Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 21.08.2010., 18:33   #19
Quote:
=Vojky;28455168]Svugdje se državno kontroliranja firma ponaša slično - zato se država i ne treba izravno petaljati u privredu. Tražti da se država izravno petlja - znači reći: "ja mislim da su političari najpametniji ljudi i treba im dati još više utjecaja".

Nebi se u potpunosti složio sa ovom tvrdnjom , jer ima niz firmi i djelatnosti nad kojima i zemljama EU država ima vlasništvo ili kontrolu.
Željeznice , ceste, avio industrija i niz drugih djelatnosti i usprkos tome su uspješne
Malo je primjera ili ih nema da su banke u tim zemljama u stranom vlasništvu i da država nema utjecaj na njih, kao što je to slučaj kod nas.
Sve te zemlje pojačavaju svoj utjecaj na te subjekte zbog spoznaje da su u mnogome doprinijeli ovoj krizi.
Merkelica je velik pristalica i često govori o društvenoj odgovornosti velikih firmi i pomoć koju su te zemlje pružile posrnulim firmama pojačat će taj utjecaj.
Quote:
Državi je da stvara preduvjete i usmjeruje razvoj. Recimo, država odlučuje što će s poticajima za selo: baviti se razvojem suvremenog poljodjeljstva ili ga povezati sa socijalonom politikom. Mi smo radi HSS-a izabrali ovo drugo. I zato imamo rast pocitaja od 300% u 7-8 godina uz nikakav rast produktivnosti i potpuno oslanjanje na pšenicu i kukuruz, za koje treba najmanje raditi.
Točno je da je najvažniji i prioritetni posao države da stzvara preduvjete ili kao što se voli reći "okvir" ali je naša tu debelo zakazala.
Točno je da su poticaji često socijalno motivirani iako je bilo i drugih ideja u HSS-u. Državna mirovina za sve građane i seljake .

Nekad se u HSS-u drukčije razmišljalo i davalo veliki značaj ekološkoj proizvodnji, koja se na moju radost usprkos nevelikoj pomoći države razvija.
Pšenicu i kukuruz treba stimulirati samo u okviru naših potreba i strateškog interesa samodostanosti proizvodnje hrane. 600-700 tis. tona i gotovo.
Bio sam jedan od većih lobista pokretanja ekološke proizvodnje i poznat mi je niz događanja i činjenica vezanih uz tu granu poljoprivrede kojoj još nije dat značaj i status koji zaslužuje.
No to nije tema ali i to je vezano za proračun .
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.