Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 15:26   #21
Nijemci su se odmah nakon rata odrekli fašizma, jedino naši kreteni još žele biti veći nacisti od samih nacista. Kak se ono kaže od svih Turaka najgori su poturice.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 12.09.2017., 15:29   #22
da zbog samih sebe su se odrekli fašizma a ne zbog američko sovjetske okupacije

japanci također
ćiket is offline  
Old 12.09.2017., 17:42   #23
Čini se da HOS-ovci sami žele Prkačina marginalizirati i odmaknuti od svega, jer on danas iskreno kaže tko i što sve stoji iza njihovog pokliča. A to njima ne odgovara.

Quote:
Izjavili ste da je Za dom spremni preuzeo ustaški pozdrav.

Apsolutno točno. I drago mi je da je tako. I političari su rekli i Hasanbegović i Nazor i još neki da je to preuzet ustaški pozdrav.
Quote:
Zašto niste bili na pressici HOS-a?

Nisam se odazvao, jer mi je poručeno da ne miješam HOS i ustaški pokret, a o pozdravu Za dom spremni je nemoguće razgovarati ako se to dvoje ne poveže. Oni nesretnici u svojoj su plitkoći intelektualnoj i u svojoj uskogrudnosti izdali Francetića, kao što je Juda izdao Isusa.
http://hr.n1info.com/a248283/Vijesti...dao-Isusa.html
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 12.09.2017., 17:49   #24
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
U demokratskim društvima bi trebalo biti moguće, kako bi to rekao Plenković "trezveno", raspravljati o svim temama. Na bazi argumenata. O povijesnim temama, i o cjepivima kad je to tome riječ.
Ne, ne bi trebalo biti moguće raspravljati o svim temama i ne, nigdje nije moguće raspravljati o svim temama. Čak ni u SAD-u, a ostatak svijeta da ne spominjemo.

Mislim, u redu je da imaš takvo mišljenje, no zvuči kao da iz nekog čudnog razloga imaš dojam da je to doista tako u npr. zapadnim demokracijama. Nije. I ne treba biti.

Odnosno, da budem precizniji - trebaju sve teme biti raspravljene. I jesu. To što ovaj ili onaj luđak ne razumije neke stvari nije razlog za vječno ponavljanje rasprava. Pa bi npr. u Njemačkoj i u dobrom dijelu Europe za slične izjave o Hitleru, nacizmu i Auschwitzu Prkačin sada bio na sudu. A drugdje mu nitko ne bi posvećivao pažnju osim najopskurnijih portalčića.

Jednako kako na banalnijoj razini postoje stotine studija o cjepivima i tisuće stvari koje se zdravorazumski vide i postoji jedna izmišljena studija koje se odrekao sam autor. Naravno da sljedbenici te jedne "studije" (sada već faktički nepostojeće) ne mogu biti i nisu ravnopravan sudionik. I da, dobar dio njih su isti oni koji vjeruju u ljude-reptile i da je jučer u Zadru netko aplicirao HAARP. Drugi dio su oni čija je mogućnost prosudbe poremećena nekom drugom okolnošću koja je razumljiva na osobnoj razini ali potpuno nebitna u kontekstu društva. Npr. roditelji kojima je dijete umrlo zbog burne reakcije na cijepljenje (puno više djece je umrlo od burne reakcije na kikiriki ili jagodu) ili roditelji koji se panično brinu za svoje dijete pa se fokusiraju na takav slučaj.
KLCCLK is offline  
Old 12.09.2017., 19:05   #25
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ne, ne bi trebalo biti moguće raspravljati o svim temama i ne, nigdje nije moguće raspravljati o svim temama. Čak ni u SAD-u, a ostatak svijeta da ne spominjemo.

Mislim, u redu je da imaš takvo mišljenje, no zvuči kao da iz nekog čudnog razloga imaš dojam da je to doista tako u npr. zapadnim demokracijama. Nije. I ne treba biti.

Odnosno, da budem precizniji - trebaju sve teme biti raspravljene. I jesu. To što ovaj ili onaj luđak ne razumije neke stvari nije razlog za vječno ponavljanje rasprava. Pa bi npr. u Njemačkoj i u dobrom dijelu Europe za slične izjave o Hitleru, nacizmu i Auschwitzu Prkačin sada bio na sudu. A drugdje mu nitko ne bi posvećivao pažnju osim najopskurnijih portalčića.

