Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2011., 16:58   #41
ja sam popunila sve, samo nisam pretjerivala sa tekstom. moje je bilo sažeto i kratko ali se sve zna iz tog teksta. nisu mi ništa rekli jer valja ili ne. predala sam ga 21.7, a kad sam zvala rekli mi da sam ga predala 25.7. ne bi se čudila da se malo pogubio tam kod njih, a i čudi me da su ga uspjele naći
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 01:20   #42
Jesi dobila pare do kraja?

Ja trebam podnet zahtijev uskoro pa me zanima.

Ostali?

Jeli bilo dodatnih problema nekih?

Sve se tješim da je izborna godina pa da para neće nestati.
__________________
People prefer safe literature. They don't want to be awake and stir up. It's easier to over sleep their lives.
darrien fawkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 09:53   #43
ja još čekam, ali ja sam prijavila početak rada ovaj mjesec i ne znam hoću li ih dobiti.
na zavodu su mi rekli da su moj zahtjev poslali tek 22.8 na razmatranje, ne znam što su radili mjesec dana s njime. još su mi rekli da nisu odobrili ni jedan zahtjev od 6mj, ali da su obečali kako će do kraja 9mj svi biti rješeni, bilo pozitivno bilo negativno.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 23:40   #44
Quote:
darrien fawkes kaže: Pogledaj post
klasičan hrvatski cirkus.

meni jučer kažu; ma da, ima poticaja, sve okej, bit će ih i u 10 mjesecu (kad planiram prijaviti to), i bit će novaca jer je predizborna godina, nakon prijave, dva tjedna pare su ti na žiro računu.

a sve mi se nekako čini da je to labavo do jaja nakon što sam vidio ovaj forum.

jel ima još netko iskustava? očigledno da forum.hr ostaje jedini vjerodostojni izvor informacija u ovom balkanskom paprikašu pravnih aktova i procedura
pozdrav!! nova sam na forumu pa se ne snalazim naj naj....moze li mi ko popoc otvaram obrt uskoro¸dali imam kakvo pravo na poticaj bilo kakav
hvala
ANARADOZNALA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 10:26   #45
ako si bila minimalno 6mj na burzi, jer to je poticaj preko burze. a za ostale poticaje prati stranicu od obrtničke komore
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 10:32   #46
Mene zanima dali su ta sredstva povratna ili nepovratna? Odnosno ako mi nakon godinu dana obrt nikako ne krene što onda? Dobila sam dvije info: da nisu povratna i da jesu pa sad više ne znam što da mislim....
i zanima me što ako se ode na porodiljni nakon 6. mj rada obrta i obrt se stavi na mirovanje? kako se gleda na to?
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3

Zadnje uređivanje alveolina : 22.09.2011. at 10:42.
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 13:40   #47
hej draga
prvo bi bilo bitno da se novčana sredstva dobiju
ona su ti za pokretanje posla ili za plaćanje doprinosa godinu dana. konkretne odgovore ne znam, osim da novac ne moraš vračati ako redovno uplačuješ doprinose godinu dana, inaće ih vraćaš, vjerojatno i sa kamatom. tak sam saznala na burzi.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 20:56   #48
Meni se čini da je RH, kao HZZ u kaosu pa da rade različite stvari u različitim županijama i mjestima.

Evo sad čujem od frenda koji radi kao javni bilježnik da mu došo lik sa zadužnicom za taj obrt, te da osim zadužnice na 50k kuna treba i jamac.

__________________
People prefer safe literature. They don't want to be awake and stir up. It's easier to over sleep their lives.
darrien fawkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 11:11   #49
počeli su slati obavijesti, jel tko dobio?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 12:01   #50
pozz, evo i ja sam nova na forumu i baš me zainteresirala ova tema!! Ukratko, odlučila ja otvorit obrt, saznam za taj poticaj i nadobudno odem na HZZ pitati imam li ikakve šanse! i kaže meni žena da su ti poticaji manje-više samo za proizvodne djelatnosti. i još mi stavi primjer da je dobila jedna žena koja je otvorila obrt za popravljanje odjeće, dok jedan momak koji je htio otvoriti fotografsku radnju nije! pa sad mene zanima jel to istina, jer nakon mog navaljivanja, ona mi je obećala da će provjerit da li mogu i ostale djelatnosti dobiti, ali svaki put kad je zovem,samo kaže da nije stigla, da nazovem drugi put itd itd!!!
kiksey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 13:31   #51
naravno da može, ne smiju biti samo ugostiteljske i trgovačke djelatnosti.ti sam predaj zahtjev, objasni dobro čime ćeš se baviti, potkrijepi i slikama ako treba, i čekaj da ti odobre ili ne odobre. nemoj navoditi početak rada dok ne dobiješ rješenje zahtjeva. zašto neki nisu dobili ne znam, zato je dobro lijepo objasniti i pokazati da znaš što radiš i da si ozbiljan u tome.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:17   #52
Po novome, poticaj se isplaćuje kvartalno, dakle svaka četiri mjeseca po cca 8.000kn. Ovo vam inače vrijedi i za sličan poticaj koji dobijete ukoliko zaposlite nekoga tko je dugotrajno nezaposlen.

