Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 10:54   #21
Premala lova da se DO muči zbog nedostatka dokaza.Ako ima snimka onda će postupat jer i javnost zna.Onih 2000 kn mu možeš natovarit samo ako mu dokažeš primanje mita i da nije obavljao poslove sukladno zakonu i onda suspenzija,disciplinski itd.Ne trebaju ga drmat nego postavit zamku kao što se to radilo na vrijeme murije pa će rođo past ko zaklan.Za to treba malo znanja i volje.Ovako ga može stavit na raskrižje pa da regulira promet i svi zadovoljni.Šef se nije previše umarao a ovaj sretan je je ostao na poslu pa će poslije smislot novu kombinaciju.

U KZ-u piše da će se oslobodit onaj koji dao mito na zahtjev službene osobe i dalje kako si naveo ali Dani Groma je napisao da mu ih je dao pa sam smatrao da mu je sam ponudio i dao tako da bi i on odgovarao.Ako ga je lopina sama tržila onda nije kriv.Ali mu je bacio pravu spiku o privođenju i nedjelji pa mu je on sam vjerovatno dao mito.A lopina je kvalificirana za uzimanje.Premazan svim mastima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje Katrin : 14.03.2011. at 11:57.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:32   #22
Pošto sam mladi vozač nisam se razumio u te policijske radare, a tako vjerujem i nekolicina ostalih vozača.
Na radaru je pisala brzina u km/h i svjetlila je lampica limit i dolje lim km/h. Kad mi je pokazao radar ja sam se jednostavno iskreno zaledio i nisam vjerovao svojim očima, ali sam ipak povjerovao.

Na to je on meni nabrojao kazne koje me čekaju, pa me pitao gdje radim i kakva mi je plaća čak... I kaže pošto vidim da si pristojan i da si normalan dečko evo ti 300kn kazne i to ti je najmanja što ti ja mogu ponuditi. I na to sve ja njemu ponudio 100 kn i on odmah pristao i kaže da je on meni izašao u susret, ali također da sam i ja njemu izašao u susret :S

Kao što već rekoh prije pola godine taj isti policajac me zaustavio s motorom na isti način, isto pisalo na radaru i sve ...

Taj dotični policajac uglavnom samo nedjeljom dežura i snima na istoj cesti i solo radi, znači nisu dvojica.

Da još jednom napomenem, nije meni do običnih 100kn, ako sam pogriješio i ako sam se izvukao na lakši način. Ali nije u redu na takav način to ić radit.

Otvoreno ću reći na kojoj ulici je to bilo: Svetošimunska u Maksimiru.
Dani Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 21:06   #23
Quote:
Ne zato jer ne kaže: Pogledaj post
... ako se u godinu dana pet ljudi požali na istu stvar, ili će taj majmun to prestati raditi ili će ga netko malo ozbiljnije prodrmati pa ga možda i uhvate. Zato prijaviti...
Ima tu više načina hvatanja od kojih se svi rado prakticiraju. Samo prijaviti.


Quote:
Ne zato jer ne kaže: Pogledaj post
... ako prijavljuješ davanje mita prije nego što su oni znali za taj slučaj ili prije nego što si ti znao da oni znaju za taj slučaj, onda te se neće prijaviti...
Čl. 348. Kaznenog zakona (djelomični):
Počinitelj kaznenog djela iz stavka 1. i 2. ovoga članka koji je dao mito na zahtjev službene ili odgovorne osobe i prijavio djelo prije njegova otkrivanja ili prije saznanja da je djelo otkriveno, oslobodit će se kazne.


Quote:
Dani Groma kaže: Pogledaj post
... Otvoreno ću reći na kojoj ulici je to bilo:...
Možeš to i ponoviti, nacrtati, što već, i nema nikakvog smisla. Jedino konkretno što možeš jest prijaviti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:04   #24
Tenks za odgovor

A reci mi, drote, mogu li ja sada prijaviti tog policajca? Nazvati policiju i reći da imam saznanja da se jučer u toj i toj ulici dogodilo to i to. U prijavi mogu navesti i izvor saznavanja (sasvim legitiman za prijavu kaznenog djela), a oni će lako saznati koji je to policajac tamo bio i navodno muljao ljude radarom + tražio/primio mito.
Štoviše, je li to i moja dužnost prema kaznenom zakonu
Ne zato jer ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:09   #25
Grome, lako je danas, iz topline vlastitog doma, ispred kompa, tipkati kako se to ne smiej raditi, nije moralno, izbaciti takve policajce iz službe itd...a vjerujem da jučer, kad te zaustavio, sve ti se smračilo pred očima, a kad ti je spomenuo privođenje, skoro si pao u komu, i da si na kraju, kad si se izvukao samo sa 100kn, vozio kući pjevajući.

Radari bi trebali snimati vozače, tako da se točno vidi vozilo, registracija, čak i vozač, i onda nebi moglo biti nikakvih namještanja radara.

