Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 08:40   #161
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
evo da se ja odmah izlozim kritici, moram ti reci da ni meni ne bi bilo drago da mi netko zadire u MOJ privatan zivot i zahtjeva da u naredna dva vikenda npr odvedem dijete u neki muzej.
odmah se nakostrijesim na to.
isto ko sto sam po******** kad je teta u vrticu rekla "sutra donesite jedan krumpir ili mrkvu".
Što se tiče zadiranja u privatne živote, ja bih rado čula da roditelji ne smatraju poticaj učitelja da roditelj uloži malo vremena i truda u obrazovanje svoje djece kao zadiranje u privatni život. Što se mene osobno tiče, napravit ću ono što profesor ili učitelj predloži (ako sam u financijskoj mogućnosti) i na konto odricanja od nekih svojih obveza i užitaka jer mislim da će dijete imati neke koristi od toga.
Moja ide u školu koja nije u planu imala obilazak zračne luke, željezničkog i autobusnog kolodvora kad su u drugom razredu učili o prometu. Da je učiteljica zamolila da ih se odvede da to pogledaju pomislila bih da je dala baš dobar prijedlog jer se eto, puno roditelja toga ne sjeti (ne bih možda ni ja,ali u tim sam vodama pa znam što bi moglo biti u planu za terenske nastave). Odvojili smo vrijeme i obišli sve. Da ne kažem da sam tek na licu mjesta shvatila da mala ne zna ni gdje da traži vozni red na kolodovoru, ne kuži razliku prometnika i konduktera i sl.

Mrkve i krumpire za sljedeće jutro kužim da nije lako nabaviti, ali to je i zahtjev koji nije napravljen na vrijeme. Da ti je rekla "za sljedeći tjedan trebat će nam krumpir ili mrkva" vjerujem da bi i donijela jer bi imala dosta vremena za nabaviti.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:44   #162
pa da, isto kao sto mi nije problem jedan od 30-40 skolskih vikenda odvesti dijete nekamo u gradu. ali je mi problem to napraviti unutar 2-3 tjedna isto kao sto mi je problem sutra donijeti mrkvu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:58   #163
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa da, isto kao sto mi nije problem jedan od 30-40 skolskih vikenda odvesti dijete nekamo u gradu. ali je mi problem to napraviti unutar 2-3 tjedna isto kao sto mi je problem sutra donijeti mrkvu.
a daaaaaj Summer
pa nije da ti je rekla da doneses durian i kumkvat, nego mrkvu i krumpir

inace, ni ja ne volim prekratke dedlajne. u zivotu opcenito.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:59   #164
pa mogla je i kumkvat traziti, i za jedno i drugo moram u superkonzum otici
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:36   #165
Meni je dosad najbolje bilo klupko vune od danas za sutra. Srećom imam Gumbek blizu, ali jebte, nismo više u vremenu da imamo klupko vune doma.

Inače, u Kauflandu na Slavonskoj kod Mekića imju velika klupka na sniženju pa sam se opremila valjda za sljedećih 5 godina, a i dobro će mi doći kad mi dođe Bagatica i počnem učiti šivati jer planiram lutke raditi.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:42   #166
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Meni je dosad najbolje bilo klupko vune od danas za sutra. Srećom imam Gumbek blizu, ali jebte, nismo više u vremenu da imamo klupko vune doma.

Inače, u Kauflandu na Slavonskoj kod Mekića imju velika klupka na sniženju pa sam se opremila valjda za sljedećih 5 godina, a i dobro će mi doći kad mi dođe Bagatica i počnem učiti šivati jer planiram lutke raditi.
Ja sam nadobudno naručila jedne godine gumbe za neki projektić. Uopće nisam razmišljala da danas ljudi nemaju teglu s gumbima doma kak je moja mama imala. Ono, gumb, koji problem nabaviti desetak (različitih !). Normalno da nisam ništa dobila , osim jedne mame koja se snašla pa je kupila paketić u hobi shopu.

Nedavno sam se toga sjetila kad sam i sama tražila bilo kakav gumb i prekopala pol kuće da nađem.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:46   #167
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja sam nadobudno naručila jedne godine gumbe za neki projektić. Uopće nisam razmišljala da danas ljudi nemaju teglu s gumbima doma kak je moja mama imala. Ono, gumb, koji problem nabaviti desetak (različitih !). Normalno da nisam ništa dobila , osim jedne mame koja se snašla pa je kupila paketić u hobi shopu.

