom smatram da je ljudska vrsta presitna i nebitna u kontekstu svemira da bi nekom bilo toliko stalo da nas babysittira odozgor. Rado bih da mogu sve na što ne postoji odgovor prepisati višoj sili koja je izvan moje kontrole ali neodgovorena pitanja me previše izazivaju, najlakše je sve nepoznato pripisati "čaroliji", nisam taj tip, meni je sva čarolija upravo u odgovorima. Tako da neznam dal da sebe nazivam ateistom, možda još nisam spremna za tu etiketu, no sve u svemu mislim da treba ovo vrijeme na Zemlji iskoristiti za boljitak svih sadašnjih i budućih stanovnika počevši od lokalne razine pa ako na kraju ima "nečega" barem da imamo čistu savjest jedino je ovaj sadašnji trenutak neupitan. (pardon ako sam otišla uširoko)
Vrh 12.k. u ribama, vladar neptun 0° uran u 9.oj, oba rade sekstil na merkur u sco, trad. vladar jupiter u sco 6.k. bez aspekata. eto jedino aflicirano u ovoj priči imam saturn.
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 22:18   #220
Kako bi u natalnoj karti osobe mogli vidjeti da je sklona predrasudama? Pretpostavljam da bi Uran i znak Vodenjaka bio neistaknut?
Evo što Wikipedia kaže:

Predrasuda je unaprijed donesen sud ili mišljenje o čemu što se dovoljno ne poznaje niti se temeljito i kritički proučilo,[1] odnosno prije iskustva.
Predrasude se mogu definirati i kao pretežno negativni stavovi prema nekoj skupini ili prema pojedincima, kao i neopravdane ili pretjerane generalizacije u vezi tih skupina ili osoba. Predrasude su stavovi doneseni unaprijed, prije nego što imamo dovoljno informacija o predmetu našeg stava. Predrasude su često temelj raznih oblika nepravednog i diskriminirajućeg ponašanja prema osobama na koje se odnose.[2]



Ako sam na dobrom putu za neistaknutost znaka Vodenjaka i Urana, onda bi trebao više biti istaknut možda Saturn i znak Jarca zbog tvrdokornosti?, ali možda i Lav zbog suprotnosti znaku Vodenjaka, i veličanja sebe pa samim tim spuštanja drugih (naravno ako je loše postavljen u natalnoj karti), i nekako bih rekla možda Mars i znak Ovna?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.