Quote:
Ne zato jer ne kaže: Pogledaj post
Tenks za odgovor

A reci mi, drote, mogu li ja sada prijaviti tog policajca? Nazvati policiju i reći da imam saznanja da se jučer u toj i toj ulici dogodilo to i to. U prijavi mogu navesti i izvor saznavanja (sasvim legitiman za prijavu kaznenog djela), a oni će lako saznati koji je to policajac tamo bio i navodno muljao ljude radarom + tražio/primio mito.
Štoviše, je li to i moja dužnost prema kaznenom zakonu
Ti bi prijavljivao policajca iz Gromovog slučaja?
A nemamo možda policajca na forumu, koji bi onda priej tebe morao nešto poduzeti po navedenim saznanjima?
Što ako se Grom zajebaje sa nama? (vjerovat ću da govori istinu)
__________________
MIŠO - Legenda za sva vremena

Zadnje uređivanje Katrin : 15.03.2011. at 09:29.
Torcida Vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:29   #26
Da Torcida, u pravu si, kad mi je to rekao smračilo mi se pred očima i bio sam zaista "sretan" što sam se izvukao, ali me trenutno sada smeta što je on namjestio brzinu i popušio sam foru već drugi puta od istog policajca na identičnom mjestu.

Vjeruj, imam i pametnijeg posla nego da se igram s takvim stvarima!
Dani Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 23:11   #27
Quote:
Torcida Vž kaže: Pogledaj post
Ti bi prijavljivao policajca iz Gromovog slučaja?
Naravno. Takvi su, pokvareni policajci, najveći šljam. Rame uz rame uz pokvarene liječnike. Prijavio bih ga - ne bih trepnuo.

Quote:
Torcida Vž kaže: Pogledaj post
A nemamo možda policajca na forumu, koji bi onda priej tebe morao nešto poduzeti po navedenim saznanjima?
Imamo i zato sam ga pitao za savjet.
Naš kolega drot13 se do sada, opravdano ili ne, pokazao kao nepovjerljiv prema upisima forumaša pogotovo ako se njima optužuje policija. Njegov je savjet do sada uglavnom bio da se takvi slučajevi prijave.
A što bi on, kao temeljni policajac, i mogao?
Isto što i ti i ja - podnijeti kaznenu prijavu u postaji.

Quote:
Torcida Vž kaže: Pogledaj post
Što ako se Grom zajebaje sa nama? (vjerovat ću da govori istinu)
Što ako drot13 nije policajac i nemamo policajca na forumu? Što ako ti nisi iz Varaždina i ne voliš Hajduk?
Ne znam.
To je objektivni problem, ali ne i nerješiv.

Pomisli li netko da je doista počinjeno kazneno djelo. Ne znam pravila njihove struke i ne znam je li anonimni upis na forumu dovoljan za osnovu sumnje ili za pokretanje istrage, ali u slučaju pokretanja istrage najmanji je problem doći do tog policajca ili do kolege groma.

U nekim slučajevima reagiraju na anonimne internetske upise

A je li to i naša dužnost?
Quote:
Neprijavljivanje počinjenog kaznenog djela
Članak 300.
(1) Tko zna da je počinjeno teško kazneno djelo pa to ne prijavi iako zna da bi takvom prijavom bilo omogućeno ili znatno olakšano otkrivanje djela ili poèinitelja, a za to djelo je zakonom propisana kazna dugotrajnog zatvora, kaznit će se novèanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.
Ajde, nije teško kazneno djelo, ali naš je predsjednik studente učio da svako kazneno djelo za koje saznaju prijave bez odgode.
Jesmo li to i dužni?
Ne zato jer ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 03:04   #28
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kad su smislili kompletnu aparaturu mogli su ubacit i displjej za sat ili automatski reset nakon 2 minute.Nisu to učinili jer onaj koji je pravio radare išao je s mišlju da nijedan policajac neće istog koristit protuzakonito.

inaće radari imaju automatski reset nakon max. 10 minuta a može se naštimati i na manje!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 07:58   #29
Quote:
Ne zato jer ne kaže: Pogledaj post
...
Svaka čast kolega, imaš vrlo visoke moralne vrijednosti, upijaš riječi našeg Predsjednika, pozitivno si me iznenadio.

Ne znam što bi ti savjetovao...možda da to kolega Grom sam prijavi, pa da ta policijska postaja "baci oko" na svog visoko moralnog policajca...ili da Drot pronjuška o tome...
__________________
MIŠO - Legenda za sva vremena
Torcida Vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:03   #30
Quote:
Ne zato jer ne kaže: Pogledaj post
... A reci mi, drote, mogu li ja sada prijaviti tog policajca?...
Naravno da možeš. Međutim, bez osobe koja je dala mito nema nikakvih dokaza i djelo je prelako negirati.


