Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 13:58   #2541
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Zašto nije daleko? Ne kužim...
Mi imamo rođake amere koji nikada ne žele spavati kod nas (a imamo prostora) nego uvijek u hotel u gradu i onda jurnjava, pa objašnjavaj njima kuda i kako doći pa onda opet s njima u grad da se ne izgube, bepotrebna gnjavaža.Vječna.
Mozda da pogledate i vi i "Ameri" cemu sluzi navigacioni sistem (jos uvek moze da se kupi i plan nekog grada), pa da shvatite da nije potrebno vodanje po gradu "da se ne izgube".
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:18   #2542
zato jer umjesto sa sestricnom pregovara sa svojom mamom
zar to zaista treba objasnjavati?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:06   #2543
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Mozda da pogledate i vi i "Ameri" cemu sluzi navigacioni sistem (jos uvek moze da se kupi i plan nekog grada), pa da shvatite da nije potrebno vodanje po gradu "da se ne izgube".
Genijalka. Problem je u tome što je "navigacioni sistem" ili ti GPS, dosta nepouzdan kod nas, a k tome pribroji i činjenicu da je njima hrvatski poznat kao meni kineski i nemogu pitati za pomoć.

Jednom su tako završili po tvom svetom GPS-u na ulazu u rafineriju što je cca 5 km od nas, drugi put, su im u Veneciji uvalili auto s mjenjačem (a rezervirali su automatika) pa ih je dio dok su došli do Rijeke bio zaplakan a dio usran (figurativno) jel, i onda spašavaj, a da ne govorim o tome kako su im bankine u biti nepoznat pojam, svaka je bila njihova
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:24   #2544
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Zašto nije daleko? Ne kužim...
Mi imamo rođake amere koji nikada ne žele spavati kod nas (a imamo prostora) nego uvijek u hotel u gradu i onda jurnjava, pa objašnjavaj njima kuda i kako doći pa onda opet s njima u grad da se ne izgube, bepotrebna gnjavaža.Vječna.
Ti mora da nisu baš svoji kad se uspiju izgubit u Hrvatskoj... Pa i u Zagrebu moraš bit teški nekoordinirani dibidus da se izgubiš, kamo li u Splitu, Osijeku, Rijeci ili manjim gradovima. I ne bih se složila. Zadnjih godina navigacija za Hrvatsku je usavršena, od Navigona do Google Maps. Mozda ce te nekad povest duljim putem jer vodi glavnim cestama, ali dovest će te do odredišta.

Doduše poznato je da naši turisti generalno mozak ostave doma pa me ne čudi. Može im bit kad smo budale i dozvoljavamo im da se ponašaju kao bespomoćna djeca.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:11   #2545
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ti mora da nisu baš svoji kad se uspiju izgubit u Hrvatskoj... Pa i u Zagrebu moraš bit teški nekoordinirani dibidus da se izgubiš, kamo li u Splitu, Osijeku, Rijeci ili manjim gradovima. I ne bih se složila. Zadnjih godina navigacija za Hrvatsku je usavršena, od Navigona do Google Maps. Mozda ce te nekad povest duljim putem jer vodi glavnim cestama, ali dovest će te do odredišta.

Doduše poznato je da naši turisti generalno mozak ostave doma pa me ne čudi. Može im bit kad smo budale i dozvoljavamo im da se ponašaju kao bespomoćna djeca.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ja sam se izgubila u Rijeci i to nakon 5 godina zivota ovdje. Izazivam te da odjes autom u Grbce i ne izgubis se. Odgubila sam se zahvaljujuci GPSu.

Kakve vi to no name GPSove koristite? Meni svi rade savrseno u Hrv vec barem 5 godina, a cesto ih koristim, sto po otocima, sto po Istri, sto po Medjimurju.. A koristim djabalesku GPS koji je dosao s mobitelom (neki microsoftov).

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:51   #2546
Haha ne, znam, mislim da bi se ipak snašla, u Rijeci sam skoro ko doma, iako sam više po Grobniku i Krku ali u svakom slučaju uz Google Maps nema šanse da ne bi našla odredište. Tko se hoće snać naći će način, tko hoće da ga se vodi za rukicu i bude mu se na raspolaganju, taj će se lako napravit glup
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:35   #2547
Mene čudi kako ih svaki put moraju vodit ko da prvi put dolaze
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:10   #2548
Mene zanima što ti ljudi rade kad idu negdje gdje nikog ne poznaju, čisto turistički.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:38   #2549
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mene zanima što ti ljudi rade kad idu negdje gdje nikog ne poznaju, čisto turistički.
Božemiprosti, kuki, nećeš valjda ići negdje gdje ćeš morati plaćati smještaj ko neka jadnica?
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:16   #2550
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Mene čudi kako ih svaki put moraju vodit ko da prvi put dolaze
Zato jer ne dolaze uvijek isti Rod je dosta velik, a svi žele prošetati po domaji, mislim da ih je već bilo, 24 (nekako svaki put dođe grupica od otprilike njih 5-6) a navodno ih u Americi ima oko 150
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:50   #2551
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Božemiprosti, kuki, nećeš valjda ići negdje gdje ćeš morati plaćati smještaj ko neka jadnica?
Spavaju u hotelu.

