Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2013., 09:24   #2461
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
pa ja sam na swanku
nego ovo mi je bilo zanimljivo za pročitat
Ma znam Meni je samo pala koncentracija nakon prvih par rečenica kojima me autor baš pogodio u osjetljivo mjesto

Quote:
Kvazar1 kaže: Pogledaj post
Ništa čudno, pa sada su registrirali BG12 tabletu za MS, koja je Dimethil Fumarate, što je u biti konzervans za namještaj , kožu i sl.
Sad kad kažeš konzervans za namještaj, sjetila sam se da sam o tom lijeku čitala prije par mjeseci kada ga je odobrila FDA, zove se Tecfidera, ali to je ista stvar.
A bilo je slučajeva alergija kad su d.f. koristili na foteljama.
Lijek sa istim sastojkom se koristi za psorijazu. A ako se ne varam, sprema se prihvaćanje Tecfidere i u EU.
Znači, nije preporučljivo sjesti na fotelju premazanu tim sredstvom, ali može ga se popiti kao lijek Nadam se da će me moja OMS dijeta držati podalje od lijekova jer mi je od čitanja ovakvih priča malo muka...

Svima sretan MS - dan (jel se to čestita?)...i da nam svima radi što manje problema
Amelie77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 18:40   #2462
Danas je dan republike, a ne to je drugi 29.
ne znam ni ja jel se čestita

uh danas napokon malo sunca da se ogrijem

evo išao malo prošetat i kupit pastu , vratio se i donio neke stvari neplanirano, pastu naravno nisam

zadnjih dana sam baš nešto loš na ovom području

pozdrav svima
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 20:22   #2463
Moooolim vas kao Boga, ako itko tko pati od ove bolesti može li mi reći da li moj simptom koji me muči tjednima može biti multipla skleroza, jer doktori nemaju pojma što mi je.
Radi se o ogromnom svrabu unutar tijela samo s lijeve strane!!! Svrab počinje iza lijevog oka širi se u lijevu nosnicu u grlo, naaajviše u lijevu ruku, u prste, i malo u lijevu nogu. Po cijele dane si češem dlan na lijevoj ruci - ali naravno ne pomaže jer svrab je unutarnji!!! Osim toga nemam nikakvih drugih simptoma, osim tog svraba unutarnjeg koji me muči, a na neurologiji kažu da oni ne znaju što je meni, a da me ne žele slikati jer bi me to ozračilo s obzirom da imam samo 24. godine.
Mooolim vas samo eto informaciju može li to biti to, jer sam na internetu pročitala da je to simptom multiple skleroze. Osim toga osjećam dosta veliki umor, a to škakljanje me dodatno umara...
Da, znam imati promjene raspolozenja, i biti tuzna. I vrtoglavice, ali rijetko, najgori - svrab lijevog dijela tijela. Pliz pomoc

Zadnje uređivanje alex2003 : 29.05.2013. at 21:08.
alex2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 23:02   #2464
Quote:
alex2003 kaže: Pogledaj post
Moooolim vas kao Boga, ako itko tko pati od ove bolesti može li mi reći da li moj simptom koji me muči tjednima može biti multipla skleroza, jer doktori nemaju pojma što mi je.
Radi se o ogromnom svrabu unutar tijela samo s lijeve strane!!! Svrab počinje iza lijevog oka širi se u lijevu nosnicu u grlo, naaajviše u lijevu ruku, u prste, i malo u lijevu nogu. Po cijele dane si češem dlan na lijevoj ruci - ali naravno ne pomaže jer svrab je unutarnji!!! Osim toga nemam nikakvih drugih simptoma, osim tog svraba unutarnjeg koji me muči, a na neurologiji kažu da oni ne znaju što je meni, a da me ne žele slikati jer bi me to ozračilo s obzirom da imam samo 24. godine.
Mooolim vas samo eto informaciju može li to biti to, jer sam na internetu pročitala da je to simptom multiple skleroze. Osim toga osjećam dosta veliki umor, a to škakljanje me dodatno umara...
Da, znam imati promjene raspolozenja, i biti tuzna. I vrtoglavice, ali rijetko, najgori - svrab lijevog dijela tijela. Pliz pomoc
Ne moze ti niko reci sa sigurnoscu,MS ima milion simptoma,uz to svi simptomi koje ms daje opcenito ljudi mogu osjetiti i bez da imaju neku bolest(kad bi svako ko sjeti svrab ili umor imao MS,imali bi drzavu punu ms pacijenata ) i samo doktor preko pregleda moze odbaciti iili potvrditi MS

