Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2012., 14:56   #1
Sulejman Veličanstveni / Muhteşem Yüzyıl





Uskoro na RTL Televiziji.

Serija prati Sulejmanov buran život, uspjehe, pohode, intrige na dvoru i u haremu, dočaravajući epohu 16. stoljeća i moćnog Osmanskog carstva. Sultan Sulejman je na vlast stupio kao mladić od 26 godina, dok je njegova vladavina trajala 46 godina. Bio je najznačajniji osmanski vladar koji je učestvovao u osvajačkim pohodima po Europi, Aziji, a 1521. godine zauzeo je i Beograd.

Ipak, Sulejmanove ambicije bile su još veće, kretao se prema Austrougarskoj predstavljajući prijetnju čitavoj zapadnoj Evropi. Nakon jednog od mnogobrojnih putovanja po Crnom moru, na carski brod koji je prevozio ženske robove kao poklon Sulejmanovoj sviti, dospjela je i Rokselana, kćer ukrajinskog pravoslavnog svećenika. Djevojka je oteta i prodana u roblje, a Sulejman je upravo nju izabrao za svoju novu ženu. Aleksandra je tako postala Hurem. Rodila je Sulejmanu četvoro djece i zajedno s njim vladala Osmanskim carstvom.

Serija je izazvala kontroverze u islamskom svijetu, jer je Sulejman predstavljen kao nemoralan čovjek, bez poštovanja prema ljudima i sklon osobnim zadovoljstvima. Brojne pritužbe gledatelja upućene zbog negativnog predstavljanja ove povijesne ličnosti nisu umanjile popularnost serije u zemljama u kojima je prikazana.

Uloge:
Halit Ergenç - Suleiman the Magnificent
Nur Fettahoğlu - Mahidevran Sultan
Meryem Uzerli - Hürrem
Nebahat Çehre - Ayşe Hafsa Sultan
Okan Yalabık - Pargalı Ibrahim Pasha
Selma Ergeç - "Hatice" Sultan
Filiz Ahmet - "Nigar" Kalfa
Alp Öyken - Pope Clement VII
Selma Keçik - "Daye" Hatun
Nihal Büyükağaç - "Gülşah"
Selim Bayraktar - Sümbül Ağa
Fatih Al - Matrakçı Nasuh
Mehmet Günsür - Şehzade Mustafa
Burak Özçivit - Malkoçoğlu Bali Bey

Jay Bluebell is offline  
Old 11.04.2012., 15:00   #2
Ajme,opet Turci

Pa kad će Kinezi više
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Old 11.04.2012., 15:10   #3
Ne kuzim sta Sulejman radi medju sapunicama

kad je povijesna dramska serija
__________________
Ximena Navarrete & William Levy for People En Español ♥♥♥

When calls the Heart - Jack proposes Elizabeth ♥♥♥
pipa is offline  
Old 11.04.2012., 16:07   #4
dobili smo i topic, extra sad samo da počne
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is online now  
Old 11.04.2012., 16:29   #5
Dobar izbor RTL-a
seeni is offline  
Old 11.04.2012., 18:35   #6
Quote:
pipa kaže: Pogledaj post
Ne kuzim sta Sulejman radi medju sapunicama

kad je povijesna dramska serija
Nije važno povijesno razdoblje,ako je tip serije sapunica

PS
offtopic, ali moram ponoviti,momak je zapalio pola Hrvatske, naš Zrinski je poginuo u borbi protiv njega, meni je jako neobično da gledamo seriju u kojoj je on pozitivac
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 11.04.2012., 18:39   #7
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Nije važno povijesno razdoblje,ako je tip serije sapunica
Turci prave samo dramske serije
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Old 11.04.2012., 18:50   #8
nadam se da će ovo biti prava povjesna dramska serija.. i da će je rtl u komadu prikazivati
M.Williams is offline  
Old 11.04.2012., 18:55   #9
A ja se već ponadao da će RTL ostati normalna televizija.
MystSky is offline  
Old 11.04.2012., 19:17   #10
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Nije važno povijesno razdoblje,ako je tip serije sapunica

PS
offtopic, ali moram ponoviti,momak je zapalio pola Hrvatske, naš Zrinski je poginuo u borbi protiv njega, meni je jako neobično da gledamo seriju u kojoj je on pozitivac
Još da si ovo pročitao.

