Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2009., 18:52   #41
a kaj će se događati s 150 000 000 kuna , to je ipak veliki novac, koliiko će poboljšati bilancu tih 150 milja ...

osobno smatram da će slijedeći tjedan burze gore, da nemamo neke jaće granice otpora na ovim razinama ... ja sam se okladio na kartu da će dionice gore, a ako ide ht gore a mislim da će po ovim vijestima ići gore, onda će i cijela burza za njom odrađivat rast. Prema nekim TA pokazateljima petak je bio odlučujući dan u presjecanju nekih linija i o promjeni trenda, mislimda se to presjecanje odgodilo za neko vrijeme,

alie kao što kažem , tržište će to sve ocjenjievat u pon, jer do pon ima još hrpa vijesti iz zemlje i svijeta
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 21:47   #42
Sory Vedric vjerovatno sam sad već dosadan,
ali nisam pratio završetak trgovanja u petak
pa me zanima da li je onih 10 000 kom.
skinuto s bid-a.Hvala
Pepi_2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 10:26   #43
evo zrokali su ingru doli, ali točno se vidi kako bid ne želi stavljati naloge i kako vole da paničari tj. oni koji nemaju insajd informacije prodaju...

svaka čast pa nije to slučajno
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 14:16   #44
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
dogovoreno s mirovincima unaprijed. Gle samo nagađam, ja sam uleti danas s 178 komada...u zadnjim minutama...
sve iznad 70 kuna mi odgovara dokap ...
Nisam baš siguran da si trebao uletjeti.Mislim da se sada vrijednost maksimalno nateže prema gore,a kada proces upisa dionica završi neminovnost je da će INGR potonuti,odnosno mislim da će vrijednost potonuti i puno prije.U svakom slučaju,nisam razumio na bazi koje teorije si kupio dionice pred dva dana?
Mislim,dokap s tim više nema nikakve veze.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:52   #45
ja sam špekulirao, kao što to radim skoro svakog dana ... svi tražimo nove informacije... evo do sad je prošlo 25 000 komada + 10 000 od petka...

da mi se sviđa , baš i ne, i mene je ova informaccija o dokapu malo iznenadila pogotovo u ovo vrijeme, ali pošto sam sudjelovao u nekim dokapima, znao sam da ako se u ovo vrijeme ide u dokap samo ako su sredstva 100% osigurana.

da ima malo više informacija bilo bi puno bolje, ali mi još uvijek kupujemo dionicu ispod bv, i ima 400 milja eura dogovorenih poslova...

informacija o ovom naglom dokapu se proširila, ja ću i dalje probat nešto na tome odraditi,

danas su nas malo ubile i banke eu, ali sanacija je odrađena tako da cijena više ne bi trebala ići dole,

kako gledam , situacija se smirila , još malo vjera u leđa iz eu i od uprave i ponovno smo na 84 , naravno to su moje želje ali pripremljen sam na sve scenarije
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 18:53   #46
dok.

Poz.

Nov sam u tim stvarima pa molim stručnu osobu ako mi može pomoć :-)

Naime od sredine 11 mj. posjedujem 44 dionice (kup. po 123kn).

Što ta dokapitalizacija meni donosi/uzima?

Hvala na odg.
lapitopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:20   #47
donosi ti pravo da na svake dvije dionice koje posjeduješ, upišeš još jednu, dakle u tvom slučaju 22, odnosno da sudjeluješ u dokapitalizaciji ako želiš. Pravo pitanje je, da li želiš, ali ja ti tu ne mogu pomoći.
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:52   #48
ti tražiš insajd informacije, samo onaj tko je trenutno upućen u sve projekte i profitabilnost projekata može ti reči da li se isplati ulagat u ingru ili ne. Dal će uspjeti izvršiti sve obaveze na vrijeme, i još hrpa stvari koje možeš znati samo ako imaš nekog unutra