Jednako kako na banalnijoj razini postoje stotine studija o cjepivima i tisuće stvari koje se zdravorazumski vide i postoji jedna izmišljena studija koje se odrekao sam autor. Naravno da sljedbenici te jedne "studije" (sada već faktički nepostojeće) ne mogu biti i nisu ravnopravan sudionik. I da, dobar dio njih su isti oni koji vjeruju u ljude-reptile i da je jučer u Zadru netko aplicirao HAARP. Drugi dio su oni čija je mogućnost prosudbe poremećena nekom drugom okolnošću koja je razumljiva na osobnoj razini ali potpuno nebitna u kontekstu društva. Npr. roditelji kojima je dijete umrlo zbog burne reakcije na cijepljenje (puno više djece je umrlo od burne reakcije na kikiriki ili jagodu) ili roditelji koji se panično brinu za svoje dijete pa se fokusiraju na takav slučaj.
Te zemlje poput SAD-a, i drugih zapadnih zemalja imali su 40 godina više da rasprave neke stvari. Mi (tj. naši povjesničari) tu slobodu nismo imali, nego smo imali indoktrinaciju.

A u svijetu se i dan danas na osnovu novih znanstvenih dokaza raspravlja o svim temama. Povijest kao znanost nije stala i nijedna tema nije tabu tema u znanosti. Pa evo i komentator iznad nudi jednu sasvim drugu reinterpretaciju povijesti u nas.

Što se tiče cjepiva postoje bezbrojne studije oko raznih cjepiva. Ni tu znanost ne stoji i ne postoje tabu teme. Postoji znanstvena metodologija, znanstvena čestitost i ili je ima ili je nema kod pojedinih znanstvenika. Ne postoji u znanstvenim krugovima pitanje "za ili protiv cjepiva", jer znanost nije crno bijela, nego sa stotinama nijansi sive. Postoji pitanje koristi/štete svakog pojedinog cjepiva, pa čak i pitanja koliko za pojedinu bolest treba dodatnih procjepljivanja (recimo za hepatitis B dva ili tri?), i za svako to pitanje se provode studije. Što se tiče studije koje se odrekao sam autor vjerojatno misliš na Wakefielda i njegov članak u Lancetu iz 1998? Njega se nije odrekao autor nego je Lancet povukao rad, i nije bio samo Wakefield kao autor nego ukupno 13 autora.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Old 12.09.2017., 19:12   #26
Ajd da ne odemo predaleko s cjepivima, to smo ionako zaključali ovdje. Nije bila ni poanta u njima, nego u teoretičarima zavjera. Ja počeo pa ti završio, sad ih pustimo


Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Te zemlje poput SAD-a, i drugih zapadnih zemalja imali su 40 godina više da rasprave neke stvari. Mi (tj. naši povjesničari) tu slobodu nismo imali, nego smo imali indoktrinaciju.
To je onako na pola točno, odnosno nismo imali slobodu za pola istine. Konkretnije, o ponašanju pobjednika.
Što je bio nacizam, što je bilo ustaštvo, što je bio Auschwitz ili Jasenovac, to je svijet odavno raspravio i jasno je.
Nije problem da Prkačin propituje jesu li komunisti napravili ovo ili ono, već negiranje općepoznatih stvari o ustaštvu (ne nama općepoznatih nego u cijelom svijetu) ili, još gore, nazivanje tih stvari - pozitivnima.
KLCCLK is offline  
Old 12.09.2017., 20:31   #27
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Živimo u zajednici. Tvoje necijepljenje uzrokuje bolest kod drugoga, objašnjeno je kako.
Nemoj njemačku sa hrvatskom. U Njemačkoj su ljudi obrazovani pa ih ne treba tirat da se cijepe.
A kako je u hrvatskoj pola ljudi nasilo na Kolindino obečanje da će hrvatsku napraviti najbogatijom zemljom na svitu, ko garantira da polovina neće nasjest na antivaxersku propagandu i prestat se cjepit.
Evo viš, u nas je i sve više ljubitelja fašista kako se daje pravo govora ovima kao Prkačinu. U Njemačkoj su se odrekli fašizma davno.
1. Tupim da smo kao nacija diskriminirani unutar EU i sad mi potvrđuješ time što mi kao nismo Njemačka i nemamo rimsko državljanstvo (tako bilo u rimskom carstvu) pa smo još polurobovi koji neznaju odlučivati

2. Ja želim političara tipa Putin ili Orban, koji će štititi vlastitu naciju, a odhebati strane gazde!

3. U RH nema ni f od fašizma (Bogu hvala, jer nam to zlo ne treba), pa se po tom pitanju nemam što pozivati na Njemačku, niti na druge profašističke države koje dan danas imaju kolonije!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 12.09.2017., 20:32   #28
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Nijemci su se odmah nakon rata odrekli fašizma, jedino naši kreteni još žele biti veći nacisti od samih nacista. Kak se ono kaže od svih Turaka najgori su poturice.
Koju smo mi to državu napali???

