Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2009., 22:11   #21
Nemaju nikakvih posebnih problema.
Imali su zastoj s isplatama zadnji tjedan prošlog mjeseca.

Ako toliko čekaš, a nije neka komplikacija koju su ti argumentirali- zagubili su predmet...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:19   #22
tvoj odgovor mi izgleda kao da si zaposlenik banke
delfin123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 23:12   #23
Ono što ti je on rekao i ja sam čuo da je istina, ali ono što si ti čuo nije nimalo istina. Dakle, prosudi sam... jel' čitaš novine i pratiš malo neke stvari ili...?
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 10:23   #24
zar vi ne mislite da je zastoj u isplatama za jednu banku ozbiljan problem
a ako se još uzme u obzir i afera s braniteljskim fondom iz kojeg su bili nestali novci pa se pojavili zar to isto nije nekakav znak da imaju nekakvih malo ozbiljnijih problema a objašnjenje za javnost će uvijek biti uljepšano jer nesmiju izgubiti povjerenje klijenata
moj predmet nije zagubljen već mi je objašnjeno (jutros) da još malo pričekam da se riješava ali neznam kako bi mogli puštati kredite ako i sami kako su oni rekli imaju zastoj u isplatama svojih obveza
a ako se dobro sječam kia motors je nakon samo jednog dana kašnjenja u isplatama svojih partnera objavila bankrot
delfin123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 11:40   #25
nemam baš ništa s Erste bankom, imam račune u drugim bankama ...s obzirom na situaciju u zemlji i svijetu novac je skupa roba i teško se do njega dolazi...pa je izvjesno da ćeš na keš morati čekati, pitanje je samo koliko...
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 18:00   #26
kao i sve druge banke...

1. likvidnost - Roha je povukao kune da bi čuvao tečaj, pa banke kalkuliraju s plasiranjima radi likvidnosti i obvezne pričuve itd. a ako imaju lovu, radije daju overnight međubankarske depozite po 40% nego tebi po štajaznam 7%
2. Roha je limitirao nekažnjeni rast plasmana na 1% mjesečno, pa ako je 70% portfelja u val.klauzuli a tečaj poraste 1%, portfelj je porastao sam od sebe bez novih kredita

u ova slučaja ostaješ na čekanju
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 15:28   #27
što volim ovakve naslove tema ... o kakvom je kreditu riječ?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 17:35   #28
A nisi mozda razmislia malo da razmisljaju o tvom kreditu, ne samo o tvom i o drugima i plasmanu istih?
kokos bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:31   #29
Evo rješenja tvog problema: odeš danas do voditeljice poslovnice i lijepo, kulturno ju zamoliš da ti ona obrazloži što je s predmetom. Dakle, ne preko telefona, da te "zbrzaju", nego lijepo pitaj voditeljicu (ne kreditnog referenta)...
I stvar je riješena.

A ono sa zastojem isplate na tjedan dana ne znači da je banka u gadnim problemima, nego da strateški štopa plasmene, što su radili i 2008. i 2007., kada je "sve cvjetalo".
A kao jedan poluargument mojeg stava eto ti linka:Dobit ESB-a 31% viša u 2008.
(Ali sigurno si to i vidio sam u medijima)
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 08:21   #30
Možda su ispunili kvote za taj mjesec pa čekaju da krenu nove
Rookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:03   #31
Quote:
delfin123 kaže: Pogledaj post
zar vi ne mislite da je zastoj u isplatama za jednu banku ozbiljan problem
a ako se još uzme u obzir i afera s braniteljskim fondom iz kojeg su bili nestali novci pa se pojavili zar to isto nije nekakav znak da imaju nekakvih malo ozbiljnijih problema a objašnjenje za javnost će uvijek biti uljepšano jer nesmiju izgubiti povjerenje klijenata
Molim te, nemoj miješati kruške i jabuke. Kako je Erste banka bila posrednik pri kupnji dionica HT-a, tako je i samo posrednik pri obavljanju zaprimanja zahtjeva za prodaju udjela u Fondu HB-a.
Fond HB nema apsolutno nikakve veze sa Erste bankom i njenim poslovanjem, jer Fondom upravlja Vlada RH i Jadranka Kosor kao čelna osoba tog fonda.
Nemoj zaboraviti pogledati link koji je stavio lucas_taf, i pritom jako dobro razmisli zašto je baš Erste po treći put u zadnje četiri godine dobila Zlatnu Kunu kao najbolja banka u RH. MIslim da ti to sve govori, zar ne?
I nemoj govoriti o nečemu o čemu ne znaš; plasmani svake banke se vežu za tečaj eura, pa ako taj tečaj raste ili pada, jako puno stvari ovisi o tome. Koliko je pokriće banaka u puštenim kreditima u odnosu na to koliko je kamata vraćeno po već plasiranim kreditima taj mjesec, da sad ne ulazim u dublje razvezivanje "famoznog bankarskog poslovanja"...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 00:47   #32
erste banka je i dalje najjaca u hr.

