Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 03:02   #41
Quote:
Pero28 kaže: Pogledaj post
Evo dobio sam plan otplata i prvu ratu sam uplatio više, a slijedeća rata mi je automatski umanjena za preplaćeni dio, sad me još interesira kad platim slijedeći put tu razliku + slijedeću ratu + još malo više, dal ću onda moći preskočiti jednu ratu, koju sam preplatio.

Evo još me to interesira i kako će mi dodati kamatu, znači platit ću ratu+ kamatu.... barem mi je to logično.
Sa slijedećim uvećanim uplatama kojima ćeš evidentno u jednom trenutku platiti i još nedospjelu ratu, moći ćeš je preskočiti jer je unaprijed plaćena,tj. taj mjesec ne moraš uplatiti ništa. Međutim, to vrijedi samo ako u međuvremenu nema novih troškova. Ako je bilo novih troškova, oni ulaze u obračun otplate na dogovoreni broj rata/postotaka prvom slijedećom prilikom. Tako da u tom slučaju preskačeš jednu uplatu u iznosu od starog troška, ali ti dolazi npr. 1/36 novog troška na naplatu.
Kamata se obračunava tromjesečno na iznos glavnice u ta 3 mjeseca i iskazuje se kao zaseban trošak na Obavijesti o učinjenim troškovima, te se obvezno plaća uz dospjelu ratu.
fullmetaljacket is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:33   #42
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post

Da se vratim malo na GO card- prije dva mjeseca dođem u ZABU, pitam za GO card, i ženska mi veli evo pristupnica, zadnju platnu listu, i to je to. Pošto ona valjda zna... Dođem danas opet, kad druga kaže tri platne liste, pa ne zna otprilike koliki limit dobiješ... Čekaj malo, Diners je ipak malo jača kartica od GO carda, pa traže samo jednu platnu listu od zadnjeg mjeseca, a to da žena na kreditnom odjelu ZABE ne zna otprilike limit koji možeš dobiti ako joj kažeš kolika su ti prosječna primanja... pa ipak je to njihova kartica, zar ne...?
Go card nije ništa lošija kartica od Dinersa, to je kartica Mastercard grupe, a koliko mi je poznato one su prihvaćenije u svijetu od Dinersa. Uz uvjet naravno da imaš iole pristojan limit potrošnje ali to je i kod Dinersa nekakav uvjet. Kad su počinjali davati karticu davali su je svakome tko je bio iole bolji klijent, nije trebala niti platna lista, već su ti oni sami slali ispunjenu pristupnicu sa limitom, trebao si samo potpisati (naravno uz uvjet da primaš plaću preko Zabe).... Sad su valjda postrožili, ali kartica je ok, ništa lošija od Dinersa.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:53   #43
jel tko uzeo Go card kad su se dijelile one knjige i filmovi, Ja uzela film al mi jos nije stiglo?
iva86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:33   #44
otiđi u bilo koju poslovnicu i napravi reklamaciju. ni meni nisu odmah stigli časopisi, ali nakon reklamacije su počeli dolaziti.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:48   #45
Quote:
kia kaže: Pogledaj post
ukratko, bez obzira kupujete li preko GO!MC card na obročnu otplatu ( u zato predviđenim trgovinama koje daju mogućnost beskamatnog kredita) ili provlačite karticu odjedom pa koristite revolving kredit, rezervira vam se cijeli iznos kupljene robe/usluge u odnosu na odobreni limit potrošnje dok se kod kupovine preko EC/MC kartice na recimo potrošački kredit na 36 mjeseci rezervira samo rata odobrenog potrošačkog kredita i limit se umanjuje samo za tu ratu a ne za cijeli iznos kupljene robe.
Ako imam go card, limit se tereti u kompletnom iznosu kupljenoga a na eurocardu se tereti samo prva rata ili jedna\36ina iznosa (ili 1\6, 1\12...) .Onda je bolje da podmirim sve na go mc i uzmem eurocard???

NE RAZUMEM! Imam dozvoljen iznos 10 000 kn i uzmem nešto na kredit od 36 rata u uznosu od 10 000 i jedne kune i ne odobre mi.... whats the point of go card onda???
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 20:03   #46
da upravo tako!
kia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 16:15   #47
Znaći koja je onda najbolja (???) opcija za kupovinu na rate? Recimo da je predbožićno vrijeme i odlučim kupiti frižider,mikrovalnu, plazmu i poklone za prijetelje. Iznos svega je 20 000 kuna i to podjelim na 12 rata. Raspoloživ iznos na kartici mi je 10 000 kn, znaći da će mi kartica proć jer se tereti samo jedna dvanaestina od 20 000 kn ili nešto manje od 2 tisuće kn. a ostale rate podmirujem svaki mjesec kako stiže redovan priljev???

P.S. to sa karticama,kreditima,ratama,kamatnim stopama...ne snalazim se najbolje u tome.
Tek sad vidim kolko sam u godini dana "izgubio" love na go kartici zbog VLASTITE NEINFORMIRANOSTI.

