Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2008., 07:59   #41
Prvi post je iz 11. 2007. kad je još na snazi bio stari pravilnik.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 09:08   #42
Što prije to bolje. Poslat inžinjera bez stručnog ispita na gradilište je ko ić bez k***a u svatove.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 22:31   #43
Zakon traži svoje i to je dobro. Kako bi netko mislio graditi nešto ako nemaš voditelja gradilišta? Prije si sve mogao na divlje, ali sada se uvodi malo reda u to.
Osim ispita, tu ostaje doživotno poslovno usavršavanje.
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 18:38   #44
zanima me dali se moze imati jedan "normalan" posao (znaci biti prijavljen za stalno u jednoj firmi na 8 sati dnevnog radnog vremena) i jos raditi honorarno 2 godine (po novom zakonu) pa ici polagati strucni ispit?
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 20:58   #45
bez frke.

firma treba tvoj strucni ispit vise nego sto treba tebe. honorarni dio papiroloski moze rijesiti kolegijalno s nekim iz branse a ispit bas i nije tako tezak pa se da naucit.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:29   #46
Nije bitno gdje radiš samo da imaš potvrdu da si radio na poslovima svoje struke pod stručnim nadzorom svoga mentora, ako se što nije promijenilo po novom zakonu.
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 12:48   #47
Eto popisa literature...na ovoj stranici nađi link...

http://www.mzopu.hr/default.aspx?id=6226

Zanima me jedno: s obzirom da nemam puno saznanja o tome koje mi benefite donosi stručni ispit, ako me netko može uputiti bilo bi super.

Darko, ajde daj par informacija o ispitu, kakva su pitanja i slično.
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 21:19   #48
Ja sam diplomirao FER 2000. i moram priznati da je ovo prvi put da čujem za stručni ispit u svojoj profesiji Doduše, računarac sam.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 12:10   #49
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ja sam diplomirao FER 2000. i moram priznati da je ovo prvi put da čujem za stručni ispit u svojoj profesiji Doduše, računarac sam.
Za koju laovu radiš? Sve će ti biti jasno... računarci tuku dobru lovu energetičati .... em stručni, em leti po gradilištima,...em...
__________________
samo mijena stalna je
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 08:16   #50
strucni ispit iz elektrotehnike

Znam da je tema otvarana vise puta, ali do sada nije bilo nista konkretnoga.
Spremam se za polaganje strucnog ispita i toga ima stvarno dosta.
Mozete li vi koji ste polagali strucni ispit podijeliti sa nama pitanja koje ste imali kako bi nam bilo lakse uciti ovo suhoparno stivo?
Materijale imam, ispitni program imam, ali bi volio imati nekakva pitanja da uoblicim ovu gomilu informacija iz zbirki koje sam dobio na pripremnom seminaru.
Unaprijed hvala.
bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 12:02   #51
evo ti jednog onako napamet, bez gledanja, ono što su mene pitali: Nabroji sudionike u gradnji i njihovu ulogu u procesu gradnje:
Pitanje je iz građevinske regulative.

Uže područje struke: Zaštita od električnog udara, zaštita od direktnog i indirektnog dodira, Tipovi razdjelnih sistema u pogledu uzemljenja, HRN.B2.771 Prostorije s kadom ili tušem, Stupnjevi zaštite el. opreme ostvarene pomoću zašt. kućišta (HRN.N.A5.070),
itd
itd
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 13:08   #52
To je bilo vrlo konkretno, zahvaljujem.
bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 15:59   #53
Zakon o prostornom uređenju i gradnji: Građeviska dozvola, lokacijska dozvola, riješenje o uvjetima gradnje, šta za koju građevinu, ko ih zahtjeva, ko ih izdaje, što sadrže. Bitni zahtjevi za građevinu, odstupanja od istih. Sudionici o gradnji i o svakom nešto. Uređenje gradilišta. Nostrifikacija projekata. Dokumentacija na gradilištu. Uporabna dozvola. Dokumenti o prostornom uređenju, koji su i koje tijelo donosi koji dokument.

Zakon o zaštiti od požara: Ko donosi planove zaštite, ko je odgovoran za provedbu planova zaštite od požara.kategorizacija građevina u ovisnosti o stupnju ugroženosti i provedbi zaštitnih mjera, nešto o svakoj kategoriji.
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 08:06   #54
Hvala svima na pomoci.
Nadam se da ce ovaj topic biti od pomoci i meni i svima onima koji pokusavaju uciti ovu gomilu **** da steknu dojam sto se to otprilike pita.
Ako netko zna jos koje pitanje samo naprijed
bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 11:53   #55
bump
bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 10:32   #56
koliko imaš staža?

..postoji neka skripta, ručno pisana... po noj se uči i polaže s velikom vjerojatnošću...
__________________
samo mijena stalna je
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:04   #57
postoje materijali sa Pripremnog seminara za polaganje str. ispita, nisu ručno pisani i sastoje se od tri dijela - skripte) i imaju 255 + 173 + 89 stranica
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 10:21   #58
staza imam 5 i po godina
na seminaru sam bio tako da skripte (odnosno zbirke) imam, medjutim u njima nema pitanja
pretpostavljam i da ispitivaci imaju nekakve dijelove koji oni smatraju bitnijima pa prema tome i nakakav set standardnih pitanja. to opet vjerovatno pokriva 2/3 gradiva ali lakse se snaci po konkretnim pitanjima.
bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:54   #59
Da oživimo malo ovu uvijek aktualnu temu. Budući da se spremam i ja uskoro na ispit volio bih čuti od kolega koji su bili ili položili koja su ih pitanja zapala. Bit će dovoljno da postaju ako se mogu sjetiti bar jednog pitanja, da dobijemo sliku o tom ispitu. Dolazi proljeće a s njim i novi termini polaganja ...
skaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 14:04   #60
Skaut, jesi bio na ispit? Kako je prošlo?
Ja bih također trebao pristupiti polaganju.

Zanima me, za početak, da li samo pošaljem prijavu i pristupim polaganju ispita (uz uvjet da ispunjavam zahtjeve iz Pravilnika) ili trebam još što? Odslušati kakva predavanja i slično?
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.