Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2009., 17:24   #141
Quote:
ghostrider750 kaže: Pogledaj post
sve me to zbunjuje pošto sam kupio novi(polovni )auto i otišao sa kupoprodajnim ugovorima,prometnom i knjižicom u orahovicu i ja odjavio auto,vratio tablice uzeo prometne i vratio se u daruvar i dignuo daruvarske tablice

zar nije i on tako trebao?

Pretpostavljam da si taj auto kupio prije 17.06.2008. godine kad su stupile na snagu izmjene i dopune Zakona o sigurnosti prometa na cestama prema kojima se treba odjaviti auto 15 dana nakon prodaje.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:27   #142
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si taj auto kupio prije 17.06.2008. godine kad su stupile na snagu izmjene i dopune Zakona o sigurnosti prometa na cestama prema kojima se treba odjaviti auto 15 dana nakon prodaje.

ne nego u 9 mj 2009
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:34   #143
Quote:
ghostrider750 kaže: Pogledaj post
ne nego u 9 mj 2009

Sad sam shvatio. Ako ga nije odjavio i on je dobio kaznu, ali tebe se to ionako ne tiče.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:41   #144
Ne može novi vlasnik odjaviti vozilo.To mora učiniti STARI vlasnik,uz predočenje osobnih dokumenata,prometne dozvole i knjižice vozila.Stari vlasnik raspolaže i tablicama koje su njegovo vlasništvo.Može ih prepustiti novome vlasniku ili poništiti.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:45   #145
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Ne može novi vlasnik odjaviti vozilo.To mora učiniti STARI vlasnik,uz predočenje osobnih dokumenata,prometne dozvole i knjižice vozila.Stari vlasnik raspolaže i tablicama koje su njegovo vlasništvo.Može ih prepustiti novome vlasniku ili poništiti.

ali nit je auto kod mene,nit su tablice,ni prometna ni knjižica vozila,imam samo kupoprodajni ugovor.kako da ih odjavim?a auto je registriran još do 2 mjeseca
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:47   #146
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Sad sam shvatio. Ako ga nije odjavio i on je dobio kaznu, ali tebe se to ionako ne tiče.

nije.ja sam u roku 2 dana odjavio auto i promjenio kljizice i tablice na sebe.
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:53   #147
Quote:
ghostrider750 kaže: Pogledaj post
ali nit je auto kod mene,nit su tablice,ni prometna ni knjižica vozila,imam samo kupoprodajni ugovor.kako da ih odjavim?a auto je registriran još do 2 mjeseca
Shvaćaš da je auto de iure u vlasništvu novoga vlasnika (kupoprodajni ugovor)a defacto u tvom vlasništvu što se tiče MUP-a(ako nije odjavljen u stanici i poništena prometna dozvola).Mup ne intertesiraju podatci Porezne uprave i Javnih bilježnika.Dok god je tvoje ime u komjuteru u MUP-u sve obavijesti će ići tebi.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:55   #148
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Shvaćaš da je auto de iure u vlasništvu novoga vlasnika (kupoprodajni ugovor)a defacto u tvom vlasništvu što se tiče MUP-a(ako nije odjavljen u stanici i poništena prometna dozvola).Mup ne intertesiraju podatci Porezne uprave i Javnih bilježnika.Dok god je tvoje ime u komjuteru u MUP-u sve obavijesti će ići tebi.


pa ima li itko kakvu zamisao kako da to rješim(inače broj tel novog kupce je isključen)
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 18:22   #149
Quote:
ghostrider750 kaže: Pogledaj post
pa ima li itko kakvu zamisao kako da to rješim(inače broj tel novog kupce je isključen)
Isto sto bi napravio da si napravio drugi prekrsaj. Plati kaznu ili pisi prigovor. Ako uspijes dokazat da si odjavio auto u roku neces platit kaznu, a u suprotnom vjerojatno hoces.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 20:19   #150
otiđi u mup i reci da nkon prodaje nisi više mogo stupit u kontakt s kupcem (te da mu je mob isključen) a dogovorili ste se da sutra ujutro (npr 22.9.) se pojavi na mup-u da ga skupa odjvite međutim on se nije pojavio i nisi mogo to riješit kad su kod njega svi papiri itd....

btw tvoja je dužnost ko vlasnika da odjaviš vozilo, mislim može i kupac ali kad razvuče ko u tvom slučaju onda ti nahebeš....
rico hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 21:09   #151
100% stari mora odjaviti
no to ne znači da je stari kriv za ono što se desilo nakon prodaje
može eventualno odgovarati za neodjavu vozila
a kupoprodajnim ugovorom će se legitimirati da nije moguće da je on počinio prekršaj
liberty_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:31   #152
Kazna je 700 kn.
Na policiji uzimaju obje tablice.Jedna oštećena.
Možeš uzet druge,stare ne popravljaju.Sve liči na trgovinu tablicama.
Novi broj 100 i neš kn,stari 70 kn...
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 01:11   #153
Quote:
liberty_pu kaže: Pogledaj post
može eventualno odgovarati za neodjavu vozila