Inaće, knjiga po želji je stigla odma po prvom korištenju kartice a i glorie redovito dolaze na adresu.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 14:12   #48
ne
ukupan iznos mora biti manji od limita (go card- ako ti je limit 10.000,00 kn onda ukupan iznos cijene sveg što kupuješ na rate može biti 10.000,00 kn)
kod standardne ecmc možeš kupiti na rate, i samo iznos rate ti ulazi u limit
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 17:49   #49
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
ne
ukupan iznos mora biti manji od limita (go card- ako ti je limit 10.000,00 kn onda ukupan iznos cijene sveg što kupuješ na rate može biti 10.000,00 kn)
kod standardne ecmc možeš kupiti na rate, i samo iznos rate ti ulazi u limit
Pa to i pitam. Da zaključim jednom zauvijek na EuroCard MC se tereti samo prva rata iznosa a na GO card cijeli iznos??? Ovaj scenarij sa predbožićnom kupnjim prolazi sa EC MC a sa GO = your card is rejected????
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 18:33   #50
bingo
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 14:03   #51
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
bingo
da, najbolje da idem igrat bingo pa da dobim milion kuna da se ne moram brinut o najpovoljnijoj kupnji na rate. šala mala.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:57   #52
Question Vaše mišljenje i iskustva s Go! kreditnom karticom

Dosadilo mi je tražiti kreditnu od drugih svaki put kad na net-u kupujem nešto,pa sam odlučio uzeti kreditnu karticu.

Go! mi se čini najisplativija i s najviše prodajnih mjesta za kupovinu na rate: link.

Šta vi mislite o njoj?

Netko na forumu je rekao kako su zaba-ine revolving kartice najisplativije jer računaju kamatu od prve rate,a ne od dana kupnje. Zgodna ušteda
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 18:28   #53
kako se uplati više nego što je rata koja je određena?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 18:37   #54
karticu, osobnu i na bilo koji šalter
ili ako imaš e-zabu, kunski nalozi, kreditna partija ti je vidljiva , počinje sa 72.....
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:32   #55
@anasib ... pliz help ...

naplata je s 6. u mjesecu ... krajem trećeg NE dobivam obavijest iako imam saldo u korištenju niti obavijest mogu povući- e-zabom (kaže da nema obavijesti, ili nešto slično ... u banci mi kažu isto da ne dobivaju podatak o obavijesti)... 06.04 mi se trajnim nalogom naplaćuje neki iznos mpr 200kn ... 16-og sama uplaćujem još dodatnih npr 500 kn ... tih 500 kn smanjuju mi glavnicu s 06.04. ...

na obavijesti koji mi ide u svibnju mjesecu stoji mi između ostalog da će mi se naplatiti i tih 200 kn koje sam platila trajnim nalogom te mi za njih piše da je to kamata ...

ono što mene interesira:
1) zašto nema obavijesti o naplati s 06.04.?
2) zašto mi je trajnim nalogom ipak naplaćeno 200kn kamate u travnju, kada nju trebam platiti u svibnju i to mi stoji na obavijesti. Znam da je kamata kvartalna, no obavijest je već bila formirana s 01.04.
3) zašto se tih 500 kn uplaćenih 16.04. razvrstalo po glavnici s 06.04.

nadam se da si skužila kaj je pjesnik htio reći ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:41   #56
uff
ovih 500 što si uplatila ti je trebalo biti knjiženo sa danom uplate a ne 06.04. greška, ali u tvoju korist
najbolje, zvrcni osobnu bankaricu sutra, nek ti pročaćka malo po go cardu, nije sve kako bi trebalo biti.
morala bih vidjeti promet po go card-u da bi ti znala preciznije odgovoriti

edit: da li postoji mogućnost da ti je to 200 i nešto kuna bila rata revolving kredita???? a da ti sad u 5. mjesecu ide rata+ kta????
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:07   #57
to kaj je povukao trajni nalog je točan iznos kamate koja mi treba biti naplaćena u svibnju ... tak da nije rata

po mome je trebalo biti naplaćen postotak revolvinga, odokativnom metodom, cca 250- kuna, zapravo, nešto manje => znači ako su već naplaćivali ktu (koju nisu trebali) ondak sam trebal platiti cca 450 i nešto kuna ...

s onim što sam ja uplatila 500 + nenaplaćenih 250 trebala je biti smanjena glavnica

već moja osobna sve zna ... i njoj to baš nije bilo jasno (mada mi je jasno da je to i skužiti u čemu je fora po tim vašim prometima je, u najmanju, ruku nemoguća misija) pa je rekla da će poslati to nekome da izvidi
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:12   #58
heheheh, to si blago rekla
neka greška je, budu na reklamacijama skužili u čemu je štos
a jel ti povukla novu obavjest??? i jel pokušala ona izvući ovu iz 4. mjeseca?
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:21   #59
imam ovu koja će ići u svibnju, a onu iz travnja ne može ... izbaci joj poruku da nema obavijesti (ili tak nešto slično), a kad gledamo izvod piše:
- 01.04. kamata => - 200 kn
- 06.04. naplaćeno trajnim nalogom => + 200 kn
- 16.04. uplata e-zabom => + 500 kn
- 06.04. glavnica (pa nešto) => - 500 kn

__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:27   #60


šta drugo da ti kažem
nešto ti se je zbrčkalo po kreditnoj partiji... budu sa reklamacija pročaćkali i riješili
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.