Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2014., 00:19   #21
dr. ivo lučić je na ovu temu lijepo rekao da treba otvoriti širu raspravu i definirati koje to vrijednosti hrvatska želi štititi i na osnovu tako definiranih vrijednosti - provesti lustraciju (npr. lustrirati ljude koji su kršili ljudska prava).
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 00:20   #22
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Osim gore navedenih likova opasniji su samoprozvani intelektualci sa FF i FPZG koji luzerski mentalitet socijalizma uvode u novo doba. Dobar primjer je onaj Mate Kapović koji iz meni nepoznatih razloga dobiva naslovnicu na indexu. Napisao je takav clanak da sam se blago receno sokirao.
Znači nisam jedini koji je ovo primijetio. Da pogodim, onaj članak kako smo preživjeli bez privatnog sektora zadnjih 40 godina? Kada vidim te kvazi "građanske intelektualce" s FF-a doslovno mi dođe da se propucam. I to je "intelektualna elita" koja bi nas trebala voditi u budućnosti... (ekonomska) katastrofa.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke

Zadnje uređivanje Amazing Pudding : 23.01.2014. at 00:30.
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 00:29   #23
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da se pita forumaške desničare, to bi bili ne smo svi bivši komunisti, nego i njihova djeca
Ne samo djeca! Nego i roditelji, babe, stričevi, susjedi, kućni ljubimci ...
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 00:37   #24
Kada pročitam ovo pozli mi . Tada se može shvatiti da je cijela država premrežena bivšim obavještajcima ,ne radi se o imenima nego o tome da tu nema iskrenog domoljublja nego da se radi o običnom udrživanju na bazi interesa i veza kao u Kalabriji ili Palermu http://pollitika.com/milan-bandic-hv...rh-u-mazarskoj
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 00:41   #25
Quote:
bomac kaže: Pogledaj post
Ne samo djeca! Nego i roditelji, babe, stričevi, susjedi, kućni ljubimci ...
To se vjerovatno odnosilo na mojih par postova na tu temu.
Kopirati ću ih i ovdje.

Quote:
Sredinom devedesetih je trebalo provesti temeljnu i žestoku lustraciju koja je trebala obuhvaćati sve koji su sudjelovali u radu komunističkog režima (od neke točke naviše, i to ne samo u političkom smislu) te najmanje još i njihovo prvo pokoljenje. Lustracija znači da ne bi smjeli zauzimati značajnije funkcije u politici, medijima, javnim/državnim poduzećima.

Ako su u ratu bili na strani Hrvatske trebalo im je zahvaliti i pobrinuti se za njih, ali u izgradnji nove republike nisu trebali sudjelovati.

Ne znam da li je danas to moguće, vjerojatno ne, ali svaki put kada vidim Radmana na čelu HRT-a mrak mi padne na oči. A takvih je primjera more.

Quote:
Lustracija nije nikakav bauk, u krvavom sukobu dvaju ideologija jedna je poražena, a druga stvara novu republiku i minimizira utjecaj prvih.

Kada su komunisti došli na vlast svoje su protivnike pobili, a cijele obitelji pokoljenjima nisu mogle doći u poziciju utjecati na društvo. I veći dio povijesti je to bila normalna procedura. Zato na lustraciju treba gledati kao na civilizirani čin.

Nakon rata je Tuđman trebao provesti čistku do zadnje pore i zatim se i sam povući kao konačni i završni potez lustriranja.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 00:56   #26
Obzirom da je sin udbaša optuženog za politička ubojstva emigrana , savjetnik predsjednika republike , možemo mi mali ljudi ovdje laprdati koliko hoćemo , tema će pod ključ , ak niš drugo pojavit će se trolovi sa zadatkom , preopasne priće , zamislite da je u Njemačkoj savjetnik predsjednika sin Stasijevog ubojice ( ob služba iz vremena DDR-a), nemoguče za jednu civiliziranu zemlju

http://www.hkv.hr/hrvatski-tjednik/1...zabraniti.html
franjo thahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 11:53   #27
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Dakle, lustracija se odnosi prije svega na djelatnike i suradnike tajnih službi kao i njihove partijske pokrovitelje. Također i na sve one koji su na bilo koji način sudjelovali u kršenju i oduzimanju prava po raznim osnovama, progonima, prokazivanjima, napisima i drugim huškačkim prozivkama, ispitivanjima, mučenjima, lažnim optuživanjima, političkim i sličnim namještenim suđenjima, lažnim svjedočenjima itd itd.
I naravno u izvršavanju politički motiviranim zločinima.

