Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2011., 15:46   #21
mi imamo neki od 12", piše na njemu speedy, iz TL je, cca 450 kn bio, ljubičasti naravno
prošlo ljeto s 2,5 god nije baš znala što bi s njim i jako teško je okretala pedale, ove godine ga vozi solidno. tu i tamo treba pomoći pa pogurati malo, ali kad se ona želi voziti - vozi ga.
curka nije ni nešto jako velika ni snažna, ali kad ima volje biciklić ide samo tako
veći problem je što joj zna dojaditi negdje daleko od kuće pa imamo problem jer uz kolica od mlađe, treba još i taj biciklić nekako dogurati nazad
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:46   #22
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Zato sam i pitala u čemu je fora da se nekima pedale tako teško vrte, a nekima idu lagano. Jel to stvar cijene(kvalitete)?
stvar je težine bicikla. nije isto pokretat bicikl od 4 kile ili onaj od 10 kila. a oni jeftiniji su obično i teži.

nožna kočnica mojoj samo smeta. jer nema snage okretat pedale pa krene prema nazad pa koči.

recimo, nećak sad ima ovaj veći bicikl, od 4 godine na dalje, i skuplji, lakši (oko 100 kuna košta) - d. na tom većem, na kojem jedva dohvati pedale uspije okrenut čak par puta, dok na ovom malom, teškom ne uspije.

zapravo, slažem se sa savjetom za kopiju like a bikea.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 15:55   #23
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
stvar je težine bicikla. nije isto pokretat bicikl od 4 kile ili onaj od 10 kila. a oni jeftiniji su obično i teži.

nožna kočnica mojoj samo smeta. jer nema snage okretat pedale pa krene prema nazad pa koči.

recimo, nećak sad ima ovaj veći bicikl, od 4 godine na dalje, i skuplji, lakši (oko 100 kuna košta) - d. na tom većem, na kojem jedva dohvati pedale uspije okrenut čak par puta, dok na ovom malom, teškom ne uspije.

zapravo, slažem se sa savjetom za kopiju like a bikea.
Da, čitala sam jučer na netu da se preporučaju ovi teži biciklići jer su sigurniji i teže lomljivi ako dijete padne. Mada mi je zapravo manje bitno kak bu bicikl prošao ako mala padne s njega, ja bi neki lakši: da ga može gurat i da, kad padne i priklješti joj nešto (nedaj bože), ne ozljedi je.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 16:12   #24
e, da, stvarno! ti teži su sigurniji - nije stvar samo da se neće bicikl polomit, nego su i stabilniji, teže se prevrću, teže dijete pada (skup s biciklom)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 16:53   #25
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Tražila sam ovakvu temu pa je nisam našla. Ako već postoji ispričavam se na otvaranju nove i slobodno spajajte s postojećom temom.

Zanimaju me vaša iskustva s kupnjom(ili nabavkom) biciklića za djecu.

Moja mala je sad 3 godine i rado bi joj nabavili bicikl. Poveli smo i nju da vidimo što joj se sviđa i što bi mogla voziti i zasad smo ustanovili sljedeće:
- bicikli u Turbolimaču- koji god je probala nije bila dsta snažna za vrtit pedala. Biciklići su dosta teški sami po sebi. Cijena je nam je relativno ok (oko 400 kn)

- Turbosport- kako smo bili samo u prolazu nisam zapamtila puno pojedinosti, ali našli smo jednog koji joj se sviđa.Pedale idu jako lagano, ali je i fora da idu "unatrag" (znači nema nožnu torpedo kočnicu(?) već samo ručne).
Problem je što košta kojih 800 kn. Namjeravamo ga pogledat malo bolje drugi put.

- isprobala je još par biciklića u Intersparu i sličnim trgovimama, isti je problem, ne može okrenut pedale.

Zanima me kakva imate iskustva s dječjim biciklima koje voze vaši malci.
Trebaju li trogodišnjaku ručne kočnice ili torpedo stražnja kočnica?
Gdje ste kupili bicikl? I koja je "fora" s tim pedalama koje se tako teško okreću nasuprot ovih koje idu lagano (ovisi o cijeni bicikla ili o nečem drugom?)
Je li bicikl veličine 16' preveliki za trogodišnjaka? (nama se čini da nije, ali opet nismo sigurni da dobro gledamo)

Kako smo početnici i do sad nismo kupovali dječji bicikl molim za pomoć.
Obavezno mora biti nozna kocnica nikako rucna jer dijete od 3 godine ne moze stisnuti rucnu kocnicu.

