Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Pogledaj rezultate ankete: Pročitao sam...
Kostolany - Izazov burze 33 26.40%
Kostolany - Psihologija burze 25 20.00%
Graham - Inteligentni investitor 52 41.60%
Richardson - Investiranje 1 i 2 29 23.20%
Pardoe - Kako to radi Buffet 27 21.60%
Birtić - Dnevnik malog ulagača 12 9.60%
Ništa od navedenog 57 45.60%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 125. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2012., 21:01   #121


For pure entertainment, this book is hard to beat. It was first published in 1923 as a novel. Lefèvre follows the life and times of Larry Livingston, a fictitious name for Jesse Livermore, one of Wall Street's shrewdest traders.

Hugely entertaining, this is an insider's view of the stock market in the wild, unregulated days of the late 1800s and early 1900s. Livermore was a speculator who made and lost several fortunes. He never considered himself an investor and didn't mind being long or short, so long as he was right. Correctly assessing that he would never catch the top or bottom, he would wait for a trend to develop and then jump in. In today's market he'd be called a momentum investor.

What keeps this book so popular after 84 years? Livermore's advice on exploiting fear, greed and the herd mentality are just as relevant today as they were then.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 10:03   #122


"A compelling and an entertaining read." -The Wall Street Journal

"Victor Niederhoffer gives us page after page of distilled investment wisdom. Taken together, this is pure nectar to those who aim for consistently superior stock market performance." -Barron's

"The Education of a Speculator offers plenty of insights into the way markets work, but the epiphanies are what a reader might expect from Lao-tzu rather than, say, Graham and Dodd." -Worth magazine

"The Education of a Speculator is the first meaningful book on speculating. Successful speculating is as fine an art as chess, checkers, fishing, poker, tennis, painting, and music. Niederhoffer brings forth the best from each of these fields and shows the investor how their principles can enrich one's life and net worth." -Martin Edelston, President, Boardroom Inc., publishers of Boardroom Classics and Bottom Line/Personal

"With an original mind and an eclectic approach, Victor Niederhoffer takes the reader from Brighton Beach to Wall Street, visiting all stops of interest along the way. What emerges is a book full of insights, useful to the professional and layman alike." -George Soros, Principal Investment Advisor, The Quantum Fund
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 11:34   #123


Autor istražuje neke popularne analitičke tehnike koje se koriste pri investicijskim odlukama, uključujući tehničku i fundamentalnu analizu, i ističe njihove nedostatke. Malkiel smatra da ne postoji predvidljiva pravilnost u kretanju dionica, tj. da se cijena dionica kreće nasumično (random walk teorija). Profesionalni investitori, kao što su Warren Buffett i Peter Lynch, imaju bolji pristup informacijama, što im omogućuje veću moć na tržištu. Međutim, autor smatra da i individualni investitori mogu biti jednako uspješni, a možda čak i uspješniji.

Knjiga predstavlja sažeti priručnik za individualne investitore. Ona pokriva sve, od osiguranja do poreza na prihod. Govori na koji način kupiti životno osiguranje i kako izbjeći da vas banke i brokeri "oderu“. Ovo je i knjiga o običnim dionicama, a posebni dodatak, vodič za investicije životnog ciklusa, pruža pojedincima svih dobnih skupina specifične preporuke portfelja u svrhu ispunjavanja njihovih financijskih ciljeva, uključujući i savjete na koji način investirati u mirovini.

„... Od svega je najvažnija činjenica da je investiranje zabavno. Zabavno je mjeriti svoj um prema golemom društvu investitora i naći se u situaciji da ste nagrađeni povećanjem sredstava. Uzbudljivo je analizirati svoje prinose od investicija i vidjeti kako se brže povećavaju od vaše plaće. Također, stimulativno je stjecati znanja o novim idejama vezanima uz proizvode i usluge, kao i o inovacijama u obliku financijskih investicija. Uspješan je investitor svestrani pojedinac koji koristi svoju prirodnu znatiželju i intelektualno zanimanje da radi i zaradi više novca.“


***

Burton G. Malkiel karijeru je počeo kao tržišni profesionalac u jednom od vodećih investicijskih poduzeća s Wall Streeta. Kasnije je bio predsjednik u investicijskom odboru jedne osiguravajuće kuće koja je imala 800 milijardi dolara u sredstvima, a dugi niz godina bio je i direktor jednog od najvećih investicijskih poduzeća na svijetu, poduzeća koje je posjedovalo sredstva u iznosu većem od trilijuna dolara. Predavao je ekonomiju na Princetonu, gdje je obnašao funkciju predstojnika Odsjeka za ekonomiju, a bio je i dekan na Yale School of Management. Prema vlastitim riječima, cijelog je života investitor i uspješni sudionik na tržištu, a specijalizirao se na području tržišta vrijednosnih papira i investicijskoga ponašanja.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 15:58   #124
Uvjerljivo najgora knjiga o investiranju koju sam kupio. I teoretska postavka da se dionice kreću nasumično mu je pogrešna.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 22:44   #125
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Uvjerljivo najgora knjiga o investiranju koju sam kupio.


