Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2005., 08:50   #41
Quote:
martin23 kaže:
3,3 podijeli sa 365 i pomnoži sa brojem dana i svotom koju stavljaš u banku
Hm, kod kog si položio matematiku na ekonomiji?
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 11:17   #42
Quote:
Vaservaga kaže:
Hm, kod kog si položio matematiku na ekonomiji?
Kod nekog pragmatičnog , njegov razultat je 0,27123% mjesečno, znači razlikuje se od tvog za cca 0,0003% što uz ulaganje od milijun eura daje razliku od samo 3 eura. Solidna aproksimacija,ne? A ne moraš vaditi dvanaeste ili koje već korijene, malo ljudi zna kako se to radi
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 11:18   #43
jel bi mogli cijeli izračun napisati, tako ja bolje skužim

kako si dobio p, Vaservaga?

bankei_ri, ja bih primjer
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 11:24   #44
Quote:
bankei_ri kaže:
Kod nekog pragmatičnog , njegov razultat je 0,27123% mjesečno, znači razlikuje se od tvog za cca 0,0003% što uz ulaganje od milijun eura daje razliku od samo 3 eura. Solidna aproksimacija,ne? A ne moraš vaditi dvanaeste ili koje već korijene, malo ljudi zna kako se to radi
Ma to je bio moj osvrt na njegovu diplomu , jer financijska matematika je 1/4 cijelog ispita, i to najlakši dio , pa se pitam

I da, nije razlika 0,0003% nego 0,0003 postotna poena, a to je 0,1128 % razlike među postocima
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 11:26   #45
Quote:
Lindelia kaže:
jel bi mogli cijeli izračun napisati, tako ja bolje skužim

kako si dobio p, Vaservaga?

bankei_ri, ja bih primjer

p dobiješ tako da postotak napišeš u "decimalama" i dodaš 1.
Dakle, 3,30% pišeš kao 0,033 i zbrojiš 1, pa dobiješ 1,033.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 13:32   #46
štednja

Evo, ovako...

Planiram otvoriti štedni račun, no brinu me dvije stvari:

Sigurnost banke (znači, da ušteđevina kojim slučajem ne nestane bez traga) i eventualna nesigurnost domaće valute.

Što se banaka tiče, bacila sam oko na Erste i Raiffeisen banku, koja bi bila bolja? I postoji li za štednju nešto poput valutne klauzule?

Pitanja su možda blesava, no ja sam potpuno zagubljena. Zahvaljujem unaprijed svim dobrim dušama koje će uzeti minutu vremena pa mi odgovoriti na njih. : ))
 
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 20:50   #47
...

zar nitko nema (više ili manje) pametnih savjeta?
 
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 21:03   #48
ma idi u pbz, tamo je sve sigurno..
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 21:09   #49
a argumenti za pbz su...?
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 11:52   #50
novac ti je do 100,000 kuna osiguran od strane države u slučaju da banka propadne, i to vrijedi za SVE banke. doduše procedura povrata je malo spora, ali funkcionira.

Inače vrijedi pravilo: što bolja banka, to tebi manja kamata. bilo koja od spomenutih je ok, i kamate su im slične, zato bolje biraj po drugim kriterijima tipa lokacije i radnog vremena poslovnica, gužve, visine naknada itd
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 16:35   #51
hvala
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 09:47   #52
netko je vec rekao - ne stavljaj sva jaja u jednu kosaru
__________________
nekakav kukac
hootchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 14:45   #53
Danas su manje-više sve banke u stranim rukama i od kako su prešle u strane ruke naglo su prestala propadanja banaka
Ulog ti je siguran, imaš devizni račun pa štedi direktno u devizama i ne treba ti valutna klauzula.

