Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 18:46   #2301
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Pa onda na avion za Dublin (ili Minken), otvoriti tamo racun i trejdati preko tog racuna...
Samo nabacuješ ideje ili znaš da to stvarno rješava problem?

Koliko razumijem dvostruko oporezivanje, ono se odnosi na situaciju kad živiš u jednoj državi (CRO), a ostvaruješ prihod u drugoj (SAD). To se ne mijenja time što ti je račun u Njemačkoj. SAD i Njemačka doduše imaju ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, ali da bi se prodao kao Nijemac valjda trebaš njihov OIB/TIN, a ne samo račun u banci...
rakanichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:50   #2302
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Naši brokeri uvijek koriste nečiju drugu platformu,IB koristi vlastitu.
Hoćeš reći da krajnji korisnik to mora platiti, tu tuđu platformu? Zar nije to uključeno već u cijenu našeg brokera?
rakanichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:01   #2303
Provizija za uslugu internetskog trgovanja (inozemna
tržišta)

0,30% vrijednosti transakcije,
uvećano za troškove transakcije-treće strane
(strani broker, skrbnik itd.)

Valjda su sve strpali pod troškove transakcije.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:31   #2304
Quote:
rakanichu kaže: Pogledaj post
Samo nabacuješ ideje ili znaš da to stvarno rješava problem?
Ma zivim vavi, pa nemogu bas reci kako znam sutuaciju iz HR perspektive3, ali ako imas Austrijski racun i das Amerima neku Austrijsku adresu, vjerojatno ce obracunati sta moraju obracunati i nece slati nikakav report u Austriju ako pretpostavljaju da si cist prema Austriji.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 07:58   #2305
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 07:59   #2306
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 16:51   #2307
jel to medo provirio njušku iz brloga pa njuši zrak ili...
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 10:17   #2308
lijep pozdrav,
sljedeći mjesec započela bih skromno ubacivanje na strano tržište (nekoliko američkih i jedna europska kompanija)
obzirom da ne raspolažem bijesnim svotama kupila bih po dionicu-2-3 u svakoj od tih firmi. plan je vrlo dugoročan, ne namjeravam prodavati nego s vremenom prikupljati vrijedne dionice.
obzirom da se radi o početničkim, manjim kupovinama, i takvoj politici držanja s polaganim i postupnim širenjem vlasništva, koje brokere ili modele bi mi preporučili?
npr torente33 preferira IB, ali iskreno ja nemam novaca za njihove minimume. opcija plaćanja 10usd za neaktivnost je također dealbreaker ma kakve bile preporuke.. naglašavam da se radi o smiješno malim svotama kojima raspolažem, tek s vremenom bih širila horizonte.
možda neka od banaka?
proksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 12:00   #2309
Pričekaj.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 14:45   #2310
Proksi koje su cifre u pitanju i koliko puta godišnje bi kupovala. Šta znači sitno. Napiši iznos koliko namjeravaš uložiti.
Pogledat optimtrader, u njih je neaktivnost 30€/godini, ali su transakcije skuplje.
Banke su skupe, u zabi je minimum 15€/$ ili 0.3%.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 15:15   #2311
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Pričekaj.
ne razumijem.
da pričekam dok ne prikupim veće svote,
ili predviđaš neku promjenu na burzama, da pričekam neki trenutak
molim te objasni kako, zašto...?
proksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 15:24   #2312
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Proksi koje su cifre u pitanju i koliko puta godišnje bi kupovala. Šta znači sitno. Napiši iznos koliko namjeravaš uložiti.
Pogledat optimtrader, u njih je neaktivnost 30€/godini, ali su transakcije skuplje.
Banke su skupe, u zabi je minimum 15€/$ ili 0.3%.

razmišljam vrlo vrlo dugoročno. dionice koje bih kupila držala bih godinama (recimo 10).
godišnje kupovine ne mogu predvidjeti, ali recimo da bih se bacila u shopping dionicu-dvije svaka 4 mjeseca, možda rjeđe.
trenutno raspolažem sa samo 200eura u budžetu za izvanškolske aktivnosti nemojte se smijati, to je moja situacija ali to sitno što imam bih uložila.

vidim da zg banka ne naplaćuje neaktivnost.
razrede dionica koje me zanimaju ne mogu procijeniti, I. ili II.

hvala na pomoći
proksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 15:38   #2313
Quote:
proksi kaže: Pogledaj post
razmišljam vrlo vrlo dugoročno. dionice koje bih kupila držala bih godinama (recimo 10).
godišnje kupovine ne mogu predvidjeti, ali recimo da bih se bacila u shopping dionicu-dvije svaka 4 mjeseca, možda rjeđe.
trenutno raspolažem sa samo 200eura u budžetu za izvanškolske aktivnosti nemojte se smijati, to je moja situacija ali to sitno što imam bih uložila.

vidim da zg banka ne naplaćuje neaktivnost.
razrede dionica koje me zanimaju ne mogu procijeniti, I. ili II.

