Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2007., 12:53   #41
Quote:
dora_maar kaže: Pogledaj post
Dojmovi, preporuke? Trebala bi ici oko Nove godine, namjeravam se informirati preko neta i pisanih vodica, al iskustva iz prve ruke su mi draza
ja sam išao prije nepunih godinu dana i to kopnenim putem preko turske, sirije i jordana. u jeruzalemu bija 3dana i to isključivo u starom dijelu grada u nekom backpecker hostelu čiji su vlasnici arapi a u kojem je radio neki dečko iz švedske koji je doduše bio nekako mutav i nezainteresiran za ikoga - a mene živo zanimalo što to on koji k radi tamo
enivej, hostel je bio ful dobar, koštao je cijelih 6dolara i bio 30 metara od crkve svetog groba (komplex od više crkvica različitih konfesija koje su vremenom spojene u jednu što je jedinstveno i pomalo zbunjujuće, jer u jednu crkvu - na brdu golgota gdje je isus raspet - možeš ući kroz masu ulaza koji su zapravo kojekakve kapelice - jednom rječju, fascinantno)

jeruzalem je nevjerojatan grad. veliš da bi išla iz religioznih pobuda? paaa, ja prije jeruzalema nisam bio neki vjernik, ali moram priznati da me je nešto 'ošamarilo' i promijenilo koju mrvu
preporučam obvezno za posjetiti:crkvu svetog groba,veeeliku crkvu podno zidina koja je izgrađena na mjestu maslinika u kojem je isus shvatio da ga čeka raspeće (sori sto ne baratam nekim ozbiljnijim detaljima, ali markirao sam vjeronauk ), s tim da su te masline još uvijek tamo (osobno mi je ta crkva bila naj doživljaj grada - mir, spokoj, meditacija - dok je recimo crkva sv. groba uvijek krcata nekim rusima i kojekakvom drugom turističkom 'stokom')[LIST]
hram na stijeni, samo tamo ne možeš ići kad poželiš, nego u određenim terminima - raspitaj se kod arapa
zid plača - naravno (samo nemoj krenuti ka komplexu zapadnog zida sa nekakvim "nožićem za paštetu", kao što je moj frend učinio pa su detektori metala počeli cičati, digla se cijela vojska na noge i...ma, skoro nas upucali, jebote)
za sva druga pitanja, moja butiga je otvorena
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:00   #42
koliko je izrael opcenito siguran za zensku osobu koja putuje sama?
dora_maar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 16:17   #43
Quote:
dora_maar kaže: Pogledaj post
koliko je izrael opcenito siguran za zensku osobu koja putuje sama?
Isto ko i za mušku. Naravno ako baš nejdeš oko pojasa Gaze, ali onda ti i nije bitno jer si žensko ili muško.


E sad za ostale tipove bilo bi dobro znat da li ideš tamo iz vjerskih razloga ili ko normalan turist ( ne kažem da ovi drugi nisu normalni )

A onako iz glave, posjeti Haifu, Tel Aviv, Jerusalem, Betlehem, Masada, mrtvo more i na kraju se okupaj u crvenom moru ako ti se da ići do dole.( Aqaba ).

Ups, sad vidim da je netko napisao da ideš iz religioznih pobuda, ali svejedno sva ova mjesta su vrijedna posjeta.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 16:44   #44
kao 'normalan' turist citam neki dan o volonterima koji skupljaju dijelove tijela zrtava, izmedju ostalog i bombaskih napada.. pa me uhvatila prpa heh
dora_maar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 17:39   #45
Quote:
dora_maar kaže: Pogledaj post
kao 'normalan' turist citam neki dan o volonterima koji skupljaju dijelove tijela zrtava, izmedju ostalog i bombaskih napada.. pa me uhvatila prpa heh
joooj, pa to je bas 'super' - primjerice, kazes mami da ides u izrael skupljati mrtve, a mama odusevljena hehe
ja svojoj nisam niti smio reci da idem dolje, jer bi jadnica rikla od brige, nego sam muljao da se motam po turskoj dva tjedna - vise nisam znao sta da kenj...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 17:41   #46
ooops, ono sto htjedoh reci da je izrael ok place, ali mene nervira njihov hitlerovski odnos prema palestincima, pa stoga preferiram arapski svijet...
osim toga, arapi su fakat dobricine...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 03:19   #47
Izrael