mi ostali pratimo projekte koje rade, slažemo si tablice, uspoređujemo s ostalim dionicama, stanjem na tržisštu i na kraju samo špekuliramo.. pokušavamo uloviti pozitivne trendove i to je sve...
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 10:37   #49
dokap po 80 kuna u večernjem oglas
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 11:06   #50
Ne razumijem tu dokapitaliciju opcenito...koja je korist za ulagaca?...zasto bi ja sad isao kupit dionice po 80kn, ako ih mogu kupit po 75 na burzi?...jel to znaci da ce cijena ingre na burzi automatski porasti na 80kn?...sta bi se desilo da je ingra dala cijenu od 50kn?...bi li to bilo bolje za ulagaca?
svemogucci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 11:15   #51
Dakle još jednom, dokap vrlo očigledno nije rađen za male igrače. Da su dali cijenu od 50 bilo bi bolje za one koji imaju pravo sudjelovanja u dokapu jer bi na taj način jeftino došli do dodatnih dionica, ali to bi srušilo cijenu na burzi puno više.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 11:40   #52
Quote:
svemogucci kaže: Pogledaj post
zasto bi ja sad isao kupit dionice po 80kn, ako ih mogu kupit po 75 na burzi?...jel to znaci da ce cijena ingre na burzi automatski porasti na 80kn?...sta bi se desilo da je ingra dala cijenu od 50kn?...bi li to bilo bolje za ulagaca?
Pitanje je koju količinu bi mogao kupiti po 75 na burzi, ako bi krenula kupnja onda bi cijena brzo porasla

BV Ingre je 89 kn po dionici i sve treba promatrati kroz to.
pantigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 11:08   #53
Book je,ukoliko uračunamo nove dionice = 71,34 Kn,i upravo se vrijednost na burzi tu negdje i vrti.Za nas mališe je super glupo kupovati za preko 10% skuplju dionicu nego što je na burzi.Pogotovo,ako se u jednadžbu ubaci zadnja isplaćena dividenda koja je negdje na razini od cca 1,7%.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:59   #54
eto vidiš snagu foruma, kako gledam transakcije, od petka sam , 100 % u pračenju ali baš svake transakcije .. moram primjetiti da je mnogo malih transakcija napravljeno, izgleda da se dosta ljudi poplašilo neuspjeha dokapitalizacije, pa zato i cijena pada...

bez puno računanja i mudrovanja, kud će s lovom, dva dana crveno i svi lupaju po bidu..

nisu to ni velike količine, 8-9 tisuća komada ..to su uglavnom prema transakcijama mali dioničari, a veliki čekaju i polako love..ali dok se cijena počela spuštati prema 70 kuna već u par navrata su odmah napucali naloge , momentalno su dolazile na kupnju tisuće komada.

eto takvo je bilo stanje ovih dana,


sad se ja pitam tko je imao muda ulazit na 50 000 i 60 000 kuna taj isti danas nema muda ulaziti na 80 kuna ... jer tu ipak nešto ne štima...izgleda da velika večina ipak nezna ni približnu vrijednost dionica
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 15:05   #55
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
izgleda da velika večina ipak nezna ni približnu vrijednost dionica
pa to i fundamenti pokazuju zar ne ? a tko je neinformiran .... neka ubada sam
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 15:09   #56
ja samo čekam da se pusti neka super vijest i da to odmah poleti, a do onda ćemo se brčkati u pličaku

a mislim da su uistinu najveći dio ovog pada odradili neinformirani investitori koji su vidjeli ingru na 50 kuna, u slijedeća 2 tjedna
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 15:17   #57
e da gledajući broj transakcija danas se prepolovio u odnosu na jučer, a i počeli smo malo i po asku...

nikog ne nabrkavam na kupnju, jer ja samo špekuliram s tom dionicom, to je onako bilo vruče pa sam uzeo malo ...
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 17:15   #58
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
a mislim da su uistinu najveći dio ovog pada odradili neinformirani investitori koji su vidjeli ingru na 50 kuna, u slijedeća 2 tjedna
Hm,u ružnim vremenima i manje ružna vijest izgleda odurno.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 18:44   #59
evo meni je ova godina počela super što se tiće dionica, imao sam do sada oko 10 pogodaka, na rastovima i padovima, ako nastavimo tako ja sam začas izvan minusa, u koji me bacila 2008 ...

ali moram napomenuti da ukupno ulaganje od kad sam krenuo je još u jako debelom plusu, a nadam se da će i doći i povoljniji vjetrovi da iskoristim potencijale margina i lombarda... jer sad samo trgujem ono kaj mi je na računima...
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 20:28   #60
http://jik.hanfa.hr/jizd/dio_files/P_3277267_150109.pdf

možda će nekoga i zanimati
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.