Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 15:16   #1
Biste li radili za nekoga pohlepnog za lovom?

Dakle takvoj osobi vi i niste previše zanimljivi, služite mu, što bi se reklo tek kao "sredstvo za postizanje cilja".

Nadalje, kad je već "money hungry" ima da radite sve što zatreba, po potrebi mu operete i auto. Dakako, oglas kojim traži radnika sadrži tek dio zadataka koji vas očekuju....

Kod njega nema potrebe za nekim dogovorom/suradnjom jer on je taj koji donosi sve odluke i samo/jedino je važan njegovo visočanstvo - Profit

Dakle?
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:10   #2
Zašto ne?
Dok god je plaća proporcionalna obujmu posla i zadacima
__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:43   #3
Samo što u vecini slucajeva je kod takvih placa obrnuto proporcionalna
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:29   #4
kao što je kolega rekao, ako plaća odgovara mojim idejama nknade, da
ne diram me previše kaj šef hoće, bitno je da se dogovor poštuje
to kaj on donosi sve odluke je njegova odluka,njegova firma, pa naravno da ako hoće će on donositi sam ipak je njegovo,kaj ne ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:45   #5
To su me pitali i na intervjuu. Odgovor - tko snosi odgovornost, neka i odlučuje. Ako on odgovara, nemam se namjeru petljati, to onda nije moj opseg posla i gotovo, neka se radi kako on misli da je najbolje, ako je njegova glava na panju.

S druge strane, ako ja za nešto odgovaram, onda će se raditi onako kako ja želim, u suprotnom ja ne želim za to odgovarati.

Ima puno tih kretena koji su si zamislili kako je super da ti svojim potpisom jamčiš, a on lovi u mutom. Kako da ne, ti potpiši, pa ćemo raditi kako zamisliš.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 14:57   #6
Mislim čemu čuđenje, firme se osnivaju kako bi se okrenula lova.
Ja također ne radim za lijepe oči, ok iskustvo koje se stječe je dragocjeno,ljudi se upoznaju, grade se mostovi...ali plaćaju se i režije i stavlja se hrana na stol.
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:06   #7
Radio sam kod jednog poslodavca na crno uz vjecito obecavanje kako cu slijedeci tjedan "upasti u boje firme" sto znaci prijava, radno odijelo i cipele, a od toga naravno nista. Sve je gledao kako proci jeftinije sto se tice nekih alata i materijala, narocito ako se radi o alatima koje nece koristiti dovoljno cesto, a kad zatreba, rad bez tog materijala je ubitacan. Rijec je naravno o bausteli. Radili smo samo nas dva, on je bio vlasnik firme. Stalno je govorio kako nesta dana, kod mog nekog neuspjeha bi batio nogama od pod i bio vjecito nervozan jer bi uzimao previse posla koji ne moze stici. Kad bismo izvodili radove to bi dosta puta bilo u centru grada, sto otezava nalazenje parkinga i stvara gubitak vremena, a on bi sizio i ne bi prihvacao izlike. Radio sam kao majstor, a za placu pomocnog radnika, na crno, bez naknade za gablec i prijevoz, katkad isao svojim autom prljav i sa alatom od firme. Na sto god da se zalio on bi samo objesio facu i govorio da neka ne filozofiram. Radio bih na pet radilista u jednom danu i non stop daj -daj i brze-brze. Doma bih dolazio navecer i to samo da prespavam, a nedjeljom bih cijeli dan lezao kao mrtav i slomljen! Od te psihijatrije me spasio bivsi kolega koji me pozvao nazad u bivsu firmu na moj stari posao! Sto manji mali poduzetnik i sto manji broj ljudi, to je veci presing i izrabljivanje. Nikad vise takvih poslova ni da sam kruha gladan. Dobio sam totalnu averziju prema bausteli i znam da su vecina tih poslodavaca tamo gonici robova, a rak rana im je prijava zaposlenika... sto reci - balkan!
bobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:27   #8
Jedina još gora stvar je raditi za šeficu pohlepnu za lovom... više nikad nebi radio za ženskog šefa, prije bi si dao k... odrezat...
Visoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:32   #9
Quote:
Visoki kaže: Pogledaj post
Jedina još gora stvar je raditi za šeficu pohlepnu za lovom... više nikad nebi radio za ženskog šefa, prije bi si dao k... odrezat...
Ma da? ja sam imao par ženskih šefica i nije loš dojam. One čak imaju i više osjećaja za tebe, još ako si im zgodan....kao da si u raju

Ali ova iz uvodnog je bila živi mrak....
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:04   #10
Bi ako je ok posao, korektni odnosi i dobra plaća, zašto ne?
Pa cilj poduzetništva i je imat puno više para od prosjeka i živjeti luksuzno. Nikome nije cilj zarađivat prosječnu plaću u vlastitoj firmi
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:04   #11
U svakoj firmi si ti kao radnik sredstvo za postizanje profita, nitko te ne drži jer mu se sviđa tvoja prekrasna duša tako da s tim nemam problema.

Imam problema s tim da je u firmi konstantan stres i presing i u takvoj atmosferi ne bih radila.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.