Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2010., 13:38   #41
Ne znam i dalje za način kako fizičko srebro kupovati što jeftinije & sigurnije i onda ga jednog lijepog dana bez problema prodati.

Da li je moguće kupovati srebrnjake u HR i gdje ih točno ima tipa American Silver Eagle, The Canadian Maple i British Silver Sovereign?

Mislim uzimati srebrenjake od jedne unce ili 250-500g i to osobno a ne preko firme. U Grazu je cijena oko 35% iznad spota sa svim porezima a za junk srebro na našim internet aukcijama - nekako nisam za tu opciju.

Nekakav ETF, exposure prema srebru u vidu portfelja kompanija koje se bave srebrom...opet sam više za fizičke srebrnjake u HR, ako je moguće.

Što/gdje kupiti fizičko srebro što bolje/povoljnije, ako je moguće u HR ili u državama okolo? Može i na PM
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 14:19   #42
kod mene....zg
zspani18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 22:28   #43
Kakav rally danas u srebru,preko 6% rasta....cijena preko 18,5 eura po unci.
Savjetujem već duže vremena junk,savjetujem bilo što povezano sa fizičkim srebrom...
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 11:05   #44
Ulaganje u srebro je vrlo sigurno, ako se vodite principima sigurnog ulaganja. Dobro je pročitati ove upute koje sam dao u vezi ulaganja sa zlatom:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=513

Prvo i osnovno je da se poznaje cijena srebra, cijena srebra se utvrđuje jednom na dan i objavljuje na http://www.lbma.org.uk

Kada se kupuje, treba jednostavno kupovati po tržišnoj cijeni ili po cijeni nižoj od tržišne cijene.

Ko kupuje po tržišnoj cijeni, čekaće nešto više na povrat ulaganja i na profite. Recimo da je tržišna cijena €500, neko kupi 30 kilograma srebra, to je €15,000 eura vrijednosti. Sačeka možda par tjedana, cijena srebra bude €550, onda to sve proda i profit je €1500. Kada se kupuje po tržišnoj cijeni, određeni rizici ipak postoje.

Kupovinu treba obavljati samo na zakonski siguran način, jer je srebro u sustavu PDV-a, kako u Hrvatskoj tako i u EU, osim u vidu platnih novčića. Zlato je oslobođeno PDV-a u EU, tako je više dostupno za ulaganje privatnicima.

Srebro, koje je uvijek u sustavu PDV-a unutar EU, osim srebrnih novčića, pruža mogućnost ulaganja prvenstveno kroz firme koje su u sustavu PDV-a unutar EU.

Firma onda može da kupi srebro, plaćajući PDV, kasnije da ga proda, dobivajući PDV od kupca srebra.

Moguće je osnovati firmu koja ima najmanje birokracije, koja unutar EU kupuje ili prodaje srebro i druge metale, koja jeste u sustavu PDV-a unutar EU -- ali, koja ne mora da plaća poreze na dobit ili se taj porez može kompletno izbjeći.

Kupovina srebra u Hrvatskoj se isplati samo za firme koje su registrirane u Hrvatskoj i koje će srebro onda dalje ili izvesti, pa prodati ili prodati lokalno. Samo na taj način se riješava problem sa PDV-om.

Srebro se naravno kupuje dosta i na crno, ali velike količine srebra, koje su potrebne radi sigurnog ulaganja u srebro, teško se kupuju na crno, a još teže prodaju.

Prema tome, srebro je likvidno samo kad se postupa ispravno i u skladu sa EU i HR regulativom.

Prodaja srebra, kao i drugih plemenitih metala je uvijek osigurana u inozemstvu.

Primjer ulaganja u srebro:

1. Tržišna cijena je €540 na kilogram;
2. Firma kupi 100 kilograma čistog srebra 999‰ po cijeni od €523;
3. Firma pri tome plaća PDV firmi koja prodaje; to povećava cijenu;
4. Ako se radi samo o ulaganju, firma će od države dobiti PDV nazad;
5. Firma prodaje srebro bilo po tržišnoj cijeni bilo po kasnijoj povećanoj cijeni;
6. Prilikom prodaje, postoji PDV, ali se anulira na gore navedeni način;
7. Prilikom izvoza, firma nema problem sa PDV-om;

To je siguran način ulaganja u srebro. Isto se može izvesti sa firmom unutar EU, koju svako u Hrvatskoj može posjedovati ili biti njen vlasnik.