Zdravo!
Pročitao sam već otvorenu temu koja mi je pomogla, ali me još neke stvari interesiraju.
Htjeo bi otputovati s prijateljem u turistički posjet Izraelu. Najviše me interesira Jeruzalem. Preferiram putovati bez agencije. Molim Vas da me savjetujete.

1. Kakvi su hosteli u Jeruzalemu? Koje preporučate i kakve su cijene? Kakvi su izvan Izraela? Jako mi je važno da imam vlastiti tuš. Gdje mogu saznati koji hosteli to nude?
2. Kako je najbolje putovati unutar Izraela?
3. Koliko se teško snalaziti bez turističkog vodiča? Mogu li se snalaziti samo sa znanjem engleskog jezika? Ne znam skoro ništa hebrejskog niti yiddisha.
4. Mislio sam ići ili Croatia Airlinesom ili Dubrovnik Airlinesom. Ima li koja bolja varijanta?
5. Kakve su cijene? S koliko novaca dnevno bi se otprilike dalo preživjeti? Kupio bi koju kipu i neki dreidel kao suvenir. Ima li nekih mjesta gdje se jeftinije prodavaju takve stvari?
6. Gdje ima dobre hrane po povoljnoj cijeni? Gdje ima dobre kave? (jako važno) Preporučite mi neke regionalne specijalitete.
7. Kakvi su zakoni po pitanju cigareta? Gdje se smije pušiti? Koje su cijene cigareta? Koliko smijem vlastitih cigareta donijet sa sobom?
8. Ima li problema s carinom na graničnom prijelazu? S policijom? Da li se trebam kod njih prijavljivat ili će to učinit hotel (tj. hostel) umjesto mene?
9. Kada ja najbolje putovati? Mislim ići negdje nakon ljetnih ispitnih rokova (8. mjesec) ili nakon jesenskih (10. mjesec).

Molim Vas da mi također pomognete s vlastitim savjetima izvan ovih pitanja!
Unaprijed zahvaljujem!
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 09:03   #48
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post
Zdravo!
Pročitao sam već otvorenu temu koja mi je pomogla, ali me još neke stvari interesiraju.
Htjeo bi otputovati s prijateljem u turistički posjet Izraelu. Najviše me interesira Jeruzalem. Preferiram putovati bez agencije. Molim Vas da me savjetujete.

1. Kakvi su hosteli u Jeruzalemu? Koje preporučate i kakve su cijene? Kakvi su izvan Izraela? Jako mi je važno da imam vlastiti tuš. Gdje mogu saznati koji hosteli to nude?
2. Kako je najbolje putovati unutar Izraela?
3. Koliko se teško snalaziti bez turističkog vodiča? Mogu li se snalaziti samo sa znanjem engleskog jezika? Ne znam skoro ništa hebrejskog niti yiddisha.
4. Mislio sam ići ili Croatia Airlinesom ili Dubrovnik Airlinesom. Ima li koja bolja varijanta?
5. Kakve su cijene? S koliko novaca dnevno bi se otprilike dalo preživjeti? Kupio bi koju kipu i neki dreidel kao suvenir. Ima li nekih mjesta gdje se jeftinije prodavaju takve stvari?
6. Gdje ima dobre hrane po povoljnoj cijeni? Gdje ima dobre kave? (jako važno) Preporučite mi neke regionalne specijalitete.
7. Kakvi su zakoni po pitanju cigareta? Gdje se smije pušiti? Koje su cijene cigareta? Koliko smijem vlastitih cigareta donijet sa sobom?
8. Ima li problema s carinom na graničnom prijelazu? S policijom? Da li se trebam kod njih prijavljivat ili će to učinit hotel (tj. hostel) umjesto mene?
9. Kada ja najbolje putovati? Mislim ići negdje nakon ljetnih ispitnih rokova (8. mjesec) ili nakon jesenskih (10. mjesec).

