Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2008., 08:57   #21
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
Zašto i prema kome uopće?
Gotov je. Već vidim
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 08:59   #22
Quote:
Školjka kaže: Pogledaj post

Ja isto ne razumijem zašto bi radije imala "gotovo" dijete od 10-ak godina. Ako ćemo sad baš o tome, meni su djeca baš u tim godinama nekako nesimpatična. Ali o tome je glupo raspravljati. Ali kako možeš reći da su djeca od 10 godina pametna? Nisu. Bože, ppravi roblemi dolaze tek s većom djecom, pa kad počnu izlaziti... I mislim da je vrlo teško, puno teže s djetetom koje usvojiš u toj dobi, jer ono već ima neke druge navike i oblik ponašanja, koji je poprimio negdje drugo...A malo dijete raste s tobom, ti ga odgajas...
Pa vidi, meni je recimo baš super da postoji netko tko je spreman uzeti starije dijete
Većina posvojitelja, koliko ja znam, hoće sasvim malu djecu, dok ova starija često ostanu po strani.

Gledaj pozitivniju stranu. Dobro je da ima takvih poput nje
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 09:08   #23
nakon 5 godina braka, tvoj muz ima pravo (koliko znam) traziti crkveno ponistavanje braka... (i gradjansko isto tako) jer brak nije konzumiran.

mislim da bi prema njemu to bilo fer..
ako nije egoisticno sto ne zelis imati djecu (a po mom nije), egoisticno je zadrzavati osobu u braku koja zeli imati djecu..

ako ga volis, pusti ga da nadje neku s kojom ce moci imati djecu
Taroth is offline  
Old 23.01.2008., 09:11   #24
poanta je u tome da je vesnica malo proturjecna.
ne zeli dijete, ali zeli starije dijete. dakle, ne zeli roditi i imati malu bebu, ali dijete od desetak godina je ok.
zeli li dijete ili ne? ako ne zeli, ne zeli ga nikada i u nikojem obliku, bez obzira na godine.

nadalje, boji se male djece.
ne znam kako vama, ali meni to nije bas najnormalnije...
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Old 23.01.2008., 09:14   #25
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
nakon 5 godina braka, tvoj muz ima pravo (koliko znam) traziti crkveno ponistavanje braka... (i gradjansko isto tako) jer brak nije konzumiran.

mislim da bi prema njemu to bilo fer..
ako nije egoisticno sto ne zelis imati djecu (a po mom nije), egoisticno je zadrzavati osobu u braku koja zeli imati djecu..

ako ga volis, pusti ga da nadje neku s kojom ce moci imati djecu
A gdje je ona napisala da pokušava muža silom zadržati u braku??
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 09:16   #26
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
nadalje, boji se male djece.
ne znam kako vama, ali meni to nije bas najnormalnije...
A što je normalno po tebi?
Žive li svi ljudi normalno? Žive li svi ljudi jednako?
Ako da, sorry
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 09:18   #27
zapravo nije nista o tome napisala, ali ga (meni se cini) ona zadrzava ako nakon 5 god braka jos nemaju razrijesenu tu dilemu (+4 god veze)...
Taroth is offline  
Old 23.01.2008., 09:20   #28
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
zapravo nije nista o tome napisala, ali ga (meni se cini) ona zadrzava ako nakon 5 god braka jos nemaju razrijesenu tu dilemu (+4 god veze)...
Ti si već zaključio da je njezin muž idiot, iako žena ni jednim slovcem nije dala naslutiti išta slično

Možda ju čovjek jednostavno voli, i spreman je na kompromise? To ti nije palo napamet?
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 09:21   #29
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A što je normalno po tebi?
Žive li svi ljudi normalno? Žive li svi ljudi jednako?
Ako da, sorry
naravno da ne zive, ali u tim slucajevima postoje nacini na koje im se moze pomoci.
mislim da bi zajednicki posjet psihologu mogao pomoci.

vesnica je iznijela neke proturjecne stavove, tako da mi se cini da ni ona sama nije nacisto sto bi zapravo htjela, a samim time sto je dosla na forum traziti pomoc, to i dokazuje.