Također, uvjet poticaja je da nakon jedne godine rada prijavite minimalno 37.000kn poreza na dohodak. Drugim riječima, državi nakon godine dana morate vratiti nešto manje od 14.000kn (PDV koji ćete plaćati, te porez na dohodak na kraju).

Ovu kvartalnu isporuku novca sasvim logično sad tako rade, jer je više od pola obrtnika novac uzelo i sjebalo u roku od tri mjeseca pa nisu imali za doprinose kasnije.
__________________
People prefer safe literature. They don't want to be awake and stir up. It's easier to over sleep their lives.
darrien fawkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 17:15   #53
Pozdrav svima!

Obraćam Vam se ovim putem u nadi da će netko od Vas, sa sličnim iskustvom, znati odgovor na moje pitanje.

Na glavno pitanje ove Teme , nažalost ne znam odgovor, s obzirom da ne planiram otvaranje obrta ili slično. Shodno tome, ispričavam se autoru Teme ukoliko ću mu oduzeti par odgovora a ujedno i dio vremena za eventualno razjašnjenje moje dileme. Objavila sam ovaj upit i kao novo otvorenu "Temu" ali bojim se da to neće nitko primjetiti. Sam naslov ove priče mi se nekako činio prikladan.

Naime, diplomirala sam 28.09.2011. U roku od mjesec dana bez problema sam izvršila potpunu prijavu na HZZ i HZZO. S obzirom da radim kao student, na temelju 3 ranije podignuta studentska ugovora mogu raditi do 28.12.2011 što mi je i potvrdio Voditelj Student servisa. U međuvremenu sam našla staž kojeg ću odrađivati uz naknadu od HZZ-a u iznosu od 1.600,00 kn. Svoje volonterstvo odnosno pripravnički staž započinjem 02.11.2011. Moje pitanje je slijedeće: Smijem li ja raditi kao stažist i primati naknadu od HZZ-a i paralelno raditi na temelju preostala 2 studentska ugovora kao student, za što ću biti i plaćena na svoj žiro račun?

Nakon razgovora s Pravnom službom HZZ-a i voditeljem Studnet servisa, nitko nije znao odgovor na moje pitanje. Danas sam saznala da ako radiš kao student i primaš plaću veću od 2600 kn, gubiš pravo prijave na biro slijedećih 6 mjeseci. Nije mi jasno kako je meni uopće dopuštena prijava shodno tome. Nitko me u HZZ-u nije pitao za eventualni studentski posao niti bilo šta tome slično. Ljubazno Vas molim ako netko zna nešto više o tome da slobodno napiše.

Unaprijed Hvala svima.

Lijepi pozdrav!
niolinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 12:13   #54
mislim da je 1300kn pa te brišu 6mj iz evidencije, tak je bilo mojoj sestri.
nema veze što je studentski ugovor, ako ti sjedaju novci na žiro i ako je više od 1300kn onda te skidaju. probaj raditi na tuđi studentski ugovor.
tema je kriva, trebala si otvoriti novu.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 22:21   #55
Hvala ti na odgovoru. U međuvremenu sam saznala da ako si prijavljen na HZZ kao nezaposlena osoba bez radnog staža, možeš imati primanja do 2.600,00kn.To mi je potvrdila danas gospođa iz HZZ-a. Međutim, mene zanima...ja ću biti prijavljena od 2.11.2011 kao volonter u jednoj školi i Ministartsvo ( ne biro) će mi, kao poticaj, isplaćivati mjesečno 1.600,00 kn. Smijem li ja pored tih 1.600 kn zaprimiti jednu uplatu od 1.000,00 kn ili ne smijem ništa primati pored tih 1.600 kn? Jer skupa, to je tih 2.600, kn odnosno taj Limit. To mi nije jasno.

Otvorila sam novu temu u "Iza katedre". Ovo mi je prvi put da sam na forumu pa se zbog toga baš i ne snalazim. Ali sam sada otvorila ovu temu i u "Posao i karijera".

LP.

