Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2022., 10:39   #10001
Vratila sam se iz Londona prošlu subotu. Nakon otkazanog easy jet leta, našli let wizzairom iz Ljubljane za isti datum. Easy jet korektno vratio novce nakon 2 dana i za povratni let koji nije bio otkazan, ali nije nam odgovaralo vratiti se na drugi aerodrom, Rijeku, iz koje su bile rezervacije.
Smještaj Travelodge Manor house, odlična lokacija, 5 m od podzemne, linija Piccadilly podzemne. Miran kvart, divan Finsbury park odmah preko puta Pješke 10 min do turske četvrti, odličnih restorana s dobrom hranom, npr večera nas 4 za 110 funti
London kao London, divan, živ, ovaj put pun ljudi, ali nije se to toliko osjetilo koliko je izgledalo na TV. Moj treći posjet, dosta smo toga ponovili, ali gušt je samo biti tamo i šetati, gledati ljude, voziti se Temzom.
Htjela sam napisati nešto što me dosta bunilo kod rezervacije vlaka s aerodroma do centra Londona, pa da pomogne drugima.
Letjeli smo na Luton. Na Lutonu imate odmah ispred shuttle bus za koji kupite kartu u busu oko 2 funte i vozite se 5 min do Luton Parkway, željezničke stanice i tamo uzimate vlak za centar Londona oko 25 min vožnje. Za vlak je dobro kupiti kartu online, možete i na licu mjesta ( mi smo tako uzeli, jer nam je propala unaprijed kupljena karta, avion je kasnio 2 sata). Karta je od 20-40 funti povratna, ovisi ako stavite točno vrijeme ili flexibilno, da li je peak ili off peak. Znači karta za vlak se uzima Luton Parkway-London (birate stanicu koja vam odgovara)
supergirl1 is offline  
Old 10.06.2022., 21:10   #10002
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post


Hmm, iskreno mislim da se ne isplati ici u London preko turisticke agencije. London je JAKO jednostavan za isplanirati, trebat ce ti pola dana.

1. Bukiras let
2. Nades hotel bilo gdje u centru, sve je odlicno povezano s podzemnom
3. Podzemnu samo platis karticom i skinu ti novce s racuna
4. Guglas znamenitosti i kako doc do njih podzemnom

To ti je uglavnom to
Interesantno.

Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Sama! Pise ti u postu iznad tvojeg. Google is your friend.
Si sigurna da odem sama? Velegrad je to.
Hladnaprehladna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.