Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2006., 15:21   #81
naša curkica već godinu i pol ide na zahodiće (sad ima 3) kao mama i tata. tuta joj se uopće nije sviđala pa ju nismo ni koristili. pelenu ima samo za spavanje. a i to ćemo sad preko ljeta riješiti jer većinom su pelene suhe kad se probudi i sama traži piš-piš. bez tjeranja će se sve riješiti.
fridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 15:53   #82
Po našem iskustvu, čarobni trenutak odvikavanja započeo je s 2,5 godina taman u ljeto ( i to je najbolje ), a završilo ( i ponoći) je polaskom u vrtić s 3 i nešto sitno... posramio se jer većina druge djece nije koristila pelene.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 06:33   #83
bibou... mada ja san isto to probala, a ovaj nije tija...
Naime ima sada tri godine i misec dana i iako kuzi pishanje i kakanje jednostavno odbija ich na tutu. Ja mu uglavnom ponudim bar jednom dnevno da ide na tutu i iako njemu nishta ne govorim jer ga ne zelim time zezat, ja pizdim jer mi obe babe, pune glavu. Onda sam se prije neki dan kolektivno izderala i rekla da kad bude spreman da che srat u tutu, a dok mu je dobro neka to radi u pelenu, i pitala ih jesu ikad vidili nekog chovika koji se nije odvika pelena. Pa sad da chujem koja che prva zucnit o tome...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 07:26   #84
to, nerea, zakon si. a babe ne bi bile babe da se ne miješaju u sve a najviše tamo di ih ne treba. ne mogu shvatiti da svaka mama svoje dijete kuži najbolje. i mene to užasno iritira kad se prtljaju u naš život i odgoj. a uvijek rade protiv djeteta. od čokolade i ostalih slatkiša pa nadalje.
fridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 07:42   #85
nemoj pravit dramu od tog, postat ce problem
najbolje ne davat puno znacaja ni naglasavat, ako dijete bas odbija koristit toalet vjerovatno postoji razlog za to
samo smireno
ako dijete nema nekakvih problema -samo potice to kad je spremno

dvije i pol godine su jos i pocetak za djevojcice a za djecake jos i kasnije

ja sa svojim djevojcicama bas nist nisam radila, probala sam kad je starija bila dvije godine par puta i nekako osjetila da nije spremna,
poslije je ona sama nekako oko tri godine odbacila i od tad nikakvih problema cak se nikad nije ni dogodila nezgoda

a mladja je malo samo prije, nju nisam nikad ni pitala da li mora na toalet....

ne brini, to neces moci propustit, ako je sve u redu s djetetom onda se to dogodi prirodno, neku djecu trebas podsjecat jer oni brzo zaborave ili se zaigraju

i hej, s tri godine su oni jos bebe
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 08:32   #86
ja sam pokušala svog sina odviknuti kad je imao 2,5 godine ali jednostavno nije bio spreman tako da nisam forsirala skidanje ali sam stalno pričala i pokazivala mu i objašnjavala i svašta. Kad je napunio tri godine pitala sam ga hoćemo li skinut pelenu i to je bilo to, nikad se nije popiškio u krevet.

