Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2007., 18:07   #21
španjolska i portugal, kamo ići?

pruža mi se prilika malo obići šanjolsku i portugal, al osim onog osnovnog, dakle barcelona, madrid, porto, lisabon, što sve treba vidjeti?
pchela_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 10:31   #22
Granada, Cordoba i Sevilla u Španjolskoj su meni prekrasne. A i relativno su blizu jedna drugoj.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 15:03   #23
Andaluzija, svakako.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 22:45   #24
slažem se s prethodnicima, Andaluzija svakako :-)
Lisabon i okolica,Porto, Madrid i okolica (Toledo, Avila, Segovia)...
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 19:20   #25
hvala puno.
neki posebni savjeti?
pchela_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:19   #26
Toledo obavezno najljepsi grad u Europi nevjerovatno kao Dubrovnik ali na brezuljku a okolo kanjon neosvojiv kad se digne most , Granada jedan dan odes 45 min od grada na skijanje na Sierra Nevadu a sutra odes 1h voznje na jug na more na plazu Motril
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:20   #27
Salamanca najt lajf
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 23:26   #28
Murcia

Moze li mi netko reći nesto o ovome gradu(netko tko je tamo bio).
Tamo cu provesti mjesec dana, a grad mi na slikama izgleda totalno bezveze...pa sad, molila bi neke informacije
maslinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 14:35   #29
Ako netko ima informacija nudi li neka agencija aranžman za prvenstvo ili ako je netko zainteresiran za odlazak na eurobasket neka se javi ili pošalje pm.Prvi krug se igra u Sevilli (Španjolska,Hrvatska,Latvija,Portugal) a sljedeća u Madridu.
Prvenstvo traje od 03.09 - 05.09. - prva faza, kasnije do 14.09 - finale.
travelaround is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 17:09   #30
Quote:
pchela_mala kaže: Pogledaj post
pruža mi se prilika malo obići šanjolsku i portugal, al osim onog osnovnog, dakle barcelona, madrid, porto, lisabon, što sve treba vidjeti?
kak putuješ? i kad ideš? naime, i meni se pruža prilika ići u španjolsku i portugal. tj.sama si je pružam frendica i ja planiramo ići u 10.mjesecu. treba prek ljeta zaradit za putovanja
rower is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 16:56   #31
ima li jos neko mjesto u spanjolskoj osim salamance da je dobro za posjetit - najvise nas zanima nightlife i po mogucnosti da je na jugu spanjolske....
Zaphod Beeblebrox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 13:34   #32
Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže: Pogledaj post
ima li jos neko mjesto u spanjolskoj osim salamance da je dobro za posjetit
Ovo pitanje stvarno ne razumijem????

Quote:
Zaphod Beeblebrox kaže: Pogledaj post
- najvise nas zanima nightlife i po mogucnosti da je na jugu spanjolske....
Sto ti smatras jugom?? Jugoistok - mediteransku obalu, sredisnju Andaluziju - Granadu, Sevillu, ili jugozapad - Cadiz, Tarifa???

Nightlife ti je odlican u bilo kojem mjestu na obali Malaga, Marbella, Cadiz, Tarifa...
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 19:30   #33
Jeftino do Seville, HELP!

Pozdrav!
Dosta sam po formu tražila kako jeftino do Seville iz Hrvatske ili iz Mađarske,pa pošto nema ništa o tome, pomagajte.
Trebala bih ići 1.10.,pa ako netko ide u isto vrijeme,javite se slobodno.
nins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:06   #34
Ja letim sutra za Sevillu ali preporučio bi ti ovaj način jer sam rutu slagao na bezbroj kombinacija sa raznim nisko-tarifnim kompanijama.
Najlakše ti je da ideš na taj datum sa avionom iz Dubrovnika za Barcelonu pa onda presjedaš za Sevillu.Dođe te let u jednom smjeru negdje 900 - 1000 kn.
Bitan ti je let Dubrovnik - Barcelona a od tamo do Seville imaš više komapanija koje lete tako da je cijena uvijek negdje oko 20 - 50 eura.
Pogledaj na clickair.com to je i opcija sa njima koju sam ti gore napisao.

Iz Barcelone imaš i Vueling koji leti za Sevillu a povoljan je pa pogledaj i na njihovim stranicama
travelaround is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:24   #35
Našla sam, malo čudnu rutu,Novi Sad-Paris (100Eura povratna),ali busom,Paris-Sevilla 66 Eura, avion.Mislim da ću tako,pošto planiram ostati kod prijatelja u Parizu 2 dana.
nins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:59   #36
Ja sam prošle godine letio iz Bergama za Sevillu sa Ryanom i to za 50eura!
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 02:43   #37
Bilbao !

