Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 15:20   #61
Šta sada sviraš od onih etida i komada?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 23:10   #62
ako se smijem ukljuciti sada...
jucer je moja sestra odlucila da nece vise svirati violinu, i prepustila ju je meni.
tako da danas cijeli dan prckam pomalo po njoj i pokusavam nesto...nadam se odredjenom napretku
e sad...masovno sam surfao po netu i trazio osnovnu stvar koju svatko treba nauciti prije sviranja:
kako drzati violinu?
vecina web stranica sa tom tematikom dala mi je neke smjernice da mostic (shouder-rest??) zapravo ima jedan negativan efekt:
fiksiranje violine za samo jedan polozaj bez velike mogucnosti micanja violine za vrijeme sviranja (pri tome mislim na normalne pomake koji pomazu u ekspresivnosti, a ne setanje violine po ramenu) sto vi mislite o tome? ja bih osobno htio svirati bez toga jednostavno zato sto mi ocajno i glomazno izgleda.
takodjer, prozivljavam velike teskoce pri nalazenju odgovarajuceg polozaja za drzanje violine. cini mi se da me "podbradak" na violini (eng. chinrest) prisiljava da violinu usmjeravam sto vise postrance i da glavu stavljam u neudoban polozaj (stvarno neudoban, a ne "neobican", jer mi vrat violine jako bjezi iz vidnog polja, a moj vrat se jako isteze)
molim nekakav savjet o drzanju violine, ako je moguce preko foruma.
i kakve sve vrste chinrestova postoje? (ako uopce postoje, jer bih htio naci onaj koji odgovara mojoj fizionomiji i mom nacinu drzanja violine, ako nije pogresan)
rakija123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 21:19   #63
O kojoj ekspresivnosti ti pričaš? Pa bolje da ti instrument ne šeta po ramenu dok si početnik. Kupi si neki kvalitetan mostić i uopće ga nećeš niti osjetiti. Podbradak možeš prebaciti na sredinu.
A zašto ti ne bi otišla na poduke pa naučila držati violinu kako Bog zapovjeda? Ili pitati sestru da ti tu malo pomogne?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 01:20   #64
ma zaboravi...
rakija123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 09:56   #65
Zašto?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 18:14   #66
Bok!
Drago mi je što sam naišla na ovu temu. Svirala sam violinu par godina kao klinka, nedavno sam je uzela u ruke prvi put nakon 10 godina i osjetila da je to to... Čak sam se sjetila par pjesmica, držanja, svega... I nije mi išlo loše . Sad stvarno želim ponovno početi/ nastaviti. Ako netko prodaje ili poklanja kakvu violinu neka mi se javi na pm. Može biti polovna. Samo da nije preskupa. A isto tako da nije baš najveći fuš. I zanima me koliko bi mi došle lekcije. Htjela bi da me barem malo netko usmjeri. Ali javit ću vam se ja još ovdje s pitanjima . Pozdrav svima
i_and_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 18:16   #67
pa znam da moram otici kod profesora da bih nesto naucio, ali htio sam zapoceti razgovor, da imam informacije za prvu ruku..
rakija123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 18:42   #68
Quote:
i_and_i kaže: Pogledaj post
Bok!
Drago mi je što sam naišla na ovu temu. Svirala sam violinu par godina kao klinka, nedavno sam je uzela u ruke prvi put nakon 10 godina i osjetila da je to to... Čak sam se sjetila par pjesmica, držanja, svega... I nije mi išlo loše . Sad stvarno želim ponovno početi/ nastaviti. Ako netko prodaje ili poklanja kakvu violinu neka mi se javi na pm. Može biti polovna. Samo da nije preskupa. A isto tako da nije baš najveći fuš. I zanima me koliko bi mi došle lekcije. Htjela bi da me barem malo netko usmjeri. Ali javit ću vam se ja još ovdje s pitanjima . Pozdrav svima
Imaš pm.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 18:44   #69
Quote:
rakija123 kaže: Pogledaj post
pa znam da moram otici kod profesora da bih nesto naucio, ali htio sam zapoceti razgovor, da imam informacije za prvu ruku..
Ako si iz Splita mogla bi ti nešto pomoći.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:56   #70
Why is the violin so hard to play?
http://plus.maths.org/issue31/featur...use/index.html
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 16:42   #71
Već sam učila o tome. Interesantno.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 12:12   #72
Obozavam ovakve... ja bi "salatu za sendvič".
possibilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 15:15   #73
Nemoj da te ova muzikalna balerina obeshrabri , nikada nije kasno, samo navali. Bez obzira koliko imaš godina.
A kad kreneš, e onda će se vidjeti, jesi za to ili nisi.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:00   #74
Quote:
balerina kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina?Nemoj krivo shvatiti jer te to pitam s razlogom.Naime,violina ima svoja pravila,ako imaš više od osam i nikada prije ju nisi svirala teško da ćeš ju uspijeti savladati.Ne pišem ti zato da bih te spustila već zato da se ne razočaraš.Violina se počinje učiti s tri-četiri godine(znam iz iskustva),no note svejedno možeš gledati.Potraži ih u gradskoj knjižnici na AV-odjelu.A ako ti je želja za sviranjem jaka možeš svirati klavir(glasovir),harfu ili neki puhački instrument(osim flaute i fagota jer se i to počinje u najmlađim godinama).
Ajde mala, ako nemaš pojma dati neki pametan savjet onda ne piskaraj nebuloze da bi si prikratila vrijeme!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:01   #75
Quote:
pauza kaže: Pogledaj post
Ako itko zna gdje mogu pronaći note za violinu, i osnove za naučiti svirati!!
Tek krećem u te vode! Thnx.
Ima ti jedan link: http://free-scores.com/

