Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2008., 21:38   #41
Eto nakon citanja ovog posta i mi odlucili uzeti sjedalicu za bicikl, uzeli smo sjedalicu koja se montira naprijed http://www.weeride.co.nz/images/WeeR...ifications.jpg
ovako izgleda i jako smo zadovoljni s njome, za djecu do 18 kg je, pojas ide preko ramena i oko struka, izgleda malena na prvi pogled no moja 2 godisnja kcerka komotno stane u nju i obozava se voziti Obavezno nosi kacigu
__________________
13. 05 stigla moja Lana, bas na termin :)
4294g 53cm
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 09:16   #42
Kada je onda, najbolje vrijeme za vozit klinca na bajku nasa ima godinu dana . Mi razmisljamo o kupnji sjedalice, al one otraga. Šta onda moraju biti napred klinci do 15kg, a od 15kg tek smiju otraga?

Na rodu nema baš nešto pretjerano informacija.
Mad Babble is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 09:19   #43
Quote:
Mad Babble kaže: Pogledaj post
Kada je onda, najbolje vrijeme za vozit klinca na bajku nasa ima godinu dana . Mi razmisljamo o kupnji sjedalice, al one otraga. Šta onda moraju biti napred klinci do 15kg, a od 15kg tek smiju otraga?

Na rodu nema baš nešto pretjerano informacija.
MB, mi smo našu počeli voziti sa negdje 9, 10 mjeseci. Muž se raspitao i rekli mu da do 15 kg sjedalica obavezno ide naprijed pa smo takvu i kupili. Uživa u vožnji
Jedino nismo kupili kacigu, koju bi trebala imati,ali kad ju vidim koliko se znoji srce me boli još joj to staviti na glavu. vjerujem mužu
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 13:40   #44
sjećam se kad smo mi kupovali da nam je prodavač rekao kako je prednja sjedalica opasna i da je u mnogim zemljama zabranjena te da je dijete sigurnije u sjedalici koja se montira iza vozača. A što se kacige tiče, nikad ne bi dijete vozila bez kacige, dajte si zamislite da padnete s bicikla a dijete vam je bez kacige , koja ipak glavu čuva
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:48   #45
dižem temu..
htjela sam kupiti sjedalicu i početi se vozati s malom (8,5 mj), ali prodavač mi je rekao neka sačekam da počne hodati jer da je kičmica još preosjetljiva na vibracije i udarce nastale tijekom vožnje..
nisam ni mislila ići s malom baš po šumi i grubom makadamu se vozati, ali svejedno me je pokolebao u kupnji. i rekao je da je stražnja sjedalica sigurnija i za malo dijete. meni se isto čini da je lakše manevrirati s bebom iza nego na volanu.
jeste li vi čule za tu priču s kičmicom?
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:01   #46
Jedna cura koju dobro znam ima malenog od 11 mjeseci i gotovo cijelo ljeto ga vozi na bikeu i to u prednjoj sjedalici. Išli su tako na more i svugdje i mali uživa. A ovo za leđa ne znam, ni njen mali još nije prohodao.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 08:54   #47
Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
Eto nakon citanja ovog posta i mi odlucili uzeti sjedalicu za bicikl, uzeli smo sjedalicu koja se montira naprijed http://www.weeride.co.nz/images/WeeR...ifications.jpg
ovako izgleda i jako smo zadovoljni s njome, za djecu do 18 kg je, pojas ide preko ramena i oko struka, izgleda malena na prvi pogled no moja 2 godisnja kcerka komotno stane u nju i obozava se voziti Obavezno nosi kacigu
Daj mi molim te reci gdje si kupila? Ova mi izgleda jako dobro i čini se da nece smetati sajlama koje su smještene s gornje strane štange.
Nino(slav) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 19:19   #48
evo dizem temu...
kakve su sada novosti vezene za ove sjedalice, gdje ih ima i po kojim cijenama?
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 08:22   #49
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
evo dizem temu...
kakve su sada novosti vezene za ove sjedalice, gdje ih ima i po kojim cijenama?
Ja sam gledala tu http://www.keindl-sport.com/proizvodi.asp?tip=44 .
Nisam još kupila, tek ću na proljeće, pa ne znam detalje.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:42   #50
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Ja sam gledala tu http://www.keindl-sport.com/proizvodi.asp?tip=44 .
Nisam još kupila, tek ću na proljeće, pa ne znam detalje.
i ja sam vidila taj, nekako mi je isto puno 350 kn, je ima negdje malo povoljnije? imam curicu od godinu dana, pa se i dvoumim, jeli bolja ona sto se montira sprijeda ili straga?
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 18:24   #51
samo vi vjerujte muževima da voze djecu bez kacige, ja imam iskustvo boravka djeteta na neurokirurgiji radi pada s tolike visine pa ko voli...nije bio pad s bicikla, al se radi o tolikoj visini.
a jednom sam pala (sama) s bicikla zbog pješaka običnog, a biciklirala sam tada-stalno.
dijete bez kacige-isto ko i bez autosjedalice

nego, mi imamo http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=3274 sjedalicu. Kacigu kupili u intersportu.
puno je lakše voziti dijete-iza. i njemu ne puše izravno, nego ga naše tijelo štiti...
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:28   #52
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
i ja sam vidila taj, nekako mi je isto puno 350 kn, je ima negdje malo povoljnije? imam curicu od godinu dana, pa se i dvoumim, jeli bolja ona sto se montira sprijeda ili straga?
Ja planiram kupiti onu za iza, dijete se može duže voziti, a i lakše je vrtiti pedale (barem koliko sam vidjela u prolazu). Meni se isto čini da je malo puno 350 kn, ali sam usput gledala i ove jeftinije i nisu mi se svidjele, pogotovo
ove što se montiraju naprijed. Bitno mi je i da ima atest/certifikat/što li već,
a to naravno imaju ove skuplje.

Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
samo vi vjerujte muževima da voze djecu bez kacige, ja imam iskustvo boravka djeteta na neurokirurgiji radi pada s tolike visine pa ko voli...nije bio pad s bicikla, al se radi o tolikoj visini.
a jednom sam pala (sama) s bicikla zbog pješaka običnog, a biciklirala sam tada-stalno.
dijete bez kacige-isto ko i bez autosjedalice

nego, mi imamo http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=3274 sjedalicu. Kacigu kupili u intersportu.
puno je lakše voziti dijete-iza. i njemu ne puše izravno, nego ga naše tijelo štiti...
Ne pada mi na pamet voziti dijete bez kacige, sjedalicu nećemo ni isprobati dok ne kupimo i kacigu (a možda je kupimo i prije nego sjedalicu). Jeste li vi zadovoljni, jel ove sjedalica za preporučiti?
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:38   #53
kod stražnje sjedalice je bitna bočna zaštita za glavu. isto kao i kod AS, znači da je naslon bočno što više zatvoren, tj. što širi, tako da u slučaju pada čuva glavu
kaciga - uvijek
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:55   #54
mi smo kupili sjedalicu za iza, e sad, mi ga nismo vozili do godine dana, nego tek kasnije, mislim da do 15 kg može naprijed, ali je meni i mm-u stabilnije i lakše za voziti kad je on iza.
naša je koštala oko 250 kn, do 22 kg je, kupljena u rog jomi, bellelli je marka, ne mogu sada provjeriti točno model, na poslu sam..

kaciga-uvijek!
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 08:59   #55
prezadovoljni, odvozila se stotine kilometara, 3 godine pune i sada u šupi čeka da miška doraste u nju
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 09:03   #56
weeride

Quote:
lutkish kaže: Pogledaj post
Eto nakon citanja ovog posta i mi odlucili uzeti sjedalicu za bicikl, uzeli smo sjedalicu koja se montira naprijed http://www.weeride.co.nz/images/WeeR...ifications.jpg
ovako izgleda i jako smo zadovoljni s njome, za djecu do 18 kg je, pojas ide preko ramena i oko struka, izgleda malena na prvi pogled no moja 2 godisnja kcerka komotno stane u nju i obozava se voziti Obavezno nosi kacigu
Gdje ima za kupiti ova sjedalica?? Odlicana je!!!
Zeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 10:38   #57
ja svoju malu vozim od godine dana (tad je došlo toplije vrijeme) u stražnjoj sjedalici, na njima ne piše od koliko su kila nego do koliko.... neki dan smo išli u maratonsku vožnju + branje bazge, curka ima 4 godine
Peky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 11:36   #58
I mi smo strastveni biciklisti i kupili smo sjedalicu cim je zatoplilo, sto se poklopilo sa cinjenicom da je curka pocela cvrsto sjediti. Platili smo oko 250kn + kaciga 150. Mala to obozava od prvog dana, pjevusi cijeli vrijeme, a nekad i zaspe Evo link gdje smo kupili http://www.lopuh-alfa.hr/index.php?k...5&tip=proizvod, ne mogu sad naci link i za sjedalicu, ali pouzdano znam da ih imaju
eh da, uzeli smo prednju, jer vidim po cesti da se klinci u straznjima poprilicno dosadjuju, a ionako smo po kilazi daleko ispod 15kg. Ipak, uvijek ju vozi MM, jer mene bas ne krasi spretnost
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 11:53   #59
I mi se vozimo na biciklu. Imamo stražnju sjedalicu i obavezno kacigu. Nama se rekli da su stražnje sigurnije i da treba pričekati da dijete počne čvrsto sjediti i dizati se na noge...

Ima puno različitih informacija tako da su ljudi poprilično zbunjeni
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 12:54   #60
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
I mi smo strastveni biciklisti i kupili smo sjedalicu cim je zatoplilo, sto se poklopilo sa cinjenicom da je curka pocela cvrsto sjediti. Platili smo oko 250kn + kaciga 150. Mala to obozava od prvog dana, pjevusi cijeli vrijeme, a nekad i zaspe Evo link gdje smo kupili http://www.lopuh-alfa.hr/index.php?k...5&tip=proizvod, ne mogu sad naci link i za sjedalicu, ali pouzdano znam da ih imaju
eh da, uzeli smo prednju, jer vidim po cesti da se klinci u straznjima poprilicno dosadjuju, a ionako smo po kilazi daleko ispod 15kg. Ipak, uvijek ju vozi MM, jer mene bas ne krasi spretnost
I mi cemo definitivno prednju! Da li je vasa kao iz mog quota gore (weeride) ili neka druga?
Uf jedva cekam na voznju! kacigu vec imamo!
Zeek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.