Quote:
Serija je izazvala kontroverze u islamskom svijetu, jer je Sulejman predstavljen kao nemoralan čovjek, bez poštovanja prema ljudima i sklon osobnim zadovoljstvima. Brojne pritužbe gledatelja upućene zbog negativnog predstavljanja ove povijesne ličnosti nisu umanjile popularnost serije u zemljama u kojima je prikazana.
Tip serije sapunica su i Kućanice i Uvod u anatomiju, pa su svejedno ovdje. Osim toga, Sulejman se emitira u Turskoj jednom tjedno, 90 minutna epizoda. I traje po sezonama, kao i gorespomenute.
Jay Bluebell is offline  
Old 11.04.2012., 19:20   #11
opa, stiže na RTL?! ja pratim na PRVA TV, iako sam u početku bila malo razočarana, moram priznati da ne propuštam epizode. serija je stvarno totalna navlakuša! ibrica tj. ibrahim paša, uf yaaa, pravo otkriće. čok tatli
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 11.04.2012., 19:40   #12
Sorry ako je offtopic,jel se spominju Hrvati ili barme Bosna u ikakvkom kontekstu?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 11.04.2012., 20:01   #13
Serija je sjajna. Svakako ću gledat,nešto novo za promjenu.
__________________
El Clon | Camaleones | ¿Dónde está Elisa?
Pase lo que pase, estaré a tu lado... Por siempre mi amor
WitchHunter is offline  
Old 11.04.2012., 20:04   #14
trenutno sam negdje na 20. epki čini mi se i nema spomena bilo kakvih naših sa ovih prostora. imau jednoj epki na početku osvajanje zemuna i beograda, ali u seriji nema nekih krvavih borbi koje se protežu preko nekoliko epizoda. najduže je trajalo oko osvajanja rodosa. btw. ovo nisu spojleri, nego povijesne činjenice koje svatko može pročitati na internetu, baš kao i o životu sulejmana, rokselane kasnije hurem sultan, ibrahim paše tzv. pargalija itd. znači ne otkrivam ja ništa novo ovdje. u seriji se drže povijesnih činjenica, naravno da je sve prilagodjeno seriji i gledateljima (spletke u haremu, politička podmetanja itd.), ipak ne gledamo dokumentarac nego zabavni sadržaj. tko želi znati više povijesnih činjenica, na neprikazanom na str. 2 ili 3 ima tema o ovoj seriji koju je otvorio harem-team koji je pratio paralelno sa turskim epkama i seriju prevodio na naš jezik (to i dalje rade). jedna usputna info, scenaristica serije meral okay (1959. godište) je danas sahranjena. borila se sa rakom pluća nekih godinu dana.

malo čudno, gledaš sulija kako osvaja ove prostore a on je glavni lik kojeg simpatiziraš (barem većina gledatelja, naročito ženski dio. halit je to ). ja na seriju gledam kao na vestern filmove di navijaš za kauboja da ga ne ubiju zločesti indijanci. mislim, znamo kako je bilo u RL i tko je kako prošao. za takve stvari postoji history channel. ne miješam RL i fikciju. serija je dobra večernja razbibriga i opuštalica. pored toga sam i dosta naučila iz povijesti jer nešto gledam pa kasnije idem guglat činjenice. recimo ovaj pargalija ibrahim, veliki vezir, bio grk, a kada sam vidjela popis velikih vezira osmanlijske imperije začudila sam se koliko ih je bilo sa naših prostora http://en.m.wikipedia.org/wiki/List_..._Grand_Viziers ...
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 11.04.2012., 20:41   #15
svi koji očekujete povijesnu seriju to nije povijesna serija i to je nas na početku jer smo se jako pripremale povijesno za ovu seriju malo razočaralo, ali kad prihvatiš da to nije povijesna serija, onda je to jako zgodno, a kad još imaš kraj sebe gamze koja ti mnoge stvari pojasni i objasni, onda je to poseban užitak, ja ću moliti gamze da mi da dozvolu da neke stvari kako budu išle epizode prenesem ovdje na ovu temu jer uz njezino pojašnjenje mnoge stvari su puno jasnije, a nadam se da će i djevojke dozvoliti da se stavljaju kolaži koji su vrhunski uz svaku epizodu i mnoge stvari koje ni ne vidiš u seriji postanu ti bliže.

serija je u srbiji jako gledana, pa vjerujem da će biti i kod nas.
mrvica 1234 is offline  
Old 11.04.2012., 20:56   #16
Quote:
mrvica 1234 kaže: Pogledaj post
a nadam se da će i djevojke dozvoliti da se stavljaju kolaži koji su vrhunski uz svaku epizodu
Hoće ovo postati kao ona 'Only you' tema na Sapunicama???

__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Old 11.04.2012., 21:43   #17
Može neke slike Roksane, iz povijesti znam da je crvenokosa,ovdje mi se nažalost takva ne čini,ali možda je do slike?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 11.04.2012., 21:45   #18
Ne, neće ovdje bit nikakvih kolaža.
Jay Bluebell is offline  
Old 11.04.2012., 22:46   #19
Wow, koja metamorfoza! Od nepoželjne teme na "neprikazanom", primjedbi da se pretjerano piše o povijesnim detaljima, do svojeručnog otvaranje teme i to na "serijama"!
__________________
Ja prijatelje ne volim ni srcem, ni razumom. Srce može stati, pamet zaboraviti... Ja prijatelje volim dušom svojom. Ona niti staje, niti zaboravlja.
Mevlana Dželaludin Rumi
Gamze is offline  
Old 11.04.2012., 23:04   #20
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Ne, neće ovdje bit nikakvih kolaža.
A čega će biti?
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.