odobravanje kredita i isplata nisu isto.... cekanje isplate je cekanje od uknjizbe hipoteke, sve prije toga nije cekanje isplate vec odobravanje i administracija.
zadnjih nekoliko godina banke cesto popune "kvotu" pa se isplate cekaju tjedan-dva-tri... frend je prije godinu i pol kad je sve bilo "super" zbog popunjene kvote cekao isplatu u hypu mjesec dana - preso je ugovoreni rok za isplatu no prodavatelj u principu nije mogao nista napraviti jer je banka vec uknjizila hipoteku... hebi ga, banke gledaju da maximalno iskoriste kvotu sto ce reci da su stalno na rubu i ponekad dodju do ruba prerano u mjesecu radi mozda nekog velikog kredita kojeg su isplatili i slicno... sad su nedavno dogovorili ogromno kreditiranje proracuna s hrpom para pa ih je to mozda malo shebalo...
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 00:52   #33
banke u hr imaju relativno velike rezerve, nekoliko puta vece od banki u EU ukljucujuci i same maticne banke nasih banaka, tako da tu nema puno brige... tesko dolaze do love za nove kredite ali stanje koje imaju sad im je zbilja dobro pokriveno, bitno bolje nego u EU. to mozemo zahvaliti rohatinskom... rohatinski ima jos toliko fore za oslobadjat kapital dok ne dodje na nivo pokrivenosti EU banaka da je to za nepovjerovat... da ga nije bilo sad bi nam bankarski sustav kolabirao... ovako smo zadnji kojima ce banke kolabirat... jedino je problem kod nas drzava koja ce bankrotirat ako ovako nastavi...a prije toga ce pojest sve kreditne mogucnosti banaka i ukreditirati iduce generacije i vlade s ogromnim nepovoljnim kreditima utrosenim na sranja tipa most na peljescu..
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:21   #34
Problemi s Erste bankom

Erste banka ne radi do min.12.00h,zbog tehnickih razloga,navodno problemi s operativnim sustavom.Ne znam,mozda sam previse skeptican,ali smrdi mi tu nesto,zna li tko sto o tome?
g33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:35   #35
Je....tebi skidaju pare sa računa.....
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:38   #36
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
Je....tebi skidaju pare sa računa.....
U lopovskoj zemlji s lopovskim bankama,nebi me uopce cudilo,uostalom,neki dobro pamte ljubljansku banku.Cim proradi tj.ako proradi,preventivno cu preseliti lovu s racuna u druge banke.
g33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:42   #37
joj da, ja san nedavno u PBZ dobija onaj čitač kartica, ja sve mislin da me prate sa time zato san ga zaveza za vranu pa da ih zbunin. Je da sad neman internet bankarstvo al bar me ne prate
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:49   #38
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
joj da, ja san nedavno u PBZ dobija onaj čitač kartica, ja sve mislin da me prate sa time zato san ga zaveza za vranu pa da ih zbunin. Je da sad neman internet bankarstvo al bar me ne prate
A da,i mozak ko u vrane..
g33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:54   #39
Da, jucer im cijeli dan nije radio NetBanking...danas ni bankomati...u poslovnici takodjer ne mogu izdavati novce...wtf?!
BlackHack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:54   #40
Quote:
g33 kaže: Pogledaj post
A da,i mozak ko u vrane..
Nemoj tako o sebi pričat, svako može pričat gluposti..
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.