Dakle ljudi,planiram za dva tjedna tamo,pa me zanimaju malo dojmovi od ljudi koji su bili,izlasci,hrana,javni prijevoz.... pisite ljudi
__________________
the motherfucker
ČmareC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 07:29   #38
kojim povodom ideš??
bio sam ja ove godine u 4.mjesecu tjedan dana i vratit ću se sigurno ponovo....kad tad.
moram ti reći za početak da je bilbao poprilično skup grad (baskija je inače najrazvijenija španjolska pokrajina i samim tim je bilbao jedan od najskupljih gradova)manje više sve ti se odvija u centru grada (casco viejo),tu su manje više svi restorani i pintxos barovi (tradicionalni baskijski restorančići/zalogajnice prepuni svih mogućih malih sendviča,uglavnom od morskih plodova,bakalara,pršuta) koji da te ne zavara nisu jeftini,svaki taj mali sendvičić kojeg pojedeš u jednom zalogaju dođe otprilike 1,5 eura..pivo 2,5 dl je oko 2 eura.za nešto konkretnije pojesti cijene su poprilične tako da smo ja i cura kombinirali carefour (jako jeftin,puno jeftinija hrana i sve ostalo nego kod nas) restorane i pintxose.
bilbao je rock grad pa ako voliš alternatino7punk7rock7metal barove i klubove doći ćeš na svoje.u casco vieju ih je puna cijela jedna ulica.tu su cijene nešto podnošljivije
što se tiče prijevoza imaš 2 linije metroa dnevna karta je nekih koliko se sjećam 2 eura i vrijedi za sve zone,al bilbao je takav grad da ti metro neće biti previše potreban ako si smješten u centru i oko centra.
guggenhaim koji se nalazi u bilbau stvarno je impresivan izvani,mada iznutra....ništa posebnio.
svakako koga zanima nogomet (a to je bio jedan od povoda mog putovanja) je otić na utakmicu i pogledat athletic ako igra u tom periodu u bilbau.ko je bio u bilbau a nije bio na san mamesu nije ni bio u bilbau
u okolici grada otić u gerniku,plentziu (plaža udaljena nekih 20 km od bilbaa,do tamo vozi metro i ima dosta vožnje do tamo),ako se može san sebastian,santader ....
to je to što mi trenutno pada napamet,o bilbau bi mogao pričat satima,ako te zanima nešto konkretnije pitaj...
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 07:50   #39
e super!

svrha cijelog putovanja nam je spanjolska,ali idemo prvo do amsterdama na jedan dan,onda do pariza dva dana i onda idemo vlakom paris-irun,tamo smo nasli neku vezu za bilbao ili sa onim busom za 7 eura ili onaj euskatran s kojim smo i mislili ic posto cemo imati interrail,pa ce nas to jeftinije izaci,a stedit se mora na svakom koraku e sad,imamo te dve frendice,koje su bile tu kod nas na ljetovanju,spavale kod mene bla bla bla,i sad reko idem ja njih malo vidjet,al je sranje sto sad starci njihovi seru,tako da neznam gdje cemo spavati,pa bi mi trebala i nekak preporuka za neki hoste,sto jeftinije to bolje,mjesta za cugat ? znam da je tamo popularan Kalimotxo ili Calimocho ili najbolje bambus po nas! zanima me el se smije cugati po parkovima,i el se smije onak klosarit tamo,ak me kuzis ??? inace ja sam metalac a frend panker,tak da nam totalno odgovara taj nocni zivot koji si opisao! neznam ni sam jos sta da te pitam,cekat ce nas frendice tamo tako da cemo svakako imati vodice ali ako znas gdje jeftino jest,pit i spavat,samo daj prijedlog,se smije svercati tamo u javnom prijevozu ? jebiga balkanci smo ,i daj nabaci sliku neku nocnog zivota ili neku koja je tebi dobra,muzej i ostale sightseeings sam vec naso na netu,ak se nesto sjetim pitat cu te :-)


kako si ti isao tamo ?
__________________
the motherfucker
ČmareC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 08:06   #40
a gle....zaboravi na neko jeftino spavanje....najjeftinije što smo mi našli je hostel/dsudentski dom za 25 eura po osobi u dvokrevetnoj sobi..super izgleda unutra, imaš besplatan net,teretan,u centru je....jedini problem je što ulica do hostela je kalea san francisko,a to je imigrantska ulica,nama su se svi zgražali kad smo došli prvi dan i tražili taj naš hostel,komentari su bili da ne idemo tamo nikako,i po noći se stvarno malo nelagodno osjećaš mada nismo imali nikakvih neugodnosti,a vi ste metalci tako da nema straha
klošarenje,ne znam, baš počinje jesen,a u bilbau stalno pada kiša tako da nebi preporučio..
švercanje,u tramvaju i busevima moguće, u metrou tako-tako,imaš ona vrata koja se zatvaraju i otvaraju tako da se može ući,problem je što je neko od onih zaposlenika uvijek tamo tako da njih treba proći,mi smo se švercali u metrou nkieh 50% vožnji....
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.