Prvo i temeljno bilo bi da bi tim ljudima bi bilo uskraćeno javno djelovanje.
Njih treba u zatvor, a ne ih lustrirati. Ja pitam zašto lustrirati sve bivše komuniste?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 13:08   #28
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Njih treba u zatvor, a ne ih lustrirati. Ja pitam zašto lustrirati sve bivše komuniste?
Ne sve već one koji su aktivno utjecali na izgradnju i održavanje komunističkog režima.
A treba ih lustrirati jer je razumno pretpostaviti da svojom ideologijom i svjetonazorom kojim su gradili bivši režim mogu samo naštetiti i opstruirati izgradnju nove republike.
Naravno, izuzeci su uvijek mogući ali nema te države na svijetu koja bi mogla lustraciju provesti selektivno. Lustracija je generalizirajući čin, i to čin milosti jer prije nepunih šezdesetak godina opasni po društvo su dobivali metak u potiljak.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 14:26   #29
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Sad je već debelo kasno.
Lustraciju je trebalo provesti prije 15-20 godina.
Mantra koja se stalno ponavlja.
Svaki put kad se spomene lustracija klasični odgovor je Sad je već debelo kasno.
Lustraciju je trebalo provesti prije 15-20 godina.

To smo čuli prije 5, 10 i 15 godina isto.
Lustracija se mora provesti ne zbog same lustracije nego zato što ti ljudi Hrvatsku cijelo vrijeme drže u okovima. Okove moramo skinuti da bi smo krenuli naprijed.
OnOff is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 14:40   #30
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Njih treba u zatvor, a ne ih lustrirati. Ja pitam zašto lustrirati sve bivše komuniste?
Lustracija "nedemokratskim metodama": 1. spiskovi Ubaša, komunista, 2. masovna hapšenja, 3. suđenje po kratkom postupku, 4. deportacija u gulage ?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 14:49   #31
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Njih treba u zatvor, a ne ih lustrirati. Ja pitam zašto lustrirati sve bivše komuniste?
Ja nikad nisam gledao na sve komuniste kao zločince, među njima ima poštenih, osobno neke znam a danas su veliki domoljubi i preziru sve ono što su komunisti činili drugim ljudima samo zato što su mislili da misle drugačije.
Međutim svi komunisti koji su imali neke funkcije su bili uklučeni u činjenje zločina svojevoljno ili prisilno. E danas kad imaš takve ljude na funkcijama njih se može ucjenivati što se stvarno i radi. A sad zamisli kad dodatno te ljude ucjenjuje i Srbija ......
Onda se netrebamo čuditi nekima stvarima kojeima svakodnevno svjedočimo.
Zato jedini način da se krene naprijed je da skinemo te okove sa sebe je provedba lustracije
OnOff is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 14:59   #32
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Njih treba u zatvor, a ne ih lustrirati. Ja pitam zašto lustrirati sve bivše komuniste?
Ne treba sve, a i nije moguće. Za mnoga ta djela nastupila je zastara ili jednostavno nema dovoljno elemenata za kazneno gonjenje.
Iako je ova tema je otvorena na način da ne privlači kompetentnije forumašei, volio bih da se uključi i koji od njih.

