Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2016., 12:28   #1
Opoziv poklona- neosnovano bogacenje

Stranka u ostavinskom postupku ucini majci poklon u vidu idealne trecine stana.
Majka se pokaze nezahvalna, izbaci stranku na ulicu.

Krene tuzba, advokat stranke zahteva opoziv poklona zbog grube neblagodarnosti.
Proces je pri kraju, posle 11 godina.

Tuzbom medjutim nije trazena naknada zbog toga sto tuzena sve vreme koristi ceo stan, i sto je stranka morala da se iseli u stan koji je ranije, pre ostavine, izdavala i ubirala kiriju.

Pitanje: moze li se, ako se dobije spor oko opozva poklona pokrenuti novi za neosnovano bogacenje i izgubljenu dobit, ili je to zastarelo?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 15:08   #2
Da, trebalo je i to uklopiti u tužbu. No može se pokrenuti i dodatna tužba, ali dio je otišao u zastaru.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 15:21   #3
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Da, trebalo je i to uklopiti u tužbu. No može se pokrenuti i dodatna tužba, ali dio je otišao u zastaru.
Tja, ako je rok zastare za neosnovano bogacenje 10 godina, nije tako strasno.

Ali ne kontam da li se ovo sto sam ja izdavao stan pa zbog toga imao stetu moze podvuci pod neosnovano bogacenje tuzene?

Verovatno ne, to je moja izmakla korist, a tu su mislim rokovi zastare kraci.

Ali ima tu jos jedna stvar, 2014. sam podneskom prosirio tuzbeni zahtev trazeci izmaklu korist u vidu iznosa kirije koju sam svakog meseca uzimao za stan koji sam izdavao i u koji sam bio prinudjen preseliti se.

Sud je uvazio protivljenje suprotne strane u odbacio zahtev za prosirenje tuzbenog zahteva.

Da li je mozda ovo prekinulo zastarevanje?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.