Si kupila violinu? Imaš još jedan topic, pa malo pročitaj čisto informativno
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 23:24   #76
Quote:
balerina kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina?Nemoj krivo shvatiti jer te to pitam s razlogom.Naime,violina ima svoja pravila,ako imaš više od osam i nikada prije ju nisi svirala teško da ćeš ju uspijeti savladati.Ne pišem ti zato da bih te spustila već zato da se ne razočaraš.Violina se počinje učiti s tri-četiri godine(znam iz iskustva),no note svejedno možeš gledati.Potraži ih u gradskoj knjižnici na AV-odjelu.A ako ti je želja za sviranjem jaka možeš svirati klavir(glasovir),harfu ili neki puhački instrument(osim flaute i fagota jer se i to počinje u najmlađim godinama).
gluposti.samo ti sviraj, ali otiđi u glazbenu školu i spremi se na PUNO vježbanja
__________________
Franjić promet, u svakom svom salonu, Franjić promet, nudi sve za kupaonu. Kvalitetan izbor i povoljne cijene, Franjić promet, najbolji za mene.
Boorek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 20:36   #77
violina - pomoć!!!

Dobila sam violinu i imam jedan problem. tj možda malo više njih. prvi puta sam je držala i tak pa pomagajte

1. pokušavam staviti žice, ali problem je u tome što su vijci za natezanje žica bili maknuti i ne znam dali te vijke mogu staviti kako hoću ili ima neki poseban redoslijed.

1. i još nešto... redoslijed žica na vijcima. znam da idu E, A, D, G, ali ne znam kako idu na vijcima.

dobro bi mi došla vaša pomoć, pa ako itko zna samo pišite.
Blueninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 12:03   #78
Da vijke stavi kako hoćeš.Na donji vijak lijelo ti ide G- žica, na gornji lijevo ti je D- žica, na donji desno ti je E- žica a na gornji desno ti je A- žica.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 12:46   #79
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Da vijke stavi kako hoćeš.
...i dobro ih "namackaj" sa kredom
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 16:50   #80
Al sam nešto krivo rekla?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.