Ja sam svojoj kceri kupio ovaj bicikl X-plorer Animator 12"
http://www.xplorerlife.hr/proizvod/2...cm-animator-12
I odlican je dijete je odusevljeno s njim,koliko sam trazio po svim ducanima jedini daju garanciju 3 godine na bicikle i to me je odmah osvojilo jer mi je nekako jamcilo sigurnost bicikla i cijena je kao i u turbu limacu a ovaj bicikl izgleda 100 puta bolje nego od njih.

Imaju svoj ducan u centu Kaptol na 1 katu ,ali svugdje vidim ove bicikle i po specilaiziranim ducanima i po centrima,cini mi se da sam ga jos vidio u sparu i hervisu,ali ja sam ga kupio u centru kaptol na 1 katu u njihovom ducanu.


Nadam se da sam pomogao
fjonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 16:58   #26
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Pa to je bit. Moja nema snage za vrtit, možda bi i volje imala, ali nema snage.
tako i moja, ne samo da ima volju nego vice cikl cikl i odmah sjeda, ali ne moze stisnuti pedalu cak ni kad stane na nju prakticki
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Problem je s like a bikeom kaj je on, ajmo reći, nestabilan. Mojoj se maloj sviđa kad ona može na nešto posjesti guzu i staviti nogice na nešto stabilno (pedale). Like a bike je probala samo malo i nikako joj nije sjelo to što ga mora držati inače se prevrne. Možda da ga je probala koji dan ali ni smo bili u prilici. Vidjet ćemo još, meni je like a bike i slični biciklići jako sviđaju i stvarno mislim da su korisni baš kako kažeš, ali kaj kad je mala drugačijeg mišljenja
isto!
mislim d aj e problem jer nikad nije vidjela nikog na tome i uopc ene kuzi kako se to treba voziti.
U svakom slucaju, mi smo odustali od kupovine i bicikla i lajkabajka za sad, neka sjedi na biciklima od malih susjeda, kupit cemo sljedece godine
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 21:15   #27
Mi smo kupili ovo capriolo star i jako smo zadovoljni. Kada sam ga gledala u katalogu djelovao mi je mali (12"), s tim da je pisalo da je za visinu do 100 cm, a maleni ima više od 100. Međutim, kad je sjeo na njega vidjeli smo da bi veći bio promašaj, i da bi ga bilo strah da vozi. Težak je u pizdu materinu. , dušu ispustim dok ga iznesem zajedno sa bebom na treći sprat, ali bolje da je teži, jako je stabilan.
Okretanje pedala je bilo jako teško za savladat. Nikad ga nije zanimalo i nikad nije htio ni da pokuša. Ali ima tvrdoglavu mater. Naštimali smo biciklić u dnevni boravak tako da su pomoćni točkići bili na uzvišenju da bih omogućila motanje u prazno. I onda podmićivanje, nagrađivanje za svako motanje. Trebao je čitav dan i jezik mi je otpao od pregovaranja dok je savladao neku psihičku prepreku da okrene pedale jednom. Mislim da smo ga sedam dana izvodili na biciklu i gurali svo vrijeme. Prošao je možda nepun mjesec i sad trčim za njim.
Pedale su i meni djelovale jako teške za okrenuti, možda zato što je on tako djelovao dok vozi. Sad kad je savladao pedalanje, izgleda laganini.
E sad, ja sam znala da će on uživati da vozi, prvo to treba da skontaš a onda da kupuješ i mučiš se.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:13   #28
Quote:
fjonix kaže: Pogledaj post
Obavezno mora biti nozna kocnica nikako rucna jer dijete od 3 godine ne moze stisnuti rucnu kocnicu.
Kako ne bi moglo, čisto sumnjam da je moj sin neka iznimka. Koči ručno na like a bikeu kad je imao 2 i pol godine i od neki dan i na običnom bicikliću (sad ima 3,5 god).
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:42   #29
kak se to ručno koči na like a bikeu?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 13:28   #30
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kak se to ručno koči na like a bikeu?
Da ne ispadne da lažem i fantaziram, širim neistine etc



Ovo je slika od prošlog ljeta, kočnica je na desnoj ručki, kada so odgurne i postigne brzinu, maleni digne noge sa strane biciklića i tako koči (a ponekad i struže cipelama ).
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 13:35   #31
ma ne mislim da fantaziraš, nego baš to - dovoljno je spustit noge i zakočiš, ne vidim potrebu za ručnom kočnicom na like a bikeu. naš ju nema. tojest, obično ju nemaju, ali ja sam zamišljala one drvene.

