Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2011., 21:27   #481
Quote:
travka1 kaže: Pogledaj post
...
Da li je moguce da je upitanju kicma?
Da li je neko isao na EMG i sta se ustvari tu vidi?
....
da, moguće je da se radi "samo" o kičmi
vidi se oštećenje živaca

obavi taj pregled, odi k neurologu i ne razbijaj previše glavu pitanjima na koja nećeš naći odgovor na netu
ukoliko će nalaz emng pokazati oštećenja vjerojatno će te uputiti i neurokirurgu i dalje na magnet
samo trnjenje je prije rezultat nečeg drugog nego ms
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:29   #482
Quote:
sanja2222 kaže: Pogledaj post
naime prije god dana sam saznala da je moja mama bolovala tj.boluje od ms....
napustila me kad sam ja imala 14 god
sad imam 28
od tada sam luda
....
ms nije nasljedna, ali je nasljedna sklonost
imaš više šanse oboliti od nekog tko nema oboljelog u obitelji, ali to ne znači i da ćeš oboljeti, vjerojatnije je da nećeš

mišljenje?
doktor opće prakse, neurolog, psiholog/psihijatar kod koga već ideš zbog depresije
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:35   #483
Po tome bi i ja, i hrpa drugih ljudi mogli biti u rizičnoj skupini. Ima dosta ljudi koji su možda u djetinjstvu ili nekom periodu života doživjeli traumu, o kojoj ne pričaju, iz raznih razloga, da nebi povrijedili najbliže voljene osobe...možda ni to nije ok. ali život ide naprijed, čemu gledati unazad...Glavu gore! Bit će sve ok. U svakom životu ima uspona i padova...
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:44   #484
to sam se nadovezala na onu brigu o pripadnosti rizčnoj skupini...
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 00:36   #485
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ms nije nasljedna, ali je nasljedna sklonost
imaš više šanse oboliti od nekog tko nema oboljelog u obitelji, ali to ne znači i da ćeš oboljeti, vjerojatnije je da nećeš

mišljenje?
doktor opće prakse, neurolog, psiholog/psihijatar kod koga već ideš zbog depresije
hvala na odgovoru.....
moram nesto podhitno ucinit po pitanju toga...
vid mi je super...
neki dan sam bila kod oftamologa i imam akstigmatizam....
isla sam jer me znalo pikat i svrbit na povrsini oka al je reko da je to od zakrivljene roznice...inace ocni zivci su mi svi zdravi...hvala bogu....
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 00:44   #486
Smile

Quote:
cocker kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.Nisam se dugo javljao i sad su me ponukale svojim postovima i Travka i Sanja da vam nešto kažem bez prejudiciranja bilo čega.
Dakle po mom skromnom mišljenju i jedna i druga spadate u rizičnu skupinu, ali konkretne odgovore morate tražiti kod dra odnosno NEUROLOGA.Obično je jedan od prvih simptoma MSa problem sa vidom kojeg nemate(fala Bogu ni jedna ni druga) ALI vam je zajedničko STRES koji ste doživjeli obje a on je okidač za raznorazne boleštine pa tako i MS.Nemojte se bojati nema razloga ,ali ozbiljno shvatite moje riječi i potražite odgovore kod DRa.Ako sam dobro čitao jedna ima 28, a druga 33g Ne želim vam reći da je svijet ružičast jer i same znate da nije.Tražite odgovore.I Travka ne može pregled EMGom dati odgovor.Pretraga da liječnik kaže, da to je MS mora biti"mali milijon" ,a onaj najjači je magnetna rezonanca i punkcija kičme.Riješavajte problem step baj step bez ikakvog straha.
hvala na podrsci...
al sam ujedino zaboravila napomenut da imam problrma vec godinama sa donjim djelom kicme(dizala sam nesto i iskrivio mi se kraljezak)i zna me ukocit da se od bola ne mogu ni smijat...
pa se nadam da mi je taj osjecaj trnjenja u potkoljenici od toga....
a i bila sam ko kod fizioterapeuta i cijelu me ispipotj.pregledavo kraljeske i reko je da mi je kicma doslovno u k......
a o drzanju da ne govorim....
nadam se da nisam dosadna i puno te pozdravljam....
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 00:46   #487
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ms nije nasljedna, ali je nasljedna sklonost
imaš više šanse oboliti od nekog tko nema oboljelog u obitelji, ali to ne znači i da ćeš oboljeti, vjerojatnije je da nećeš