Za Random Walk sam odavno htio jednu dužu "recenziju", ali nije mi se očito dalo.

Uglavnom, ovo je jedna od najboljih knjiga koju sam pročitao o investiranju. Uistinu fantastična, ali uistinu.

Naravno, ne slažem se u potpunosti sa svim autorovim tezama i zaključcima, ali to ne umanjuje njenu vrijednost.

Definitivno nije knjiga za početnike, odnosno one koji nemaju puno iskustva s investiranjem. Mislim, ne da je komplicirana ili tako nešto, nego jednostavno je ne možeš doživjeti u punom smislu ako se nisi otprije susretao s različitim strategijama trgovanja.

Ono jedno poglavlje o bihevioralnim financijama je naročito vrijedno. Nigdje nisam naišao na jedan tako sažet, a sveobuhvatan prikaz ovog područja. Ma fantastična knjiga.

p.s. Samo napomena za one koji misle kupiti/čitati hrvatski prijevod - prijevod je očajan! Ali doslovno! Da vidite kako je prevoditelj/ica prevodio/la neke termine tipa "short" i "long" pozicije...
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 09:23   #126
Osim obrade Kostolanijeve teze o psihologiji burze te postavki Gustava Le Bona u njegovoj analizi ponašanja gomila ( čije ideje su Khaneman i Tversky očito pokrali i obradili ) ne vidim ništa sjajno u toj knjizi.
Knjiga negira tezu o funadamentalnoj i tehničkoj analizi i mogućnost zarade kroz praćenje obrazaca u kretanju dionica indexa i sl. i moram reći ( iako nisam ljubitelj tehničke analize ) da nije u pravu.

Glavna teza knjige je da se dionice kreću nasumično i da se ne može prepoznati obrazac kretanja.....što je naravno prestupidna tvrdnja.

Kahnemanova teza da intuicija pobjeđuje racionalnost je upravo dokaz da se kroz odlično znanje tehničke analize da odlično zaraditi ( a u knjizi Burton Malkiel tvrdi da ne može )
Jer je još Gustav le Bon odlično secirao ponašanje masa, u knjizi Psihologija masa ( ili gomila )............
Uostalom žalosno je da je netko dobio Nobelovu nagradu za ekonomiju a da o istoj nema pojma jer je psiholog, ali ništa čudno i Obama je dobio Nobelovu nagradu za mir, a s mirom nema blage veze, tako da se tome čovjek ne treba čuditi.

Svatko tko želi kupiti tu užasnu knjigu to može učiniti na način da je kupi od mene za upola cijene. Dakle uz 50% diskonta

Tko ne vjeruje da se može prepoznati ponašanje masa kroz tehničku analizu neka pogleda kretanje cijena Ddjh, Korf i Vart......

Btw posebna priča Burtonovog navodno nepobjedivog uspjeha ulaganja u equity leži u činjenici da je investirao u razdoblju secular bull marketa od 1982. do 1999..........u razdoblju 16 prije toga nije u equitiyiju nije zaradio ni za bibier, baš kao ni u radoblju od 2000. do danas ( daljnjih 12 godina )......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 22.03.2012. at 09:30.
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 10:57   #127
Svačpeg si se dotakao, ali da ne duljimo raspravu (jer bi se stvarno moglo o ovome raspravljati nadugo i naširoko) ponovit ću samo još jednom da se ne slažem sa svim Malkielovim stavovima i zaključcima - ali mislim da to nimalo ne umanjuje vrijednost ove knjige.

Daklem, ti je ne preporučuješ, ja apsolutno! Čudo bi bilo da se mi složimo.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 11:20   #128
Normalno da ne možeš dužiti kad dotične knjigice nisi pročitao
a i da jesi ne bi se opet složili ali bi barem znao o čemu pričam
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 11:44   #129
Koje knjige nisam pročitao, Kostolanyeve, Malkielove ili od Gustava Le Bona?

E zehebo si se vidiš. Nisam pročitao samo od Le Bona Psilhologija gomila, a koliko vidim nju samo spominješ jer tvrdiš da su Kahneman i Tversky pokrali njegove ideje.

