Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2011., 14:05   #1
Ja sam stvarno budala

Imam problematičan brak. Zapravo, problematičan odnos, oduvijek.
Muž je prikriveni agresivac, koji je već IPAK imao par epizoda
A ja, ja ga želim ostaviti jer mi se čini da više ne mogu, ali mi je žao djece.
Kad je normala, onda smo svi sretni. Kad je napeto, kao npr ovih dana, onda smo svi nesretni.

S jedne strane, mislim da ga moram ostaviti zbog djece, a onda opet mislim da zbog njih moramo raditi na odnosu Osjećam već veliki umor od svega.

I što je najgore, trenutno me muči kako ću reći svima da se rastajem kao da mi je to glavni problem. Užas..isuse, mislim da gubim razum

jel bio netko u sličnoj situaciji? kako ste skupili hrabrosti? Što se mora desiti da odem.. ne želim ni pomisliti..

e da, on je onaj tip koji je počeo prijetiti da će se ubiti ako se rastanemo..

molim savjet i pomoć.
kruškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 14:18   #2
Quote:
kruškica kaže: Pogledaj post
Imam problematičan brak. Zapravo, problematičan odnos, oduvijek.
Muž je prikriveni agresivac, koji je već IPAK imao par epizoda


Što se mora desiti da odem.. ne želim ni pomisliti..


.

Možda se mora desiti da iskali svoju agresivu u tolikoj mjeri da se nebudeš cijeli dan mogla pridići..........možda se mora desiti da tu agresivu ispolji na djecu..............možda..........možda........... možda..........ali zašto bi ti to čekala kad si u samom uvodu lijepo rekla da je taj brak problematičan; ODUVIJEK!
hrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 14:24   #3
Quote:
kruškica kaže: Pogledaj post
Imam problematičan brak. Zapravo, problematičan odnos, oduvijek.
Muž je prikriveni agresivac, koji je već IPAK imao par epizoda
A ja, ja ga želim ostaviti jer mi se čini da više ne mogu, ali mi je žao djece.
Kad je normala, onda smo svi sretni. Kad je napeto, kao npr ovih dana, onda smo svi nesretni.

S jedne strane, mislim da ga moram ostaviti zbog djece, a onda opet mislim da zbog njih moramo raditi na odnosu Osjećam već veliki umor od svega.

I što je najgore, trenutno me muči kako ću reći svima da se rastajem kao da mi je to glavni problem. Užas..isuse, mislim da gubim razum

jel bio netko u sličnoj situaciji? kako ste skupili hrabrosti? Što se mora desiti da odem.. ne želim ni pomisliti..

e da, on je onaj tip koji je počeo prijetiti da će se ubiti ako se rastanemo..

molim savjet i pomoć.

nisi ti budala. samo si izgubljena i unezvjerena. u ovakvom stanju ne možeš ni jasno razmišljati, a kamoli donositi ikakve odluke. pričekaj da se sve smiri i onda bistre glave dobro odvaži sve činjenice za i protiv takve odluke, možda da se, umjesto da se brineš kako bi im prioćila takvu odluku, posavjetuješ sa nekim bliskim, svojim roditeljima i sl. da vidiš koliko možeš računati na njih ako bi do razvoda došlo.

gle, razvod nije lak, ali nekad je lakše i tako nego živjet u uvjetima u kojima si nesretna, a ako si ti nesretna, onda su i djeca nesretna. samo moraš dobro promisliti. ne znam koliki je omjer trenutaka kada je dobro i kada ste svi sretni i onih drugih kada nije tako i koliko su oni drugi loši da se ne mogu promijeniti tj. popraviti.

sretno u svakom slučaju.
LutonjicaTopork is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 14:33   #4


Napravi plan. Stavi na papir sve troškove, sve mogućnsti, sve izbore, sve što možeš i trebaš. Zatim odi potraži neko stručno mišljenje, savjetnika u Centru za socijalnu skrb i raspitaj se što možeš očekivati nakon pokretanja brakorazvodne parnice. Ako se budeš morala vratiti roditeljima razgovaraj s njima, objasni im situaciju i dogovori vaš boravak kod njih. U slučaju da imaš gdje biti, pripremi tamo prostor za vas.

Reci mužu da ga napuštaš i zašto to činiš. On će plakati i prijetiti, bit će očajan. Ali ne posustaj, ne zavaravaj se i ne vjeruj da će se promijeniti i da će biti bolje. Moraš biti odlučna i jaka u svojoj odluci, budi dosljedna. Ne samo zbog sebe već i zbog djece koja će te trebati snažnu i prisebnu.