Nedavno sam se toga sjetila kad sam i sama tražila bilo kakav gumb i prekopala pol kuće da nađem.
offertissima... prva adresa za svastarije imaju pakete od 30 gumba, mislim d su 15 kn
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:49   #168
u nami nema cega nema.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:52   #169
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
u nami nema cega nema.
Jeah, koliko je roditelja otišlo u Namu da izebere desetak gumbića jer učiteljica ima ideju? Vjerojatno su me blagoslovili u sebi i stavili zahtjev na ignore. Kažem da sam se i ja te ideje koja je neslavno propala sjetila kad sam nedavno i sama tražila gumb. To danas više ne čuvamo, nije to kao nekad. Ako ti mama nije krojačica, nemaš zalihu gumba doma.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:52   #170
Volim Namu, nije mi blizu
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:54   #171
opcenito za narucivanje bilo cega treba ljudima dati vremena. ja kad dijelim pozivnice za rodjendan pazim da ljudi imaju bar jedan vikend izmedju da stignu kupiti poklon.
od danas do sutra mi digne tlak taman da me casu vode trazi netko
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:56   #172
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Jeah, koliko je roditelja otišlo u Nami da izebere desetak gumbića jer učiteljica ima ideju?
E i to, što god mogu, dam njemu da ode kupiti. Ako može obiću krug oko Jaruna sam s frendovima, može i otići u knjižaru, limariju, prčvarnicu na placu, Gumbek ili Šarafko.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:00   #173
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Jeah, koliko je roditelja otišlo u Namu da izebere desetak gumbića jer učiteljica ima ideju?
svaki roditelj (ili ucenik, ovisi o kojoj dobi govorimo) bi to trebao napraviti ako im se da dovoljno vremena.
inace ne podnosim dedlajne "od danas do..jucer" pa svaku bozju stvar najavljujem u pravilu najmanje desetak dana ranije (pa i po mjesec dana unaprijed, ako je nesto vece i teze dobavljivo)
ali onda pak imam situaciju da u medjuvremenu zaborave donijeti to sto treba, jer prodje previse vremena.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:14   #174
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
svaki roditelj (ili ucenik, ovisi o kojoj dobi govorimo) bi to trebao napraviti ako im se da dovoljno vremena.
inace ne podnosim dedlajne "od danas do..jucer" pa svaku bozju stvar najavljujem u pravilu najmanje desetak dana ranije (pa i po mjesec dana unaprijed, ako je nesto vece i teze dobavljivo)
ali onda pak imam situaciju da u medjuvremenu zaborave donijeti to sto treba, jer prodje previse vremena.:rofl:
Ovo boldano je točno.

Najavljeno ranije ili ne, roditelji ne vole kad nešto iziskuje njihov dodatni trud. Donijet gumbe je iziskivalo jer moraš naći mjesto gdje kupiti i otići do njega. Potrošiš vrijeme i novac. O tome ja govorim. Da sam rekla da ću ja donijeti gumbe projekt bi uspio. Jer oni u tom slučaju ne bi morali ništa. Osim dovesti djecu u školi.

Ja tvrdim da ti projekti koriste njihovoj djeci i da bi bilo dobro da u napredovanje svoje djece utroše vrijeme i trud (ponekad i nešto novaca,ali najčešće samo vrijeme i trud). Jer i ja trošim svoje vrijeme i trud (najčešće van one satnice predviđene za pripremu za sat), često i svoje resurse i materijale da njihovoj djeci omogućim nešto zanimljivo.

Iz perspektive roditelja spremna sam odraditi sa svojim djetetom većinu prijedloga učiteljice, ako imam financija. Vrijeme ću naći (ako nije od danas do sutra).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:55   #175
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
naravno - to je i bio moj point prije nekoliko stranica kad se pocelo kukati o tome da kako se usudjujemo traziti od ucenika projekte za zadacu kad se zna da hrvati zive u bijedi i siromastvu: ne moras doma imati laptop ni printer da bi napravio domacu zadacu.

snadji se, druze.
To je MajaMamino mišljenje. Ja ostajem pri tome da je bahato očekivati (i još gore nagrađivati) da se za zadaću ili išta drugo za školu očekuje snalaženje po susjedstvu. Naročito od danas do sutra, kako je često slučaj.

