Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2024., 11:12   #4281
Koji je postupak za otvaranje porodiljnog 28 dana prije termina? Kad to treba predati na HZZO?
Meni bi to bilo 13.05. i zbunio me ovaj dio: "Zahtjev za ostvarivanje prava prema Zakonu o rodiljnim i roditeljskim potporama („Narodne novine“, broj 152/22. – u daljnjem tekstu: ZRRP) podnosi se najkasnije 15 dana prije naznačenog roka za početak njegova korištenja ako ZRRP-om nije drugačije propisano (članak 56. stavak 4. ZRRP-a)."

S obzirom da ce mi placa za 4. mjesec biti isplacena 15.05. mogu li traziti da mi i ta placa ulazi u prosjek?
Tina31 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 14:38   #4282
tina, ta placa ti nece uc, a sta se tice predavanja zahtjeva pa mora ti prvo gin otvorit (dobit ces doznaku), kako ces predat bez toga imas vrimena jer ionako ces naknadu za tih 17 dana svibnja dobit oko 18.6 , dosta je da predas bilo kad kad dobijes papire za otvaranje porodiljnog
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 15:01   #4283
Hvala Vedrana na odg.
Tina31 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2024., 15:03   #4284
ja sam otvarala 45 dana prije
45 dana prije termina mi je padalo na nedjelju, pa mi je doktorica rekla da se javim u ponedjeljak, tako da sam retroaktivno otvorila bolovanje. Taj ponedjeljak sam išla predati papire na hzzo i sve je prošlo ok. na doznakama piše taj datum od nedjelje (45 dana prije)
*ivancica* is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 08:55   #4285
daju oni i prije doznake za porodiljni, zna se kad pocinje (s tim da vecina gin priznaje samo 28 i 45 dana prije, nijedan dan između ne dolazi u obzir ) . na kraju krajeva sta se sve te papirologije tice ovisite iskljucivo o referentu na zavodu cini mi se da su manje ispostave fleksibilnije s rokovima
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.