Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 11:47   #541
Djelatnik isto tako odgovara za svoj propust, sukladno internim odlukama banke
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:34   #542
Ali banka ne ?
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:04   #543
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
I ono najbitnije, to je nedvojbeno greška banke, zbog toga bi joj se trebali ispričati te podmiriti troškove koje je zbog toga mogla imati, u ovom slučaju je to taj dječji doplatak.
Kako znaš da je greška banke? Da bi bio siguran trebala bi to biti unutar-bankovna transakcija, dakle bez posredstva druge banke i/ili kartičara, u suprotnom ima više kandidata kod kojih se greška mogla desiti.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:21   #544
Evo jedno pitanjce: Uplaćen je novčani iznos na račun fizičke osobe u HPB-u, s time da je IBAN generički (IBAN HPB-a službeni), a preko poziva na broj se vjerojatno onda preusmjeri korisniku HPB banke. Iznos je uplaćen BEZ UPISANOG poziva na broj, iako je komuniciran od strane tog primaoca. Kako je ispalo da je primaoc prevarant, može li se tražiti povrat novaca, budući da mu je očito HPB preusmjerio sredstva na račun samo na osnovu "komentara" uplate (ime, prezime i adresa), a ne na osnovu poziva na broj.
dankec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 21:54   #545
Banka (HPB) je takvu uplatu trebala vratiti!


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 22:18   #546
Trebala mi je neka uplata sjest, i cura je poslala fotku uplatnice (preko poste je islo) jos prije tjedan dana ali para nema. Di su pare?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:55   #547
PITANJE ZA SVE, MOLIM HITAN SAVJET

Što učiniti kada vas nazove bankar i kaže da vam je uplatio veći iznos nego li sam imao. A ja zbilja ne znam koliko sam imao. Novce ću vratiti, ako je tako, ali nameću mi se pitanja.

Znam da ovo glupo zvuči. Da nisam brojao, ali, nisam imao potrebe brojati...

Meni je poprilično neugodno, jer ispada da sam ja kriv što sam 'šutio', a nisam ni znao dok mi nije uslijedio poziv.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:23   #548
Hmmm ne znam bas... Malo je situacija klimava. Da ti nisi radio uplatu nego da ti je krivo uplaćeno skroz onda ok. Ovako, kako on može dokazati točno da si ti uplatio 500, a on greškom upisao 5000. Kako zna da je baš kod tebe pogriješio.
S druge strane i tvoja je priča šuplja. Tko ide raditi uplatu bez da je prebrojio koliko uplaćuje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:26   #549
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Hmmm ne znam bas... Malo je situacija klimava. Da ti nisi radio uplatu nego da ti je krivo uplaćeno skroz onda ok. Ovako, kako on može dokazati točno da si ti uplatio 500, a on greškom upisao 5000. Kako zna da je baš kod tebe pogriješio.
S druge strane i tvoja je priča šuplja. Tko ide raditi uplatu bez da je prebrojio koliko uplaćuje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ja Mislim da je uplaćeno više, sada zbrajam. Nije uopće problem s moje strane, nema problema, vratit ću novac ako je tako, nije suma štajaznam kolika, ali stvarno se nelagodno osjećam.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:31   #550
A glupa je situacija definitivno. U slučaju kad ti krivo naprave nepostojeću uplatu na račun onda moraš vratiti, ovako je glupo. Valjda ćeš dobit bar oprostite i hvala od službenika... Greške se događaju. Ukradi mu kemijsku ako bude bezobrazan

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 07:20   #551
Molim savjet!

Išao sam u banku kupiti stranu valutu koja je krivo knjižena - 100kn se skinulo s računa, a banka dala 100€. Sada me zovu da dođem to rješiti - mogu li se naplatiti samo tako sa mojeg tekućeg?

Hvala!
__________________
...:::Ja sam bez tebe i ta tvoja oka mila, kao sivi soko' bez krila:::...
sp0ck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 07:26   #552
Quote:
sp0ck kaže: Pogledaj post
Molim savjet!