Ja nisam stručnjak, ali sam uvjeren da se sada ne može suditi nekom novinaru za huškačke napise po nalogu udbe, sucu za donošenje nepravedne presude kao i nekom doušniku za cinkanje.
Ali taj novinar, da je lustriran nebi i danas bio urednik ili kolumnist, sudac bi obavljao neki drugi posao, a cinker bi barem doživio javnu osudu.
Odgovorio ti je i @meštar:
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Ne sve već one koji su aktivno utjecali na izgradnju i održavanje komunističkog režima.
A treba ih lustrirati jer je razumno pretpostaviti da svojom ideologijom i svjetonazorom kojim su gradili bivši režim mogu samo naštetiti i opstruirati izgradnju nove republike.
Naravno, izuzeci su uvijek mogući ali nema te države na svijetu koja bi mogla lustraciju provesti selektivno. Lustracija je generalizirajući čin, i to čin milosti jer prije nepunih šezdesetak godina opasni po društvo su dobivali metak u potiljak.
Za boldano, ako sam dobro razumio, odnosilo bi se samo na pripadnike tajnih službi i njihovu mrežu suradnika dok se ne može primjeniti za javne djelatnike, članove KP, pa ni sve funkcionere ako nisu sudjelovali u kršenju ljudskih prava, donošenju odluka povezanih s tim itd.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 17:04   #33
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Sad je već debelo kasno.
Lustraciju je trebalo provesti prije 15-20 godina.
Zapravo, ja bih rekao da nikad nije kasno.

Nije cilj lustracije osveta ili kažnjavanje za nedjela nego, kako i u samom korijenu riječi stoji, prosvjetljenje društva i nacije u smislu da se takvo što ne čini više. Nasllijeđe komunističkog mentaliteta u nas je prejako upravo zbog toga što nismo proveli lustraciju.

A što se tiče djelovanja na one koji će biti predmetom lustracije. Za lustraciju koja bi se odnosila na vrijeme SRH nije kasno, najmlađi potencijalni lustrirani mogao bi imati 40 i koju godinu, a najstariji je uzmimo Boljkovac. Koliko "materijala" ima u tih 50 godina?!
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 19:11   #34
Čemu danas lustracija?Kome će poslužiti?Ti koje je trebala zahvatiti su na rubu penzije ili su u penziji?
To je patka desnice,a od toga nema puno sadržaja.To je samo lov na vještice.
Mrski Dan Tana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 19:20   #35
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Za boldano, ako sam dobro razumio, odnosilo bi se samo na pripadnike tajnih službi i njihovu mrežu suradnika dok se ne može primjeniti za javne djelatnike, članove KP, pa ni sve funkcionere ako nisu sudjelovali u kršenju ljudskih prava, donošenju odluka povezanih s tim itd.
Nisam se previše bavio strukturom bivše države i KP, tko su bili ideološki motori, tko egzekutori... ali po meni se to odnosi najmanje na KP, vojsku, policiju, tajne službe, dio pravnog sustava - od određene razine nagore.

Zadnje uređivanje mestar : 23.01.2014. at 19:33.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 21:04   #36
Quote:
OnOff kaže: Pogledaj post
Mantra koja se stalno ponavlja.
Svaki put kad se spomene lustracija klasični odgovor je Sad je već debelo kasno.
Lustraciju je trebalo provesti prije 15-20 godina.

To smo čuli prije 5, 10 i 15 godina isto.
Lustracija se mora provesti ne zbog same lustracije nego zato što ti ljudi Hrvatsku cijelo vrijeme drže u okovima. Okove moramo skinuti da bi smo krenuli naprijed.
A čuj eto neki koji su trebali biti lustrirani su sad pokojnici.Kad je Franjo bio živ nije o tome bilo ni riječi.Tuđman je imao govor o Judinim škudima,a oko sebe je imao UDB-aše i sam je bio komunjara.Trebalo je farbat narod.
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 01:01   #37
Kasno je za lustraciju jer 80% političke scene bi trbalo lustrirati što je sada neizvedivo...evo ja se nudim za velikog vođu. Diktaturu uvest!
nacionalizacija svega! Sve postaje državno vlasništvo.
u roku od par godina izgradili bi se stanovi za sve građane 30kvadrata po članu obitelji.
Svi bi imali posao jer bi se gospodarstvo baziralo na ratarstvu i stočarstvu..i turizmu te uslugama
Slavonija bi se zelenila od Kanabisa i hmelja, a dalmacija od vinove loze
Droge bi bile legalne te bi testiranje na THC postalo obavezno, tko nebi imao u krvi dovoljnu razinu thc-a morao bi pod hitno na kliniku za upušavanje
Prostitucija legalna
Turizam bi nam trajao 365 dana u godini...
Školstvo bih ukinuo, al bi djecu slali na školovanje u inozemstvo
Tko god bi spomenuo ustaše ili partizane dobio bi kuglicu u usta te bi doživotno bio privezan u sado mazo sobici u bordelhotelima , sadomazo sobe u bordelhoteloma bi odmah popunili sa trenutačnom političkom kremom...
Tko želi guzit linića mogao bi uz naknadu u hotelu korkyra...ili njegova pomoćnika...dok bi recimo hajdaš dončića mogli taslačiti u nekom sadomazo valaku...ili karamarka bi mogli karat u kompletu sa mesićem itd...država bi procvjetala...dok bi vrdolajka mogli dobiti na jednoj od naftnih platformi s norveškom zastavom istetoviranom na guzi.
Cijena seksa sa Mirandom Mrsićem bi bila 1600kn za mjesec dana, a pravo na korištenje Mrsićevih usluga bi dobili samo tamnoputi turisti sa spolovilom većim od 25cm