mišljenje?
doktor opće prakse, neurolog, psiholog/psihijatar kod koga već ideš zbog depresije
polly hvala na savijetu....
nadam se da cu skupit hrabrosti i krenut kod doktora!!!
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 00:51   #488
Ako ćemo se igrati doktora, ni ono što je navela Travka, ni ono što je navela Sanja2222 ne upućuje na MS. Kod obje postoje drugi, vjerojatni razlozi za simptome koje osjećaju - ozljeda kod jedne, kičma i psihički stres kod druge.
Pored toga, kao što sam već spomenula, nešto mora trajati ne manje od 24 sata neprekidno da bi se uopće moglo smatrati mogućim simptomom MS-a.
Plus još drugi pokazatelji. Kojih u ovim slučajeva NEMA.
Ali zato ima indikacija za druge dijagnoze.
Zato obavite što imate i prije svega, prestanite tražiti dijagnoze guglajući. Ja bih se mogla naći u svakoj drugoj po opisu. Kao i što se svaki student medicine nađe u svakoj dijagnozi, ovisno o tome koje predavanje sluša.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 00:55   #489
Quote:
sanja2222 kaže: Pogledaj post
polly hvala na savijetu....
nadam se da cu skupit hrabrosti i krenut kod doktora!!!
ak je tebi lakše smišljavat razne scenarije i paničarit
niti ja ne volim doktore, ali ja znam na čemu sam

i da ponovim, ruke i noge hoće trnuti od kičme
nije svaki trnac ms
no treba doktoru otići i početi se na vrijeme liječiti jer se puno toga može i izliječiti
lijepo pamet u glavu i doktoru drugi tjedan
prvo opća praksa pa dalje
od foruma, neta, paničarenja,...nikakve koristi

sretno objema
i vodite brigu o sebi jer neće nitko drugi
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 13:12   #490
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ak je tebi lakše smišljavat razne scenarije i paničarit
niti ja ne volim doktore, ali ja znam na čemu sam

i da ponovim, ruke i noge hoće trnuti od kičme
nije svaki trnac ms
no treba doktoru otići i početi se na vrijeme liječiti jer se puno toga može i izliječiti
lijepo pamet u glavu i doktoru drugi tjedan
prvo opća praksa pa dalje
od foruma, neta, paničarenja,...nikakve koristi

sretno objema
i vodite brigu o sebi jer neće nitko drugi
hvala ti puno na podrsci i savjetima....
samo da mi svadba prođe,i da sev bude ok
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 17:24   #491
Question

Quote:
lemontree71 kaže: Pogledaj post
draga ekipo nisam pratila točno sve od početka, nemam dijagnosticiran ms ali radim sa nekoliko osoba koje ga imaju kao fizio...zanimaju me vaša iskustva, očekivanja jer pretpostavljam da ste većinom bili u doticaju sa mojim kolegama..
pozzzz
ni meni nije dijagnosticirana ms,al me strah jer mi ju mama ima...
prije dvije godine me puko panicni radi problema u vezi i svega sta sam drzala u sebi...
od tada me strah ms....
mama me napustila jos dok sam bila djete i premda ms nije nasljedna nego samo sklonost ka njoj ja samo o tome razmisljam i istrazujem svoje tjelo...
nemam hrabrosti otic kod doktora...
a psihijatrica mi je koma.....
ni sama ne znam sta da napravim jer unazad par dana imam osjecaj u malom prstu na nozi kaon da je utrnjenj ali nije.....
pomagajte
hvala
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 17:34   #492
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ak je tebi lakše smišljavat razne scenarije i paničarit
niti ja ne volim doktore, ali ja znam na čemu sam