Ali to sto se brines pojacava simptome,i ne mora da znaci da je do tjela,vec moze biti do tvoje psihe, jer se brines,Opusti se,vjerovatno ce proci samo od sebe.I na kraju krajeva,cak i ako je MS OPET ti kazem nije kraj zivota,s MS vecina ljudi zivi citav zivot normalno

znaci opusti se,i vidi dal ce proci,ako ne prodje onda trazi od ljekara da ti urade MRI

Zadnje uređivanje lana_sa : 29.05.2013. at 23:11.
lana_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 00:45   #2465
MR je poštedna pretraga, ne razumijem zašto te ne žele posnimiti? bolja je od CT ili rendgena
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 09:38   #2466
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
MR je poštedna pretraga, ne razumijem zašto te ne žele posnimiti? bolja je od CT ili rendgena
Koliko vidim, nitko ju ni ne šalje na CT ni na rendgen, niti bi ju slao sa ovim simptomima.

Na MR se šalje sa malo ozbiljnijim indikacijma, a ne sa svrabom, pa odmah na MR kao da je to eto tako. Em je skupa pretraga, em se dugo čeka
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 11:22   #2467
Malo sam letimično pogledala, taj unutarnji svrab može biti od svačega - alergija, anksioznost... Moguće da to uopće nije neurološki problem. Možda ima ovdje na Zdravlju neka općenitija tema pa da tamo pitaš, možda bi netko imao ideju što bi to moglo biti


Quote:
ajant kaže: Pogledaj post
Danas je dan republike, a ne to je drugi 29.
ne znam ni ja jel se čestita
Misliš na Dan Republike 29.11.? Moram se sjetiti da ti čestitam

Mislila sam na Svjetski dan MS-a koji se ove godine obilježavao 29.05., (ali izgleda da ga ipak nitko ovdje ne slavi )
Amelie77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 12:27   #2468
Dobila sam uputnicu za VEP i EEG,pa cu tamo nadam se,ukoliko nesto postoji vidjeti. Medjutim,jucer me pocelo probadati i u predjelu srca s lijeve strane (sto je mozda od zivciranja zbog toga) pa nisam vise uopce sigurna sta mi je. u svakom slucaju hvala na odgovorima
alex2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 13:57   #2469
Ja sam nedavno uradila MRI da bi vidjeli jesul se dogodile nove promjene,sto je obicna praksa nakon 6 mjeseci dijagnoze, i danas me zove sestrica da pita kad mogu vidjeti ljekara ,skroz sam zabrinuta sad dal ce biti novih promjena i sta dalje

Koje ste vi rezultate dobili nakon 2 mri? jel bilo novih promjena?

Zadnje uređivanje lana_sa : 30.05.2013. at 14:09.
lana_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 14:37   #2470
Quote:
Amelie77 kaže: Pogledaj post
Misliš na Dan Republike 29.11.? Moram se sjetiti da ti čestitam

Mislila sam na Svjetski dan MS-a koji se ove godine obilježavao 29.05., (ali izgleda da ga ipak nitko ovdje ne slavi )
Znam što si mislila
šalim se jer me 29. asocira uvijek na stari dan republike, al ne moraš čestitat ne slavim ga
iako sam njega zapamtio a ove nove baš i ne znam dobro


Quote:
lana_sa kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno uradila MRI da bi vidjeli jesul se dogodile nove promjene,sto je obicna praksa nakon 6 mjeseci dijagnoze, i danas me zove sestrica da pita kad mogu vidjeti ljekara ,skroz sam zabrinuta sad dal ce biti novih promjena i sta dalje

Koje ste vi rezultate dobili nakon 2 mri? jel bilo novih promjena?
Kao i sve drugo sa MS svakom je različito vjerovatno, valjda će ti bit dobar nalaz.

Ja sam npr imao pogoršanja u početku, u zadnje vrijeme sam radio MR svake godine i ugl je bilo isto stanje, znala je biti jedna nova koja nije aktivna, ali jako malo novih u zadnje 2 godine (1-3 možda ukupno, mozak, vratna i donji dio kralježnice). Možda ima neke koristi od interferona ili više nema mjesta za nove lezije od starih

Ako si nova po dijagnozi moguće da ima nekih promjena, mislim da nije tako strašno, treba vjerovatno malo vremena dok terapija počne djelovat, zaboravio sam jesi ti na čemu.