Nije istina da svi klinci imaju skupe mobitele. Naravno da ima roditelja koji kupuju klincima ajfone i sl., ali velika većina su jeftine kopije. Ali ni to mi ne pomaže da shvatim tu vašu fiksaciju na roditeljske džepove i način na koji troše svoj novac. Neko dijete je možda mobitel dobilo od bake, strica, bogzna koga... Što bi roditelji trebali, uzeti mu mobitel i prodati ga da ne bi netko rekao "balavcu su ćaća i mater kupili ajfona"? Netko je rekao da je 500 MB jeftino i dovoljno za školske zadatke. Pa jebemu, je li luksuz htjeti djetetu priuštiti i zabavu, a ne samo štrebanje? Klinci nauče nešto i dok puko surfaju, kroz igru...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:07   #176
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
To je MajaMamino mišljenje. Ja ostajem pri tome da je bahato očekivati (i još gore nagrađivati) da se za zadaću ili išta drugo za školu očekuje snalaženje po susjedstvu. Naročito od danas do sutra, kako je često slučaj.

Nije istina da svi klinci imaju skupe mobitele. Naravno da ima roditelja koji kupuju klincima ajfone i sl., ali velika većina su jeftine kopije. Ali ni to mi ne pomaže da shvatim tu vašu fiksaciju na roditeljske džepove i način na koji troše svoj novac. Neko dijete je možda mobitel dobilo od bake, strica, bogzna koga... Što bi roditelji trebali, uzeti mu mobitel i prodati ga da ne bi netko rekao "balavcu su ćaća i mater kupili ajfona"? Netko je rekao da je 500 MB jeftino i dovoljno za školske zadatke. Pa jebemu, je li luksuz htjeti djetetu priuštiti i zabavu, a ne samo štrebanje? Klinci nauče nešto i dok puko surfaju, kroz igru...
najiskrenije mi se jebe tko koliko zaradjuje i trosi.
ni najmanje me ne diraju tudja primanja ni inace u zivotu, a kamoli u skoli.

medjutim, kad se stalno istice ta bijeda i siromastvo, moram reagirati, jer svakodnevno vidjam potpuno suprotnu sliku na svom radnom mjestu.
i opet, jebe mi se jel netko zbog skupog ajfona ili najnovijeg modela najkica pao u kredit ili nema sto za jesti. to samo govori o primitivizmu drustva u kojem zivimo.
ali nakon svega vidjenog, presmijesno mi je kad netko sa zvjerkom od mobitela u dzepu pokusava opravdati neizvrsavanje nekog domaceg zadatka nedostatkom love za hamer papir.
mogu ja na svasta zazmiriti, ali ne volim kad me se pravi budalom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:25   #177
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
najiskrenije mi se jebe tko koliko zaradjuje i trosi.
ni najmanje me ne diraju tudja primanja ni inace u zivotu, a kamoli u skoli.

medjutim, kad se stalno istice ta bijeda i siromastvo, moram reagirati, jer svakodnevno vidjam potpuno suprotnu sliku na svom radnom mjestu.
i opet, jebe mi se jel netko zbog skupog ajfona ili najnovijeg modela najkica pao u kredit ili nema sto za jesti. to samo govori o primitivizmu drustva u kojem zivimo.
ali nakon svega vidjenog, presmijesno mi je kad netko sa zvjerkom od mobitela u dzepu pokusava opravdati neizvrsavanje nekog domaceg zadatka nedostatkom love za hamer papir.
mogu ja na svasta zazmiriti, ali ne volim kad me se pravi budalom.
Nitko nije govorio o nedostatku love za hamer, nego o tome da nemaju svi računalo, jebiga, nešto zbog neimaštine, nešto, kako summer reče, jer je era stolnih računala i laptopa pomalo prošla.

Naravno da se djecu treba upućivati jedne na druge i ja sam komentirala kao odovor na zatvaranje očiju na neimaštinu.

Jedno računalo barem mora biti u knjižnici dostupno za izradu prezentacije, kao što je glazbenim školama dostupan klavir za one kojima je drugi predmet zbog upisa u srednju pa djeca vježbaju u glazbenoj. Jedno računalo koje ne mora biti skupo za takvu svrhu, postoji i otpis u velikim firmama. Može se tražiti donacija. Kakva je uloga knjižničara? Ima li mogućnost tražiti donacije?