Quote:
Torcida Vž kaže: Pogledaj post
... A nemamo možda policajca na forumu, koji bi onda priej tebe morao nešto poduzeti po navedenim saznanjima?...
Ista stvar kao i malo iznad. Svi mi možemo prijaviti i kaznena djela za koja smo saznali na ovaj način, ali se po tome ima malo za postupati ako nema osobe koja će to potvrditi.


Quote:
Ne zato jer ne kaže: Pogledaj post
... Ne znam pravila njihove struke i ne znam je li anonimni upis na forumu dovoljan za osnovu sumnje ili za pokretanje istrage, ali u slučaju pokretanja istrage najmanji je problem doći do tog policajca ili do kolege groma...
Dovoljan je, ali nije dovoljan za "prisilni" dolazak do Groma. Ali ako bi on sam prijavio djelo, tj. djela (kako ih je bilo više), pola posla je gotovo. Unutarnja ima način provjeriti te tvrdnje i bez znanja tog policajca i njegove postaje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:07   #31
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ali ako bi on sam prijavio djelo, tj. djela (kako ih je bilo više), pola posla je gotovo. Unutarnja ima način provjeriti te tvrdnje i bez znanja tog policajca i njegove postaje.
Grome, čuješ li ovo

Kada bi mi još smo mogao reći bi li policija prijavila i groma ili bi se vodili onim člankom KZ-a koji si naveo?

Mislim, da možemo započeti kampanju socijalnog pritiska na groma
Ne zato jer ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:47   #32
Ne bi ga prijavoli, a ako i bi, DORH bi odbacio prijavu. Ta odredba je i stavljena iz tog razloga.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:17   #33
Recite mi samo kuda ja to točno moram ići prijaviti, kome i do kolko sati mogu ići prijaviti. Ovaj tjedan ujutro radim, uključujući i subotu.
Ja niti ne znam ime tog policajca niti ništa, već znam da nedjeljom je tam.
Dani Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 18:44   #34
Dovoljno je da dođeš u bilo koju policijsku postaju u bilo koje doba dana. Oni rade od 0 - 24. Taj je policajac vjerojatno iz Petrove ili iz Dubrave, ali ti možeš otići u bilo koju postaju.

Ništa ne moraš znati. Dovoljno je reći im u koliko se sati to dogodilo, koji dan i gdje. To će biti dovoljno da oni znaju točno o kojem se policajcu radi. Barem nas je tako drot učio

Drote, ajde molim te malo uputi čovjeka pa da, ako je istina što kaže, maknemo tog jednog polismena s ceste
Ne zato jer ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 00:18   #35
Obzirom da je motorist, I. postaja prometne policije Zagreb u Heinzelovoj (temeljna policija nema motore). Najbolje je otići radnim danom ujutro kada rade rukovoditelji, ali će ih radi nečeg takvog i izvanredno pozvati..
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 20:55   #36
Quote:
Dani Groma kaže: Pogledaj post
... I na to sve ja njemu ponudio 100 kn i on odmah pristao i kaže da je on meni izašao u susret....
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne bi ga prijavoli, a ako i bi, DORH bi odbacio prijavu. Ta odredba je i stavljena iz tog razloga.
Kako je Grom njemu ponudio mito odgovarao bi za davanje mita.Kada ovlaštena osoba traži mito a građanin mu ga da i to odmah prijavi tj.prije otkrivanja oslobađa se kazne.Jako blizu i slično a različito.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 12:48   #37
Povećanje brzine kod pretjecanja?

opet ja , ovaj puta nisam ja kriv, pišem kolegi sad prigovor, slikali su ga 30 preko ograničenja di je 50 ograničeno, pa sad gledam cjeli taj zakon o sigurnosti prometa..... pa neznam na šta se tu opće možeš pozvat. Na slici se vidi da on pretječe drugo vozilo tj da je na ljevoj traci a auto pored njega s ljeve. Sad svi su prije uvijek "TRUBILI" da kad pretječeš da imaš pravo povećat brzinu kretanja al da me j.... ja to nigdje ne vidim di to piše. Jel ima kakva caka tu na šta bi se mogao pozvat, neda mi se satima sad proučavat? Netko tko ima iskustva?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 13:35   #38
Tvoj kolega je išao pretjecati sa 80 km/h, ovoga koji je vozio po propisima (50 km/h), i sad bi se pozivao na nekakva prava...
__________________
MIŠO - Legenda za sva vremena
Torcida Vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 13:38   #39
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
... Jel ima kakva caka tu na šta bi se mogao pozvat...
Nema u tom smislu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 14:35   #40
Quote:
Torcida Vž kaže: Pogledaj post
Tvoj kolega je išao pretjecati sa 80 km/h, ovoga koji je vozio po propisima (50 km/h), i sad bi se pozivao na nekakva prava...
nemoj mi molim te pravdu tjerat, ako nemaš pojma o prekšajnom pravu bolje šuti i ne skreći sa teme. Hvala i doviđenja.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.