Ispričavam se na gadarijama u postu, ali zbilja mi je više pun k stanja u ovoj državi i morbida koj ju vode.
123581321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 15:48   #38
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa ovdje mnogi govore da su bivši komunisti krivi što nam je loše i da je lustracija jedino rješenje za situaciju u zemlji. Sad ja pitam kako bi nam lustracija pomogla u životu

ne toliko komunisti kao pojedinci, koliko totalitaristički mentalitet određenih pojedinaca ...

i ne komunisti generalno, nego korumpirani pojedinci koji su iskoristili sustav za činjenje zlodjela, koji su izgradili strukture grijeha, koje su i danas aktualne i poradi kojih imamo sve ovo što imamo oko sebe

lustracija nije jedino rješenje, ali je jedan od stvaranja preduvjeta za zdravi preokret .. očistiti pamćenje od zlopamćenja, vratiti dignitet žrtvi jer ona ima neotuđivo i apsolutno ljudsko dostojanstvo koje joj je dvaput oduzeto, prvo viktimizacijom, a zatim pokapanjem u zaborav..

zatim; to je vrlo važan faktor u čišćenju politike od političnosti, a bez toga FAKAT nam nema napretka, dokle god politika pati od političnosti, oko nas će uvijek biti samo privid demokracije i partitokracija

a pitijsko pitanje o zločinu i kazni možemo i ovako preformulirati; je li kažnjavanje i zatvaranje zločinca, primjerice Paravinje vratilo život u njegovu žrtvu?

tako da lustracija nema alternativu, osim zaborava, a za zaborav nam nedostaje vremena, zaborav stvara učinak tek za 100 - 200 godina, ako i tada ...
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 18:54   #39
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
dr. ivo lučić je na ovu temu lijepo rekao da treba otvoriti širu raspravu i definirati koje to vrijednosti hrvatska želi štititi i na osnovu tako definiranih vrijednosti - provesti lustraciju (npr. lustrirati ljude koji su kršili ljudska prava).
vrijednosti socijalizma su društvena pravednost i dostojanstvo radnika

misliš li da te vrijednosti treba lustrirati?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 20:05   #40
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
vrijednosti socijalizma su društvena pravednost i dostojanstvo radnika

misliš li da te vrijednosti treba lustrirati?
Ne, to je dala zapadna demokracija, socijalizam nije napravio pravedno društvo, nego je vrh KP, od Madžarske do Rusije, zamijenio plemstvo...

Osim toga, to je totalitarna ideologija, koja je imala klasne neprijatelje i u masi država su partila masovna ubijanja i još masovnije pljačke imovine.

Samo u Rusiji i Kini brojke se dižu u nekoliko desetaka milijuna mrtvih (procjene 20-30 miliona SSSR, 50-70 miliona mrtvih Kina).

Ne zaboravimo da smo sada u EU, koja jednako osuđuje oba totalitarizma, i baš na dan kada su Staljin i Hitler dijelili Poljsku, obilježava dan sjećanja na žrtve totalitarizama, dakle i komunizma i fašizma
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.