Još nisam čula da nekome treba pratnja da se ne izgubi po gradu u kojem je na odmoru. Novi, tko ih vodi za ručicu na aerodromima?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:35   #2552
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Genijalka. Problem je u tome što je "navigacioni sistem" ili ti GPS, dosta nepouzdan kod nas, a k tome pribroji i činjenicu da je njima hrvatski poznat kao meni kineski i nemogu pitati za pomoć.

Jednom su tako završili po tvom svetom GPS-u na ulazu u rafineriju što je cca 5 km od nas, drugi put, su im u Veneciji uvalili auto s mjenjačem (a rezervirali su automatika) pa ih je dio dok su došli do Rijeke bio zaplakan a dio usran (figurativno) jel, i onda spašavaj, a da ne govorim o tome kako su im bankine u biti nepoznat pojam, svaka je bila njihova
Plan grada je postojao i sto godina ranije, ako je navigacioni sistem bas u Hrvatskoj nasao da ne radi.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:37   #2553
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Plan grada je postojao i sto godina ranije, ako je navigacioni sistem bas u Hrvatskoj nasao da ne radi.
Znači ti tvrdiš, da bi se ti sama savršeno snašla u gradu u kojem si prvi put, a ne govoriš jezik?
Znala bi recimo, (bez pardona) gdje i koji i kada bus uhvatiti? Ili bi recimo znala, gdje skrenuti lijevo a gdje desno? Ako da, svaka čast.

Ja ću se snaći npr u centru Praga, Ili Beča, gdje ima dovoljno prostornih orijentira (znači u biti u turističkoj zoni). Da moram ići nekome 25 km van grada, tražio bi da me ta osoba dočeka ili pred hotelom, ili na nekom "turističkom mjestu"
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:58   #2554
ak dolaze ljeti opce me ne cudi da se gube, i ja tad cesto udjem u krivi tramvaj jer zaboravim kam se kaj preusmjerilo.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 16:07   #2555
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
ak dolaze ljeti opce me ne cudi da se gube, i ja tad cesto udjem u krivi tramvaj jer zaboravim kam se kaj preusmjerilo.
Da dolaze, ljeti, i teško se snalaze pa što? Kao da su jedini. Ovdje na forumu su svi super inteligentni i snalažljivi, pa ono i da ih bace na Antariku bi se snašli.

Tako da ne njakajate o nečemu o čemu nemate pojma

Inače slobodno se vratite ontopic
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:02   #2556
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Znači ti tvrdiš, da bi se ti sama savršeno snašla u gradu u kojem si prvi put, a ne govoriš jezik?
Jako je smiješno što si pravednički uzrujan u vrijeme kad ljudi najnormalnije putuju po stranim državama i kontinentima, i nitko ih tamo ne čeka i ne drži za ruku i ne gladi po glavi istraumatizirane bankinama.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:16   #2557
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jako je smiješno što si pravednički uzrujan u vrijeme kad ljudi najnormalnije putuju po stranim državama i kontinentima, i nitko ih tamo ne čeka i ne drži za ruku i ne gladi po glavi istraumatizirane bankinama.
Opet, bi li ti otišla u Turkmenistan, i bez problema našla adresu koju ti je dao frend?

Nisam pravednički uzrujan već mi je samo nerazumno da se od ljudi očekuje savršeno snalaženje u novoj sredini van turističkih ruta praćeno aposlutnim nepoznavanjem jezika

Pronaći adresu u selu 25 km od grada, nije baš isto i što otići u restoran 5 minuta od hotela
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:19   #2558
Zato i postoje Google Maps. Evo, ja putujem po svijetu, uvijek koristim Google maps i još nikad nisam završila na krivom kraju grada/sela/države.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:37   #2559
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Zato i postoje Google Maps. Evo, ja putujem po svijetu, uvijek koristim Google maps i još nikad nisam završila na krivom kraju grada/sela/države.
Mlatimo mrtvog konja, sad već pomalo i skroz smo off topic, ali na koncu ti znaš engleski i njemački, i tu možeš funkcionirati, ali odi recimo u Amerniju (a Amerima je tako, jer hrvatski ne govore) pa se snađi, i da naletiš na govornika njemačkog ili enegleskog kolike se šanse da će on znati gdje je to što ti treba?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:46   #2560
Bila sam posvuda i Google maps i google search me nikad nisu iznevjerili. U krajnjem slčaju pitam u prvom dućanu za upute. U nekim gradovima sam i imala poznate, ali to je bila kava/večera/druženje na dogovorenom mjestu, pa bi eventualno prošetali. Ali da ja nekog zlostavljam, ili da dopuštam da mene nesposobni gosti doživljavaju ko dadilju - nema šanse. Ako ste nesposobni i dezorijentirani, sjedite doma. Čuvaj me Bože takvih "prijatelja".
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.