Uglavnom nemoj se brinut dok ne vidiš šta je u pitanju, nije zdravo

ja odavno ne gledam lezije tako dramatično, zanima me više kako se osjećam, kao što je rečeno već par puta, bitno je gdje se nalazi, da li je što pogodila.

valjda će biti dobro
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 01:02   #2471
Quote:
lana_sa kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno uradila MRI da bi vidjeli jesul se dogodile nove promjene,sto je obicna praksa nakon 6 mjeseci dijagnoze, i danas me zove sestrica da pita kad mogu vidjeti ljekara ,skroz sam zabrinuta sad dal ce biti novih promjena i sta dalje

Koje ste vi rezultate dobili nakon 2 mri? jel bilo novih promjena?
ja sam drugu MR obavila pola godine nakon prve, i dobri su bili rezultati. nema novih lezija, a stare nisu aktivne.

pa kako se ti osjećaš? bitnije ti je stanje nego ima li ili nema novih lezija. možeš imati lezije na dijelovima mozga koji nisu "bitni". mogu lezije biti i od stvari koje nisu ms, na primjer stres.
možda te liječnik zove da ti kaže dobre vijesti, tko će ga znat ovako. odi pa javi
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 15:50   #2472
E danas sam dobila rezultate

Dakle,imam 1 novu leziju,1 nesigurnu(t.j "rana" koja ne lici na ms leziju,vec koju mogu imati i zdrave osobe).1 je nestala/izlijecila.

I ni jedna od ovih nije bila aktivna


Jel ovo lose,dobro,neutralno?
lana_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 16:57   #2473
Quote:
lana_sa kaže: Pogledaj post
E danas sam dobila rezultate

Dakle,imam 1 novu leziju,1 nesigurnu(t.j "rana" koja ne lici na ms leziju,vec koju mogu imati i zdrave osobe).1 je nestala/izlijecila.

I ni jedna od ovih nije bila aktivna


Jel ovo lose,dobro,neutralno?
Nit smrdi nit miriša kako bi se reklo...Sve je u redu...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 17:05   #2474
Tako se i meni cini,ona je bila zadovoljna ali je zakazala novi MRI za 6 mjeseci..pa ako tada bude nesto novo onda ce me prebaciti na tablete

Kaze najbitnije je gdje se lezije nalaze

Zadnje uređivanje lana_sa : 31.05.2013. at 17:11.
lana_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 09:19   #2475
Ima li tko problema sa spazmovima, poludit ću ove dane kad je ovako odvratno šugavo vrijeme


a noge me kidaju

sad uzimam Sirdalud ali ni on nije nešto opustio mišiće


dobila sam recept da si nabavim Midocalm

jel ga netko koristio, iskustva
VK-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 09:20   #2476
Quote:
lana_sa kaže: Pogledaj post
Tako se i meni cini,ona je bila zadovoljna ali je zakazala novi MRI za 6 mjeseci..pa ako tada bude nesto novo onda ce me prebaciti na tablete

Kaze najbitnije je gdje se lezije nalaze

jel koristiš kakve terapije sad, gdje si u kojoj bolnici, meni je nakon 12 godina rebifa dosta bockanja
tko ti je ponudio tablete
VK-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 17:16   #2477
Nisam ja u Hrvatskoj,a koristim avonex..ne znam jel to dobro,ali koliko utice ako se propusti ponekad? ja ne znam dal bi na odmor nosila avonex
lana_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 20:50   #2478
jako sam danas ljuta jer su mi odobrili toplice 14 dana s obrazloženjem da 21 dan dobiju samo friško operirani. Da li se zakon promjenio jer 13 godina za redom sam išla 21 dan? Kad sam pitala da li mogu uložiti prigovor odgovor je bio neka to ne radim jer mi mogu ukinuti i ovih 14 dana!!!
pa nek nam ukinu i da dišemo i onda neće imati troška oko nas
a i za Rebif ću morati ići na neke pretrage da se vidi da li stvaraju antitjela, pa nek i to ukinu nakon 10 godina u kojih sam imala samo 1 manji relaps
uf jako sam ljutaali prigovor šaljem

Zadnje uređivanje sneza : 04.06.2013. at 20:57.
sneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 02:34   #2479
Moze li mi neko preporuciti gdje mogu naruciti D vitamin? kod nas smiju biti samo do 20 iu dnevno,i rekli mi da mogu jedino naruciti ako zelim sta jace
lana_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 09:08   #2480
Quote:
lana_sa kaže: Pogledaj post
Moze li mi neko preporuciti gdje mogu naruciti D vitamin? kod nas smiju biti samo do 20 iu dnevno,i rekli mi da mogu jedino naruciti ako zelim sta jace

jutro

ja naručujem ovo

http://www.iherb.com/Solgar-Natural-...gie-Caps/22427


ne znam i ja svoj rebif ponekad "zaboravim" obzirom da nema novaca u bolnicama , možda će tek na jesen ili iduće godine davati i tablete kod nas.
Jedva čeka, imam 53 kg i nema više mesa za bosti

sneza mi imamo pravo na 21 dan u toplicama, al ne mogu se sjetiti gdje to ima napismeno

javim ako nađem

@femmelatin jel ti stiglo ulje, meni je jučer stigla druga narudžba

Zadnje uređivanje VK-ZG : 05.06.2013. at 09:15.
VK-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.