Ne samo da sam pročitao navedene knjige, nego sam pročitao i masu znanstvenih članaka od Kahnemana, Tverskog i ostalih biheviorista, a Malkielovih da i ne spominjem. Pisao sam jedan rad pa sam te članke mjesecima čitao.

Tako da itekako znam o čemu govoriš. I kao što sam rekao, u tom jednom postu si načeo toliko teza da si se o svakoj moglo nadugo i naširoko raspravljati (jer ni u akademskim krugovima nije postignut "kompromis" i rasprave su još uvijek vode), a meni se o tome ne da. Jer ne vidim svrhu.

Ostaj mi dobro Kucilo.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 11:50   #130
Sve ok, pohvaljujem te jer ulažeš u znanje..........

To je ono što će ti sigurno ostati u ovim nesigurnim vremenima.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:18   #131


"Želite li naučiti kako biti dobar ulagač, morate dobro razumjeti koncept 'vrijednosti' - što ona jest i odakle dolazi.
Ovo je prilično važno jer je tajna uspješnog ulaganja prilično jednostavna: prvo izračunate vrijednost nečega - a zatim platite mnogo manje.
Ponovit ću to: tajna uspješnog ulaganja je izračunati vrijednost nečega - a zatim platiti značajno manje." - Joel Greenblatt, Velika tajna za malog ulagača
barmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:20   #132
zar je još nisi rasprodao
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 13:13   #133
Nisam čitao ali namjeravam odgledati ovaj film o Wall streetu 80-tih

Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 14:54   #134
Knjiga o čuvenom američkom ''day traderu'' Martinu Frankelu



Martin R. "Marty" Frankel (born 1954) is an American financial criminal who conducted a series of investment frauds in the late 20th century, causing hundreds of millions of dollars in losses. He was caught in 1999, and in 2004 was sentenced to 200 months in prison based on over $200 million in proven losses to insurance companies he bought then looted; the sentence was reaffirmed in 2006.

Marty Frankel was born to Leon and Tilly Frankel in 1954; he was Leon's fourth child and Tilly's second.

He attended the University of Toledo but never graduated.

Frankel used astrology to make financial trading decisions. In addition, he usually could not bring himself to actually make trades, causing trouble for him with the brokerage firms he worked for. After being fired by his boss John Schulte in 1986, Frankel set up Winthrop Capital using the phony name of James Spencer. He also set up The Frankel Fund with Douglas Maxwell, but remained reluctant to buy or hold his chosen investments.

Frankel moved to Florida in 1987, and attracted Palm Beach investors, but the Frankel Fund lost money on trades, and Frankel was using shareholder accounts to paying expenses, including rent, stock-quote services, and personal spending money for himself, his sister, and his mother. By mid-1988, he was also raiding some investor's accounts to cash out other, worried investors who were pulling out their money. He transferred the remaining funds to his personal account and told his remaining investor that the fund had collapsed due to Maxwell's bad trades and embezzlement. Frankel gave the funds to an attorney, but the funds were then turned over to the Securities and Exchange Commission.

Frankel moved back to Toledo and started a new firm, Creative Partners, while the SEC was investigating him, using the name Rothschild International Investments and a Swiss bank account to separate Creative Partners from his own name and ongoing investigation. By this time, his former boss's wife, Sonia Schulte, was divorcing. Sonia Schulte set up a brokerage in direct competition with her husband's and directed her clients to Creative Partners; meanwhile, Frankel set up another company, Donar Corporation, which paid for Sonia Schulte's new house, and paid Sonia's divorce and custody lawyers over $300,000 out of the Swiss bank account.

izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Frankel
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 11:57   #135
Kupnja dionica snosi uvijek rizik, naravno. No nedavno sam kupio dionice u pred IPO programu jedne tvrtke koja kroz par mjeseci izlazi na kanadsku burzu, u tom programu cijena dionice je osjetno niža nego što će biti prvi dan listanja na burzi, i tu rizika za gubitak nema, samo može biti dobitak (u rasponu od mali do vrlo velik). Ako netko želi više info neka mi se obrati privatnom porukom pa mu mogu preporučiti tvrtku, mogu dati preporuku. Ovo nije nikakva reklama i nemam nikakvu korist od toga, tako da ako ipak administratori smatraju da je post nepoćudan neka ga izbrišu.

To vam je isto kao npr. kad je HT prodavao svoje dionice prvo svojim zaposlenima u pred IPO-u prije izlaska na burzu za kakvih 60 kuna, oni koji su kupili tada dionice po toj cijeni ni sad nisu u gubitku.
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 12:54   #136
Quote:
barmen kaže: Pogledaj post
Joel Greenblatt, Velika tajna za malog ulagača
Ja sam ovo pročitao kao:
Velika tajna za malog jebača.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.