Druga stvar je što je štednja u banci totalno neisplativa i predstavlja čisto bacanje novaca.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 13:14   #54
Quote:
banderas kaže:
Druga stvar je što je štednja u banci totalno neisplativa i predstavlja čisto bacanje novaca.
Istina, ali za nekog tko ima samo par tisuća eura koje jednostavno ne želi držati doma, i ne da mu se čekati 5 godina na stambenu štednju (čija je isplativnost upravo poprilično opala), i želi biti siguran da će SIGURNO dobiti bar ono što je uložio, nema bolje solucije od oročenja na par mjeseci u nekoj od banaka. Ili ima???
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 14:23   #55
Kolega mi nedavno spomenuo da imas u Erste banci kunsku stednju orocenu na 1 god sa kamatama od 11 % ???

Nisam se raspitivao no cini mi se nekako previse...zna netko nesto o tome
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 09:57   #56
nema takvih kamata...

max kamata je 5,50% za iznos preko 50.000 EUR preko 12 mjeseci

erste sada ima akciju neke dodatne premije na kamatu do najviše 20%, ako imaš status klijenta i za oročenja preko 60 mjeseci...

to bi značilo da na kamatu od 5,75%, za oročeni iznos preko 50.000 Eur na više od 60 mjeseci u biti dobiješ kamatu od 6,9%
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 18:08   #57
I mi zadnjih dana intenzivno mislimo o tome - gdje uložiti nešto novaca da se nađe za starost. Zasad sam pogledala PBZ Invest fondove, al mi nešto.... ne znam...
Marija_1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:49   #58
imate li financijskog savjetnika?

Iskoristite pogodnosti financijskog savjetovanja gdje na jednom mjestu saznate konkretno kamo i na koji način iskoristiti vaš novac za vašu sigurniju budučnost, a i ne košta ništa.
financ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 17:33   #59
Po meni je najpametnije uložiti u neke izbalansirane investicijske fondove. Rizik je mali, prinos pristojan, i novac je uvijek na raspolaganju.

Sigurno negdje na netu postoje podaci o radu i prinosu tih fondova u zadnjih par godina, pa se vidi trend. Još je bolje iskombinirati to tako da se novac uloži u nekoliko različitih fondova, za svaku sigurnost.
__________________
5xP: Prethodno Planiranje Preventira Problematične Posljedice
Unimatrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 20:19   #60
štednja

Nekako najbolje bi bilo kad bi štednja bila planirana. Jer mnogo puta nisu bitne kamate, već i pogodnosti koje pruža neka vrsta štednje.
Štednja u banci je neisplativa, male kamate, razni troškovi, "vezanje" novca i dr.
Novčani fond već donosi kamate 5%, novac se može prebacivati u roku 72 sata, nema naknada, nema vezanja....

Stambena štednja može biti pogodna kao obična štednja na par godina, bez ulaska u kupovinu stana, i kao namjenska štednja za podizanje kredita i kupnju stana, kuće, obnovu...

Rentna štednja je povoljna za one koji žele imati pristojnu mirovinu.

Životna osiguranja osim osiguravanja mirovine, u slučaju "ne daj bože" osiguravaju i nasljednike. Postoje životna koja u toku štednje imaju isplate određenih iznosa, npr. nakon 10g i zatim svakih 5g. Zatim pogodnost dizanja kredita na račun police, i može bit zamjena za jamca ako se ide u neki kredit.

Štedjet se može i za djecu, gdje se malim iznosima ostvaruje prilična dobit koju mogu koristiti vaša djeca za školovanje, kupnju stana. Ovo je i jedina štednja gdje je dijete osigurano i u slučaju radne nesposobnost roditelja i sl.

Postoje i programirane štednje, gdje se određeni mjesečni iznos raspoređuje na 2,3 ili 4 tipa stednje/osiguranja/fondova, korištenje državnih poticaja, povrata poreza da bi rezultat bio dobra mirovina, zdravstveno osiguranje, i druge pogodnosti.

Evo možda če vam ovakav pogled na štednju olakšati nalaženje vama najboljeg načina štednje.
financ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.