Kome smo mi nametnuli naš jezik kao "svjetski"???

Di su te naše kolonije?????


Cijelu povjest smo bili samo slugani kao i danas!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 13.09.2017., 07:52   #29
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Koju smo mi to državu napali???

Kome smo mi nametnuli naš jezik kao "svjetski"???

Di su te naše kolonije?????


Cijelu povjest smo bili samo slugani kao i danas!
Pavelic je bio sluga Hitleru i Mussoliniju.
Hasanbegovic, Prkacin i slicni bi bili najsretniji da se Europi dogodi novi Hitler i Mussolini pa da im mogu sluziti.
Prvo bi ustavno definirali hrvatsku drzavu kao iskljucivo hrvatskog naroda, izbacili ZAVNOH iz ustava, izbacili Dan antifasisticke borbe iz kalendara drzavnih blagdana, ponistili Deklaraciju o antifasizmu i aneksirali BiH, a zatim bi pootvarali konclogore za Srbe i neistomisljenike.

Zadnje uređivanje tibokca : 13.09.2017. at 08:04.
tibokca is offline  
Old 13.09.2017., 09:30   #30
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
3. U RH nema ni f od fašizma (Bogu hvala, jer nam to zlo ne treba), pa se po tom pitanju nemam što pozivati na Njemačku, niti na druge profašističke države koje dan danas imaju kolonije!
Ali ima njihovih simpatizera. Upravo raspravljamo o jednom od njih.
Upordown is online now  
Old 13.09.2017., 09:34   #31
Quote:
ćiket kaže: Pogledaj post
da zbog samih sebe su se odrekli fašizma a ne zbog američko sovjetske okupacije

japanci također
Baš ne znam je li se ovdje odreklo NDHazije. Kaj bi i nas trebalo tlačiti za to?
No enivej, voli se tupiti o svim žrtvama prošlih ratova bla bla. Ljudi dolaze na Jazovku obilježiti počast žrtvama uz eminentnu crkvenu pratnju. Koliko je dugo pak trebalo istoj toj pratnji doći u Jasenovac?
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Old 13.09.2017., 17:44   #32
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Baš ne znam je li se ovdje odreklo NDHazije. Kaj bi i nas trebalo tlačiti za to?
No enivej, voli se tupiti o svim žrtvama prošlih ratova bla bla. Ljudi dolaze na Jazovku obilježiti počast žrtvama uz eminentnu crkvenu pratnju. Koliko je dugo pak trebalo istoj toj pratnji doći u Jasenovac?
krivoga pitaš
ćiket is offline  
Old 13.09.2017., 20:04   #33
Quote:
tibokca kaže: Pogledaj post
Pavelic je bio sluga Hitleru i Mussoliniju.

...
To priznajem, mi imamo velikih problema sa sluganstvom, ali sluga nije gospodar.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 13.09.2017., 20:07   #34
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Ali ima njihovih simpatizera. Upravo raspravljamo o jednom od njih.
Ako si pogledao emisiju o Prkačinu, onda si mogao vidjeti da je isti protiv kukastih križeva i protiv hića-zločinca.

Hitler nije nikakakv prijatelj Hrvatske, već zločinac iz dna pakla!

Poštivam HOSovo ratni put, ali Skejine brčine mi ne idu!

Dakle Prkačin, koji je inače simaptizer Plenkija, ima svoja originalna razmišljanja, ali ne smatram to fašizmom, pod Plenkijem možemo biti samo dobri sluganski narod!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 13.09.2017., 20:14   #35
Balić: Ante Prkačin odgovoran za Sijekovac


Bivši pripadnik Hrvatskih oružanih snaga /HOS/ Sakib Balić potvrdio je Srni da se ponudio Tužilaštvu BiH da svjedoči o zločinima koje su hosovci počinili nad srpskim civilima u Sijekovcu kod Broda, Mostaru, Žitomislićima, kao i na dubrovačkom ratištu

On je priznao da je i sam ubijao, te da Tužilaštvo BiH ne želi da procesuira ratne zločine koje su pripadnici HOS-a počinili nad Srbima u ovim područjima. Balić je istakao da je ogorčen na vlasti u Sarajevu koje su "zaboravile njegove ratne zasluge zbog čega želi da svjedoči o zločinima za koje zna" i dodao da on puno zna i da zbog njegovog svjedočenja mnogi strahuju.