Bit će teško i možda na trenutke požališ i pomisliš da toneš, da ćeš poklenuti. Nemoj.
Kako vrijeme bude odmicalo sve će sjedati na svoje mjesto, a ti ćeš se napokon smijati od srca, iako ti je teško povjerovati u to.

Sretno.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 14:55   #5
Quote:
kruškica kaže: Pogledaj post
Imam problematičan brak. Zapravo, problematičan odnos, oduvijek.
Muž je prikriveni agresivac, koji je već IPAK imao par epizoda

A ja, ja ga želim ostaviti jer mi se čini da više ne mogu, ali mi je žao djece.
Kad je normala, onda smo svi sretni. Kad je napeto, kao npr ovih dana, onda smo svi nesretni.
Pitao bi dali ovo IPAK znači nešto fizičko ili je samo oduvijek temperamentan voli galamit i slično.

Ja mislim ako ovo IPAK nije fizičko, da ne trebaš otići od njega za stalno pošto kažeš da ste u one druge dana sretni. Ja predlažem da odeš na neko vrijeme mjesec, dva, tri s jasnim razlozima zašto si otišla i što te smeta, ne onima tipa: dobro ti znaš, što meni smeta itd.

Mislim budimo realni možda si je tip zabrijo da je to normalno i kao prvi korak mislim da je fer jasno mu reći što naopako radi, možda se "resetira".
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:04   #6
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Pitao bi dali ovo IPAK znači nešto fizičko ili je samo oduvijek temperamentan voli galamit i slično.

Ja mislim ako ovo IPAK nije fizičko, da ne trebaš otići od njega za stalno pošto kažeš da ste u one druge dana sretni. Ja predlažem da odeš na neko vrijeme mjesec, dva, tri s jasnim razlozima zašto si otišla i što te smeta, ne onima tipa: dobro ti znaš, što meni smeta itd.

Mislim budimo realni možda si je tip zabrijo da je to normalno i kao prvi korak mislim da je fer jasno mu reći što naopako radi, možda se "resetira".
napisao si vrlo lijep odgovor, jedino što mi je nešto upalo u oko, a možda je slučajno napisano pa pitam za svaki slučaj. ne misliš valjda ozbiljno da ovo IPAK ako nije (samo) fizičko nije/ne može bit (ozbiljan) problem, jel?
LutonjicaTopork is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:07   #7
ovo Ipak znači fizički
naguravanje u svađi.
a inače je dosta glasan kad pošizi. i glasan i vrijeđa.

počeo je i dijete maltretirati. barem ja to tako vidim. grubo ga primi ili mu se unosi u lice
odrasla sam u obitelji u kojoj sam bila psihički i fizički zlostavljana pa sam osjetljivija na te stvari nego netko drugi. možda bi to nekom drugom bilo normalno, ali ja od toga gubim kontrolu i tu počinju naše najljuće svađe. ja sam, kad je on primio dijete zadnji put, zavikala na njega i udarila ga po ruci. on je mene gurnuo tvrdi zbog toga što sam ja njega udarila po ruci.

tko zna, možda sam i ja zlostavljač, ali ne podnosim da dijete dira.
kruškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:13   #8
Quote:
kruškica kaže: Pogledaj post
ovo Ipak znači fizički
naguravanje u svađi.
a inače je dosta glasan kad pošizi. i glasan i vrijeđa.

počeo je i dijete maltretirati. barem ja to tako vidim. grubo ga primi ili mu se unosi u lice
odrasla sam u obitelji u kojoj sam bila psihički i fizički zlostavljana pa sam osjetljivija na te stvari nego netko drugi. možda bi to nekom drugom bilo normalno, ali ja od toga gubim kontrolu i tu počinju naše najljuće svađe. ja sam, kad je on primio dijete zadnji put, zavikala na njega i udarila ga po ruci. on je mene gurnuo tvrdi zbog toga što sam ja njega udarila po ruci.

tko zna, možda sam i ja zlostavljač, ali ne podnosim da dijete dira.
Nisi burno reagirala - branila si svoje dijete. A on je zlostavaljač, ne pretjeruješ.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:21   #9
Quote:
LutonjicaTopork kaže: Pogledaj post
napisao si vrlo lijep odgovor, jedino što mi je nešto upalo u oko, a možda je slučajno napisano pa pitam za svaki slučaj. ne misliš valjda ozbiljno da ovo IPAK ako nije (samo) fizičko nije/ne može bit (ozbiljan) problem, jel?
Naravno da mislim da je problem ako je svakodnevno, izrazito retorički jako itd. ali opet treba biti realan pa reći da neki ljudi jednostavno laju u prazno i to rade glasno - jednostavno su takvi.