Molim Vas da mi također pomognete s vlastitim savjetima izvan ovih pitanja!
Unaprijed zahvaljujem!
napisati cu ti ja stogod, ali sada ne stignem, pa kroz dan-dva...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:49   #49
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post
Zdravo!
Pročitao sam već otvorenu temu koja mi je pomogla, ali me još neke stvari interesiraju.
Htjeo bi otputovati s prijateljem u turistički posjet Izraelu. Najviše me interesira Jeruzalem. Preferiram putovati bez agencije. Molim Vas da me savjetujete.

1. Kakvi su hosteli u Jeruzalemu? Koje preporučate i kakve su cijene? Kakvi su izvan Izraela? Jako mi je važno da imam vlastiti tuš. Gdje mogu saznati koji hosteli to nude?
2. Kako je najbolje putovati unutar Izraela?
3. Koliko se teško snalaziti bez turističkog vodiča? Mogu li se snalaziti samo sa znanjem engleskog jezika? Ne znam skoro ništa hebrejskog niti yiddisha.
4. Mislio sam ići ili Croatia Airlinesom ili Dubrovnik Airlinesom. Ima li koja bolja varijanta?
5. Kakve su cijene? S koliko novaca dnevno bi se otprilike dalo preživjeti? Kupio bi koju kipu i neki dreidel kao suvenir. Ima li nekih mjesta gdje se jeftinije prodavaju takve stvari?
6. Gdje ima dobre hrane po povoljnoj cijeni? Gdje ima dobre kave? (jako važno) Preporučite mi neke regionalne specijalitete.
7. Kakvi su zakoni po pitanju cigareta? Gdje se smije pušiti? Koje su cijene cigareta? Koliko smijem vlastitih cigareta donijet sa sobom?
8. Ima li problema s carinom na graničnom prijelazu? S policijom? Da li se trebam kod njih prijavljivat ili će to učinit hotel (tj. hostel) umjesto mene?
9. Kada ja najbolje putovati? Mislim ići negdje nakon ljetnih ispitnih rokova (8. mjesec) ili nakon jesenskih (10. mjesec).

Molim Vas da mi također pomognete s vlastitim savjetima izvan ovih pitanja!
Unaprijed zahvaljujem!

Ajd da probam dati odgovor na neka pitanja.
Po meni unutar Izraela je najbolje putovati autobusom. Ili rentat auto. Imaš dosta check pointa po cestama pa ako ti se ne da zezat s njima i stalno objašnjavat di ideš itd... preporučam bus.

Cijene su otprilike kao i kod nas ili malo veće.
Ja sam letio s Malevom iz Budimpešte koji je bio znatno jeftiniji od CA ( čudno a? )

Od specijaliteta ti mogu preporučiti falafel ( vegetarijansko ) i schwarmu ( kebab ).

Na aerodromu se pripremi na 1001 pitanje, a i na ulazima u veće shopping centre imaš kontrole na ulazima.

Pošto ne znam gdi sve planiraš ići teško je reći koje je bolje vrijeme za otići. Mislim da ipak u 10 mjesecu. 8 mjesec je jako vruć, posebno dio oko Mrtvog mora. Ali ako ti ne smeta vrućina onda je svejedno. U svakom slučaju nećeš se baš nagledati kiše.

Ako imate viška dva dana probajte si napraviti izlet u Petru.