a mislim da je strucna pomoc puno bolja od ove nase.
posebno svesrdno podrzavanje nekih forumasica da je super sto ne zeli imati djecu.
slazem se da je to stvar osobne odluke pojedinca, za mnoge je bolje da nemaju djecu, a mnogi koji je imaju, pa cuj... trebalo bi izdavati dozvole, kad vidim kakvi sve imaju djecu.

ali vesnica mi se cini neodlucnom, pa to svesrodno podrzavanje i velicanje "neimanja djece" mislim da i ne pomaze previse.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Old 23.01.2008., 09:23   #30
Quote:
vesnica kaže: Pogledaj post
Problem ne bi bio problem da moja bolja polovica s kojom sam već 9 dugih godina (od toga 5 u sretnom braku) nije odjednom počeo navaljivati da želi dijete. U početku naše veze objasnila sam mu kako stvari stoje i da ako ću imati dijete posvojit ćemo, i to neko starije. Naravno,s tim se nije složio i reakao je da onda uopće nećemo imati djece i to je to. Međutim očito je mislio da ću ja s godinama promijeniti mišljenje,naravno nisam. I sada je to problem...
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ti si već zaključio da je njezin muž idiot, iako žena ni jednim slovcem nije dala naslutiti išta slično

Možda ju čovjek jednostavno voli, i spreman je na kompromise? To ti nije palo napamet?
citaj malo pazljivije.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Old 23.01.2008., 09:26   #31
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
naravno da ne zive, ali u tim slucajevima postoje nacini na koje im se moze pomoci.
mislim da bi zajednicki posjet psihologu mogao pomoci.

vesnica je iznijela neke proturjecne stavove, tako da mi se cini da ni ona sama nije nacisto sto bi zapravo htjela, a samim time sto je dosla na forum traziti pomoc, to i dokazuje.

a mislim da je strucna pomoc puno bolja od ove nase.
posebno svesrdno podrzavanje nekih forumasica da je super sto ne zeli imati djecu.
slazem se da je to stvar osobne odluke pojedinca, za mnoge je bolje da nemaju djecu, a mnogi koji je imaju, pa cuj... trebalo bi izdavati dozvole, kad vidim kakvi sve imaju djecu.

ali vesnica mi se cini neodlucnom, pa to svesrodno podrzavanje i velicanje "neimanja djece" mislim da i ne pomaze previse.
Pa nije baš da ju itko svesrdno podržava u "neimanju djece". Ljudi iznose svoja mišljenja, bit će onih koji će joj reći da je bolje rodit, i onih koji tvrde da nije. I naravno, onih diplomata koji će joj reći da sama odluči (što će na kraju 99% i napravit)

Pa nije vesnica valjda tuka pa da će ju nečiji post na forumu dovesti do prosvjetljenja
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 09:26   #32
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
nakon 5 godina braka, tvoj muz ima pravo (koliko znam) traziti crkveno ponistavanje braka... (i gradjansko isto tako) jer brak nije konzumiran.

mislim da bi prema njemu to bilo fer..
ako nije egoisticno sto ne zelis imati djecu (a po mom nije), egoisticno je zadrzavati osobu u braku koja zeli imati djecu..

ako ga volis, pusti ga da nadje neku s kojom ce moci imati djecu
slazem se.
razumjela bih da ne mozes imati djece, ali da mozes a ne zelis...sta uopce radis s njim?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 23.01.2008., 09:29   #33
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
citaj malo pazljivije.
Čitam, i piše da je u sretnom braku.
Ne vidim da itko ikoga na išta prisiljava u toj priči.

Istina, imaju problem, koji je tek sad počeo "cvasti". I istina, mogao bi sretan brak odvesti u nesretan, ali bi se mogao i riješiti.

I činjenice valjda govore više od riječi. Može bit izrečeno što god hoćeš, no ostaje fakt da je čovjek s njom već 9 godina.
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 09:31   #34
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Čitam, i piše da je u sretnom braku.
Ne vidim da itko ikoga na išta prisiljava u toj priči.