Quote:
kruškica kaže: Pogledaj post
ovo Ipak znači fizički
naguravanje u svađi.
a inače je dosta glasan kad pošizi. i glasan i vrijeđa.

počeo je i dijete maltretirati. barem ja to tako vidim. grubo ga primi ili mu se unosi u lice
Ako je tako ja mislim da imaš razloga za ozbiljne korake, sad dali to znači odmah razvod i odlazak za stalno ti odluči, ako nije prošlo sve granice onda možda da mu pokušaš u svijest dovest da to što vam radi izuzetno šteti vašem dnevnom životu.

Ne govorim da to dozivanje u pamet treba trajati godinu dana, ali nadam se da nije takva preša da nemate vremena 15ak dana za jedan ozbiljan razgovor ako hoćeš i svađu ali s konkretnim stvarima, ne općenitim kao nisi došao, tamo si išao, znaš ti dobro, i sl.

Pod konkretno mislim: ti mene psihički maltertiraš i plašiš s tim deranjem, treba mi 3 sata poslije da se smirim, bojim se za djecu, osjetljiva sam na to zbog djetinjstva i slično.

Sretno
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:27   #10
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
ako nije prošlo sve granice onda možda da mu pokušaš u svijest dovest da to što vam radi izuzetno šteti vašem dnevnom životu.

Ne govorim da to dozivanje u pamet treba trajati godinu dana, ali nadam se da nije takva preša da nemate vremena 15ak dana za jedan ozbiljan razgovor ako hoćeš i svađu ali s konkretnim stvarima, ne općenitim kao nisi došao, tamo si išao, znaš ti dobro, i sl.

Pod konkretno mislim: ti mene psihički maltertiraš i plašiš s tim deranjem, treba mi 3 sata poslije da se smirim, bojim se za djecu, osjetljiva sam na to zbog djetinjstva i slično.

Sretno

Ako pročitaš prijašnje autoričine postove vidjet ćeš da je pisala o njegovoj prevari, o svojoj prevari, o njegovoj agresivi, pokušajima mirenja i tako već zadnje 3 godine...

...ne želim zvučati grubo ali pretumbavaš iste probleme još od 2007-e godine, ne misliš li da je možda, ali samo moooožda vrijeme da nešto i poduzmeš (osim kukanja)?
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:28   #11
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Nisi burno reagirala - branila si svoje dijete. A on je zlostavaljač, ne pretjeruješ.
Slažem se da je branila dijete i to sve, ali ako smijem pitati ovako otvoreno, kako se ti usudiš na temelju nekoliko redaka presuditi da je netko zlostavljač i dati apsolutno bezuvjetnu podršku u odlasku bez i trunke zadrške.

Ja se slažem ako se gospođa požalila da vjerojatno nije dobro, ali opet uvijek me čudi kad netko ovako lagano da dijagnozu i rješenje. Benigno je to kad su u pitanju dečko - cura odnosi ali pobogu ovo je cijela obitelj u pitanju.

Nadam se da nisi socijalna radnica po struci, jer ako one ovako reagiraju nakon prve priče i odmah ovako stvore zaključke mislim to je turbo diskriminacija, bez obzira tko se prvi požalio.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:30   #12
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Ako pročitaš prijašnje autoričine postove vidjet ćeš da je pisala o njegovoj prevari, o svojoj prevari, o njegovoj agresivi, pokušajima mirenja i tako već zadnje 3 godine...
Ja se ispričavam, ako je tako 3 godine to je previše. Pogotovo ako su i prevare u pitanju i to obostrane. Bolje je za djecu da se odvojite i to je to.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:37   #13
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Slažem se da je branila dijete i to sve, ali ako smijem pitati ovako otvoreno, kako se ti usudiš na temelju nekoliko redaka presuditi da je netko zlostavljač i dati apsolutno bezuvjetnu podršku u odlasku bez i trunke zadrške.
Ovo je forum, uzimam njezine riječi kao istinite. U protivnom rasprava mi nema smisla. A to što ona opisuje je zlostavljanje. Ili bi ti nekako drugačije okarakterizirao:

Quote:
on je onaj tip koji je počeo prijetiti da će se ubiti ako se rastanemo
- to je manipulacija

Zatim:

Quote:
ovo Ipak znači fizički
naguravanje u svađi.
a inače je dosta glasan kad pošizi. i glasan i vrijeđa.
Quote:
počeo je i dijete maltretirati. barem ja to tako vidim. grubo ga primi ili mu se unosi u lice
Što je to ako nije zlostavljanje? I što bi ona trebala nego zaštiti svoje dijete od nasilja?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:42   #14
Ja nikada nisam cuo, citao ili na bilo koji drugi nacin saznao da su takvi tipovi ljudi okrenuli svoje ponasanje za 180 stupnjeva i postali drugaciji. Mogu se primiriti na tjedan, mjesec ili godinu u najboljem slucaju ali onda opet pocinje pakao.
Za dobro tebe i djeteta, neka ti misli idu prema nacinu kako najbezbolnije i STO PRIJE otici. Nemoj(te) dozvoliti da dijete odrasta u zatrovanoj okolini.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:44   #15
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ovo je forum, uzimam njezine riječi kao istinite....
Ja nisam znao za prošle postove, moja greška.

Ipak često tu vidim u trećem postu od naslovnog - otiđi i ne osvrći se to mi je ajde recimo benigno kad su cura i dečko u pitanju, ali kod obitelji to mi je preteško za reći tako odmah, jer ipak su iza nickova neki stvarni ljudi i sudbine.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:47   #16
Iskreno, po ovome što si napisala brak ti ne valja.
I ako se "navlačite" godinama učini sebi i djeci uslugu i razvedi se.

Nema se on šta unositi djeci i slično bio on temperamentan, ovakav ili onakav.

Podvuci crtu i izbori se za sebe i djecu.

"trenutno me muči kako ću reći svima da se rastajem"
ovo je vjeruj tebi najmanji problem.
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:47   #17
Quote:
kruškica kaže: Pogledaj post
ovo Ipak znači fizički
naguravanje u svađi.
a inače je dosta glasan kad pošizi. i glasan i vrijeđa.

počeo je i dijete maltretirati. barem ja to tako vidim. grubo ga primi ili mu se unosi u lice
odrasla sam u obitelji u kojoj sam bila psihički i fizički zlostavljana pa sam osjetljivija na te stvari nego netko drugi. možda bi to nekom drugom bilo normalno, ali ja od toga gubim kontrolu i tu počinju naše najljuće svađe. ja sam, kad je on primio dijete zadnji put, zavikala na njega i udarila ga po ruci. on je mene gurnuo tvrdi zbog toga što sam ja njega udarila po ruci.

tko zna, možda sam i ja zlostavljač, ali ne podnosim da dijete dira.
a gle. možda nije u cijeloj priči ni bitno tko je i tko se zove zlostavljač, a tko je žrtva. svi ste vi žrtve - nezdravog odnosa.

ne znam koliko je to normalno da se u braku/brakovima izmjenjuju sretne epizode (kako veliš) sa onim ružnim i nesretnim. meni to baš i nije normalno. i ne vjerujem da se tako može živjeti (bez posljedica).
LutonjicaTopork is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 16:18   #18
da, nezdrav odnos
dve budale, najvjerojatnije

nikako se ne mogu suočiti s tim.

zato navlačenje traje godinama.

da, i prevare i navlačenja. dve budale definitivno. da to pročitam od nekog drugog, pomislila bih zašto takvi ljudi smiju imati djecu
a sama sebe stalno uvjeravam da to i nije tako strašno sve skupa.
kruškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 17:35   #19
Quote:
kruškica kaže: Pogledaj post
da, nezdrav odnos
dve budale, najvjerojatnije

nikako se ne mogu suočiti s tim.

zato navlačenje traje godinama.

da, i prevare i navlačenja. dve budale definitivno. da to pročitam od nekog drugog, pomislila bih zašto takvi ljudi smiju imati djecu
a sama sebe stalno uvjeravam da to i nije tako strašno sve skupa.
oprosti, ali ti kao roditelj (i kao odrasla i odgovorna osoba) sebi ne smiješ dopustiti uopće takvo razmišljanje. razmišljanje o tome je li i tko budala i koliko vas je - neozbiljno i ne vodi nikamo. ti moraš sjesti sama sa sobom i razmisliti kako vi živite i možete li i trebali li i dalje tako živjeti.
LutonjicaTopork is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 20:03   #20
prevare su posljedica nečeg što ne štima braku/vezi, a još i fizičko i psihičko maltretiranje. ne vidim razloge opstanka takvog braka. jadno dijete među vama, nezrelim sebičnjacima.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.