i da ponovim, ruke i noge hoće trnuti od kičme
nije svaki trnac ms
no treba doktoru otići i početi se na vrijeme liječiti jer se puno toga može i izliječiti
lijepo pamet u glavu i doktoru drugi tjedan
prvo opća praksa pa dalje
od foruma, neta, paničarenja,...nikakve koristi

sretno objema
i vodite brigu o sebi jer neće nitko drugi
hvala ti puno na odgovoru i podrsci!!!
pusa velika!!!
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:17   #493
Femmelatin i Polly sad bih vas izljubila za vase postove i rijeci ohrabrenja i utjehe.
Nadam se da je kao sto je i femmelatin rekao/la da je samo posljedica od ranjavanja.
Idem 22.02.neurologu pa se nadam da cu znati nesto vise.


Zelim vam sve najbolje,takodje i sanji da sve prodje ok .
Puno pozz
travka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:42   #494
Quote:
travka1 kaže: Pogledaj post
Femmelatin i Polly sad bih vas izljubila za vase postove i rijeci ohrabrenja i utjehe.
Nadam se da je kao sto je i femmelatin rekao/la da je samo posljedica od ranjavanja.
Idem 22.02.neurologu pa se nadam da cu znati nesto vise.


Zelim vam sve najbolje,takodje i sanji da sve prodje ok .
Puno pozz

travka drzim ti fige i uz tebe smo!!!!
javi kako je proslo...
a,ja cu kad skupim hrabrost i poslozim si sve u glavi...
nadam se da mi je to sve od psihe....
puno te ljubim i drzim fige,biz ce sve ok!!!
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 23:30   #495
ee,.ovo moram sad podjelit s vama.....
naime sad citam vase postove i dođem do onoga di se spominje trnjenje usana....
i gle sranja ja sad upravo to osjecam na donjoj usni....
ajme meni koji strah.....
znam da cete rec da sam dosadna al fakat mi je tesko...
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 08:04   #496
Sanja ne znam da li da ti se divim ili čudim ti se kako možeš izdržati toliko neizvijesnost. Trči neurologu, makar privatnom i traži uputnicu za magnetnu. Pa da vidiš na čemu si, ovako se samo mućiš i škodiš si.
Nadam se da nisi član našeg društva.Pozz
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 08:45   #497
Draga moja Sanja, moj ti je savjet da se opustiš i prestaneš tražit dg na netu jer češ naići na sve i svašta što bi moglo biti, a nije.Ovo što govoriš da si pročitala kako nekom trne usna, pa si odma i ti to osjetila, to ti je čisto psihička reakcija isprovocirana velikim strahom i onda di god što pročitaš, rezultat bude-a tako je i meni.Znam to jer sam to i sama prošla kad sam saznala za dijagnozu.Trebala mi je dobra godina dana da se opustim i nastavim sa novim životom bez traženja di će mi što utrnut.I još sam ti htjela reći da trnjenje može bit posljedica depresije.To znam iz iskustva jedne meni bliske osobe kojoj bi utrnula cijela jedna strana tjela od jezika do nožnog prsta.Dijagnoza je kako sam ti navela depresija i terapijom su se svi ti simptomi maknuli.
Ne kažem da netrebaš otići kod neurologa.Svakako to napravi, otkloni sumnje, ali zašto se mučiš, a možda je sve nepotrebno.
Udahni život, živi ga punim plučima, smij se , nedaj da ti razmišljanje o boleštinama kvari divne dane pred tobom.I na kraju krajeva ako se baš i radi o ovoj dijagnozi i s njom se može živjet.Nedaj da stres i strah upravljaju tobom.Pokušaj to prevladati i ne dozvoliti da ti oni budu glavna okupacija u životu.Bit će teško, ali vrijedi se izboriti