Meni je s prezentacijama zasmetala dob i činjenica da su toliko raširene jer ih ne smatram nekim velikim uspjehom u projektnoj nastavi. Smatram ih samo alatom, koji bi se trebao prvo upoznati, to također može biti projekt na informatici.

Inače, nisam zastupala stav da su svi, baš svi siromašni, nego da se pri osmišljanju nastave i opremanju škole treba misiti na najugroženije, jer tako dižemo standard obrazovanja.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:30   #178
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
najiskrenije mi se jebe tko koliko zaradjuje i trosi.
ni najmanje me ne diraju tudja primanja ni inace u zivotu, a kamoli u skoli.

medjutim, kad se stalno istice ta bijeda i siromastvo, moram reagirati, jer svakodnevno vidjam potpuno suprotnu sliku na svom radnom mjestu.
i opet, jebe mi se jel netko zbog skupog ajfona ili najnovijeg modela najkica pao u kredit ili nema sto za jesti. to samo govori o primitivizmu drustva u kojem zivimo.
ali nakon svega vidjenog, presmijesno mi je kad netko sa zvjerkom od mobitela u dzepu pokusava opravdati neizvrsavanje nekog domaceg zadatka nedostatkom love za hamer papir.
mogu ja na svasta zazmiriti, ali ne volim kad me se pravi budalom.
Hamer papir i printer u boji sa refilima se ne mogu usporediti. Tako da...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:38   #179
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Meni je s prezentacijama zasmetala dob i činjenica da su toliko raširene jer ih ne smatram nekim velikim uspjehom u projektnoj nastavi. Smatram ih samo alatom, koji bi se trebao prvo upoznati, to također može biti projekt na informatici.

Inače, nisam zastupala stav da su svi, baš svi siromašni, nego da se pri osmišljanju nastave i opremanju škole treba misiti na najugroženije, jer tako dižemo standard obrazovanja.
u cemu se ocituje moja "nebriga za najugrozenije" pri osmisljavanju nastave?
u knjiznicu (skolsku, gradsku) moze uci bilo tko, neovisno o primanjima i potpuno besplatno sklepati nesto sto je dobio u zadatak.
a opremanje skole treba biti pocetna tocka od koje krecu razni jokici i divjakice. prvo oprema, a onda revolucije.

a "dob" za prezentacije je u RL u visim razredima osnovne skole. o prezentacijama u 2. razredu citamo samo ovdje pa zadrzavamo pravo sumnjati u istinitost napisanog.
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Hamer papir i printer u boji sa refilima se ne mogu usporediti. Tako da...
kao sto rekoh, za izradu zadatka ne moras imati ni printer ni komp kod kuce, tako da...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:47   #180
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
a "dob" za prezentacije je u RL u visim razredima osnovne skole. o prezentacijama u 2. razredu citamo samo ovdje pa zadrzavamo pravo sumnjati u istinitost napisanog.


kao sto rekoh, za izradu zadatka ne moras imati ni printer ni komp kod kuce, tako da...
Jebe mi se što ti vjeruješ, a što ne. Vjerovanje je općenito kategorija vrlo podložna osobnim projekcijama i inim svrbežima, tako da mi se fućka kad me ti (naravno, vrlo uljuđeno i snishodljivo) nazivaš lažljivicom.

OK, ako nemam printer i komp kod kuće, gdje da ih imam? Od vrata do vrata po susjedstvu? U školi? Nije cijela Hrvatska ZG pa da se svi po školama svuda mogu služiti s čim hoće i kad hoće. U knjižnici? Imamo jedan komp na kojem obično dokoni penzići kartaju ili čitaju vijesti. Javnog printera u knjižnici nema.

Što ćemo onda? Seliti u ZG, učlaniti se u ZG u knjižnicu ili prodati ajfon da kupimo printer? Ono što si fulala je da ja nisam to pitanje potegla zato što ja nemam. Ja imam. I znam napraviti prezentaciju. Zna i moje dijete, nije to bio razlog. Nego zato što znam da ima djece koja nemaju. I djece čiji roditelji ne znaju. Pa ih se takvim zadavanjem zadataka stavlja u neravnopravan položaj. Uopće nigdje nije bila riječ osobno o meni i mom djetetu... :totalnorezigniranismajlić:
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.