Kori ima 3,5 god, još ima pelenu. Prije par mjeseci sam joj kupila tutu i pokazala kako treba sjest na nju što je ona i napravila, sjedila dvije minute, digla se i itnila tu tutu u zid. Onda sam kupila onaj nastavak za wc školjku i to joj se jako sviđa.
Sad samo u fazi da ju nekoliko puta dnevno moram sjest na wc i ne očekivati da će nešto napraviti, dakle samo da se navikava. A za koji tjedan počinjemo sa odvikavanjem (to jest probat ćemo) na način da se pelena skida a nju se posjeda na wc svakih sat vremena.
Nadam se da će do 4-te godine biti bez pelene, ipak je to moje dite
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 09:49   #87
Nije da plašim, ali znam za slučaj "normalnog" klinca (mislim na to da je zdrav) koji ima 6 godina i treba ići u školu ali još uvijek nosi pelene. Treba samo reći da ga odgaja prabaka, jer je tata na brodu, a mama je fufica!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 11:05   #88
Djeca su individualci i to što se s 3 godine još nije odvikla od pelena uopće nije zabrinjavajuće.Moj stariji sin,odvikao se s 2,5,a mlađi je prošao 3.Nisam ih forsirala poučena iskustvom svoje kume koja se pošto-poto htjela riješiti pelena i pretvorila to u problem tipa"mokrim u krevet,a već idem u školu"(pedijetrica ju je upozorila na to,ali ona nije slušala),s curicom je imala više strpljenja i nije bilo takvih problema.Meni su savjetovali da odvikavanje počnem tokom ljetnjeg godišnjeg i to sam učinila.Zašto baš ljetnjeg?Ima više razloga:1.Moraš imati dovoljno vremena za pratiti dijete tokom cijelog dana kako bi vidjela kada to obavlja(obično to djeca čine u otprilike isto vrijeme svaki dan),2.ljeti je toplo i dijete će rađe hodati bez pelena,ako mu nije hladno za guzu 3.odjeća se lakše skida,jer moraš hvatati dijete kad to počne obavljati nuždu(a ako i ne stigneš,odjeća se brže suši)4.Možeš uključiti i tatu u cijelu priču,jer to bi se i njega trebalo ticati,a i tebi će biti lakše(ovako neće imati izgovor da nema vremena,jer je prezaposlen),ima još razloga,ovo je u grubo.Kod mene je oba puta bilo uspješno i rješili smo to za 14 dana.E,da preko noći djetetu i dalje stavljaj pelenu još neko vrijeme,sve dok ne primjetiš da se učestalo budi sa suhom pelenom,tek onda počni ga noću stavljati u krevet bez pelene.I naravno nemoj curici davati da pije velike količine sokova i čaja neposredno prije spavanja.Ovo ti je iz moj iskustva,probaj.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 17:52   #89
ja uopće ne znam od kud vučete te podatke kad dijete počinje s odvikavanjem...3 godine,kako da ne...
u jaslicama započinju sa 18 mjeseci i ako i majke doma surađuju i prate,obično odvikavanje uspije u roku 2 mjeseca;
pri upisu u vrtić (dakle s 3 god.) vam naglase da ne primaju djecu koja imaju pelene,bar u našem.
naravno da je individualno,ne bi ni ja dijete stavljala na muke i prijetila mu ali bogme,ne bum ti presvlačila pelenu ako si debelo svjestan toga što se dešava!doduše,ako vam se sviđa-samo dajte...
moj nećak isto ima blagu i flegmatičnu mamu,on ima 5 god.,zna abecedu i brojke,fiškal mali ali kad treba kakati uredno kaže-mama,molim pelenu! i tu ona ne vidi problem,veli,prihvatit će on već,kad bude spreman...
nadam se da će mu i učiteljica u školi znati pravilno staviti..
mislim,naravno da će kad tad početi,ali-što prije to bolje,zar ne?
aloevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 19:00   #90
Quote:
aloevera kaže:
ja uopće ne znam od kud vučete te podatke kad dijete počinje s odvikavanjem...3 godine,kako da ne...
u jaslicama započinju sa 18 mjeseci i ako i majke doma surađuju i prate,obično odvikavanje uspije u roku 2 mjeseca;
Nitko 3 godine nije spominjao kao određeno vrijeme za odvikavanje,MOJA djeca nisu bila spremna ranije(osim toga pedijatrica mi je savjetovala dob između 2-3 godine,jer su u tom razdoblju uglavnom svjesni svojih tjelesnih potreba).Inače probala sam dogovoriti odvikavanj s odgojiteljicom u jaslicama na što me žena molećivo pogledal pokazujući na grupu od 30ero djece,naravno da mi je sve bilo jasno.Neznam u kojim to jaslicama odgajateljice stignu brinuti i o dovikavanju od pelena u sesvetskim sigurno ne,jer su grupe ogromne i nedostaje im i prostorija i osoblja,ali to je već druga tema.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 07:19   #91
Meni vrtic isto radi problem....među najstarijima je u grupi i jedino ona povremeno nosi gacice
blackleaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 09:20   #92
Quote:
blackleaf kaže:
Meni vrtic isto radi problem....među najstarijima je u grupi i jedino ona povremeno nosi gacice
Kaj svi drugi su već bez pelena?
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 09:56   #93
A i kod odvikavanja od pelena pazit treba da namjerno "ne štopaju stolicu"jer
jao si meni ako doživim isto što i susjeda s malim.
Pet dana namjerno nije kako pa su to riješili šljivama,čajevima...
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 10:10   #94
Quote:
gven_s kaže:
Kaj svi drugi su već bez pelena?

svi imaju pelene
blackleaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 14:06   #95
Ko što rekoh još malo,brzo će ljeto,pa u akciju odvikavanja.Nema ti druge i naoružaj se strpljenjem!Javi kak je prošlo!
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 18:35   #96
Sad ti je pravo vrijeme za odvikavanje jer ima manje odjeće na sebi pa lakše i primjetiš kada to uradi i imaš manje za prat.
Počni preko dana bez pelena i samo strpljivo bez vike govori mu da se to obavlja u WC-u .
Ako vičeš počne se sakrivati.
Kad to prođe onda se napada noć.
Dok sve prođe češ se naprati i naskupljati.
Supruga i ja smo to prošli sa dvoje -kod malog je trebalo skoro dva mj. a kod male tri, četiri DANA.
I vjeruj mi to su neugodne ali ipak male brige
zafira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 18:42   #97
Ako baš neide, kad primjetiš da je obavila to u gaće ,pričaj s njom o tome i dok pričaš s njom nemoj ju skidati i presvlačiti minutu ili dvije-ne duže.
Tebi se diže želudac od toga ali ni njoj nije ugodan taj smrad ili što je mokra.
zafira is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 17:34   #98
moja stara je je moga brata počela odvikavati sa 3 godine i kao nije ga htjela prije forsirati no on jednostavno nije htio na tutu
a to je bilo na ljeto jel je u jesen trebao u vrtić a u vrtić ne primaju sa pelenama
i niš nije puno s njim pričala samo mu je skinula pelene i obukla kratke hlačice i bome u tjedan dana oprala ih bar 20 komada hlačica
ali sve je to bilo rješeno u tjedan dana jel mu se nije sviđalo kako je to mokro a puno bolje je bit suh
mina6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 08:39   #99
Evo nama ide pipi u toalet(ima 3 vrste lona ilitu tuta al neće tam)ali
kaka u gaće i kad završi jaVI da joj se kaka!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 07:49   #100
Quote:
Rebecca Guay kaže:
Nije da plašim, ali znam za slučaj "normalnog" klinca (mislim na to da je zdrav) koji ima 6 godina i treba ići u školu ali još uvijek nosi pelene. Treba samo reći da ga odgaja prabaka, jer je tata na brodu, a mama je fufica!

a ti si nekad...vidjela takvo dijete??
bukvalisti bukvalisti...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.