Istina, imaju problem, koji je tek sad počeo "cvasti". I istina, mogao bi sretan brak odvesti u nesretan, ali bi se mogao i riješiti.

I činjenice valjda govore više od riječi. Može bit izrečeno što god hoćeš, no ostaje fakt da je čovjek s njom već 9 godina.
da, i jebe ju 9 godina nadajuci se da ce imat djecu. ja bih odustala nakon 2 mjeseca.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 23.01.2008., 09:33   #35
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
da, i jebe ju 9 godina nadajuci se da ce imat djecu. ja bih odustala nakon 2 mjeseca.
Pričekajmo ipak vesnicu, pa neka sama prokomentira, ako hoće
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 09:33   #36
Quote:
vesnica kaže: Pogledaj post
Ne znam što zapravo želim od vas ovdje,možda da me uvjerite da sam luda,ili da nisam.Osjećam se izgubljeno i jadno.
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa nije vesnica valjda tuka pa da će ju nečiji post na forumu dovesti do prosvjetljenja
cuj, nesto trazi i ocekuje, jer se obratila ljudima na forumu...

ali jasno je kao dan, odluka je na kraju ipak samo njena.

ja mislim kao i taroth, ako je doslo do toga da on inzistira na djetetu, a ona ga zaista ne zeli, najbolje je rjesenje razvod.

jer nije fer prema njemu da on odustane od djece zbog nje, a nikako nije rjesenje da ona rodi zbog njega, ako to zaista ne zeli.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Old 23.01.2008., 09:35   #37
Imam 31 godinu,muž 32.Ne prisiljava me da imamo dijete i čak se sožio s time da ga nikad nemamo,no znam da ga to čini nesretnim jer često kaže da bi htio imati bar dvoje.Onda ja imam grižnju savjesti.A posvajanje...nekako mi se to čini kao rješenje jer kao što već rekoh ne volim malu djecu,ali starija su mi ok.Zašto je to tako ne znam.
vesnica is offline  
Old 23.01.2008., 09:35   #38
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
ja mislim kao i taroth, ako je doslo do toga da on inzistira na djetetu, a ona ga zaista ne zeli, najbolje je rjesenje razvod.
Ja mislim da je rasprava o njezinom braku posljednje što je vesnica htjela.
no, kao što rekoh, pričekajmo da se pojavi pa ćemo vidjeti.
TincH is offline  
Old 23.01.2008., 09:37   #39
Savjetujem svakako odlazak psihijatru (ne mislim da si luda) ali možda ti treba iskren razgovor sa nekime tko nema stavove o tebi i djeci. Možda nemaš nikog bliskog od roditelja ili tak netko ko bi ti pomogao na početku sa bebom kad rodiš....imaš problem al u sebi i to moraš riješit sa shrinkom. Nadam se da će ti pomoći....
__________________
Osjećaj razumom, razmišljaj osjećajem!
DiscoKoogla is offline  
Old 23.01.2008., 09:37   #40
da zanimljiv problem.
posebno me zaintrigiralo kako se autorica oko 15-te god naglo predomislila,zašto? da li se dogodio neki događaj koji je potaknuo tu naglu promjenu?
također kaže kako ima strah od male djece. meni to izgleda koa fobija. slažem se da nema svatko majčinske instinkte i da priroda vrši selekciju, ali isto tako mislim da ako joj je stvarno stalo do muža da će pokušati na neku vrstu psihoterapije pa ako uspije super ako ne ne.
meni su se oduvijek mala djeca na neki način gadila i onda sam sama sa sobom razjasnila stvar. nije mi se gadilo dijete samo po sebi već kao neki osjećaj da me netko tjera da budem žena, majka, porobljena, neemancipirana, a ne cosmo djevojka...hihi isto to se odnosilo na kuhanje, spremanje i sve te "ženske" dužnosti.
jednostavno sa partnerom koji ti dozovljava da budeš ono što jesi na kraju se dogodi da s ljubavlju pristaneš raditi stvari koje prije ni u bunilu ne bi
jelena-85 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.