hvala na pomoći
Ako za jednu dionicu ulazes 200€ i ako zabi platis 15€ onda ti je trosak 7.5%.
Optimtrader je povoljniji, a moram ti reci da 10g nije dug rok za dionice.
Ako razmisljas dugorocno onda je 20g minimum
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 16:04   #2314
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Pričekaj.
Pa i ne mora , na stranim burzama može se kontra kladit pa nije neki problem kad ući (uvijek ima nešto što je na 'niskim cijenama' a ima potencijal rasta makar to bio i 'pad' ). Ali naravno prije treba proučiti i polako prvo probat na tzv. paper trading itd itd.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 16:50   #2315
Sad mi pade na pamet da za optimtrader imaš minimum za otvaranje računa.
Sa 200€ ne možeš ništa, jer su naknade previsoke.
Možda da ulažeš u neki fond i skupljaš pare, sve ostalo je neisplativio.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 19:29   #2316
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Sad mi pade na pamet da za optimtrader imaš minimum za otvaranje računa.
Sa 200€ ne možeš ništa, jer su naknade previsoke.
Možda da ulažeš u neki fond i skupljaš pare, sve ostalo je neisplativio.
hmmm, puno ti hvala na preporuci ali nemam povjerenja u tuđe ekspertize (pogotovo ako osoba na meni zarađuje u bilo kojem slučaju na tržištu) i nikako mi se ne sviđa da nemam kontrolu u odlučivanju.
ovih par dionica sam pomno odabrala, i duboko istraživala o tim kompanijama te nekim vanjskim trendovima. nejdem u dionice zbog trgovanja nego zbog tih nekoliko ciljnih objekata.
imam svega par stotina eura (ipak nije 200, bude toga i više), to su mali iznosi ali meni su velika stvar, prevelika da bih samo tako predala u ruke nekom drugom.

mislim da ću ipak uzeti brokera u svojoj banci.
banke možda jesu skuplje ali ukupno nema minimuma, nema fee-ja za držanje neaktivnog računa, a kupovala ne budem tako često.
i čini mi se da je stabilnija neka banka poput zabe, nego neka privatna brokerska kuća.

puno hvala na odgovorima i ako nekom još nešto padne na pamet u vezi tog pitanja, pucajte.
proksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 12:00   #2317
Sa par stotina eura kako ti je već napisano,nema smisla kupovati dionice.Cilj je zaraditi novce za sebe,a ne za brokere.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 12:10   #2318
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Pa i ne mora , na stranim burzama može se kontra kladit pa nije neki problem kad ući (uvijek ima nešto što je na 'niskim cijenama' a ima potencijal rasta makar to bio i 'pad' ). Ali naravno prije treba proučiti i polako prvo probat na tzv. paper trading itd itd.
Ima uvijek,samo što je to skoro uvijek vrlo rizično,recimo,dalo se odlično zaraditi na Brazilskim ADRs,zadnjih par tjedana,i na ostalom emerging market tržištu,dugoročno bi to bilo možda jako dobra kupovina,ali kratkoročno čista kocka.Treba imati i želudac za sve te volatilnosti.
Za shortanje ne treba ni pisati,to je "pametnija" strana marketa,za većinu najbolje izbjegavati.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 13:38   #2319
Evo, prije nego sam pročitao ostalo. Pričekaj 1) zbog malo novaca 2) zbog trenutnog stanja 3) zbog svega što su ostale kolege navele.
Nemoj se ljutiti, ali uistinu s 200 Eura ne možeš ništa, rađe ih stavi u neki mješoviti Bond-Novčani fond dok ne skupiš više.
Nisam shvatio, zaposlena ili ne?
Ako baš želiš, kupi po rendomu, ono gore-dolje prstom po ekranu zatvorenih očiju i kupi na STOP.
I trošak je po Zabi 7,5% kada kupuje i 7,5% kada prodaje.
I BTW, nema tu neka stabilnija banka ili brokerska kuća, dionice su na tvom investicijskom računu, a novac na zaštićenom žiro računu.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 20:31   #2320
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Evo, prije nego sam pročitao ostalo. Pričekaj 1) zbog malo novaca 2) zbog trenutnog stanja 3) zbog svega što su ostale kolege navele.
Nemoj se ljutiti, ali uistinu s 200 Eura ne možeš ništa, rađe ih stavi u neki mješoviti Bond-Novčani fond dok ne skupiš više.
Nisam shvatio, zaposlena ili ne?
Ako baš želiš, kupi po rendomu, ono gore-dolje prstom po ekranu zatvorenih očiju i kupi na STOP.
I trošak je po Zabi 7,5% kada kupuje i 7,5% kada prodaje.
I BTW, nema tu neka stabilnija banka ili brokerska kuća, dionice su na tvom investicijskom računu, a novac na zaštićenom žiro računu.
u redu, puno hvala na mišljenju.

samo, koliko dionica vi to kupujete/prodajete u jednom mahu, ako je 200eura malo za kupit par dionica?

nažalost tražim posao, nisam zaposlena. ali nije mi ni egzistencijalna kriza.
hvala ti, ali nemam neku potrebu kupovanja per se. zapalila sam se za koncept nekoliko specifičnih dionica i samo jedan određeni tip mi je interesantan. tak da onda čekam, thnx

i što se tiče ovog sa zabom, možda sam krivo shvatila jer u dokumentima na webu su podatci o 1% naknadi (tj min. 100kn) po transakciji 1. razreda i vrijednosti <50,000hrk
i također hvala na objašnjenju za sigurnost. jer sam shvatila da će dionice (tj račun i legitimnost) ovisiti o stabilnosti providera brokerske usluge.


torente33, teško mi je čekat ali također hvala na preporuci

ništa, izgleda da zasad onda samo pratim grafove po webu..
proksi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.