O tome se i radi.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 09:47   #154
Quote:
rico hr kaže: Pogledaj post
otiđi u mup i reci da nkon prodaje nisi više mogo stupit u kontakt s kupcem (te da mu je mob isključen) a dogovorili ste se da sutra ujutro (npr 22.9.) se pojavi na mup-u da ga skupa odjvite međutim on se nije pojavio i nisi mogo to riješit kad su kod njega svi papiri itd....

btw tvoja je dužnost ko vlasnika da odjaviš vozilo, mislim može i kupac ali kad razvuče ko u tvom slučaju onda ti nahebeš....
Točno.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 14:19   #155
već sam pisao o tome na ovom pdf-u..

na te kazne što šalje mup se može izjaviti žalba.

ne plati se niti jedna,jednostavno se sa par riječi napiše da je auto legalno prodan,kopija ugovora,novi kupac se na opetovane pozive da odjavi vozilo nije javio, kopije kazni......

nisam bio 3 minute kad sam pozvan na sud......samo sjedio i slušao kako sudac diktira gospođi ....oslobođen svega...

trenutkom potpisa ugovora , novi vlasnik...postaje vlasnik....

i odgovara za sve na autu.....

mup ima taktiku app.....

jer imaju samo podatke za starog vlasnika ...i njega hvataju za gušu....jer ne znaju kom je auto prodan......

to se može samo kod suca za prekršaje kad se donese ovjeren ugovor pa se vidi tko je novi vlasnik....

dakle.....ne nasjedati neradu naše policije i ne plaćati,za ono što više nije u vašem vlasništvu.....

p.s...razgovor na šalteru ne rješava stvar.....bezobraznu te odhebu.....

samo kulturno napisana žalba i kopije dokaza..ugovora i kazni...to se preda u mup....

pa se kod kuće čeka poziv za suca za prekršaje koji rješava stvar...

sretno...
__________________
20 god vojske

Zadnje uređivanje maystor1 : 07.11.2009. at 14:24.
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 17:53   #156
kupio polovan auto...

Postovanje svima prije svega,
Imam jedan upit ( isprika ukoliko je upit vec bio zadan ) vezan uz zakon o prodaji polovnih vozila.Naime,zanima me da li postoji zakon koji obvezuje autokuce za snosenje troskova ukoliko je prodano vozilo neispravno ?
Naime,radi se o tome da sam kupio polovan automobil i nakon nepunih mjesec dana pokazala se neispravnost istoga.Odvezao sam ga u istu autokucu na servis i nakon pregleda receno mi je kako s njim sve izgleda u redu te da pratim kroz par dana kako se " ponasa " i vratim ukoliko se nastave problemi.Naravno,auto sam morao vratiti nakon par dana i otvorena mi je prijemnica te nakon sto ustanove sto je,javit ce mi.nejasno mi je ( na upit su ostali zakopcani do grla ) tko snosi troskove eventualnog popravka ? Mozete li mi pomoci oko toga ? Hvala...
greeneyes12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 17:56   #157
ukoliko je auto pod garancijom, oni
ako nije, nazalost ti

treba pogledat u ugovoru da li jamce za to auto
some1special is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 17:59   #158
u ugovoru je navedeno da nema garancije na polovni auto ALI...jedna "pticica" zaposlena tamo mi je rekla kako po nekom zakonu sve autokuce moraju dati garanciju na SVE polovne automobile iako se to ne govori naglas...e sad,true or false ?
greeneyes12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 18:13   #159
Quote:
greeneyes12 kaže: Pogledaj post
u ugovoru je navedeno da nema garancije na polovni auto ALI...jedna "pticica" zaposlena tamo mi je rekla kako po nekom zakonu sve autokuce moraju dati garanciju na SVE polovne automobile iako se to ne govori naglas...e sad,true or false ?
e da je tako, svi bi kupovali u autokuci polovne automobile.
sa sigurnoscu false, polovno je polovno
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 18:43   #160
Koliko sam ja vidio dost auto kuca ( tu mislim soderase) daju garanciju 6 mjeseci e sad to je garancija koja vjerojatno ima jos 10 podstavki,karikiram gdje se vjerojatno pokusavaju izvuc da ne plate nista ako je kvar veci.
Hm posto ti kazes da u ugovoru koji posjedujes pise da garancije nema,mislim da ti tu nikakva pticica nebu pomogla jer ste sve oko garancije trebali utvrditi prije kupnje. Jos da se nadovezem po zakonu tebe stiti i kupoprodajni ugovor ako auto kupis od fizicke osobe u trajanju od dva tjedna ako je neki veci kvar,samo to jos nikom nije pomoglo u ovakvim slucajevima kad das lovu to je to.
Jesi auto kupio kupio u "dvoristu" ili je auto kuca tipa Zubak i sl. gdje uzimaju rabljeno pod racun?
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.