"Svjedočio sam o zločinima u logoru Dretelj kod Čapljine, ali istražne tužioce nije zanimalo svjedočenje o ratnim zločinima počinjenim u Sijekovcu", rekao je Balić i dodao da osumnjičeni za ove zločine još nisu procesuirani. Balića, koji je iz konjičkog sela Orahovica, nadležne instutcije Republike Srpske terete da je kao pripadnik HOS-a učestvovao u ubistvima i zlostavljanjima srpskih civila na području Posavine i Hercegovine.

On tvrdi da je glavnokomandujući HOS-a Ante Prkačin, koji je i bivši poslanik Hrvatske stranke prava u hrvatskom Saboru, odgovoran za zločine nad srpskim civilima u Sijekovcu 1992. godine i da zna za sve zločine počinjene nad Srbima u Brodu.

"Prkačin je bio glavni organizator likvidacije srpskih civila. Tu su još bile jedinice HOS-a iz Ljubuškog, Konjica, te pripadnici Handžar divizije sastavljene od muslimanskih dobrovoljaca", naveo je Balić. On je naglasio da su u zločinima učestvovale i regularne oružane snage iz Hrvatske. Istakavši da su hosovci ubijali i romske civile, Balić je potvrdio da su hosovci presreli i likvidirali nekoliko desetina Roma na području Borda, a koji su na početku rata bježali sa područja Srebrenice.

"Ante Prkačin je naredio da autobusi, kojima su bili prevoženi Romi iz Srebrenice i Skelana, ne smiju preći na teritoriju Hrvatske. Ljudi iz četiri autobusa, među kojima je bilo najviše djece i žena, likvidirani su i zakopani u masovne grobnice", ispričao je Balić. On je dodao da Prkačin zna gdje su zakopana tijela pobijenih Roma. Jedna masovna grobnica sa tijelima ubijenih Roma pronađena je prije četiri godine u Sijekovcu i iz nje je ekshumirano 59 žrtava, među kojima je bilo 23 djece.

Četrdesetogodišnji Sakib Balić priča da se u ljeto 1991. godine prijavio kao dobrovoljac u HOS i da se je obuku prošao u kampovima HOS-a u Splitu i Vrbovcu. "Jedan od vojnih instruktora u junu i julu 1991. godine bio mi je Miro Barešić, ustaški emigrant poznat po tome što je izvršio atentat na jugoslovenskog ambasadora u Švedskoj Vladimira Rolovića 1971. godine", prisjetio se Balić.

Prema njegovim riječima, u kampovima su učeni da mrze i da treba da se bore za Hrvatsku do Drine. "U vojnim jedinicama bilo je katoličkih sveštenika, čiji je zadatak bio da dižu moral kod vojnika pričajući o mržnji prema Srbima. Govorili su ubijte i koljite sve što nije tvoje", naveo je Balić.

On je rekao da su ga saborci uhapsili i odveli u logor koji se nalazio na heliodromu u Mostaru, jer nije htio da učestvuje u sukobima koji su 1993. godine izbili između Hrvata i Bošnjaka. Balić kaže da je zahvaljujući Međunarodnom Crvenom krstu prebačen u SAD, gdje je bio u zatvoru, jer je, kako je ispričio, zbog učešća u nelegalnim poslovima osuđen na pet godina.

izvor:http://www.e-novine.com/region/regio...Sijekovac.html
Bolji od tebe is offline  
Old 13.09.2017., 23:43   #36
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Balić: Ante Prkačin odgovoran za Sijekovac


Bivši pripadnik Hrvatskih oružanih snaga /HOS/ Sakib Balić potvrdio je Srni da se ponudio Tužilaštvu BiH da svjedoči o zločinima koje su hosovci počinili nad srpskim civilima u Sijekovcu kod Broda, Mostaru, Žitomislićima, kao i na dubrovačkom ratištu

On je priznao da je i sam ubijao, te da Tužilaštvo BiH ne želi da procesuira ratne zločine koje su pripadnici HOS-a počinili nad Srbima u ovim područjima. Balić je istakao da je ogorčen na vlasti u Sarajevu koje su "zaboravile njegove ratne zasluge zbog čega želi da svjedoči o zločinima za koje zna" i dodao da on puno zna i da zbog njegovog svjedočenja mnogi strahuju.