Zadnje uređivanje niolinna : 26.10.2011. at 22:31.
niolinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:00   #56
onda su nešto mjenjali. nju su skinuli kada je prešla 1300kn.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 16:27   #57
Zna li tko što sve piše u ugovoru koji se potpisuje sa HZZom za poticaj?
__________________
People prefer safe literature. They don't want to be awake and stir up. It's easier to over sleep their lives.
darrien fawkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 10:41   #58
ja ne - još. rekli su mi da će me zvati, ali nisu još.
ak se ne varam, moraš redovito uplaćivati doprinose, donositi svaka tri mejseca izvješće iz porezne ili tak nekak. to sam načula, ali ne znam jel ima kaj još.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 19:53   #59
Mene zanima nekoliko stvari koje mi nisu bile jasne iz dosadasnjih postova i o kojima nisam mogao saznati pretrazujuci internet, a ticu se sto samih HZZ-ovih poticaja, sto samog obrtnistva.

Pronašao sam na jednom forumu post, doduse star vec 1-2 godine, kako ''osnivač obrta (dugotrajno nezaposlen) nema pravo na potporu za samozapošljavanje (budući da se ona daje samo osobama koje su dobile otkaz-umjesto mjesečnih novčanih naknada)''.
Pretpostavljam da ovo nije točno. Ne znam kako je prije bilo, ali trenutno, koliko sam shvatio, poticaj za samozaposljavanje moze dobiti svatko tko je najmanje 6 mjeseci u evidenciji HZZ-a kao nezaposlena osoba. Molim da potvrdite...

Dalje... mogu li, nakon što eventualno dobijem poticaj za samozapošljavanje u svrhu otvaranja obrta, kao poslodavac dobiti poticaj HZZ-a za zapošljavanje mladih osoba bez radnog iskustva?

Dalje... poticaj za samozapošljavanje ne moze se dobiti, između ostalog, za djelatnost trgovine. Mene bi zanimalo sto sve u tu djelatnost spada, odnosno spada li preprodaja (otkup-prodaja) određenih poljoprivrednih proizvoda u djelatnost trgovine. Pretpostavljam da, ali nadam se ne...

Dalje... kakav ja ''status'' imam kao osoba koja se bavi obrtnickom djelatnoscu? Jesam li ja jednostavno obrtnik i tim putem ostvarujem dohodak od samostalne djelatnosti? Mogu li se voditi kao zaposlenik u vlastitom obrtu kako bi se smatralo da dohodak ostvarujem od nesamostalnog rada? Ovo mi je vrlo vazno jer se doprinosi, koliko sam upoznat, obracunavaju na razliciti nacin ovisno o tome po kojoj se osnovi ostvaruje dohodak (samostalna djelatnost ili nesamostalan rad). Koliko znam, osnovica za obracun doprinosa za osobu koja se bavi samostalnom djelatnoscu utvrđuje se u fiksnom iznosu, za 2011. godinu iznosila je oko 5000kn.

Unaprijed hvala na odgovoru...

Zadnje uređivanje Ace Rimmer13 : 15.02.2012. at 21:02.
Ace Rimmer13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 21:55   #60
da li još primaju molbe za poticaje? znam da su primali do 11mj.

moraš 6mj min biti na burzi. možeš predati molbu ako se ne baviš nikakvom trgovinom ili ugostiteljstvom, tj ako ti primarna djelatnost nije jedno od toga.
ne mora biti da ćeš dobiti poticaje, čula sam da neki obrtnici fotografi nisu dobili.
preprodaja spada pod trgovinu i po tome ne bi ti ni uzeli molbu.
drugo, ako dobiješ poticaj, iznosi oko 29 000 za sss i oko 35 000 za vss. prije toga moraš kod bilježnika ovjeriti bjanko zadužnicu do 50 000kn, kojom se država namiri ako ne ispoštuješ svoj dio ugovora.

isplaćuju dio po dio, svaka tri mjeseca nakon što doneseš dokaz da redovito uplaćuješ doprinose. potpisuješ sa burzom da ćeš redovito uplaćivati doprinose min godinu dana. ako zaposliš nekoga tko je duže na burzi ili možeš kao poslodavac dobiti poticaj za radnika po nekoj drugoj osnovi, možeš tražiti, ali tek nakon što tebi istekne tvoj ugovor i dobiješ cijeli svoj poticaj.

e sada, ovo za doprinose, ne razumijem pitanje, ali ja radim sama i uplaćujem mjesečno oko 1700kn, to mi je odredila porezna (mislim da tak svi obrtnici imaju za sebe pisalo se u podforumu Gospodarstvo - Poduzetništvo i porezi) i ona šalje svaki mjesec uplatnice.

dal burza još daje poticaje za samozapošljavanje ne znam, bilo je aktualno od 6-11 prošle godine. evo meni će uskoro druga uplata, javili su mi da su odobrena sredstva.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.