Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2006., 19:27   #441
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:48   #442
Quote:
conan kaže:
Neću se hvaliti ali po broju stanovnik (a ima nas 17000 ) neznam tko još toliko putuje po svijetu kao Porečani....
Nisam mislila da si i ti Porečan. Drago mi je da nas ipak ima toliko koji lumpaju okolo.
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:50   #443
Quote:
dadopg kaže:
a ne nema ima nas, samo ekipa ne zna za nas jer nikad nismo u porecu LOL
Znači i ti...
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 20:35   #444
Quote:
good girl kaže:
Znači i ti...
yap
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 12:29   #445
Quote:
good girl kaže:
Nisam mislila da si i ti Porečan. Drago mi je da nas ipak ima toliko koji lumpaju okolo.

Nemoj me krivo shvatiti ali nema nas pretjerano puno na ovoj temi TURIZAM cca. tridesetak a par nas je iz Poreča.....statistika govori svoje..
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 15:51   #446
jebote, kolko nas ima oooo o oo
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 03:46   #447
Quote:
El Tomo kaže:
Na zalost, ja ti zivim i radim u Rijeci. Pa ako navratis u ove krajeve, mozemo se uvijek naci i popricati.

Sto se tice srednje amerike, prokrstario sam Meksikom od vrha do dna, Belizeom i Gvatemalom.
Pa super, ja prolazim kroz Rijeku, al bolje onda da se nadjemo kad se budem vracao iz Zg, a to ce bit u nedjelju 24.12. Jel problem taj datum buduci je pred Xmas? Ja cu bit u Ri oko 16-17 sati.
Ajd piši mi na mail i ostavi broj moba ako može, pa da se nađemo na pol sata, ako može.
[email protected]
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 03:49   #448
Quote:
good girl kaže:
Znači ipak ima Porečana koji putuju...
Ej bok Dobra curo
Da, ko bi reko da ima Porečana koji putuju. Si bila u Srednjoj Americi možda? Di si ti sve bila dosad? Mislim na one atraktivnije destinacije, a ne naše susjedne zemlje...
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 04:50   #449
HR viza na UA putovnicu

koja je procedura i sta treba od dokumenata? koliko znam, ukrajinski drzavljani ne mogu uci u HR samo s rezervacijom hotela/vaucherom/pozivnim pismom? ruski mogu i znam mnoge koji su isli... nekima sam cak ja organizovao put a neke i vodio.

u pitanju je ukrajinska drzavljanka, s boravkom u srbiji.

hvala!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 09:08   #450
To je reciprocitet, isti postupak je i za HR državljane za ući u Ukrajinu, nažalost.
Ja sam baš prošli tjedan napravio vizu za Ukrajinu.Iako samo formalnost, treba puno vremena i novaca. 30 us$ za pozivno pismo agencije, 100 kn da im pošaljem tih 30 $ preko Western Union-a, 30 eura viza, 100 eura za odlazak u Zagreb, pizza i pivo frendu iz zagreba koji mi je podigao i poslao putovnicu...

Za papire najbolje da provjeriš u hr ambasadi, ako ide privatno onda pozivno pismo (vrijedi samo ono sa www.mvpei.hr, javni bilježnici imaju stare obrazce koji ne vrijede), mislim da je potrebno i zdravstveno osiguranje. Ne treba zaboraviti da iako ide na poziv osobe koja garantira za nju, mora imati dovoljno novaca uza sebe i to 50 eura/dan (inače je 100). Obično ne provjeravaju ali...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 09:17   #451
hvala ti! ma... ukrajinsku vizu nije problem dobiti... nego me zanima obratno. kako god... zovem sutra ambasadu u beogradu. ides za novu godinu u ukrajinu?
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 09:42   #452
Da letim u petak, 22.12.

Valjda ćeš uspjeti sa vizom, puno sreće!
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 10:25   #453
koliko ostajes?

hvala!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 21:22   #454
do 03.01.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 23:15   #455
Bok,
bila ja u Meksiku(Yucatan, Chiapas) prije dvije godine, sve u vlastitoj reziji, bez
agencije, putovala sa Iberiom za cca 600 EUR-a (Venecija-Madrid-Mexico City -Cancun). Prosla sam uobicajeni iter za ishodovanje vize u Budimpesti...
Bilo je to jedno od mojih najboljih putovanja, i zato se spremam za Meksiko br. 2 i Gvatemalu u ozujku iduce godine.
cagliostro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 15:09   #456
Quote:
RedskinFan kaže:
Ej bok Dobra curo
Da, ko bi reko da ima Porečana koji putuju. Si bila u Srednjoj Americi možda? Di si ti sve bila dosad? Mislim na one atraktivnije destinacije, a ne naše susjedne zemlje...
Ne računajući Evropu još sam bila na Baliju skoro 1 mj, te sada( 16.01.) idem na Tajland.To mi je nakon tri god. prvo dalje putovanje ( obaveze ).Baš jućer sam dobila avio karte( 608 eura ). Koga zanima imaju dobr cijene www.odklop.com
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 20:02   #457
Molim ako mi netko može što hitnije objasniti gdje je Tajlandski konzulat. Znam da je u Gundulićevoj ulici, ali gdje se ona nalazi? Sutra idem u Zg pa molim upute. HVALA.
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 20:45   #458
S Trga bana Jelačića kreneš u Ilicu i Gundulićeva ti je četvrta ulica lijevo. Ako se izgubiš pitaj, ljudi će ti već pomoći.
http://www.euroave.com/maps/01map.ph...zagreb&glj=507
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 17:10   #459
Nešto o vizi Ukrajinaca za Hrvatsku:
Kao što je rečeno to je stvar reciprociteta samo što proces dobivanje vize za Ukrajinu traje puno kraće.
U jednom slučaju kada sam trebao poslati garantno pismo rečeno mi je u hrvatskoj ambasadi u Ukrajini da će proces dobivanja hrvatske vize trajati tri mjeseca!!!
Onda sam to rješio ovako: U Ukrajini je uplaćen turistički aranžman za Jadran i viza je dobivena preko ukrajinske turističke agencije u roku tjedan dana. Mana je što je to prilično skupo. Sljedeća varijanta je platiti ukrajinskoj turističkoj agenciji za ishodovanje vize i preko nje samo doći odnosno platiti put do Hrvatske (povratna karta 100 eura).
Najolja varijanta je naći hrvatsku turistički agenciju (imam sreće jer imam frenda koji ima turističku agenciju) koji mi je izdao garantno pismo odnosno vaučer za određenu osobu i stvar je funkcionirala. Vaučer sam poslao faksom. Čekalo se 2 tjedna. Jedino u agenciji u slučaju eventualne provjere trebaju potvrditi da su izdali vaučer odnosno pismo.
U mom slučaju stvarno se radilo o "triper" kombinaciji. Hrvatska agencija izdaje vaučer ukrajinskoj državljanki za posjet Pragu a ona vizu traži u Moskvi u češkoj ambasadi. Ali upalilo je. Nitko nije provjeravao a da i je ja sam stvarno rezervirao smještaj kao na vaučeru. Vjerujem da bi to funkcioniralo i za Hrvatsku. Vrijedi pokušati, samo treba naći agenciju.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 17:55   #460
Je li treba viza gradjanima BiH kada ulaze u Makedoniju ili Albaniju?
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.