Puno ljudi govori engleski tako da nećete imat problema sa sporazumijevanjem.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 12:55   #50
gledaj, lorde, poceo sam ti pisati neke informacije, ali zapravo, najbolji savjet koji ti ja mogu dati je da si kupis guidebook, pogotovo sto te vec sada u startu zanima tako puno stvari, cak i sitnica. ja osobno preferiram LP, jer sam se navikao na njega i zadovoljan sam. postoji izdanje za cijeli bliski istok (turska, sirija, iran, jordan, izrael&palestina), ali vjerojem da postoji i samo izrael. putovati negdje gdje je puno toga drugacije nego u tvom svijetu, a osobito ako covjek nema puno iskustva, moze biti nezgodno i skupo. ta knjiga kosta max 200kn, ali ce ti sigurno ustediti duplo vise kuna, a tko zna koliko puta vise novaca. ja sam osobno u izrael isao u paketu s ostalim zemljama u regiji i isao sam vlakom (toplo preporucam - ako si zainteresiran, javi). da, isao sam bez vodica i imao sam jebada tu i tamo. tipa, dosao sam u amann usred noci, pojma nemam o nicemu, taksist me oderao, u hotelu me oderali, izmrcvario sam se...
ukratko, savjetujem i toplo preporucam vodic.

sto se cijena hrane tice, to sve ovisi da li si medu arapima ili zidovima. naime, ja sam (o jeruzalemu govorim) spavao i jeo iskljucivo u arapskome dijelu, jer su masu jeftiniji, a meni osobno cesto i simpaticniji ljudi...
cigarete su ti prihvatljive cijene, koliko se sjecam
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 16:46   #51
izraelci na putovnicu hoce cesto da puste bez pecata.

arapi su na bliskom istoku inace pojam usluznosti i gostoljubivosti.

imate direkt letove iz peste i beograda [sa stajanjem u larnaki, na kipru]. BP je jeftinija varijanta.

via terra varijanta je skroz cool.

ukoliko ipak pokupite pecat u putovnici, bice vam zatvorena vrata mnogih musli zemalja [cak recimo i malezije].

smestaj zaista nije frka. ako nekom treba pomoc oko tel aviva, javite.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 02:23   #52
Evo ja sam još jedna koja planira iduće godine u Izrael, zanima me dali možda netko zna u kojem periodu su avionske karte jeftinije?
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:08   #53
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
Evo ja sam još jedna koja planira iduće godine u Izrael, zanima me dali možda netko zna u kojem periodu su avionske karte jeftinije?
ali probaj se fino zatuci na internetu i naci ces. that's the way ...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 18:30   #54
Uskrs u Jeruzalemu

Ima li tko kakav savjet za Uskrs u Jeruzalemu, kakav je Veliki Petak, muka, je li gužva podnošljiva, gdje početi, ima li kakav događaj u Četvrtak u Getsemanskom parku...
THX
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 23:35   #55
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
ja sam išao prije nepunih godinu dana i to kopnenim putem preko turske, sirije i jordana. u jeruzalemu bija 3dana i to isključivo u starom dijelu grada u nekom backpecker hostelu čiji su vlasnici arapi a u kojem je radio neki dečko iz švedske koji je doduše bio nekako mutav i nezainteresiran za ikoga - a mene živo zanimalo što to on koji k radi tamo
enivej, hostel je bio ful dobar, koštao je cijelih 6dolara i bio 30 metara od crkve svetog groba (komplex od više crkvica različitih konfesija koje su vremenom spojene u jednu što je jedinstveno i pomalo zbunjujuće, jer u jednu crkvu - na brdu golgota gdje je isus raspet - možeš ući kroz masu ulaza koji su zapravo kojekakve kapelice - jednom rječju, fascinantno)