Išao sam u banku kupiti stranu valutu koja je krivo knjižena - 100kn se skinulo s računa, a banka dala 100€. Sada me zovu da dođem to rješiti - mogu li se naplatiti samo tako sa mojeg tekućeg?

Hvala!
koje je točno pitanje? krivo je djelatnik odradio? spustio ti više novaca, i da bi ispravili po tvom računu, moraš doći i potpisati. bez potpisa ne može. tj može, ali proces je dulji.
jbg, ko radi taj i griješi, djelatnik će morati platiti od svoje plaće grešku, ako ti ne dodješ. i to onaj najmnaje kriv, sa najmanjom plaćom.
osobno imam razumjevanja za ljude koji pogrješe u poslu, jer mi ih je žao, i znam da svi koji radimo, i pogrješimo. karma i to.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 07:29   #553
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
koje je točno pitanje? krivo je djelatnik odradio? spustio ti više novaca, i da bi ispravili po tvom računu, moraš doći i potpisati. bez potpisa ne može. tj može, ali proces je dulji.
jbg, ko radi taj i griješi, djelatnik će morati platiti od svoje plaće grešku, ako ti ne dodješ. i to onaj najmnaje kriv, sa najmanjom plaćom.
osobno imam razumjevanja za ljude koji pogrješe u poslu, jer mi ih je žao, i znam da svi koji radimo, i pogrješimo. karma i to.
Da, krivo je djelatnik odradio. Pitanje je mogu li oni taj iznos skinuti sa mog računa bez mog potpisa?
__________________
...:::Ja sam bez tebe i ta tvoja oka mila, kao sivi soko' bez krila:::...
sp0ck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 07:58   #554
U smislu da ti se ne da ić na banku pa mogu li oni to i sami ili u smislu da bi ti zadržao krivu uplatu, a oni nek se jeb...
Ako je ovo prvo javi im se pa možda možeš dat autorizaciju e-bankarstvom ili tako nešto.
Ako je ovo drugo doće oni do svojih para, samo će dulje trajat i ostat će ti negdje zabilježba da si radio probleme...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 08:22   #555
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
U smislu da ti se ne da ić na banku pa mogu li oni to i sami ili u smislu da bi ti zadržao krivu uplatu, a oni nek se jeb...
Ako je ovo prvo javi im se pa možda možeš dat autorizaciju e-bankarstvom ili tako nešto.
Ako je ovo drugo doće oni do svojih para, samo će dulje trajat i ostat će ti negdje zabilježba da si radio probleme...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Kako mogu dokazati da sam ja uzeo novac, a da nije uzela osoba koja je izdavala?
__________________
...:::Ja sam bez tebe i ta tvoja oka mila, kao sivi soko' bez krila:::...
sp0ck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 08:24   #556
Snimka kamere?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 08:27   #557
A ako si dobio neku potvrdu koju si potpisao i na kojoj piše da si dobio 100 eura, znači da si dobio 100 eura.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 08:31   #558
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
A ako si dobio neku potvrdu koju si potpisao i na kojoj piše da si dobio 100 eura, znači da si dobio 100 eura.
Na potvrdi piše 100kn.
__________________
...:::Ja sam bez tebe i ta tvoja oka mila, kao sivi soko' bez krila:::...
sp0ck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 14:07   #559
Uvidom u transakcije i vrijeme na potvrdi vrlo jednostavno... Pa sve su transakcije vidljive.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 14:39   #560
Quote:
sp0ck kaže: Pogledaj post
Da, krivo je djelatnik odradio. Pitanje je mogu li oni taj iznos skinuti sa mog računa bez mog potpisa?
Ne, ali ako odbijes, idu daljne procedure. Ne znam tocno dali idu sudskim putem,ali doci ce do novaca. Ne mozes zadrzati.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.