Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Trash kultura

Trash kultura Sve još miriše na trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2015., 18:01   #41
najjači filmski dijalog svih vremena:

bore - a di ti je onaj pas štas ga nabavio prije tri dana?
prijatelj - krepa je od krepe



prijatelj - vidi se po tebi das se vratio s planine



dijalog: https://www.youtube.com/watch?v=SqoSqoyT5G4
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 20:11   #42
sad je nedavno napravio par novih filmova koji traju po sat vremena. al bez prave stručne ruke to nije ni blizu potencijala kakvi su imali dva Kovačeva filma.

Vidim da su tu bile rasprave za Čuvaj se sinjske ruke i moj banirani poznanik Carerra se malo raspištoljio oko ovog slučaja (dobro, postovi su iz 2012. al jbg, nikad nije kasno za napisat svoje mišljenje). makar bi se za neke stvari možda mogao složit, pričao sam s osobama koje su sudjelovale u samom projektu i svi su ga u principu radili pro bono, jer im je za sve bila potrebna samo dobra volja i minimum raspoloživih tehnikalija. samo su složili priču, snimili, namontirali i složili zvučne efekte i to je bilo to.

kaj se tiče budžeta za sam film, radilo se o gajbi pive i povratnoj karti za Sinj.

i kaj se tiče neke zarade, s obzirom na budžet, ovo je jedan od najprofitabilnijih hrvatskih filmovima jer je na kraju prodan Continentalu za distribuciju pa su dobiveni iznos kasnije podijelili među sobom, kaj na kraju nije ispalo puno ni za koga, pa tako ni za glavnog aktera.

ja osobno volim pogledat tu i tamo ovakve filmove i mislim da je za naše prostore vrlo dobar film. konkretnije ta dva, "U kandžama velegrada" i "Čuvaj se sinjske ruke".
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 12:23   #43
ja sam iz Sinja i malo bolje poznam dragog mi sugrađanina i ekipu s kojom je snima filmove

Kovač ga je pokra ko Sanader državu. Bori praktički nije da ni lipe i zato je pukla suradnja
Tako da su Kovačevi filmovi imali potencijala samo da pokradu Borukoji ruku na srce i nije potpuno zdrava osoba. Toliko o divnom Kovaču

Boro je zakon i svaki njegov film napuni kino u Sinju
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 19:06   #44
budžet je bio povratna karta za Sinj i gajba pive - dakle to je produkcija. ne znam kolko su zaradili od continentala prodajom i distribucijom i podijelili, al to se ionako rješava na način da se sastave ugovori i time podijeli koliko kome pripada. stvar je više pravne forme, ali se netko u tom slučaju trebao zauzeti za sebe. i tu je najviše otpalo na snimanje, montažu i režiju. što i je njihovo pravo.

sama ideja je počela s Borom koji se očito furao na kung fu spike, a ekipa je samo od dva filma odlučila napravit trash komediju sa smislom i efektima. nisu znali hoće li to bit uspješno ili ne ali svi su pristali na to. prema tome, oštećenih nema.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 21:42   #45
Moš mislit što nema
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 15:24   #46
iskreno ne znam o kakvoj se cifri radi ali vjerujem da nije velika. čak ni ovi filmovi koji imaju prođu na festivalima nisu bogzna kaj profitabilni. zna se da najbolje prolaze ovi pod koprodukcijom HRT-a, a zadnjih godina je sve više filmova nezavisne produkcije (ili gotovo nikakve) i oni ovise o distributerima i eventualnoj kino zaradi.

znam da ti je Bore drag, ali postoji razlog zašto se nitko nije bogzna kako obogatio na spomenutom projektu, pa tako ni on. to su išli radit zato što su vidjeli da bi moglo ispast fora i to je to. neko je prije spomenuo na ovoj temi i s time se slažem, omogućili su Bori da radi s profesionalcima i da na taj način uopće napravi dobar film, odnosno da podignu njegov entuzijazam na jedan viši nivo.

a za prekid suradnje su malo drugačiji razlozi i na kraju sve skupa nije bitno.

Bore i dalje radi filmove i jedina je razlika da od njegovih prvih radova koje je inače radio sad traju i do sat vremena. ali bez pomoći ljudi koji znaju složit priču i sve skupa da bude humoristično i efektno neće puno napravit. bila je promocija u Močvari njegovih novih filmova i sve je medijski bilo popraćeno. ali samo po sebi - jednostavno nije gledljivo.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 16:00   #47
Meni Bore nije fora ni u kojem smislu. Niti mi je smiješan ili zabavan kako već znaju biti slični projekti. Jednostavno mi je dosadan i bezveze, baš ono jad
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 16:08   #48
@puky
Da te nešto pitam. Jel ti misliš da Boro glumi ono u filmovima?

I nisam reka da su puste pare bile u pitanju ali red je ako si zaradio 100 kuna da čoviku daš 10. Priča sam s momkom koji je surađiva s Borom na dosta filmova među kojima i ova dva pod kovačevom kapom i on mi reče da su ga naguzili pošteno. Ako laže on lažem i ja s tim da momak nije od glupih priča
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 16:17   #49
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
@puky
Da te nešto pitam. Jel ti misliš da Boro glumi ono u filmovima?

I nisam reka da su puste pare bile u pitanju ali red je ako si zaradio 100 kuna da čoviku daš 10. Priča sam s momkom koji je surađiva s Borom na dosta filmova među kojima i ova dva pod kovačevom kapom i on mi reče da su ga naguzili pošteno. Ako laže on lažem i ja s tim da momak nije od glupih priča
pa dobro, ja sam čuo pak drugu stranu priče i dalje ne mislim da ga se iskoristilo. iz vlastitog iskustva znam da za kolko pristaneš, za toliko i radiš. nije kovač bio taj koji je određivao koliko kome ide.

ako taj momak misli da su ga oštetili, trebao se suprotstavit ili se konzultirat s nekim ko se bavi tim pitanjima. ovako će s gorčinom samo pričat o tome i širit stvari koje nemaju veze sa samim filmom.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 16:35   #50
Taj momak nije psihički najzdraviji. Zato sam te i pita jel misliš da on ono glumi. On ne glumi on živi taj film.
Fimove snimi tako da skupi par redikule i ekioe koja s sprda s njim. Trebaš vidit film u kojem su unutar istog "dana" čas u kratkim čas u dugim rukavima. Pa su malo obrijani pa malo neobrijani. Različite frizure i dužine kose. Pa mu je jedan lik u početku bajbolji frend pa sensei pa zakleti neprijatelj. To je onaj s krepicom s početka stranice. Ali ništa od toga nije namjerno napravljeno
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 16:48   #51
za boru to sve znam, ja sam pričal za momka koji je radio s njim s kojim si ti pričo.

za pozadinu snimanja tih filmova razumijem. zato i je smiješno. al filmovi "čuvaj se Sinjske ruke" i "u kandžama velegrada" su malo drugačija priča jer nije samo sprdnja.

Bore lee na tv-u 1991. npr. dobro ne znam koji je program al brija je ista još od onda.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.