Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2011., 01:05   #1
PLAG-R-A - Plava laguna Poreč d.d.

ja tamo imam dionice i mogu reći da sam poprilično zadovoljna.... budući da se radi o dionicama u turizmu - prihodi su mi svake godine sve veći.... lani sam dobila cca 960 kn a ove godine je očekivana dividenda oko 1.250 kn! super!
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 02:30   #2
da, i??
otvaras temu da se pohvalis kolka ti je divednda, ili ja ne kuzim poantu ovog posta?!
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 03:25   #3
Quote:
z_kc kaže: Pogledaj post
da, i??
otvaras temu da se pohvalis kolka ti je divednda, ili ja ne kuzim poantu ovog posta?!
aha pa da tu raspravljamo o tome kolika je dividenda drugdje.... da li se negdje možda više ispalti ulagat u dionice nego u plavoj laguni i sl.
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 11:52   #4
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
aha pa da tu raspravljamo o tome kolika je dividenda drugdje.... da li se negdje možda više ispalti ulagat u dionice nego u plavoj laguni i sl.
S obzirom na trenutnu trzisnu cijenu plave lagune, dividenda iznosi oko 6%. ja ne znam za koliko si ti kupila te dionice, pa je tesko uopce reci da li je plava laguna najisplativija, ili ne, ali ima puno drugih dionica koje s obzirom na trenutnu trzisnu cijenu daju 9-13% dividende, pa su one na prvi pogled isplativije za daljnje ulaganje.
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 22:42   #5
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
ja tamo imam dionice i mogu reći da sam poprilično zadovoljna.... budući da se radi o dionicama u turizmu - prihodi su mi svake godine sve veći.... lani sam dobila cca 960 kn a ove godine je očekivana dividenda oko 1.250 kn! super!
super, blago ti se!
__________________
Poštujem tvoju odluku, ali onda ne poštujem tebe
tribal1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 08:04   #6
Pozdrav
Znam da dizem temu iz mrtvih, ali bolje i to nego da otvaram novu a imam samo jedno pitanje sto se tice Plave Lagune.

Zanima me, ako ima itko ovdje da mi zna odgovorit, kada ce se ove godine isplacivati dividende?
Noleani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 13:16   #7
Nema ove godine...

AD 5

Al ste zato uzeli KP

Quote:
Noleani kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Znam da dizem temu iz mrtvih, ali bolje i to nego da otvaram novu a imam samo jedno pitanje sto se tice Plave Lagune.

Zanima me, ako ima itko ovdje da mi zna odgovorit, kada ce se ove godine isplacivati dividende?
stefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 22:42   #8
Ah... uopce se ne cudim.
A bilo mi je malo neobicno jer inace u ovo vrijeme vec sjednu.

Stvarno ne znam sto napravit sa tim dionicama, nikad se nisam interesirala dali uopce ista vrijede i sto mi je najbolje napraviti sa njima.

Jedna teta mi je rekla da, posto ja nisam ulozila nista u njih nego sam ih nasljedila, najbolje da ih ni ne diram, a svake godine nesto kapne od njih.
Noleani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 09:33   #9
Dionica Vam skoči 50% u godinu dana sa 2500 na 3700Rast, tvrtka kupi drugu za 120M€, a vi se žalite što nemate dividendu od 90 kuna.

Ako Vam je toliko stalo do dividende napravite jednu iz kućne radinosti, tj. prodajte par dionica da Vam iznos bude jednak željenoj dividendi.

Quote:
Noleani kaže: Pogledaj post
Ah... uopce se ne cudim.
A bilo mi je malo neobicno jer inace u ovo vrijeme vec sjednu.

Stvarno ne znam sto napravit sa tim dionicama, nikad se nisam interesirala dali uopce ista vrijede i sto mi je najbolje napraviti sa njima.

Jedna teta mi je rekla da, posto ja nisam ulozila nista u njih nego sam ih nasljedila, najbolje da ih ni ne diram, a svake godine nesto kapne od njih.
stefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 15:10   #10
Quote:
stefek kaže: Pogledaj post
Dionica Vam skoči 50% u godinu dana sa 2500 na 3700Rast, tvrtka kupi drugu za 120M€, a vi se žalite što nemate dividendu od 90 kuna.

Ako Vam je toliko stalo do dividende napravite jednu iz kućne radinosti, tj. prodajte par dionica da Vam iznos bude jednak željenoj dividendi.
Bitna je dividenda



dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:04   #11
Je, bas mi je stalo do tih dividenda...
toliko da cak ni ne znam koliko dionica imam tamo

Pitala sam cisto zato jer sam navikla da mi svake godine sjedne 1000 i kusur na racun, a ove godine nije. Pa reko da vidim sto se dogadja.
Noleani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 08:50   #12
Nema Vam nikakve razlike između tih dionica i keša u novčaniku. AKo se Vi nećete brinuti za Vašu imovinu, tko će?

Quote:
Noleani kaže: Pogledaj post
Je, bas mi je stalo do tih dividenda...
toliko da cak ni ne znam koliko dionica imam tamo

Pitala sam cisto zato jer sam navikla da mi svake godine sjedne 1000 i kusur na racun, a ove godine nije. Pa reko da vidim sto se dogadja.
stefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:43   #13
Moja imovina su moja kuca za koju se brinem jer znam kako se brinuti za nju. Zemlja za koju znam tko ju obradjuje i sta se nalazi na njoj, jer znam da zemlja propada ako se ne obradjuje.....
Dionice... na njih ne gledam kao na svoju imovinu jer o dionicama ne znam nista. Jedino sto znam je to da je poslovanje sa dionicama jako stresno jer moras pratiti rast i pad koji moze varirat doslovno iz sata u sat.
Ja za to nemam ni vremena ni zivaca.
Zato sam i rekla da ne znam sto napraviti sa njima, sto bi bilo bolje. Prodat ih, ili ih jednostavno ostavit da "stoje".
Jedini konkretan savjet sto sam dobila bio je "ma ako ti nije frka nemoj ih dirati. One propast sigurno nece a ako ti zatreba hitno lova uvijek ih mozes prodat, a do tada ces imat nesto sa strane od dividendi".
Noleani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 07:31   #14
Pa ona ih pusti. Plava laguna je odlična firma i kontinuirano podižu vrijednost i kvalitetu poslovanja. Možda će još biti dividende....
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 11:55   #15
Posao u Plavoj laguni 2015

Pozdrav, zanima me jel tko radio u Plavoj laguni preko sezone kao pomoć u kuhinji, kolika je plaća, kakvi su uvjeti i to? I da, jel zna netko kako se zove ona žena što prima sezonce, ima kratku plavu kosu i jako je draga?
de ne znam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 12:04   #16
..... kralj .....
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:32   #17
Bitno je za PLAG da je dosta neovisna od RH događaja.
akademski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 10:42   #18
Trguje li tko njima?
Grunuli su naglo, i mislim da je sad vrijeme uložiti u njih, iskoristiti trenutak.
Risky je, ali nadolazeće investicije bi mogle potaknuti rast.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.