jeruzalem je nevjerojatan grad. veliš da bi išla iz religioznih pobuda? paaa, ja prije jeruzalema nisam bio neki vjernik, ali moram priznati da me je nešto 'ošamarilo' i promijenilo koju mrvu
preporučam obvezno za posjetiti:
crkvu svetog groba, veeeliku crkvu podno zidina koja je izgrađena na mjestu maslinika u kojem je isus shvatio da ga čeka raspeće (sori sto ne baratam nekim ozbiljnijim detaljima, ali markirao sam vjeronauk ), s tim da su te masline još uvijek tamo (osobno mi je ta crkva bila naj doživljaj grada - mir, spokoj, meditacija - dok je recimo crkva sv. groba uvijek krcata nekim rusima i kojekakvom drugom turističkom 'stokom')[LIST]
hram na stijeni, samo tamo ne možeš ići kad poželiš, nego u određenim terminima - raspitaj se kod arapa
zid plača - naravno (samo nemoj krenuti ka komplexu zapadnog zida sa nekakvim "nožićem za paštetu", kao što je moj frend učinio pa su detektori metala počeli cičati, digla se cijela vojska na noge i...ma, skoro nas upucali, jebote)
za sva druga pitanja, moja butiga je otvorena

u kojem hotelu si bio , ja bila u hashimi hostelu isto drze arapi

svima lijepo preporucejem koristiti taksi a ne bus , zbog sigurnosti
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 12:00   #56
zna netko za charter letove ljeti iz hrvatske za tel aviv? preko koje tvrtke to ide?turskih airlines il croatia airlines?


evo neke info o izraelu opcenito, pronasla na webu, pa ako koga zanima:

IZRAEL

KORISNE INFORMACIJE

Vremenska razlika: ljeti i zimi +1 h
Klima: mjeseci od travnja do listopada su bez kiše, a lipanj, srpanj i kolovoz su vrući ljetni mjeseci. Zimski mjeseci su od studenog do ožujka, sa hladnijim temperaturama i kišom, iako ima i mnogo sunčanih dana.

Odjeća: odjeća u Izraelu je izuzetno neformalna, dakle casual kroz dan, neformalna navečer. Ponesite laganu odjeću, pokrivala za glavu, ugodne cipele, kupaće kostime. Za posjete vjerskim objektima i mjestima potrebna je skromna odjeća. U Jeruzalemu i drugim brdovitim mjestima preporučljiva je lagana jakna.

Jezik: iako su hebrejski i arapski službeni jezici u Izraelu, na ulici se može čuti sve od francuskog, ruskog, njemačkog, španjolskog, portugalskog, rumunjskog do mađarskog, talijanskog i engleskog. Engleski je izraelski posvojeni drugi jezik, kojeg se govori tako često da su čak i ulični znakovi također na engleskom.

Novac: Novi Izraelski Šekel (NIS). 1 šekel = 100 agorota; US$ se najlakše promijene i promijenit će vam ih bilo gdje, ali primaju se i većina ostalih jakih valuta kao i putnički čekovi. Bankomati su široko rasprostranjeni i većina njih prima međunarodne kreditne kartice. Banke uglavnom rade ujutro – od 8.30-12.30h te od 16-18h dva dana u tjednu (ovisi od banke do banke). Sve su banke zatvorene nedjeljom i za vrijeme židovskih blagdana, ali većina njih ima automate koji primaju većinu međunarodnih kreditnih kartica putem kojih možete dignuti novac.

1 US$ = 4.4 NSI, 1 EUR = 5.7 NSI (prema tečaju na dan 18.04.2005.)

Većina hotela, ureda i restorana primaju sve glavne svjetske kreditne kartice.

Carina: dozvoljeno je unijeti u zemlju do 250g duhana (punoljetne osobe), 1l alkoholnog pića ili 2l vina i do ¼ l parfema. Ostali predmeti koji ne spadaju u ove kategorije mogu se unijeti ako su namijenjeni za osobnu upotrebu ili kao poklon, ali njihova vrijednost ne smije premašivati 200 US$. Unutar toga može se unijeti do 3kg hrane. Bilo kod ulaza ili izlaza iz zemlje, mora se prijaviti 80,000 šekela ili više.