Prodaja srebra je osigurana, jer je srebro likvidno u inozemstvu, slično kao i novac, ako se zna gdje se može prodati.
__________________
★★★ http://www.ulaganje.com ★★★
JLouisBiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 21:51   #45
da li je ovo pravo srebro ili patka? Koliko vidim trenutno je cijena srebra 0,54 eura/gram.

Ovdje ispada da je cijena jedne unce 14$ što je ispod spot cijene.

http://cgi.ebay.com/1-OZ-999-SILVER-...item1c162eb29f
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 22:03   #46
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
da li je ovo pravo srebro ili patka? Koliko vidim trenutno je cijena srebra 0,54 eura/gram.

Ovdje ispada da je cijena jedne unce 14$ što je ispod spot cijene.

http://cgi.ebay.com/1-OZ-999-SILVER-...item1c162eb29f
Lijepo piše da nije riječ o čistom srebru već prevučenom,sve ok.

Nego cijena danas skoro na 28 Usd što je skoro 20 eura,dakle danas opet rast od 4,5%.Dakle tko god se premišlja bi ne bi,bi ovakvo srebro ne bi onakvo grdo griješi po meni.Srebro je srebro.Dajte meni svoje srebro,ako ga vi nećete...Kupujte moj vam je savjet...
I još jedna vijest.Veliki igrači naveliko kupuju naftu,mogao bi biti znak da cijena nafte opet ide na 150 Usd po barelu,a to je za srebro onda itekako dobar znak...
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 16:36   #47
a da, tek sad vidjeh thx.

Isplati li se ovako kupovati preko ebaya i ostalih stranica, nude 10-15% višu cijenu nego spot?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 19:01   #48
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
a da, tek sad vidjeh thx.

Isplati li se ovako kupovati preko ebaya i ostalih stranica, nude 10-15% višu cijenu nego spot?
Ima i puno povoljnijih aranžmana...
Nego danas opet jaki rally u srebru od cca 5%,cijena preko 29 Usd što je trenutno 21 euro.Dan još nije gotov doduše.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 19:38   #49
Na web stranici

www.srebrozlato.com

ima jako puno stvari o ulaganju u srebro i zlato: dnevne, mjesečne, godišnje i višegodišnje cijene.