Lijepi pozdrav svima!
__________________
što te ne slomi, ojaća te
bfilip65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 10:15   #498
Imam pitanje za svih: Da li vjerujete da vam loše misli drugih (tzv. uroci), zavist i mržnja mogu naškoditi po pitanju zdravstvenog stanja?
Evo što mi se desilo. Malo mi se poboljšalo stanje (imam kratku hodnu stazu i za duže hodanje koristim hodalicu - rolator) pa sam se bez hodalice uputila u dućan udaljen oko 150m. Na povratku srela sam stariju gospođu - invalida od rođenja hoda sa dvije štake (poznata po zločestoći), koju znam praktički oduvijek. Ja njoj kažem "Dobar dan, kako ste?"
A ona meni odgovara pitanjem sa dozom zavisti "Gdje ti je hodalica?" Ja ostanem bez riječi i odem.
Drugi dan sam počela osjećati težinu u nogama koja se je u par dana pojačala do stupnja da jedva hodam. To traje cijeli tjedan i čini mi se da se polako vraćam u prijašnje stanje.
Da li je moje pogoršanje puka slučajnost ili posljedica zavisti jedne vještice? Znam da je srednji vijek prošlost, ali ipak....
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 11:45   #499
Smile

Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za svih: Da li vjerujete da vam loše misli drugih (tzv. uroci), zavist i mržnja mogu naškoditi po pitanju zdravstvenog stanja?
Evo što mi se desilo. Malo mi se poboljšalo stanje (imam kratku hodnu stazu i za duže hodanje koristim hodalicu - rolator) pa sam se bez hodalice uputila u dućan udaljen oko 150m. Na povratku srela sam stariju gospođu - invalida od rođenja hoda sa dvije štake (poznata po zločestoći), koju znam praktički oduvijek. Ja njoj kažem "Dobar dan, kako ste?"
A ona meni odgovara pitanjem sa dozom zavisti "Gdje ti je hodalica?" Ja ostanem bez riječi i odem.
Drugi dan sam počela osjećati težinu u nogama koja se je u par dana pojačala do stupnja da jedva hodam. To traje cijeli tjedan i čini mi se da se polako vraćam u prijašnje stanje.
Da li je moje pogoršanje puka slučajnost ili posljedica zavisti jedne vještice? Znam da je srednji vijek prošlost, ali ipak....


a,gle...nikad se ne zna...kao sta sam ranije napisala nije mi dijagnosticirana ms al me strah zato sto ju mija mama ima...
al ja cu ti rec da ja vjerujem da ima nesto u tim starim cornjicama...
možda zvuci ludu,al vjerujem....
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 14:17   #500
Quote:
bfilip65 kaže: Pogledaj post
Draga moja Sanja, moj ti je savjet da se opustiš i prestaneš tražit dg na netu jer češ naići na sve i svašta što bi moglo biti, a nije.Ovo što govoriš da si pročitala kako nekom trne usna, pa si odma i ti to osjetila, to ti je čisto psihička reakcija isprovocirana velikim strahom i onda di god što pročitaš, rezultat bude-a tako je i meni.Znam to jer sam to i sama prošla kad sam saznala za dijagnozu.Trebala mi je dobra godina dana da se opustim i nastavim sa novim životom bez traženja di će mi što utrnut.I još sam ti htjela reći da trnjenje može bit posljedica depresije.To znam iz iskustva jedne meni bliske osobe kojoj bi utrnula cijela jedna strana tjela od jezika do nožnog prsta.Dijagnoza je kako sam ti navela depresija i terapijom su se svi ti simptomi maknuli.
Ne kažem da netrebaš otići kod neurologa.Svakako to napravi, otkloni sumnje, ali zašto se mučiš, a možda je sve nepotrebno.
Udahni život, živi ga punim plučima, smij se , nedaj da ti razmišljanje o boleštinama kvari divne dane pred tobom.I na kraju krajeva ako se baš i radi o ovoj dijagnozi i s njom se može živjet.Nedaj da stres i strah upravljaju tobom.Pokušaj to prevladati i ne dozvoliti da ti oni budu glavna okupacija u životu.Bit će teško, ali vrijedi se izboriti

Lijepi pozdrav svima!


hvala ti na odgovoru i podrsci....
sada barem znam da ste uz mene,makar virtualno...
ljubim vas i grlim i nadam se da ce sve bit u redu!!!!
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.