Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2003., 11:50   #1
Životopis, zamolba, pismo namjere, prijave...

Molim neke primjere, linkove, ...

Hvala
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2003., 15:50   #2
www.moj-posao.net

ima i o molbama
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 19:21   #3
Molim specificiraj - trazis POSAO ili KARIJERU ?

molbe ili zivotopisi jako se razljikuju ovisno o tome ........
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 22:33   #4
Ovisi od posla. Ali uvijek ama BAŠ UVIJEK svi gledaju isto. Ako pišeš molbu u neku firmu koja traži zaposlenike preko oglasa uvijek imaj na pameti da ti nisi jedina(i) koji traži taj posao.
A osoba koja pregleda molbe i sve to gleda istu najviše 5 sekundi i ako nadje negdje neki detalj koji joj zapane za oko dakako pozitivan nastavi gledati dalje baš tu zamolbu ili je stavi sa strane za daljnje razmatranje a ako je imalo neuredno ili što ja znam zaboravi daljnje gledanje otpadaš. A da ne spominjem otvaranje drugih listova gdje stoje drugi podaci.
Zapamti 5 sekundi traje čitanje tvoje zamolbe.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 18:07   #5
Fancy, pretjerujes sa 5 sekundi. 2 je dovoljno.
Znas sto trazis (najcesce to i pise u oglasu, samo ljudi misle da je pametnije napisati da su bili u pionirima i sl.), i ako ne nadjes, adioooo.
Idealno bi bilo da se napise samo 5-6 kljucnih rijeci, ali nekako mislim da bi to bilo odbaceno kao sturo. Dakle, boldaj najvaznije, ali ne pretjeruj.
A test je, pogledaj na pola sekunde papir i vidi sto si zapazila (ili jos bolje daj nekom drugom.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 12:42   #6
je, nedavno smo gledali hrpu molbi
meni se nije dalo
pa sam odbacila sve koji su imali mail na yahoo-u, za početak
pa onda čudne fontove pa onda polu-pismene
i fino se smanjila hrpica
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 23:23   #7
yahoo? hm... ukusi su različiti. ja bi diskvalificirao škvadru koja ima mejl na hinetu...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 11:16   #8
Nika, a gdje ces imati mail nego na Yahoo ili slicnim servisima? Mozda i mozes poslati s posla, al da je preporucljivo i nije. Ostali razlozi su mi OK.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 15:07   #9
Pronadji program koji se zove: Resume.

Ili se javi preko PM-a da se dogovorimo oko downloada.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 03:04   #10
Re: kako napisati zamolbu za posao

Quote:
OPTiMystic kaže:
Molim neke primjere, linkove, ...

Hvala

hoče li neko???
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 14:58   #11
ddd
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 06:03   #12
Nika zasto si odbacila one koji stavljaju yahoo adresu ??????
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 14:29   #13
Životopis, zamolba, pismo namjere i sl. - skupna tema

Forumaši treba mi vaša pomoć,savjet.
Naime zanima me kako uspješno napisati životopis ili molbu za posao.
U vezi teme imam nekolicinu podpitanja: kaj je bolje pisati u natuknicama ili u obliku eseja,navoditi prvo zadnji posao koji sam radio prema prvom ili obrnuto,planiram navesti poslove koje sam radio preko student servisa(tak sam do sad jedino i radio) ali za to nemrem predočit nikakve dokaze pa me zanima kolko mi je to pametno i dali če mi to potencijalni poslodavac uopće uvažavati.......
i na kraju ako neko ima neki dobar link sa savjetima na temu ili predlšcima
__________________
CARPE DIEM
NIPPON is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 16:48   #14
odi na

www.moj-posao.net
Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 19:24   #15
Sadrzaj molbe za posao

Ovo je bilo na starom forumu. Obrati paznju na Princezine postove, meni je pomoglo.
cammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 09:08   #16
Najbolje ti je pisati u obliku natuknica, od zadnjeg posla koji radiš, prema prvome + svaki posao koji si radio mora sadržavati opis poslova. Tako su meni savjetovali head-hunteri.
Ja sam kao predložak uzela vulgaris Resume word document.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 09:33   #17
ja sam mislio da je svejedno pišeš li od prvog ili od zadnjeg... a savjetovali su me da krenem od boljeg prema slabijem... odnosno, ak mi je zadnji bil upečatljiviji od prvog, onda da krenem od zadnjeg...
__________________
..:: svijet staje u stranu da propusti onoga koji zna kuda ide ::..
Terkeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 23:50   #18
Obicno se krece od zadnjeg posla, a to je vjerojatno zato sta je poslodavcu najrelevantnije ono sta si zadnje radio, a osim toga, sanse su da je taj zadnji posao bio i najvise kvalitete (kriva rijec, ali ne pada mi sad prava na pamet).

Student-servis poslove mozes grupirati u jednu natuknicu tipa: "Razni poslovi koje sam radio kao student, ukljucujuci..(onda navedes te poslove)". Ako je neki od tih poslova vezan uz sadasnju struku, onda ga izdvojis.

Kako CJ kaze, svaki posao opises: dakle, radio sam to i to, stekao iskustvo u tome i tome, itd. Ako navodis neki posao tipa rad u ducanu, mozes recimo srat kako te je to naucilo osnovnim radnim navikama, nosenju sa vise zadataka odjednom (multitasking, kada sjeckas mortadelu i u isto vrijeme posluzujes musteriju ) itd. Zivotopis je kako izvuci sto vise iz cinjenica.

Sto se tice izgleda, svakako u natuknicama, paziti na gramatiku i pravopis, neka bude pregledno i sve u jednom stilu.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 16:37   #19
OK ljudi puno hvala nadam se da će biti nešto od job hunta
sad moram biti kreativan ko sto je gazda rekao iz shit poslova na papiru stvarat vrlo korisna radna iskustva
valjda me nebu okinula kreativna blokada

Imam još jedno pitanjce po vašem mišljenju koliko se ozbiljno shvaća radno iskustvo preko student servisa (jel o dotičnom nemogu prezentirat nikakve dokaze) malo mi je frka ako mi se to baš ne doživljava jel je to jedino radno iskustvo koje imam
__________________
CARPE DIEM
NIPPON is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 16:45   #20
Quote:
NIPPON kaže:
Imam još jedno pitanjce po vašem mišljenju koliko se ozbiljno shvaća radno iskustvo preko student servisa (jel o dotičnom nemogu prezentirat nikakve dokaze) malo mi je frka ako mi se to baš ne doživljava jel je to jedino radno iskustvo koje imam
Shvaća se pozitivno, jer to znači da se ne plašiš rada, odn. da više voliš radit nego kukat kod kuće kako nemaš para.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.