"Svjedočio sam o zločinima u logoru Dretelj kod Čapljine, ali istražne tužioce nije zanimalo svjedočenje o ratnim zločinima počinjenim u Sijekovcu", rekao je Balić i dodao da osumnjičeni za ove zločine još nisu procesuirani. Balića, koji je iz konjičkog sela Orahovica, nadležne instutcije Republike Srpske terete da je kao pripadnik HOS-a učestvovao u ubistvima i zlostavljanjima srpskih civila na području Posavine i Hercegovine.

On tvrdi da je glavnokomandujući HOS-a Ante Prkačin, koji je i bivši poslanik Hrvatske stranke prava u hrvatskom Saboru, odgovoran za zločine nad srpskim civilima u Sijekovcu 1992. godine i da zna za sve zločine počinjene nad Srbima u Brodu.

"Prkačin je bio glavni organizator likvidacije srpskih civila. Tu su još bile jedinice HOS-a iz Ljubuškog, Konjica, te pripadnici Handžar divizije sastavljene od muslimanskih dobrovoljaca", naveo je Balić. On je naglasio da su u zločinima učestvovale i regularne oružane snage iz Hrvatske. Istakavši da su hosovci ubijali i romske civile, Balić je potvrdio da su hosovci presreli i likvidirali nekoliko desetina Roma na području Borda, a koji su na početku rata bježali sa područja Srebrenice.

"Ante Prkačin je naredio da autobusi, kojima su bili prevoženi Romi iz Srebrenice i Skelana, ne smiju preći na teritoriju Hrvatske. Ljudi iz četiri autobusa, među kojima je bilo najviše djece i žena, likvidirani su i zakopani u masovne grobnice", ispričao je Balić. On je dodao da Prkačin zna gdje su zakopana tijela pobijenih Roma. Jedna masovna grobnica sa tijelima ubijenih Roma pronađena je prije četiri godine u Sijekovcu i iz nje je ekshumirano 59 žrtava, među kojima je bilo 23 djece.

Četrdesetogodišnji Sakib Balić priča da se u ljeto 1991. godine prijavio kao dobrovoljac u HOS i da se je obuku prošao u kampovima HOS-a u Splitu i Vrbovcu. "Jedan od vojnih instruktora u junu i julu 1991. godine bio mi je Miro Barešić, ustaški emigrant poznat po tome što je izvršio atentat na jugoslovenskog ambasadora u Švedskoj Vladimira Rolovića 1971. godine", prisjetio se Balić.

Prema njegovim riječima, u kampovima su učeni da mrze i da treba da se bore za Hrvatsku do Drine. "U vojnim jedinicama bilo je katoličkih sveštenika, čiji je zadatak bio da dižu moral kod vojnika pričajući o mržnji prema Srbima. Govorili su ubijte i koljite sve što nije tvoje", naveo je Balić.

On je rekao da su ga saborci uhapsili i odveli u logor koji se nalazio na heliodromu u Mostaru, jer nije htio da učestvuje u sukobima koji su 1993. godine izbili između Hrvata i Bošnjaka. Balić kaže da je zahvaljujući Međunarodnom Crvenom krstu prebačen u SAD, gdje je bio u zatvoru, jer je, kako je ispričio, zbog učešća u nelegalnim poslovima osuđen na pet godina.

izvor:http://www.e-novine.com/region/regio...Sijekovac.html
Ne znam što je tu bili, ali Prkačin je bio pozvan u R. Srpsku i odazvao se, mislim da je čak i gosotvao na nekoj emisiji, govorio je da će se uvjek odazvati na mogući sudski spostupak, tako je govorio prije par godina - dalje ne znam ništa!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 10.03.2018., 21:56   #37
Pogledao sam sve epizode Ante Prkačina na TV 4 Rijeke. Prvo, Ante priča argumentima i navodi literaturu. Drugo, u njegovim osvrtima i monolozima nema poziva na linč i govora mržnje. Treće; odličan je analitičar i povijesni znalac. Koji povijest proučava te navodi kronologiju i uzročno-posljedične dogadjaje i činjenice. Četvrto, od njega se puno toga može naučiti, a pogotovo iz literature knjiga koje je naveo. Peto; izuzetno je pametan i načitan čovjek. Preporuka svakome da pogleda.
__________________
Klikni na link
Reaktivac is offline  
Old 11.03.2018., 08:39   #38
Quote:
Reaktivac kaže: Pogledaj post
Pogledao sam sve epizode Ante Prkačina
preskočio si one najvažnije

https://www.youtube.com/watch?v=BADxar_nkPU
Bolji od tebe is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.