__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 14:19   #32
Pa moš spustit nogu i na običnom bicikliću, al ne moš uvijek zakočit tako...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 14:29   #33
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Pa moš spustit nogu i na običnom bicikliću, al ne moš uvijek zakočit tako...
pa nemoš, a najviše ti smetaju pedale, kojih ovdje nema. kod likea bikea je se sve radi nogama - i pokretanje i kočenje. valjda.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:16   #34
Hvala na slikicama vaših biciklića,sad bar znam kaj da gledam (i gdje da gledam, ja npr. u Intersportu nisam mislila tražit).

Ride a bike i slično ne bi, znam prednosti ali moja nije za to.
Pogledat ćemo onda neki manji bicikl. Valjda ćemo naći neki koji može pokrenut (nade mi je dao ovaj koji smo vidjeli za 800 kn koji je jedini mogla pokrenut)
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:10   #35
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma ne mislim da fantaziraš, nego baš to - dovoljno je spustit noge i zakočiš, ne vidim potrebu za ručnom kočnicom na like a bikeu. naš ju nema. tojest, obično ju nemaju, ali ja sam zamišljala one drvene.
To s fantaziranjem ja više onako u forumskom stilu

Da, pretpostavljala sam da si mislila na drveni like a bike, znam da oni (većinom) nemaju ručnu kočnicu.

M. jeste kočio u samom početku nogama (i odoše 2 para tenisica u nepovrat) ali kad je savladao odgurivanje i ravnotežu naslonio bi nogice sa strane i kočio ručnom.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:45   #36
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Kako ne bi moglo, čisto sumnjam da je moj sin neka iznimka. Koči ručno na like a bikeu kad je imao 2 i pol godine i od neki dan i na običnom bicikliću (sad ima 3,5 god).

Svi bicikli svijeta barem oni dobri imaju zadnje torpedo kocnice radi sigurnosti dijeteta,jer kocnice na ruku ili celjust kocnice se ne preporucaju za malu djecu radi njihove sigirnosti jer dijete od 3 godine ne moze kvaliteno i jako zakocitit rukama kao sto moze nogama na torpedo kocnicu

I celjstu kocnice ne drze tako jako i ne koce dobro kao zadnja torpedo kocnica

Ne kupujte nikako dijetu bicik koji nema zadnju torpedo kocnicu ti nije sigurno za dijete.

Svi brandovi svijeta trek ,scoott ,giant imaju zadnje torpedo kocnice i to sve govori.
fjonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 10:18   #37
Ne treba štedjeti na dječjim biciklima.Tko god ima financijske mogućnosti neka kupi aluminijski,dakle lagan,kvalitetan sa sustavom za promjenu brzina primjeren snazi djece,kvalitetnim i pouzdanim kočnicama.

Opekao sam se kod sina-kupio za 300 kuna Pevecov i prodao ga za 3 tjedna,otišao u DSG (u BJ),uzeo mu Univegu.Na njoj se mogao voziti,mijenjati brzine,kočiti,..Sada sam kćeri u Koprivnici uzeo bicikl 20 cola,6 brzina (živimo u rupi i kuda god krenemo idemo u brdo ),aluminijski,kvalitetan,istina preskup za klince po meni ,1217 kuna li ne žalim.

I nešto što košta 0 (nula) kuna:redovito provjeravjte gume,pripumpajte jer neneapumpane gume znatno oteževaju vožnju,djeci pogotovo.Druga stvar : povremeno malo nauljite lanac,naravno ne pretjerujte.Bolje je strojno ulje nego WD40 ali i on posluži.
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 14:20   #38
Dječji bicikli

Ili sam ja luda ili teme nema, molim moderatore da spoje s temom ako postoji.

Uglavnom, kupujemo maloj bicikl i sad smo na sto cuda, da li uzeti bic s torpedom koji se nama cini sigurnija varijanta ali ona ima problema s namjestanjem pedala, ili samo s rucnim kocnicama za koje nam se cini da ne moze dijete dovoljno jako stisnuti da dobro zakoci ali joj je puno lakse kretati jer moze narihtati pedale.
Pliz vasa iskustva!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 14:26   #39
šta je torpedo?

joj, mene boli glava čim se sjetim da moram oko svake njene igračke mozgati.. gdje su bila vremena kad si imao za kupiti ponija u 3 boje

mi smo dobili od frendova biciklić-ima prave gume, dvije kočnice, pomoćne kotače, sic se skroz spušta pa tako da i moja od 82 cm može okretati pedale..

samo ću joj još kupit zvonce na ebayu od kineza..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 14:35   #40
kocnica nozna, kad okreces unazad pedale
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.