Sigurnost: situacija u Izraelu i Palestini se prilično mijenja, a u nekim dijelovima je i opasna. Posebno su nesigurni Zapadna Obala i Pojas Gaze; Nablus, Jenin i Pojas Gaze treba izbjegavati, osim možda tijekom dana radi važnih putovanja u grad Gazu. Opasnost od palestinskih bombaša samoubojica ili napada Izraelskih obrambenih snaga (IDF) utječe na to da osobna sigurnost u Izraelu nije sigurna ili predvidljiva. Nasilje se može desiti bez upozorenja. Preporučljivo je prije puta provjeriti upute za putovanje kod konzularnih predstavnika ili kod Ministarstva vanjskih poslova.

Društveni običaji: Izraelci su obično vrlo neformalni, ali u skladu sa europskom gostoljubivošću. Turisti bi trebali pokazivati pristojnost prilikom posjete nečijeg doma i ne bi se trebali bojati ispitivati o zemlji jer većina Izraelaca voli pričati o svojoj domovini, vjeri i politici. Često se izraz “shalom” (“mir”) koristi kao pozdrav. Odjeća je neformalna, ali u kršćanskim, židovskim i muslimanskim svetim mjestima nosi se skromna odjeća. Na mjestima kao što su Zid plača, muškarcima se daje kapa za tjeme (tzv. Yarmulka) radi poštovanja prema vjerskoj važnosti mjesta. Poslovni ljudi bi se trebali u skladu s time i oblačiti, dok neki restorani, noćni klubovi i hotelski restorani mogu zahtjevati formalnu večernju odjeću; inače se takvu odjeću specificira na pozivnicama. Smatra se povredom Sabata (subote) ako se puši u određenim restoranima i u mnogim hotelima. Obično postoje natpisi koji upozoravaju goste na to i smatralo bi se vrlo nepristojnim prema ortodoksnim Židovima ako bi se oglušili na te natpise.

Napojnice: davanje napojnica je običaj u Izraelu. Neki restorani dodaju napojnice računu; ako toga nema, od vas se očekuje napojnica. Napojnica od 10-15% je uobičajena. Obično se napojnice daju turističkim vodičima i vozačima, ako Vas Vaš tour-operator nije drugačije uputio.

Shopping: u većim izraelskim gradovima trgovine su obično otvorene od 9-19h od nedjelje do četvrtka. Sve se više gradi shopping centara po cijeloj zemlji, sa klimatiziranim prostorima i prodavaonicama kože, zlata, nakita i dijamanata (Izrael je prvi u izvozu dijamanata). Petkom se većina trgovina zatvara između 14 i 15.30h, a većina židovskih ustanova ne radi subotom.

Električni napon: 220 V; većina većih hotela obično nude ugrađene 110V transformatore

Mobiteli: VIP i T-Mobile partneri: Sellcom Israel, Partner Communication

Napomena: ponesite zaštitu od sunca, sunčane naočale i pokrivalo za glavu.

Važno: konzumirajte samo originalno zapakiranu vodu i napitke! Nikad nemojte jesti sirovo povrće ili voće koje niste prethodno sami ogulili. Svježi voćni sok je odličan, ali izbjegavajte kocke leda.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 21:35   #57
Par pitanja

Nakon kupljene karte i prije puta gdje je prva točka Jeruzalem, molim vas pomoć oko par pitanja:

1. Kako se prebaciti od Ben Gouriona do Jeruzalema; pretpostavljam da ima redovni autobus makar slijećemo po noći?
2. Nako Izraela slijedi Jordan, uz poželjni kratki izlet do Damaska. Da bi nam uspjelo, koliko sam razumio: na aerodromu molimo Izraelce da pečat daju na papir (veleposlanstvo kaže da je to moguće), prelazimo u Jordan preko Huseinovog mosta i obije strane molimo bez pečata u putovnici? Onda smo slobodni za Siriju
3. Kako proći iz Jeruzalema preko Jerihona do granice i Huseinovog mosta do Ammana (taxi, neki bus...). Cijena ako je taxi?
4. Ako nije moguće, kako uopće doći Jeruzalem-Amman preko Huseinovog mosta?
5. Ako ne možemo spojiti Jerihon na putu prema Ammanu, kako doći samo do Jerihona?
6. Kako direktno vidjeti samo Masadu, bez ture koja ide okolo? Taxi, bus, rent-a-car? Koliko bi trajala vožnja, i cijena ako je taxi?
7. Preporuka 3* hotela u starom gradu
8. Nakon Jordana produžavamo prema Kairu, vjerojatno s rent-a-carom, pa me zanima mogućnot da uđemo preko Eliata i tu se negdje prebacimo u Egipat; samo dotaknemo Izrael u tom dijelu? Je li moguće ući s Jordanskim autom?

Hvala, i još kad bi dobra duša bila spremna na telefon malo popričati o transportu koji nam je problematičan, par minuta...
THX
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 22:22   #58
Izrael-Egipat

Nastavak na moja pitanja, pa pliz help;

kroz Jordan ćemo do Kaira rent-a-carom. Postoji trajekt Aqaba-Nuwebia (ili kako već) a zanima me kopnenim putem iz Jordana preko Izraela (samo prolaz) do Egipta do Tabae. Može li se uopće preći taj put Jordan-Izrael-Egipat autom s Jordanskim tablicama?
Zahvaljujem
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 22:30   #59
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Nakon kupljene karte i prije puta gdje je prva točka Jeruzalem, molim vas pomoć oko par pitanja:

1. Kako se prebaciti od Ben Gouriona do Jeruzalema; pretpostavljam da ima redovni autobus makar slijećemo po noći?
2. Nako Izraela slijedi Jordan, uz poželjni kratki izlet do Damaska. Da bi nam uspjelo, koliko sam razumio: na aerodromu molimo Izraelce da pečat daju na papir (veleposlanstvo kaže da je to moguće), prelazimo u Jordan preko Huseinovog mosta i obije strane molimo bez pečata u putovnici? Onda smo slobodni za Siriju
3. Kako proći iz Jeruzalema preko Jerihona do granice i Huseinovog mosta do Ammana (taxi, neki bus...). Cijena ako je taxi?
4. Ako nije moguće, kako uopće doći Jeruzalem-Amman preko Huseinovog mosta?
5. Ako ne možemo spojiti Jerihon na putu prema Ammanu, kako doći samo do Jerihona?
6. Kako direktno vidjeti samo Masadu, bez ture koja ide okolo? Taxi, bus, rent-a-car? Koliko bi trajala vožnja, i cijena ako je taxi?
7. Preporuka 3* hotela u starom gradu
8. Nakon Jordana produžavamo prema Kairu, vjerojatno s rent-a-carom, pa me zanima mogućnot da uđemo preko Eliata i tu se negdje prebacimo u Egipat; samo dotaknemo Izrael u tom dijelu? Je li moguće ući s Jordanskim autom?

Hvala, i još kad bi dobra duša bila spremna na telefon malo popričati o transportu koji nam je problematičan, par minuta...
THX
6. Ima tamo zicara, s njom se popnes i pjeske vratis dolje i sve si vidio.

7. Hotel autrijski hospiz tj. bivsa bolnica je jedan od najboljih hotela po meni u starom gradu.

Mada u momentu ti savjetujem da ne ides u izrael
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 23:04   #60
Quote:
samarra kaže: Pogledaj post
6. Ima tamo zicara, s njom se popnes i pjeske vratis dolje i sve si vidio.

7. Hotel autrijski hospiz tj. bivsa bolnica je jedan od najboljih hotela po meni u starom gradu.

Mada u momentu ti savjetujem da ne ides u izrael
THX, karte su kupljene, Uskrs je fixan

Za Masadu sam mislio kako doći od Jeruzalema, taxi, bus, trajanje vožnje, cca. cijena? i povratak do Jeruzalema.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.