A ima i o ulaganju u kovanice http://www.srebrozlato.com/numizmatika

i u poluge http://www.srebrozlato.com/ulaganje
nubilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 22:48   #50
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Ima i puno povoljnijih aranžmana...
Nego danas opet jaki rally u srebru od cca 5%,cijena preko 29 Usd što je trenutno 21 euro.Dan još nije gotov doduše.
da, vjerujem da ima, ali ovaj način je nekako najlakši i najsigurniji od svih. U Hr nemožeš kupiti uncu srebra za 33 dolara, nigdje.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:51   #51
ne plaćaš li na to carinu, trošarinu i pdv?
Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 14:40   #52
pa ne baš, do 160 kn nema carine, do 300 kn ne pregledavaju pogotovo ako je mala stvar u pitanju.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 17:22   #53
Mislim da kod plemenitih metala ovo ne hoda jer se oni oporezuju ukupno sa 58%,a i upitno je(zbog nedorečenosti zakona) da li se to uopće smije uvozit.
zspani18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 17:43   #54
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
da, vjerujem da ima, ali ovaj način je nekako najlakši i najsigurniji od svih. U Hr nemožeš kupiti uncu srebra za 33 dolara, nigdje.
Pa nije baš tako.Evo baš jučer sam uzeo 100 peseta,masa 19 g srebro 0,8 dakle cca 0,5 unci za 60 kunića.To je dakle kad se preračuna na uncu oko 120 kuna ili 22,77 Usd.Prije mjesec dana recimo uzeo sam jugodinare 1938.g 9 g srebro 0,75,ukupno 5,5 unci za 550 kuna,to je dakle po unci 100 kuna ili ispod 19 Usd...daleko od ovdje spomenutih 33 Usd,skoro duplo
Trenutna cijena je oko 27 Usd...
Stvarno mi nije jasno što se toliko hvatate čistog srebra...Kupujte junk,povoljnije je,puno vam je veći prostor...
Je,Moro vam plaća 15% ispod trenutnog spota,ali i s tim sa opet u plusu,a i kad krene fizička stiska plaćati će se puno bliže spotu,a možda i preko....
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 20:27   #55
@mizuzul
mozes li nam reci gdje to kupujes. Znao sam kod irene moro uzet paket silber filharmonikara ali me ddv i provizija dosta koče, nikad izaći na zelenu granu...
pitao sam rodjake u CH ali tamo se kupuje samo veća količina, dok je cijena super jer ch imaju mali pdv (provjeriti, mislim 6,5%)
biljin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 20:49   #56
Quote:
biljin kaže: Pogledaj post
@mizuzul
mozes li nam reci gdje to kupujes. Znao sam kod irene moro uzet paket silber filharmonikara ali me ddv i provizija dosta koče, nikad izaći na zelenu granu...
pitao sam rodjake u CH ali tamo se kupuje samo veća količina, dok je cijena super jer ch imaju mali pdv (provjeriti, mislim 6,5%)
Već sam naglasio naše internet aukcije.Ali,na kojoj stranici koje stranice je neki dobar deal sam moraš naći.I je,sve je teže naći ispod cijene tako da morati ćeš debelo rudariti.Osobno znam izvrtiti 100 stranica na nekoj stranici da bi kupio 1 uncu srebra po za mene prihvatljivoj cijeni....
Ali već znam dosta ekipe tako da se oni meni jave kad ima nešto interesantno.
Kužiš?Moraš uspostaviti određen kružok ljudi koji ti prodaju i koji te poznaju.Naprosto moraš ući unutra...
Dakle uzme se kalkulator i surfa po internetu u potrazi za podacima o težini kovanice i postotku srebra...i kad vidiš koliko se pita,a koliko to stvarno trenutno vrijedi pada odluka kupuješ li.

Dakle googlaš numizmatika aukcije...

Zadnje uređivanje mizuzul : 10.11.2010. at 20:57.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 22:55   #57
Evo najnovije objave Feda kako će kupovati obveznice.
Izbrojao sam min. cca 89 milijardi dolara u slijedećih manje od mjesec dana...tim tempom to je cca 1 trilijun dolara godišnje

http://www.newyorkfed.org/markets/to..._schedule.html

A ovo je link kako bivši čelnik Feda,a to nije bilo tko,vidi operacije velikih američkih banaka...

http://www.youtube.com/watch?v=RM1wRcr7XeY

Da se ne bi krivo shvatilo,samo savjetujem,a svako donosi odluke za sebe.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 10:44   #58
This is a fascinating battle between the paper and the physical market.

http://kingworldnews.com/kingworldne...heckmated.html
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 13:16   #59
Quote:
Lucky kaže: Pogledaj post
This is a fascinating battle between the paper and the physical market.

http://kingworldnews.com/kingworldne...heckmated.html
I tko ce na kraju pobijediti? Za to saznanje be treba doktorat iz ekonomskih nauka, ustvari on ti steti.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 20:39   #60
Quote:
biljin kaže: Pogledaj post
@mizuzul
mozes li nam reci gdje to kupujes. Znao sam kod irene moro uzet paket silber filharmonikara ali me ddv i provizija dosta koče, nikad izaći na zelenu granu...
pitao sam rodjake u CH ali tamo se kupuje samo veća količina, dok je cijena super jer ch imaju mali pdv (provjeriti, mislim 6,5%)
Kupnja srebra u Moro baš i nije najpametnija odluka, tamo je srebro ekstremno skupo. Moro koristi isključivo za kupovinu zlata. Za veće količine srebra je najbolje potegnuti do Njemačke i kupiti kod ovlaštenog trgovca.

U SLO ima hrpa trgovaca na crno, ako se odlučite na njih (što ne savjetujem) budite krajnje oprezni ako ne poznajete ljude i ne znate šta radite. Čudim se da još uvijek nisu preplavili ovaj forum.

Zadnje uređivanje Frost : 13.11.2010. at 21:57.
Frost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.