Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 19.10.2007., 01:56   #1
TUHO-R-A - Turisthotel d.d.

Čitam članak na Lideru o Turisthotelu d.d. Zadar u kojem autor u samom uvodu kaže
Quote:
Živ sam se htio požderati jer nisam imao keša za kupnju zadarskoga Turisthotela, a nisam želio prodati ništa iz portfelja da bih kupio TUHO.
Novinar izvodi svoju analizu i procjenjuje da zemljište na kojem je apartmansko naselje vrijedi 300 eura, te procjenjuje da sami apartmani vjerojatno imaju prosječno 40 kvadrata (mada je većina po 20-30 kvadrata) i da kvadrat mora vrijediti barem 2000 eura (a radi se zapravo o bungalovima i jeftinoj gradnji). Tako je došao da dionica zapravo vrijedi 4.855 kn, dok joj je trenutna cijena 1510 kn. Autor na kraju, kako je red, navodi da među ostalima posjeduje i TUHO dionice. Ko bi reko.

U situaciji gdje mnogi novi dioničari ne znaju kuda s povratom od HT-a, kad se dešavaju ludi skokovi i padovi poput CRAL-a ovakve navlakuše bi mogle biti materijal za Samodola. Pazi, naslov članka, velikim masnim slovima, glasi - Zbog stampeda na T-HT ostalo mi je novca za Turisthotel A nadnaslov TUHO-R-A: Zašto će vrijednost te dionice narasti... kad-tad

Možda niste ni znali za tu dionicu do danas, kao ni ja, pa eto, neka ima svoju temu. Procijenite ju temeljitije od gornjeg novinara ili ulijećite odmah ujutro. Možda je to novi Croatia Airlines ili Željezara Split.

Naselje Zaton (=Turisthotel)
TUHO-R-A Kapital-Plus
TUHO-R-A graf Rast
Prospekt
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.